Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

MagicLink 2.0. Najlepszy kabel HDMI na rynku? | TEST |

Do naszej redakcji trafił najnowszy kabel HDMI od dystrybutora marki MagicLink w Polsce. Jak mówi sam producent, marka ta powstała, aby spełnić najwyższe wymagania dotyczące obrazu 4K Ultra HD z HDR przekazywanego po miedzianym kablu HDMI. Sprawdzamy czy udało się osiągnąć najwyższe wyniki w naszych drobiazgowych testach.

 

Przeczytaj całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od PureLink mam kabel HDMI ProSpeed Series - PS3000. Wygląda bardzo podobnie.

Przy porównaniu nie widziałem żadnego powodu, żeby kupić sporo droży kabel od Supry.

Bardzo dobrze wykonany, giętki,  bezproblemowo obsługuje wszystkie formaty których używam (do 4K HDR)  :)

Spoko kabelek.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ten kabel to jest już max co może być. Na 1000% ;) nie będzie żadnych problemów przy 18Gbps. I o to w nim właśnie chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to nie jest dokładnie ten sam kabel co PS3000 Purelink? technicznie to chyba to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Za gruby, za drogi :), wole kable Slim na krótkich odległościach do 2m ktore rowniez mają przepustowość 18Gbps 4K@60Hz np. marki na litere D. 1,5 metrowy za ~40zl.

Kabel HDMI wplywa na jakosć obrazu bez kitu Panowie od kiedy to ;) ? a czy rodzaj kabla SATA wpływa na przesył danych miedzy kontrolerem a dyskiem ;)

Edytowane przez PeterMac
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpływa i to znacznie szczególnie jeżeli chcesz przesłać chroma 4.4.4 na odległości 5metrów w 4k przy 60hz

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo prześle albo nie prześle i będzie śnieg artefakty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, PeterMac napisał:

Albo prześle albo nie prześle i będzie śnieg artefakty.

No więc wpływa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mnie chodzi o wpływ na oddanie kolorów, kontrast itp. o co chodzi :blink: ?

Edytowane przez PeterMac
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam obecnie tv sony xf9005 i kabel 5m purelink PS3000. Chwilami zdarza się mu przerwać sygnał na moment. Nie wiem jednak czy to wina kabla czy tv bo robi niestety dziwne rzeczy nieraz przy podłączeniu do PC. Przez złącze hdmi z arc są problemy typu braku wykrycia źródła. Po restarcie tv nieraz nawet kilkukrotnym nagle zaczyna widzieć pc. Problem niby znany w sony, ale nie potrafią się z tym uporać.

Przy drugim hdmi nie ma już tego problemu ale jak pisałem potrafi nieraz zerwać sygnał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj podpiąć pod HDMI/MHL tam gniazdo HDMI jest lepiej zasilane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
7 minut temu, PeterMac napisał:

Spróbuj podpiąć pod HDMI/MHL tam gniazdo HDMI jest lepiej zasilane.

ten tv ma tylko dwa gniazda hdmi które obsługują pełny sygnał więc wyboru wielkiego nie ma :)

Mam też drugi kabel 6m model SCP 944E-20 który obsługuje pełny sygnał z chroma 4.4.4 i jest to samo

Edytowane przez horiozns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie kabel, który działa. Kilka miałem i różne efekty. Dobrze, że działa na 5 metrów. 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, PeterMac napisał:

Mnie chodzi o wpływ na oddanie kolorów, kontrast itp.

Przeczytaj jeszcze raz artykuł z uwagą. To się dowiesz czy wpływa ?.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dlatego pytam i jestem zdziwiony, artykuł nie tłumaczy w sposób techniczny jak to możliwe aby kabel oferował lepszy kontrast, kolory. 

Edytowane przez PeterMac
  • Haha 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Naprawdę?

Coś musi mocno cię rozpraszać skoro nie możesz tego znaleźć w artykule ???

Jest tam wszystko ładnie opisane nawet pogrubioną czcionką, z pewną dozą humoru przed weekendem. 

Jeszcze raz zalecam lekturę a na pewno jeśli masz dystans do siebie to pojawi się uśmiech na twej twarzy.

