Skocz do zawartości
Gmeru

Testujemy nowy LG OLED C9. Pierwsze wrażenia!

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Domowa Latarnia napisał:

No LG 55 C9  przyjechał kurierem w całości. Z przodu folia i z tyłu folia, a wyprodukowany w listopadzie.

Powieszony na ścianie  i chodzi a odbiera sygnał cyfrowy z nadajnika naziemnego.

Takie pierwsze spostrzeżenia to w porównaniu do mojej plazmy Panasonica St50  obraz jest jakby bardziej wyrazisty, albo powiem to inaczej w plazmie jest bardziej plastyczny.

 

Tak więc TY chodzi a po 1,5 roku sprawdzimy czy coś się gdzieś nie wypaliło aby ewentualnie skorzystać jeszcze z gwarancji  i tyle :) 

Wyłącz opcje odpowiedzialne za wyostrzanie obrazu i inne takie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, leszekgd napisał:

Źródłem był komputer. TV i PC połączone przewodowo z ruterem. NVIDIA Shield w takiej konfiguracji "łyka" na razie wszystko (no ale wiadomo, że ta maszynka jest stworzona do neta).

OK, rozumiem.
Dziękie za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.01.2020 o 10:15, janwojx napisał:

 

Hmm...

po wciśnięciu ... widzę okienko wyboru:

- Aplikacja

- Podręcznik obsługi

- Multi-view

Sciagnijcie sobie apke LG TV Plus ... tam jest przycisk info.

Edytowane przez niebezpieczny
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, niebezpieczny napisał:

Sciagnijcie sobie apke LG TV Plus ... tam jest przycisk info.

Niestety, w przypadku odtwarzania filmu z USB naciskanie przycisku nie wywołuje żadnego efektu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dołączyłem do grona posiadaczy OLED 55 C9. 

Nie wiedziałem, że te telewizory składa się w Polsce :)

Moja sztuka jest z grudnia 2019 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się poradzić! Zastanawiam się bardzo mocno nad kupnem TV OLED LG. Do tej pory myślałem o modelu OLED LG65C9. Jednak przez myśl mi przeszło czy nie poczkać do jesieni (oczywiście ze względu na cenę ) na nowy model LG65CX. Staram się wyciągnąć z teoretycznych opisów oczywiście jak wielkie są różnice pomiędzy tymi dwoma modelami. Dlatego mam pytania odnośnie tych różnic. Mianowicie chodzi mi o słynny i nagłośniony tryb FILMMAKER MODE, w którym można wyłączyć wszystkie upłynniacze i oglądać film tak jak przedstawił go reżyser. Jednak czy w modelu C9 jak dokona się profesjonalnej kalibracji TV przez firmę Macieja Kopera Skalibruj.TV to czy tak naprawdę efekt wtedy nie będzie taki sam jak przy Filmmaker Mode w nowych modelach. Czy tak naprawdę to się czymś tak czy inaczej różni? Drugą sprawą jest odświeżanie 4k 120 Hz w nowym modelu CX już z HDMI 2.0, a nie 2.1 jak w modelu C9. Tylko, że jak ja nie gram w gry tylko oglądam filmy i kablówkę to tak naprawdę czy ma to dla mnie jakieś większe znaczenie? W nowym modelu CX jest procesor nowszej generacji 3, ale czy będą to jakieś wielkie różnice? Tak samo DOLBY VISION IQ czy może spowodować znaczną poprawę w jakości obrazu? pozostałe różnice z tego co widzę są raczej bardziej kosmetyczne. Najlepiej byłoby poczekać do testów modelu CX  na wakacje. Tylko czy wtedy będą jeszcze nowe-zapakowane modele C9 w sprzedaży czy już tylko z wystawki sklepowej! W miarę możliwości bardzo proszę o jakąś podpowiedź w tym temacie! Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, JarosLc79 napisał:

Mianowicie chodzi mi o słynny i nagłośniony tryb FILMMAKER MODE

Ten cały Filmmaker Mode to kolejna marketingowa ściema. W ogóle bym nie brał takiego rodzaju funkcji decydując się na zakup czegokolwiek.

14 godzin temu, JarosLc79 napisał:

Jednak czy w modelu C9 jak dokona się profesjonalnej kalibracji TV przez firmę Macieja Kopera Skalibruj.TV to czy tak naprawdę efekt wtedy nie będzie taki sam jak przy Filmmaker Mode w nowych modelach. Czy tak naprawdę to się czymś tak czy inaczej różni?

