Skocz do zawartości
Gmeru

Testujemy nowy LG OLED C9. Pierwsze wrażenia!

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, marcin255 napisał:

tv ma 11  mies.  oglądane czasami , czasem 5 godz czasem wcale - normalnie i się wk...

DSC_0004.JPG

DSC_0002.JPG

DSC_0005.JPG

telewizor na śmietnik, nawet jak ci wymienia na gwarancji matryce to i tak się możesz czegoś takiego spodziewać po okresie gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, marcin255 napisał:

Nie rozumiem 

Alwyn to anty oledowiec dla którego najważniejszą cechą tv jest to że się nie wypali

zakładam że tych "wypaleń" w filmach za bardzo nie widać - a przynajmniej nie dużo gorzej niż DSE w lcd 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś kontakt z LG czekam na stronie menu  .

nie wiem co forum wstawia za teksty- czekam na  wymianę  panelu

Edytowane przez marcin255
forum pisze za mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że TVN24 był oglądany :) Mi wymienili co prawda Philipsa na nowy - nie oglądam TVN24 na nowym OLEDZIe już pierdziele - oglądam na Sharpie LCD w sypialni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie TVN. Każdy program "śniadaniowy" wykańcza OLEDA. Tak samo kanały informacyjne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A niby nowe modele nie miały się już wypalać
Każdy OLED będzie się wypalał przy kanałach info, taka technologia. Gadka producentów to PR.

Wysłane przez Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak obserwuję te wasze dywagacje. Ja też oglądam informacje co prawda nie jeden kanał cały dzień i gram w gry na tv po kilka godzin ale mam pewien patent który po roku w moim LG OLED 65 C9 narazie nic zrobił złego ale no zobaczymy.
A więc... Dość często używam zarządzaniem energią. Czyli : skoro oglądam jakieś "[beeep]" nic nie znaczące zmniejszam ustawienie na średnie zużycie energii czyli de facto diody nie świecą pełną mocą. Skoro mam fajny film na Netflix w 4k hdr to wtedy albo jadę na auto w ciągu dnia albo wieczorem ustawiam na średnie bo w ciemnym pomieszczeniu można stracić wzrok itp.
Nie oszukujmy się że w kinie takich wartości jasności nie osiągamy.
Także trochę z głową do oleda trzeba podejść a jako użytkownik poprzedniej plazmy przez ponad 12lat wiem co mówię.
To tak jakbyście kupili Mercedesa i go non stop piłowali to też szybko silnik i reszta padnie.


Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest tylko sprzęt, a nie dzieło sztuki zamykane w szczelnej gablocie. Kupuje się je po to żeby uzyskać jakość, której nie uzyska się na niczym innym. Wg. mnie decydując się na półśrodki eliminujemy podstawowe zalety tej technologii, ergo zakup mija się z celem.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Radosław Czech napisał:

Tak obserwuję te wasze dywagacje. Ja też oglądam informacje co prawda nie jeden kanał cały dzień i gram w gry na tv po kilka godzin ale mam pewien patent który po roku w moim LG OLED 65 C9 narazie nic zrobił złego ale no zobaczymy.
A więc... Dość często używam zarządzaniem energią. Czyli : skoro oglądam jakieś "[beeep]" nic nie znaczące zmniejszam ustawienie na średnie zużycie energii czyli de facto diody nie świecą pełną mocą. Skoro mam fajny film na Netflix w 4k hdr to wtedy albo jadę na auto w ciągu dnia albo wieczorem ustawiam na średnie bo w ciemnym pomieszczeniu można stracić wzrok itp.
Nie oszukujmy się że w kinie takich wartości jasności nie osiągamy.
Także trochę z głową do oleda trzeba podejść a jako użytkownik poprzedniej plazmy przez ponad 12lat wiem co mówię.
To tak jakbyście kupili Mercedesa i go non stop piłowali to też szybko silnik i reszta padnie.


Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
 

Zarządzanie energią to globalne ustawienie, można ograniczyć jasność panelu tam gdzie macie kanały info a na wejściu gdzie jest Netflix ustawić sobie optymalną jasność panelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Mariusz Kubik napisał:

Zarządzanie energią to globalne ustawienie, można ograniczyć jasność panelu tam gdzie macie kanały info a na wejściu gdzie jest Netflix ustawić sobie optymalną jasność panelu.

Ale jak zrobić te ograniczenia jasności jeśli korzysta się np. z dekodera satelitarnego i na nim są różne programy nie tylko informacyjne, są też i filmowe które nie potrzebują ograniczenia jasności. Przecież nie każdy korzysta z Netfixa podejrzewam że większość użytkowników  korzysta właśnie z różnych dekoderów i na sztywno raczej tego nie ustawimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja napisałem tylko że Takie podejście do tematu daje więcej możliwości dostosowania do własnych potrzeb, a nie że da się selektywnie każdy kanał ustawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też tak pokazywało. Po chwili ponownie sam włączyłem - sprawdź aktualizację i poszło. TV ją pobrał i zainstalował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, marciniozo napisał:

Mi też tak pokazywało. Po chwili ponownie sam włączyłem - sprawdź aktualizację i poszło. TV ją pobrał i zainstalował.

Ja już próbowałem 4 razy i ciągle nic. Pokazuje brak aktualizacji teraz. A wersja oprogramowania ciągle 4.xxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie wyskoczył komunikat na ekranie, że aktualizacja nie była możliwa. Otworzyłem menu - sprawdź aktualizację i po chwili ją znalazł i zainstalował. Nie wiem, może  zobacz za jakiś czas, wyłącz TV i spróbuj ponownie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.. tak jak pisaliśmy powyżej z dysku zewnętrznego - Bezproblemowo ;)

==============================

Aktualizacja

==============================

file:///C:/Users/007marc/AppData/Local/Temp/TV_Software%20Update%20Guide_v3.pdf

Pamiętajcie założyć Katalog - "LG_DTV" i do niego wgrać plik z aktualizacją

Sterownik - https://www.lg.com/pl/wsparcie/produktowe/lg-OLED55C9PLA

(jak dobrze pamiętam nośnik nie musi być sformatowany w FAT32) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...