Skocz do zawartości
Gmeru

Testujemy nowy LG OLED C9. Pierwsze wrażenia!

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj koło południa znów była promocyjna cena w Neonecie - 4999 zł.

Miałem w Koszyku i wybrałem raty - faktycznie policzyło mi 10 rat po 499 zł. (czyli faktyczne 0%) + darmowa wysyłka Kurierem .

  • Plusik 3
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdzałem , "najśmieszniejsze" to to że w danym czasie Model 55B9 kosztował 5999 zł , czyli o 1000 drożej ...

Widzę że na obecną chwilę  nie ma nawet w ofercie modelu 55C9    🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, 007marc napisał:

Dzisiaj koło południa znów była promocyjna cena w Neonecie - 4999 zł.

Miałem w Koszyku i wybrałem raty - faktycznie policzyło mi 10 rat po 499 zł. (czyli faktyczne 0%) + darmowa wysyłka Kurierem .

Dzisiaj poszło 140 sztuk w 9h - oficjalny sklep allegro. Były po 4799. Nie zdążyłem :(

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, kaziktom napisał:

Dzisiaj poszło 140 sztuk w 9h - oficjalny sklep allegro. Były po 4799. Nie zdążyłem :(

WoW za 55C9? To tylko brać i to na zapas :P w tamtym roku o tej porze takich cen nie pamiętam.... technologia tanieje...

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrzcie jak to ludzie "umieją  pohandlować"  ;)
TV z Aukcji o której pisał Kolega w poprzednich postach , czyli LG 55C9 za 4799 zł. , cwaniara sprzedaje za 5199 zł. (Sprzęt zostanie wysłany bezpośrednio z oficjalnego sklepu Allegro i faktura na dane kupującego.) czyli de facto nawet jeszcze nie kupiła-zapłaciła  ;)https://allegro.pl/oferta/telewizor-lg-55-oled-55c9-4k-smart-wifi-hdr-8721926832

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej jest taka loteria z panelami jak w poprzednich modelach chodzi mi o Banding, czy "zafarbowanie" nierównomierność matrycy na białych czy szarych  planszach ?

Zostałem bez telewizora- q85 poszedł do zwrotu i zastanawiam się nad lg c9 lub panasonic gz950

 

Edytowane przez Bartosz Szumny
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Bartosz Szumny napisał:

Dalej jest taka loteria z panelami jak w poprzednich modelach chodzi mi o Banding, czy "zafarbowanie" nierównomierność matrycy na białych czy szarych  planszach ?

Większość fabrycznych niedoskonałości matrycy znika po kilkunastogodzinnym wygrzaniu.

  • Haha 2
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

43 minuty temu, Barnaba napisał:

Większość fabrycznych niedoskonałości matrycy znika po kilkunastogodzinnym wygrzaniu.

Dzięki za info . A jak jest z jakością wykonania samego telewizora lg C9 ? Bo samsung strasznie mnie rozczarował Q70r jak i Q85R to straszna tandeta, plastik z tylu telewizora tragedia .  wydaje mi się ze lepiej bym to w piaskownicy  „odlał”  do tego ramki w tv nie równe . Na fotce słabo to wyszło ale lekko po lewej stronie widać jak by tv był mokry a w rzeczywistości cały jest taki pofalowany.

61A00D9A-74FB-43CC-9D1C-4B1D059C8506.jpeg

Edytowane przez Bartosz Szumny
  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dalej jest taka loteria z panelami jak w poprzednich modelach chodzi mi o Banding, czy "zafarbowanie" nierównomierność matrycy na białych czy szarych  planszach ?
Zostałem bez telewizora- q85 poszedł do zwrotu i zastanawiam się nad lg c9 lub panasonic gz950
 
Nadal jest loteria. Mam właśnie C9 w 65" i prawdopodobnie wróci do sklepu. Banding widoczny na planszy 20%, LG odrzuciło reklamację. Będę próbował jeszcze raz.
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nadal jest loteria. Mam właśnie C9 w 65" i prawdopodobnie wróci do sklepu. Banding widoczny na planszy 20%, LG odrzuciło reklamację. Będę próbował jeszcze raz.

