Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED C9 | TEST | Nowy telewizor premium na 2019 rok

Rekomendowane odpowiedzi

Zamiast kupować urządzenie za klika tysięcy do kalibracji masz je wbudowane i potrzebujesz tylko kolorymetr i program. Odpada koszt urządzenia a to jest niesamowita wartość.  

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najtańsze urządzenie na Allegro to koszt 800 zł plus program 145 USD. 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo jesli jest coś wbudowane w TV czego nie potrzebuje osoba która sprzęt kalibruje, a jest to jakiś kosztowny sprzęt, nie wiem tak to rozumiem ? to może cena będzie niższa. ?

Bo inaczej mi ten pattern generator średnio się przyda ?

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No bo jesli jest coś wbudowane w TV czego nie potrzebuje osoba która sprzęt kalibruje, a jest to jakiś kosztowny sprzęt, nie wiem tak to rozumiem  to może cena będzie niższa.

Bo inaczej mi ten pattern generator średnio się przyda

Wbudowany generator plansz przyda Ci się, jeśli masz do tego kolorymetr i oprogramowanie. Możesz wtedy bawić się i kalibrować TV kiedy chcesz. Żadna zmiana gammy przez zwalony FW od LG nie jest Ci wtedy straszna. U nas to będzie tylko ciekawostka, ale na zachodzie, gdzie cena profesjonalnej kalibracji jest droższa, zakup swojego sprzętu ma dużo większy sens. Ja do C8 mam i generator plansz i kolorymetr i Calmana, a to wszystko przez to, że LG popsuło firmware i miałem ochotę na zabawę w kalibrację. Mogę sobie skalibrować tryby SDR I HDR, ale nie Dolby Viosion. W C9 są plansze do wszystkich trzech trybów.

 

  • Plusik 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie pisałem ze to ci się przyda. To jest fajna rzecz dla kogoś kto zamierza zakupić kolorymetr i program i chce sam się bawić w domu. Dla ciebie jeżeli korzystasz z zewnętrznej firmy( Skalibruj) jak się domyślam to nie ma znaczenia. Oni maja swój sprzęt i z niego korzystają. I nie sadze ze będą się bawić we wbudowane patern. To nie jest po to żebyś dostał zniżkę od firmy ale po to żeby mając pozostałe elementy puzzli obniżyć koszty zakupu urządzenia.

  • Plusik 2
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To trochę tak jak w Audi E-tron 

kupuję to auto w najtańszej wersji a potem gdy coś mi się zachce mieć np. jakiegoś asystenta podjeżdżam na serwis i płacę za odblokowanie tego 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To trochę tak jak w Audi E-tron 
kupuję to auto w najtańszej wersji a potem gdy coś mi się zachce mieć np. jakiegoś asystenta podjeżdżam na serwis i płacę za odblokowanie tego 
 
Tylko, że za wbudowany generator plansz nie płacisz ekstra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Danio31b napisał:

A jak działa Motion Pro?? Podobno miało być regulowane (niski ,średni ,wysoki) i znacząco usprawnione w kwestii odwzorowania ruchu

Czy jest gdzieś info czy miało być to zmienione ... nie widzę w menu zmian 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby była jasność , kalibracja u Maćka to ciagle najtańsza i najlepsza opcja. Koszt kalibracji w firmie Skalibruj to bodajże 950 zł ( poprawcie mnie jeżeli się mylę). Tu sam zakup kolorymetra to minumum 800 (nowka) używka 500-600 plus program. To jest fajna sprawa dla geekow jak @chmiel2k czy ja i może jeszcze kilku innych. Ale jak pisał @chmiel2k wtedy nie straszne ci żadne zmiany fw i w dowolnej chwili możesz przeprowadzić kalibrację w domu. Obecnie na C8 to trochę zabawa z hdfury, Raspberry pi lub videoforge. 

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Eleonor napisał:

Czy jest gdzieś info czy miało być to zmienione ... nie widzę w menu zmian 

A jaki masz model oleda??bo  to nowe Motion Pro miało być tylko w serii 9 właśnie,znacząco poprawione ,tak przynajmniej mówiły filmiki z CES  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam C9  - gdzie masz te info o tych zmianach ?  bo jak na razie nie ma zmian w tv 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytat z FlatpanelsHD   

Earlier this year, LG said that its 2019 OLED TVs would include an improved 'OLED Motion Pro' feature, or black frame insertion at 120Hz refresh and a 75/25/ BFI cycle. FlatpanelsHD saw it in action and it worked very well, greatly reducing flicker and maintaining brightness levels, while improving motion resolution. Unfortunately, it was pulled in the eleventh hour and as such LG 2019 OLED TVs feature the same 'OLED Motion' BFI system as last year's models, which is in our opinion not useable due to excessive flicker. What a shame.

