Skocz do zawartości
Gmeru

Testujemy nowy LG OLED C9. Pierwsze wrażenia!

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Gemi napisał:

W zasadzie to racja. DV w dużej mierze robi to czego możemy się spodziewać po HDR10+.

Tylko, że DV jest płatnym standardem "premium". HDR natomiast to standard otwarty ze znacznie szerszym wykorzystaniem. Jak to się ma do HDMI 2.1 szczerze mówiąc nie wiem. Zakładam, że dynamiczne wykorzystanie metadanych będzie po prostu łatwiejsze. Nie wykluczone, że rozchodzi się też o jakieś patenty.

HDR10+ jest już martwym standardem. W tym roku wszyscy się z niego wycofali oprócz Samsunga. Jeszcze rok i Samsung też porzuci to, bo nie będzie sam utrzymywał własnego standardu (to są koszty choćby na głupi marketing)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest sens wydawać tyle pieniędzy na ten uchwyt?
Może ktoś już go posiada i może się wypowiedzieć na temat jego.
Ja chce powiesić LG55CX

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
51 minut temu, Gemi napisał:

W zasadzie to racja. DV w dużej mierze robi to czego możemy się spodziewać po HDR10+.

Tylko, że DV jest płatnym standardem "premium". HDR natomiast to standard otwarty ze znacznie szerszym wykorzystaniem. Jak to się ma do HDMI 2.1 szczerze mówiąc nie wiem. Zakładam, że dynamiczne wykorzystanie metadanych będzie po prostu łatwiejsze. Nie wykluczone, że rozchodzi się też o jakieś patenty.

HDR10+ tak samo jak DV jest standardem premium HDR (oba HDR10+ i DV dają taki sam efekt), HDR10+ teoretycznie jest darmowy w stosunku do DV ale nie oszukujmy się, jakby był naprawdę darmowy to by nie umierał, ponieważ zdarza się ze w efekcie końcowym te darmowe rozwiązania, jeśli nie sa droższe od płatnych to dla producentów mogą być porównywalne w kosztach.

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to są protezy.
Zwykły HDR 10, na jasnym ekranie wygląda o wiele lepiej.

  • Lubię 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, raf7705 napisał:

Przecież to są protezy.
Zwykły HDR 10, na jasnym ekranie wygląda o wiele lepiej.

jakbym miał porównywać netflixowe dolby vision a hdr 10 na amazon prime to Dolby vision jest o wiele efektowniejsze i za pierwszym razem jak obejrzałem peaky blinders w tej technologii w nocy to wyrywało z butów przy hdr10 tego nie miałem.

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.05.2020 o 12:10, borzy napisał:

Z filmiku Vincenta wynika, że nie ma to znaczenia, bo panel i tak jest 10bit. Ograniczając hdmi 2.1 na 40 daje to i wynik 10bit, 4:4:4. Jeżeli jest pełne 48 to daje to obraz 12bit. 

Ma znaczenie bo w 10 bitach idzie obraz a w 2 pozostałych Dolby Vision meta dane. Ten gość u Vincenta to jakaś Lama. A są gry które obsługują DV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest recenzja na RTINGs modelu CX:

https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/cx-oled

To jest moim zdaniem regres w stosunku do C9:

  • Ograniczona przepustowość HDMI 2.1
  • Brak wsparcia dla dźwięku DTS

Zaletami są:

  • BFI w 120 Hz
  • Lepsze odwzorowanie kolorów w fabrycznych trybach

Brak DTS będzie niektórych bolał. 

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, efel napisał:

Jest recenzja na RTINGs modelu CX:

https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/cx-oled

To jest moim zdaniem regres w stosunku do C9:

  • Ograniczona przepustowość HDMI 2.1
  • Brak wsparcia dla dźwięku DTS

Zaletami są:

  • BFI w 120 Hz
  • Lepsze odwzorowanie kolorów w fabrycznych trybach

Brak DTS będzie niektórych bolał. 

Dlatego w ostatniej chwili zrezygnowałem z 55CX w bardzo fajnej promocji na rzecz sprawdzonego i większego 65C9, sztuka przyjechała na szczęście nówka i ostatnią w Polsce w rtv udało się dorwać, dokładnie posprawdzałem w pracy i jest ok.
Wieszać będę w piątek a uszkodzonego 55KS8000 spakuje i zacznę batalię z samsungiem.

20200527_141042.jpg

20200527_001009.jpg

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ołtarzyk PlayStation hehe :D

Jedyny rozsądny wybór 65C9 zamiast 55CX.

  • Lubię 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.05.2020 o 20:51, FeatN2 napisał:

Ma znaczenie bo w 10 bitach idzie obraz a w 2 pozostałych Dolby Vision meta dane. Ten gość u Vincenta to jakaś Lama. A są gry które obsługują DV.

Podaj chociaż jedną grę ze wsparciem Dolby Vision i dowodem, że tak jest.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, MarcinC napisał:

Podaj chociaż jedną grę ze wsparciem Dolby Vision i dowodem, że tak jest.