Banding mniejszy lub większy jest praktycznie na każdym OLEDzie (widoczny przede wszystkim na planszy 5%). Grunt żeby nie był widoczny przy normalnym użytkowaniu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Banding mniejszy lub większy jest praktycznie na każdym OLEDzie (widoczny przede wszystkim na planszy 5%). Grunt żeby nie był widoczny przy normalnym użytkowaniu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
U mnie jest. Po 70h żadnych zmian.
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Bartosz Szumny napisał:

 

Dzięki za info . A jak jest z jakością wykonania samego telewizora lg C9 ? Bo samsung strasznie mnie rozczarował Q70r jak i Q85R to straszna tandeta, plastik z tylu telewizora tragedia .  wydaje mi się ze lepiej bym to w piaskownicy  „odlał”  do tego ramki w tv nie równe . Na fotce słabo to wyszło ale lekko po lewej stronie widać jak by tv był mokry a w rzeczywistości cały jest taki pofalowany.

61A00D9A-74FB-43CC-9D1C-4B1D059C8506.jpeg

I co z tego??. Z tyłu wygląd telewizora nie ma ŻADNEGO znaczenia. Telewizję oglądasz z przodu czy z tyłu??.

Edytowane przez Rafał Bejszczuk
  • Plusik 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Rafał Bejszczuk napisał:

I co z tego??. Z tyłu wygląd telewizora nie ma ŻADNEGO znaczenia. Telewizję oglądasz z przodu czy z tyłu??.

Dla mnie ma znaczenie. Nie miało by gdyby TV kosztował grosze ale przy takiej kwocie prawie 7 tys za 55 cali wygląd i jakość wykonania jest bardzo ważna. Zresztą krzywe ramki widać z daleka... Ten Q85 ma dodatkowo 3 martwe piksele w jednym miejscu. Dlatego pytam jak  jest jest wykonany Lg?

Jednak jest loteria z tymi panelami przeczytałem tylko  30 ostatnich stron i dalej nie wiem co wybrać

https://www.avsforum.com/forum/40-oled-technology-flat-panels-general/2896737-oled-screen-uniformity-discussion-banding-vignetting-265.html?amp=1

Edytowane przez Bartosz Szumny
  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Barnaba napisał:

Większość fabrycznych niedoskonałości matrycy znika po kilkunastogodzinnym wygrzaniu.

I Ty mi zarzucałeś, że niby kity wciskam nt. OLEDów? 🤣 Bekunia. 

@Bartosz Szumny Jak to co? OLED od Panasonic bo ta firma ma modyfikowane (na zamówienie u LG) matryce. Skalibrowane też są znacznie lepiej i upłynniacz ruchu też lepszy. 

Edytowane przez LV426
  • Plusik 1
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nadal jest loteria. Mam właśnie C9 w 65" i prawdopodobnie wróci do sklepu. Banding widoczny na planszy 20%, LG odrzuciło reklamację. Będę próbował jeszcze raz.
Filmy oglądaj, nie plansze
Dla mnie ma znaczenie. Nie miało by gdyby TV kosztował grosze ale przy takiej kwocie prawie 7 tys za 55 cali wygląd i jakość wykonania jest bardzo ważna. Zresztą krzywe ramki widać z daleka... Ten Q85 ma dodatkowo 3 martwe piksele w jednym miejscu. Dlatego pytam jak  jest jest wykonany Lg?

Jednak jest loteria z tymi panelami przeczytałem tylko  30 ostatnich stron i dalej nie wiem co wybrać

https://www.avsforum.com/forum/40-oled-technology-flat-panels-general/2896737-oled-screen-uniformity-discussion-banding-vignetting-265.html?amp=1

No właśnie oglądałem go w sklepie.

Tandeta na maxa.

Mój LG 79" z 2014 ma bardzo ładne wykończenie.

Żona powiedziała, że takiego kibla, nie kupimy, jak już to OLED ale kurde 77", trochę małe.

Jak będzie 85" w tej cenie co teraz 77" , to kupuję.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, LV426 napisał:

I Ty mi zarzucałeś, że niby kity wciskam nt. OLEDów? 🤣 Bekunia. 