Kalibracja przez SkalibrujTV da ci o wiele więcej niż jakiś badziewny fabryczny tryb filmmaker. Poczytaj o kalibracji na stronie skalibruj.tv, będziesz wiedział co to jest.

14 godzin temu, JarosLc79 napisał:

Drugą sprawą jest odświeżanie 4k 120 Hz w nowym modelu CX już z HDMI 2.0, a nie 2.1 jak w modelu C9

Nie rozumiem. C9 ma HDMI 2.1 i umie 4K@120Hz. CX też będzie miał HDMI 2.1. Gdzie tu różnica?

14 godzin temu, JarosLc79 napisał:

W nowym modelu CX jest procesor nowszej generacji 3, ale czy będą to jakieś wielkie różnice?

Tego nie wiemy, ale historia pokazuje że różnice pomiędzy procesorami przy przejściu o jedną generację do przodu są minimalne.

14 godzin temu, JarosLc79 napisał:

Najlepiej byłoby poczekać do testów modelu CX  na wakacje. Tylko czy wtedy będą jeszcze nowe-zapakowane modele C9 w sprzedaży czy już tylko z wystawki sklepowej!

Dokładnie będzie tak jak przewidujesz. W wakacje 2020 jedynymi nowymi egzemplarzami C9 będą powystawowe albo 'nowe' ze zwrotów. Co rok tak jest. 

Generalnie nie daj się nabić w butelkę marketingowcom. Żadna z reklamowanych w CX funkcji nie usprawiedliwia wstrzymywania się z zakupem, ani tym bardziej nie uzasadni jego wysokiej ceny początkowej. C9 kupisz na wiosnę za jakieś 6 tys. CX w momencie premiery będzie kosztował dwa razy tyle, po to żeby pod koniec roku stanieć do tych 6 tys. Będziesz czekał prawie rok, żeby dostać za takie same pieniądze produkt minimalnie lepszy? Bez sensu takie podejście, szczególnie że za rok na horyzoncie pojawi się znowu nowy model i być może będzie miał jakieś rewolucyjne cechy na które warto będzie czekać. W ten sposób nie kupisz nigdy nic. 

  • Plusik 4
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ostatnich zmianach w sofcie dzisiaj zauważyłem że na aplikacji od Amazon Prime przestało pokazywać w info z jaką jakośćią w danej chwili jest wyświetlany film.
Ktoś ma pomysł jak wyświetlć teraz informacje o jakości obrazu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.01.2020 o 10:24, efel napisał:

W wakacje 2020 jedynymi nowymi egzemplarzami C9 będą powystawowe albo 'nowe' ze zwrotów. Co rok tak jest.

Ja się czaję na 65C9 i chciałem zakupić przed Euro, czyli jakoś w końcówce maja.
Jak to wyglądało do tej pory, wtedy były jeszcze nowe czy już tylko "nowe" z wystawy i zwrotów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Mariollo napisał:

Ja się czaję na 65C9 i chciałem zakupić przed Euro, czyli jakoś w końcówce maja.
Jak to wyglądało do tej pory, wtedy były jeszcze nowe czy już tylko "nowe" z wystawy i zwrotów?

Z tego co kojarzę maj to już ostatnie sztuki zwykle. Zależy jak w kwietniu spadnie cena. Jeżeli osiągnie historyczne minimum i ludziska się rzucą przed Euro właśnie na nowe TV to może być już po frytkach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mój 55C9 ma dziś dwa tygodnie. Ze trzy dni temu zauważyłem w ciemniejszych partiach obrazu równiutko rozłożone cienkie pionowe paski. Jest ich siedem. Jak  już wiem, że są to w oglądanej treści ja je widzę, i nie tylko w ciemnych partiach obrazu, ale też w tych "średnich".  Poradźcie coś. 

P_20200131_161925.jpg

P_20200131_161953.jpg

P_20200131_162004.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, filolog napisał:

Panowie, mój 55C9 ma dziś dwa tygodnie. Ze trzy dni temu zauważyłem w ciemniejszych partiach obrazu równiutko rozłożone cienkie pionowe paski. Jest ich siedem. Jak  już wiem, że są to w oglądanej treści ja je widzę, i nie tylko w ciemnych partiach obrazu, ale też w tych "średnich".  Poradźcie coś. 