 

Edytowane przez darekgra
  • Plusik 2
  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
,,By sprawdzić, czy kabel MagicLink 2.0 zapewnia ostry obraz, a także czy barwy są nasycone, czy też może przytłumione, sięgnąłem po bardzo wymagający rodzaj filmu – Billy Lynn odtwarzany w 4K 60Hz z HDR i szeroką paletą barw. Moim oczom ukazał się żywy jak nigdy obraz: Kontrasty były zdecydowanie mocniejsze niż na tanim kablu “no-name”. Struktura obrazu stała się filmowa. Zdecydowanie polepszyła się także separacja planów w filmie. Itd... Kurde już zacząłem pisać komentarz bo nie doczytałem do końca.. ???I mówię kto jest autorem tych bzdur.. W porę się zorientowałem bo bym się zbłaźnił.. Pozdrawiam hdtvpolska ????
  • Plusik 2
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Darulok napisał:

W porę się zorientowałem bo bym się zbłaźnił.. Pozdrawiam hdtvpolska ????

Panowie mają dziś dobry humor... widać nie jednemu w głowie się zakręciło...?

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Dnia 17.05.2019 o 19:49, Darulok napisał:

,,By sprawdzić, czy kabel MagicLink 2.0 zapewnia ostry obraz, a także czy barwy są nasycone, czy też może przytłumione, sięgnąłem po bardzo wymagający rodzaj filmu – Billy Lynn odtwarzany w 4K 60Hz z HDR i szeroką paletą barw. Moim oczom ukazał się żywy jak nigdy obraz: Kontrasty były zdecydowanie mocniejsze niż na tanim kablu “no-name”. Struktura obrazu stała się filmowa. Zdecydowanie polepszyła się także separacja planów w filmie. Itd... Kurde już zacząłem pisać komentarz bo nie doczytałem do końca.. ???I mówię kto jest autorem tych bzdur.. W porę się zorientowałem bo bym się zbłaźnił.. Pozdrawiam hdtvpolska ????

Hehe ja dokladnie tak samo, nie doczytałem do końca i zacząłem pisać ? Sorki Panowie.?? ale wyszło. Jednak na przyszlosc bedzie trzeba czytac od deski do deski.

image.gif

Edytowane przez PeterMac
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, PeterMac napisał:

Dlatego pytam i jestem zdziwiony, artykuł nie tłumaczy w sposób techniczny jak to możliwe aby kabel oferował lepszy kontrast, kolory. 

Oj tłumaczy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dosyć skomplikowaną i częściowo dość starą instalację kina i muzyki połączoną w jedną. Rodzi to sporo kłopotów. Po zmianie projektora z JVC DLA X30 na DLA X500B miałem na 12-metrowej Suprze HF 100 koszmarne kłopoty z handbrake. Często musiałem restartować a to BD a to amplituner. Ponieważ między amplitunerem a projektorem mam 11 metrów, postanowiłem (dzięki testom na HDTV) przyjrzeć się światłowodom. Nie przeszedłem jeszcze na UHD 4K, więc nie chciałem się pakować w drogie, markowe kable. Kupiłem jakiś brytyjski (oczywiście że chiński), 360 zł za 25 m. Podobno pełne 18 Gb/sek, wszystko co aktualne. Mogłem sprawdzić tylko przesył 4K (bez HDR)/30 klatek. Bez żadnych problemów. No i handbrake zrywa tylko sporadycznie (ewidentna wina Onkyo). Gdyby ktoś się zastanawiał nad alternatywą. Muszę jednak przyznać, że 200 zł za 5 m (test), to bardzo dobra cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

200zł za 5m nie nazwałbym bardzo dobrą ceną. Na amazonie nawet dzisiaj widziałem kabel 5m z certyfikatem, który obsługuje 18gbps poniżej 30 euro, są też wersje 7,5m i 10m za kilka euro więcej więc cenowo wypada spoko.

  • Zmieszany 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Życzę powodzenia w przesłaniu po kablu miedzianym bez wzmacniacza 18gbps na odległość 7,5m czy 10m.Max to 5m i fizyki nie zmienisz ani żadnym certyfikatem bo nikt nie da certyfikatu prawdziwego na coś powyżej 5m bez wzmaka. Co do ceny to przynajmniej jest sprawdzony. W gąszczu kabli to już duży plus. 

Edytowane przez MarcinC
  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...