Parafazując Mistrza, muszę napisać, że Bozia ci poskąpiła i rozumu dała pół. Smutne :(

Ty, dzieciaku tego nie pojmiesz, ale innym po raz kolejny na forum poradzę, że długie (kilkanaście, kilkadziesiąt godzin) zapuszczenie różnorodnego, gęstego materiału - najlepiej HDR, daje "cudowny" efekt. Nie wiem, czy zawsze, ale u mnie na 2 szt. zadziałało doskonale, a i kilku osobom na forum pomogłem. Nie jest to zresztą jakaś tajemna wiedza, choć trzeba trochę się wysilić ;)

Moje konkretne doświadczenia po zakupie to wielka czarna plama na 25% powierzchni ekranu i 2,3 czarne pasy widoczne doskonale na "normalnym" obrazie. Po "wygrzaniu" obie matryce w 65B7 i 77C8 idealnie jednorodne na wszystkich poziomach szarości.

Ale to pewnie znowu bajki i cuda :) Nie wierzcie mi  - OLED jest be, a LCD cacy ;)

Edytowane przez Barnaba
  • Lubię 1
  • Haha 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie dorosły... jak tu się nie śmiać z tego co piszesz? 

Tobie się udało ale nie każdemu. Nawet tutaj na forum widziałem osoby którym te Twoje cudowne sposoby nie naprawiły tego problemu. Bo napisać "a u mnie działa" to sobie mogę i ja. Uprawiasz trochę takie voodoo i jeszcze innych w błąd wprowadzasz że to 100% sposób kiedy tak wcale nie jest. Ot mędrzec z Ciebie co odkrył tajemny sposób na naprawę oleda 🤨

A odpowiedział przecież wyżej @chmiel2k że u niego to nie działa! 

Kable pewnie też "wygrzewasz" i kupujesz pozłacane HDMI?

OLED czy LCD to loteria panelowa zawsze w jakimś stopniu będzie. 

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, LV426 napisał:

Kable pewnie też "wygrzewasz" i kupujesz pozłacane HDMI?

Oczywiście i mam tajny miernik, który pokazuje ilość złota.

Kretyn.

  • Plusik 1
  • Haha 2
  • Zmieszany 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam z siebie niego robisz w tym momencie 🙄

36 minut temu, LV426 napisał:

Tobie się udało ale nie każdemu. Nawet tutaj na forum widziałem osoby którym te Twoje cudowne sposoby nie naprawiły tego problemu.

 

Edytowane przez LV426

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Barnaba napisał:

innym po raz kolejny na forum poradzę, że długie (kilkanaście, kilkadziesiąt godzin) zapuszczenie różnorodnego, gęstego materiału - najlepiej HDR, daje "cudowny" efekt. Nie wiem, czy zawsze, ale u mnie na 2 szt. zadziałało doskonale, a i kilku osobom na forum pomogłem. Nie jest to zresztą jakaś tajemna wiedza, choć trzeba trochę się wysilić.

 

 

Nie mam nic do stracenia, zacząłem wygrzewanie matrycy gęstym materiałem HDR.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

10 godzin temu, Barnaba napisał:

kolejny na forum poradzę, że długie (kilkanaście, kilkadziesiąt godzin) zapuszczenie różnorodnego, gęstego materiału - najlepiej HDR, daje "cudowny" efekt. Nie wiem, czy zawsze, ale u mnie na 2 szt. zadziałało doskonale, a i kilku osobom na forum pomogłem. Nie jest to zresztą jakaś tajemna wiedza, choć trzeba trochę się wysilić ;)

Nie wiem dlaczego LV426  wysmiewasz poradę Barnaby podał sposób i napisał,że  u niego zadziałało i u paru innych osób też, wiadomo może nie każdemu pomoże . 

Najważniejsze dla osób ,u których wystąpiły powidoki i nie ustąpiły  ta rada nic nie kosztuje  więc warto spróbować!!!

Edytowane przez llukk
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, llukk napisał:

Najważniejsze dla osób ,u których wystąpiły powidoki i nie ustąpiły  ta rada nic nie kosztuje  więc warto spróbować!!!

Ale to nie dotyczy powidoków, tylko bandingu. Powidoki to się wygrzewało na plazmach :)

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...