P_20200131_161925.jpg

P_20200131_161953.jpg

P_20200131_162004.jpg

Niezła lipa. A jaka data produkcji TV? I gdzie składany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telewizor składany w Polsce. Data produkcji 01.2020. Zastanawia mnie dlaczego te pasy są równiuteńko rozłożone i są jednakowej szerokości. Wygląda jakby jakaś struktura z matrycy prześwitywała. Niemniej jednak w nocy zrobiłem kompensację pikseli i widzę, że teraz tego nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno mi przyszło do głowy z tym paskami. Mam pod telewizorem dość mocny wzmacniacz stereo, którego zawsze używam jak oglądam tv. Wzmacniacz działa tylko ze słuchawkami, kolumn nie włączam. W tym wzmacniaczu jest dość duży i ciężki transformator. Czy to przypadkiem nie jest tak, że pole magnetyczne z tego transformatora powoduje powstawanie tych pasów na matrycy? Pasy są jak pisałem równiuteńko rozłożone po całej matrycy. Wzmacniacz jest dokładnie na środku telewizora 15 cm niżej.

Może te moje wywody to głupota, a może jednak coś w tym jest...  

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli pojawiło się znowu, czy po tej kompensacji pikseli już nie ma w ogóle?

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety pojawiło się nadal to samo. W ciemnych scenach gdzie jest taka zgniła zieleń jest to widoczne na ekranie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, filolog napisał:

Niestety pojawiło się nadal to samo. W ciemnych scenach gdzie jest taka zgniła zieleń jest to widoczne na ekranie. 

tutaj banding podobny do twojego

https://www.avsforum.com/forum/40-oled-technology-flat-panels-general/2896737-oled-screen-uniformity-discussion-banding-vignetting-275.html

jak ci to przeszkadza to chyba serwis- może panel wymienią.

Edytowane przez Bartosz Szumny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze to chętnie bym oddał ten telewizor i chyba tak zrobię. W ostatnim dniu 14 dniowego okresu na odstąpienie od umowy wysłałem formularz odstąpienia na stronie Media Experta. Na razie nic się nie odzywają. Chyba wolę dobrego FALD LCD Sony z bloomingiem niż te wkurzające cieniutkie i równiutkie paski na oledzie..

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź może swoją teorie i przez np 2 dni nie włączaj wzmacniacza. Najlepiej wylacz go tez z trybu standby, żeby był całkowicie odcięty od prądu. Sam jestem ciekaw czy to coś zmieni. Jak się pasy nie pojawia to albo wzmacniacz sieje jak elektrownia czarnobyl albo tv ma słabiutkie zabezpieczenie przeciwzakłóceniowe. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Grafii napisał:

Sprawdź może swoją teorie i przez np 2 dni nie włączaj wzmacniacza. Najlepiej wylacz go tez z trybu standby, żeby był całkowicie odcięty od prądu. Sam jestem ciekaw czy to coś zmieni. Jak się pasy nie pojawia to albo wzmacniacz sieje jak elektrownia czarnobyl albo tv ma słabiutkie zabezpieczenie przeciwzakłóceniowe. ;)

wzmacniacz nie ma tu nic do rzeczy, w zasadzie nie powinien mieć. Chociaż zawsze można sprawdzić :)

po pierwsze jeśli to byłby efekt spowodowany włączonym wzmacniaczem (elektromagnesy, transformator itp. wystarczy podstawowa wiedza z fizyki) to pasy nie byłyby proste tylko coś w rodzaju coraz to większych "okręgów"

po drugie to jest fizycznie niemożliwe (podstawowa wiedza z fizyki), to nie jest kineskop gdzie elektrony mogą być odchylone przez zewnętrzne pole magnetyczne, które zniekształci obraz

W sumie, to prosta sprawa (chociaż w sumie to nigdy nic nie jest już proste) jeśli jest to coś co jest widoczne w codziennym użytkowaniu i przeszkadza to albo zwrot jeśli jest to możliwe albo reklamacja.

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, filolog napisał:

Niestety pojawiło się nadal to samo. W ciemnych scenach gdzie jest taka zgniła zieleń jest to widoczne na ekranie. 

To wygląda jakbyś za telewizorem miał rolety i te jaśniejsze paski to miejsca gdzie np w południe pada na TV słońce. Wielokrotnie już na forum wałkowaliśmy ten temat, że matryca OLED jest wrażliwa na słońce, które padając bezpośrednio na ekran powoduje banding na planszach bliskich czerni. Jeżeli to nie ten trop, to ten egzemplarz jest ewidentnie do zwrotu, nie reklamuj tego, bo będziesz się kopał z serwisem który raz banding uwzględnia, a raz nie. 

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic z tych rzeczy. Nie ma żadnych rolet ani nie pada na ekran światło słoneczne. Te paski są takie równiutkie i równomiernie rozłożone, że wydaje się jakby mogły powstać od jakichś rolek, które przenosiły matrycę w fabryce. 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...