Czyli wszystko jasne,lipa

LG chyba boi się wyprodukować zbyt dobry TV żeby nie zmasakrować calkowicie rynku LCD.Tak liczyłem na to usprawnione motion pro ,szkoda 

Edytowane przez Danio31b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2019 o 17:42, Danio31b napisał:

A jak działa Motion Pro?? Podobno miało być regulowane (niski ,średni ,wysoki) i znacząco usprawnione w kwestii odwzorowania ruchu

Niestety bez zmian. Funkcja nadal nieużyteczna. Blokuje upłynniacz i powoduje ogromne migotanie. Czekamy na matrycę OLED 240Hz, która pozwoli połączyć interpolację ze wstawianiem czarnej klatki.

Dnia 25.07.2019 o 19:03, misfit napisał:

Może zapytasz czym jest te $10,000 rocznie dla takiego LG... Zapewne mniej niż na waciki,  ale niemal to samo możemy odnieść do licencji na DV - z ich punktu widzenia są to groszowe sprawy, które i tak producenci przerzucają na konsumentów. I nie interesuje mnie specjalnie to, że z punktu widzenia Samsunga DV jest ich konkurencją.
Zadajmy sobie też pytanie - skoro HDR10+ to tylko i wyłącznie dynamiczne metadane, a LG C9 posiada całkiem niezły algorytm dynamicznego mapowania tonów obrazu, to co tak w praktyce LG traci poprzez brak obsługi HDR10+ ?

W kwestii DV dochodzi licencja od każdego wyprodukowanego odbiornika, która rzekomo kosztuje w przeliczeniu na nasze ponad 3zł, więc nie jest to już taka groszowa sprawa jak z HDR10+. Algorytm dynamicznego mapowania jest, ale nie jest perfekcyjny. Niestety mocno oszukuje obraz (często nadmiernie rozjaśnia). Przy HDR10+ efekty są przewidywalne. Przynajmniej w założeniu.

23 godziny temu, CeZaR83 napisał:

Czyli mieliśmy racje w wątku z C8 że specjalnie zje*ali redukcje MPEG aby w nowym modelu wprowadzić to samo pod nową nazwą Płynnej gradacji:( Oj nieładnie LG sie zachowujesz!!

Przecież ta funkcja działa równie dobrze (bądź równie kiepsko) co na początku. Był tylko jeden firmware który ją uszkadzał.

23 godziny temu, tonybcc napisał:

Wbudowany pattern generator to coś co jest tutaj mocno pomijane a w modelu C9 jest i wartość tej funkcji jest bardzo duża. 

Nigdy nie będziemy go używać w firmie, bo omija wpływ konwersji YCbCr -> RGB -> YCbCr przy której jest 10 bitowe wąskie gardło, oraz wpływ różnych klatkaży na zachowanie matrycy. Co ciekawe tego drugiego nie była świadoma ekipa LG odpowiedzialna za tę funkcję, której zwróciłem uwagę na zamkniętym spotkaniu podczas CES2019.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, tonybcc napisał:

Żeby była jasność , kalibracja u Maćka to ciagle najtańsza i najlepsza opcja. Koszt kalibracji w firmie Skalibruj to bodajże 950 zł ( poprawcie mnie jeżeli się mylę). 

Mylisz się, nie da się dobić do takiej kwoty w cenniku nawet jak się wybierze wszystkie możliwe tryby i nie uwzględni się rabatów (które zawsze są przyznawane przy trzech i większej ilości trybów) ;)  https://skalibrujtv.pl/cennik-kalibracji/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Eleonor napisał:

A ile trzeba wydać na ten kolorymetr i program ?

Zależy jak wysoką precyzję chcesz osiągnąć. U nas odwiedza Cię technik z kolorymetrem Klein K-80 (20 000 PLN) oprofilowanym do widma światła OLED'a za pomocą spektrometru JETI Specbos 1211 (45 000 PLN). To cenne przedmioty, ale najbardziej cenna (tudzież bezcenna) nadal pozostaje wiedza jak uzyskać optymalny efekt kalibracji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do testujących.Jak wygląda obraz z tv sat nc+ w poruwnaniu do Oled panasa czy sony?

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...