Skocz do zawartości
Gmeru

Testujemy nowy LG OLED C9. Pierwsze wrażenia!

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, matys_72 napisał:

Faktycznie u mnie też na amplitunerze dźwięk nie jest identyfikowany jako 5.1, ale leci we wszystkich głośnikach.

 

A nie masz przypadkiem żadnego przetwarzania typu Dolby Surround włączonego w amplitunerze?
Wyłącz wszystkie polepszacze, a najlepiej włącz tryb direct to wtedy będziesz wiedział jaki jest format tego dźwięku.

Edytowane przez Jasiek_31

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś jest w stanie w kilku zdaniach określić czym się różnią modele B9 i C9?

Różnice w specyfikacji oczywiście sprawdziłem i znam, chodzi mi bardziej o różnicę w normalnym użytkowaniu, czy ma to znaczenie i czy warto dopłacać do modelu C9?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Mariollo napisał:

Czy ktoś jest w stanie w kilku zdaniach określić czym się różnią modele B9 i C9?

Różnice w specyfikacji oczywiście sprawdziłem i znam, chodzi mi bardziej o różnicę w normalnym użytkowaniu, czy ma to znaczenie i czy warto dopłacać do modelu C9?

Różnice widać w normalnym użytkowaniu - przynajmniej tak mogę powiedzieć w oparciu o poniższe materiały.

Obejrzyj Vincenta na ten temat: https://www.youtube.com/watch?v=jq5Bh2NjiBg

Ważne fragmenty to 2:10 , 3:10-4:00... konkluzja jego jest taka, że B9 jest b.dobrym telewizorem ale jeżeli kogoś stać na dopłatę do C9 to jak najbardziej warto - chociażby ze względu na lepszy procesor dzięki któremu rzadziej będziesz napotykał problemy o których mowa od 3:10 czy oczywiście wcześniej wspomnianą wyższą jasność w hdr. 

Ps. Filmik Vincenta z bezpośredniego porównania:

https://www.youtube.com/watch?v=MzmKsPwoe_w (tutaj chociażby ładnie widać różnice na korzyść c9 od 1:30-1:45)

jeżeli różnica jest do 500zł nie ma co się zastanawiać i według mnie warto brać C9.

Pzdr.

 

Edytowane przez Zykfyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś posiada 65 calowy B9?
Zamówiłem B9 i nie wiem czy zamówić JBL bar 5.1, który ma prawie 6 cm wysokości (sam bar) BAR musi stać pod TV i boję się, że będzie zabierać cześć ekranu. Ktoś kto posiada ten TV może zmierzyć ile jest od podłoża do krawędzi ekranu?


Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź sobie na stronie LG. Wysokość telewizora z podstawą i bez. Odejmij jedno od drugiego i będziesz wiedział.

PS. Niecałe 4cm.

 

Edytowane przez Rafał Bejszczuk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 cm, więc trzeba szukać innego rozwiązania jak soundbar, ehh

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, dziękuję za link. Popytam w sklepach, może coś będę mogli ściągnąć na wymiar

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A link do media expert

Do godź. 9.00  LG 55C9 za 4999 zł. w RTV EURO AGD ,
Raty 0% (faktyczne) pierwsza rata (odroczona) w maju , darmowy transport - zamówiony
https://www.mediaexpert.pl/telewizory/telewizor-lg-oled55c9pla,id-1362412?utm_source=Skapiec&utm_medium=cpc&utm_content=899599&utm_campaign=2019-12&utm_term=TELEWIZORY


Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam widzę że cena to 5499zł a nie 4999zł  :(  Jest cena taka 4999zł ale nie na C9 a na B9 

 

Edytowane przez XMAREKK30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, 007marc napisał:

Pardon - z wrażenia , w Media była tez jakaś Promocja ale do 12.10 czyli 24 tej ;)

 

https://www.euro.com.pl/search.bhtml?keyword=lg 55c9

 

Teraz się zgadza :)  Szkoda że nie ma promocji na 65 cali :(  Uciekam spać , dobrej nocy życzę wszystkim :?) 

Edytowane przez XMAREKK30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.07.2019 o 15:57, Waldo94 napisał:

Nie bierz. Gnębił cie długo bo sprzedawcy mają od tego dobre prowizje. Nie ma to jak wciskanie ludziom kitu.

Nie mają dobrych prowizji. Są to śmieszne pieniądze. Natomiast zależy na tym kierownikowi i innym "z góry". Muszą wyrobić normę na sklepie 

Nie mniej sam kiedyś kupiłem i w 4roku skorzystałem, więc osobiście polecam, ale co sklep to inna kwota, więc warto też się rozejrzeć pod względem kosztu polisy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Ary napisał:

Nie mają dobrych prowizji. Są to śmieszne pieniądze. Natomiast zależy na tym kierownikowi i innym "z góry". Muszą wyrobić normę na sklepie 

Nie mniej sam kiedyś kupiłem i w 4roku skorzystałem, więc osobiście polecam, ale co sklep to inna kwota, więc warto też się rozejrzeć pod względem kosztu polisy.

Ja również brałem na poprzedni telewizor dodatkowe ubezpieczenie i po 4 latach na ekranie pojawiły się niebieskie plamy (telewizor Samsung ue48h6400) i bez problemu przyjechał serwis wymienił matrycę(dodatkowo serwisant powiedział, że jeśli prywatnie przyszedłbym naprawić ten telewizor to bym mi odradził, bo za duży koszt takiej naprawy w stosunku do obecnej ceny telewizora), więc to jest każdego indywidualna sprawa z dokupowaniem tego ubezpieczenia. Obecnie przy zakupie B8 też dokupiłem w Media Markt gwarancję plus być może się przyda.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.12.2019 o 18:18, Rafał Bejszczuk napisał:

Ja nie używam HDR i upłynniaczy, więc wybrałem B9.

Ponoć w teście na najlepszego HDRowca C9 został oceniony najlepiej mimo nie najwyższej wartości nitów. Wychodzi na to że nie najwyższa wartość HDR (w sensie nitów) odgrywa tu zasadniczą rolę, a jego jakość kolidująca z kontrastem całego wyświetlanego obrazu, a ten jak wiemy OLED ma nieskończony na poziomie jednego piksela. Najlepiej to dostrzeżemy na wymagającym obrazie gdzie widzimy bardzo duża ilość sąsiadujących ze sobą "elementów/detali". W przypadku LCD z lokalnym wygaszaniem Array-LED jakość HDRu zakłócą dostrzegalne artefakty ledowe na ciemniejszym tle oraz częściowo zaciemnione HDR ze stref wygaszania (obrysy detali). Oczywiście nie należy zaraz wyciągać pochopnych wniosków porównując 775 nitów z 2000, w sensie nie będzie to oślepiający HDR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście nie należy zaraz wyciągać pochopnych wniosków porównując 775 nitów z 2000, w sensie nie będzie to oślepiający HDR.

A są TV które maja 2000 nitów? :) Pytanie czy są powyżej 1000?



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...