  • Battlefield 1
  • Mass Effect: Andromeda

Całe dwie są. Wydaje się że w grach ten format się w ogóle nie przyjął. 

https://www.dolby.com/us/en/categories/games.html

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba Atmos. O DV w grach to pierwsze słyszę. Na PC gdzie Windows w ogóle ma nadal problemy z HDR to już w ogóle wątpię aby DV działało poprawnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DV to pojęcie czysto filmowe, tak jak HDR10+. Chodzi o nałożenie dynamicznych metadanych o m.in.luminacji. W grach to nie ma sensu bo tam wszystkie dane są dynamicznie renderowane przez silnik graficzny.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.  Co myślicie o modelu LG E9 mam na niego zajawkę i mam rozterkę między Sony Af8,Af9. Biorę jeszcze pod uwagę Pansonic 1500. Co do Philipsa to coś czytałem żeby nie brać . Jeśli chodzi o B9 i C 9 odpada na stówę za dużo skarg na te modele. Mogę wydać do 7 tyś chyba że coś naprawdę extra  to mogę dorzucić z tysiaka więcej mi szkoda na tv. Na Tv będę grał ale też sport głównie piłka, NBA. PlayStation 5 pewnie kupię dlatego jemu 2.1 ale czy się sprawdzi 120 klatek i tak ma nie być. Wiem że na E9 piłka lata bardzo dobrze i nie żadnych podwójnych piłek. Narazie mój faworyt. Rozmiar 55 cali ale 65 też mi wejdzie. Dzięki 

1 godzinę temu, Eryk Mierzejewski napisał:

Witam.  Co myślicie o modelu LG E9 mam na niego zajawkę i mam rozterkę między Sony Af8,Af9. Biorę jeszcze pod uwagę Pansonic 1500. Co do Philipsa to coś czytałem żeby nie brać . Jeśli chodzi o B9 i C 9 odpada na stówę za dużo skarg na te modele. Mogę wydać do 7 tyś chyba że coś naprawdę extra  to mogę dorzucić z tysiaka więcej mi szkoda na tv. Na Tv będę grał ale też sport głównie piłka, NBA. PlayStation 5 pewnie kupię dlatego hdmi 2.1 może się przydać ale czy się sprawdzi 120 klatek i nie będzie . Wiem że na E9 piłka lata bardzo dobrze i nie ma żadnych podwójnych piłek. Narazie mój faworyt. Rozmiar 55 cali ale 65 też mi wejdzie. Dzięki 

 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Eryk Mierzejewski napisał:

Co myślicie o modelu LG E9

 

2 godziny temu, Eryk Mierzejewski napisał:

Jeśli chodzi o B9 i C 9 odpada na stówę za dużo skarg na te modele

E9 i C9 to technicznie te same telewizory. Różnią się wyglądem i (podobno) audio.

Ja upłynniacze wyłączam, więc ci nie pomogę w tym temacie. Ale skoro ruch piłki jest dla ciebie akceptowalny (dla mnie również), to spokojnie możesz wybrać C9, a nawet B9. Różnic pomiędzy C i B praktycznie też nie zauważysz. Narzekacze i chwalący są przy każdej marce i każdym modelu - tym się nie przejmuj.

Generalnie, jeśli chodzi o oled firmy LG, to kieruj się designem i ew. ceną przy wyborze :)

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Eryk Mierzejewski napisał:

Jeśli chodzi o B9 i C 9 odpada na stówę za dużo skarg na te modele.

E9 i C9 różnią się w zasadzie tylko wyglądem. To jest kompletnie nieopłacalny zakup.

Na B9 i C9 jest dużo skarg, ponieważ tych modeli ze wszystkich OLEDów na rynku sprzedaje się najwięcej. Szansa że trafisz jakąś słabą sztukę E9 jest taka sama jak przy C9. Oczywiście C9 już nie kupisz nowej sztuki nie po zwrotach, więc tylko E9 albo nowszy model CX. 

15 godzin temu, Eryk Mierzejewski napisał:

Wiem że na E9 piłka lata bardzo dobrze i nie żadnych podwójnych piłek.

Piłka najlepiej 'lata' na telewizorach Sony, bo mają najlepszy upłynniacz. Na C9 i E9 będzie latała tak samo.

18 godzin temu, LV426 napisał:

Chyba Atmos. O DV w grach to pierwsze słyszę. Na PC gdzie Windows w ogóle ma nadal problemy z HDR to już w ogóle wątpię aby DV działało poprawnie. 

Dolby Vision. Masz linka powyżej, trzeba sobie przełączyć widok. Nikt nie mówił że to ma być na PC. Dolby Vision masz np na Xboxie

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i jest... Xboxa X mam ale mój tvI tak nie obsługuje DV :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wiadomo coś na temat następny C9? Będzie jakiś model na 2020, czy przedłużą produkcję tego modelu?

  • Haha 1
  • Zmieszany 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Mariollo napisał:

Czy wiadomo coś na temat następny C9? Będzie jakiś model na 2020, czy przedłużą produkcję tego modelu?

Już chyba z około miesiąc jest C10 w sprzedaży.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
27 minut temu, basket4rap napisał:

Już chyba z około miesiąc jest C10 w sprzedaży.

jest CX, nie C10

Edytowane przez Nygus
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
19 minut temu, basket4rap napisał:

To to samo, (rzymskie) X = (arabskie) 10

może lepiej koreańskie 10 wpisz, a :) skoro jest to to samo to poszukaj np. LG 55C10, jestem bardzo ciekawy co znajdziesz.

Edytowane przez Nygus
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nawet porównanie jest nowe od Vincenta Teoh.

Ciekawie czy już linki na forum działają... Nie nadal nie 😒 @Gmeru o co z tym chodzi? 

Zapraszam więc na YouTube po porównanie na kanale HDTVTest. 

Edytowane przez LV426

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Hmm ja wstawiłem link na żywca z YT i się wygenerował film. Też tak robisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...