Skocz do zawartości
trops55

Kalibracja wielki znak zapytania ???

Rekomendowane odpowiedzi

Znajomy zamówił kalibrację Lg 65 C8 w SkalibrujTV.pl . Przed przyjazdem zadzwonił pracownik informując go, że po kalibracji  występują problemy z kolorem białym. Zaskoczony tą informacją oczywiście zrezygnował z kalibracji. Mam w planach zakup tego oleda, stąd pytanie. Czy posiadacze tego modelu po kalibracji w/w  firmie lub innej spotkali się z tym problemem i czy w ogóle zauważyli tą różnicę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co znaczy problemy z białym? Też planuję zakup 65C8 i ewentualną kalibrację robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kalibracji kolor biały nie jest biały. Taką przekazał mi informację. Poczekajmy na spostrzeżenia od innych forumowiczów. A najlepiej zasięgnąć wiedzy w skalibrujTv.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracownik, który kalibruje poinformował klienta, że po skalibrowaniu C8 są problemy z bielą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Xisiek napisał:

Pracownik, który kalibruje poinformował klienta, że po skalibrowaniu C8 są problemy z bielą?

Tak zrozumiałem ten wpis, aczkolwiek wydaje się, że po prostu ktoś coś kompletnie pokręcił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Fjubens mam takie samo zdanie. Tryb skalibrowany jest bardziej żółty osoba „normalna” może uznać to za problem. W zeszłym tygodniu ustawiałem szefowej nowy tv. Samsung .... ustawiłem chyba  tryb kino a tu słyszę ze to się nie podoba i mam przełączyć na standard. (Całe szczęście nie na dynamiczny)  do kalibracji trzeba się trochę przestawić i dojrzeć a wiele osób oczekuje ze będzie to zupełnie inny tv po kalibracji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, trops55 napisał:

Znajomy zamówił kalibrację Lg 65 C8 w SkalibrujTV.pl . Przed przyjazdem zadzwonił pracownik informując go, że po kalibracji  występują problemy z kolorem białym. Zaskoczony tą informacją oczywiście zrezygnował z kalibracji. Mam w planach zakup tego oleda, stąd pytanie. Czy posiadacze tego modelu po kalibracji w/w  firmie lub innej spotkali się z tym problemem i czy w ogóle zauważyli tą różnicę. 

Nie chce mi się w to wierzyć. Chyba zaszło jakieś nieporozumienie.

Może chodzi o problem z zafarbem, ale na to kalibracja nie ma większego (lub w ogóle) wpływu.

Może @Maciej Koper lub @Gmeru coś konkretnie odpowie?

P.S.

Bieli kalibracja powinna pomóc. Wyciągnąć detale, itp.

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru się nie wypowie, ponieważ Gmeru nie jest związany z firmą SkalibrujTV.pl, więc nie wiem czemu go wywołujecie do tablicy.

3 godziny temu, trops55 napisał:

Znajomy zamówił kalibrację Lg 65 C8 w SkalibrujTV.pl . Przed przyjazdem zadzwonił pracownik informując go, że po kalibracji  występują problemy z kolorem białym. Zaskoczony tą informacją oczywiście zrezygnował z kalibracji. Mam w planach zakup tego oleda, stąd pytanie. Czy posiadacze tego modelu po kalibracji w/w  firmie lub innej spotkali się z tym problemem i czy w ogóle zauważyli tą różnicę. 

Pracownicy nie dzwonią do klientów. Dzwonię ja osobiście i nikogo nie informowałem, że po kalibracji występują problemy, bo takowych nie ma. Proszę o precyzyjną informację o co chodzi, najlepiej wraz z danymi o które zgłoszenie chodzi (to oczywiście na priv).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Maciej Koper napisał:

Gmeru się nie wypowie, ponieważ Gmeru nie jest związany z firmą SkalibrujTV.pl, więc nie wiem czemu go wywołujecie do tablicy.

Pracownicy nie dzwonią do klientów. Dzwonię ja osobiście i nikogo nie informowałem, że po kalibracji występują problemy, bo takowych nie ma. Proszę o precyzyjną informację o co chodzi, najlepiej wraz z danymi o które zgłoszenie chodzi (to oczywiście na priv).

Postaram jak najszybciej skontaktować się ze znajomym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Maciej Koper napisał:

Gmeru się nie wypowie, ponieważ Gmeru nie jest związany z firmą SkalibrujTV.pl, więc nie wiem czemu go wywołujecie do tablicy.

Wiem, że nie jest związany. Myślałem że Gmeru po prostu się zna. Nie trzeba dawać od razu pstryczka w nos....

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, trops55 napisał:

Po kalibracji kolor biały nie jest biały.

Po kalibracji kolor biały właśnie w końcu jest biały, bez żadnych niebieskawych czy żółtawych naleciałości. Ktoś Ci strasznych bzdur nagadał, tyle w temacie.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest biały bo zbliżony do barwy 6500 k ale w porównaniu do często zbyt niebieskich standardowych lub żywych trybów wydaje się żółty. 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ów "znajomy" pomylił firmy od kalibracji?

Swoją drogą ciekawe, już drugi przypadek na forum, że decyduje się na kalibrację ktoś, kto nie ma pojęcia co chce dzięki temu osiągnąć i co to w ogóle daje ?

  • Haha 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest biały bo zbliżony do barwy 6500 k ale w porównaniu do często zbyt niebieskich standardowych lub żywych trybów wydaje się żółty. 
Dokładnie tak jest. U mnie tryby fabryczne są niebieskie, więc po przełączeniu na tryb skalibrowany, można odnieść wrażenie, że obraz jest żółty. Wystarczy pooglądać kilkanaście minut i po powrocie na fabrykę widać, jak nienaturalny i niebieski jest obraz.
  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...