Jump to content

fenfir

Użytkownik
 • Content Count

  16
 • Joined

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Community Reputation

8 Neutral

About fenfir

 • Rank
  VHS

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. No widzisz a mój sobie radzi z 4k60hz za 100zł i co z tego wynika? Że twoja dziewczyna wybrała dziadostwo albo zwyczajnie dostała wadliwy kabel, który trzeba było wymienić.
 2. 200zł za 5m nie nazwałbym bardzo dobrą ceną. Na amazonie nawet dzisiaj widziałem kabel 5m z certyfikatem, który obsługuje 18gbps poniżej 30 euro, są też wersje 7,5m i 10m za kilka euro więcej więc cenowo wypada spoko.
 3. Jak obraz na drugim planie może być rozmazany a na pierwszym nie? Przecież do tv dociera płaski obraz i nie ma tu rozróżnienia na plany. Po co chcesz parować pilot od dekodera z tv? Chyba, że masz na myśli sterowanie dekoderem (zmiana kanału, głośności, itd) z poziomu pilota od tv to mi się nie udało tego zrobić, nie działa mi to z tym dekoderem. Zmianę nazwy źródła dokonuje się przez kliknięcie przycisku od wyboru źródła, wtyczka na nim jest i kliknięcie z listy wszystkie wejścia, tam możesz modyfikować co chcesz.
 4. Tak zupełnie na serio to do czego 8K się nadaje? Według kalkulatora przy 4K i 100 calach trzeba siedzieć między 2,1m a 4,2m żeby widzieć różnicę. To przy 8K i 100 calach trzeba by być poniżej 2m żeby miało to jakikolwiek sens. Przy 75 calach trzeba by już siedzieć poniżej 1,5m więc to jest absurd.
 5. A nie bierzecie pod uwagę, że lg wsadziło nowy procesor z wyższym numerkiem po to by zachęcić część ludzi do kupna droższego modelu? Czymś trzeba odróżniać od siebie modele przecież a walka na numerki w elektronice ma się bardzo dobrze. W testach choćby na tym portalu wyszło, że różnice są marginalne. I ja bym poprzestał na faktach bo takie gdybanie, że niby, podobno ma być jakaś aktualizacja na koniec produkcji dla C8 to nie wierzę bo nie ma to sensu z marketingowego punktu widzenia. Nie po to lg będzie wypuszczać modele na 2019 rok żeby w tym samym momencie zwiększać atrakcyjność zakupu modelu z poprzedniego roku, to się po prostu nie klei. Jak zwykle pożyjemy zobaczymy.
 6. Z mojego doświadczenia mogę powiedzieć, że poprawa w kwestii wyrównania matrycy była największa po pierwszej krótkiej kompensacji (tej co 4h), wcześniej zamieściłem nawet zdjęcia porównawcze. Później z ciekawości pstrykałem zdjęcia przez tydzień i teraz raz na 2-4 tygodnie by sobie to z ciekawości porównać czy i jak następują zmiany w czasie. To tak może kolejne 2-3 kompensacje jeszcze jakieś minimalne różnice spowodowały, ale później już widocznych różnic nie ma. Przy czym u mnie banding jest bardzo mały, na scenie z Marco Polo muszę się w ciemności mocno wpatrywać by wyłapać więc może i nie było za bardzo co już wyrównywać a u innych poprawa będzie widoczna przez większą liczbę cykli.
 7. Postanowiłem się podzielić wrażeniami po tygodniu użytkowania 55B8. Mój poprzedni tv to 3 letni lcd z raczej niskiej półki z full hd bez hdr czy stref wygaszania. Działanie - bardzo podoba mi się szybkość działania oprogramowania, wszystko śmiga jak trzeba, przyjemna obsługa pilotem - akcelerometr robi robotę. Obsługa głosowa - dla mnie zbędny bajer, może będzie lepiej jak zintegrują tę opcję z obsługą głosową od google. Większość opcji zrobię szybciej lub tak samo szybko ręcznie. Potencjał widzę ewentualnie jak z tv korzysta też osoba nie zaznajomiona z obsługą wtedy może nauczyć się zmiany źródła, jasności itp. pod jednym przyciskiem. BFI - myślałem, że opinie o tej funkcji są przesadzone i w rzeczywistości migotanie ekranu nie jest aż tak widoczne, ale faktycznie jest rzeźnia Przynajmniej dla mnie efekt absolutnie nieakceptowalny. Upłynniacz - nie jest tak źle jak myślałem, że będzie po przeczytaniu opinii. De blur mam na 10 a de judder na 5. Poprawa szarpania jest wyraźna, ale nie ma opery mydlanej. Artefakty się zdarzają, ale jak na moje wrażenie jest tego mało i zdecydowanie wolę bardziej płynny obraz od okazjonalnych artefaktów. W jednej scenie doświadczyłem zanikania obiektu, był to 5 odcinek Planety Ziemi 2 koło 48 minuty gdzie wilk polarny goni młode karibu. Poza tym nie zdarzyła mi się taka sytuacja. Obraz - czerń robi wrażenie nawet w dzień, kontrastowy przyjemny dla oka obraz, faktycznie trochę bardziej widać ziarno czy niedoskonałości obrazu przy słabym źródle, ale nie ma źle. 4K HDR - mój pierwszy tv z wysoką rozdzielczością i hdr. Siedzę jakieś 1,9m od 55 cali więc wyższą rozdzielczość jak najbardziej widać natomiast ten cały hdr nie spowodował u mnie opadu szczęki. Obejrzałem różne pozycje z netflixa, youtuba oraz program przyrodniczy Planeta Ziemia 2 i hdr/dolby vision na pewno się odpala bo widać ikonkę przy uruchamianiu, przełącza się też tryb obrazu. Nawet przy bezpośrednim porównaniu obok ze starym tv nie widać nowej jakości. Absolutnie nie wybrałbym teraz starego tv, ale wrażenia wow nie było. Może jednak faktycznie brakuje tej jasności? Nie widziałem na żywo lcd z 1000-1500 nitami więc ciężko mi powiedzieć czy o to chodzi czy może nie jestem czuły na ten aspekt. Niedoskonałości oleda - w moim egzemplarzu w zasadzie nie doświadczyłem, zafarbów nie mam, bandingu nie ma prawie w ogóle. Z ciekawości sprawdzam sobie plansze testowe i tak wygląda 5% i 10% szarości po tygodniu użytkowania: Jaśniejsza plama na środku to wina aparatu w telefonie, na żywo jest równo od lewej do prawej. Wklejam też przy okazji plansze by pokazać, że może być dobrze bo tak to z reguły jest, że informacje na forum zamieszczają ci, którzy mają problemy (co jest zrozumiałe) a tych dobrych przekazów jest mało.
 8. Witam, kupiłem niedawno oleda 55b8 i zastanawiam się teraz nad soundbarem. Jako, że tv stoi sobie na półce to zastanawiam się jak taki sprzęt umieścić by to jakoś wyglądało. Podstawa tv jest wysunięta do przodu więc w takiej sytuacji umieszczając listwę przed tv będzie to źle wyglądać. Są na to jakieś patenty (oprócz wieszania tv na ścianie)? Widziałem, że przykładowo w modelach z 2017 roku można było kupić adapter i listwę sj8 zintegrować ładnie z tv albo obecnie do modelu SK10 można dobrać adapter tk10 i też to wygląda fajnie -> tylko SK10 zdecydowanie poza moim budżetem. Szukam czegoś do 2-2,5 tys.
 9. Somebody101 -> sprawdziłem plansze bardziej z ciekawości niż nerwicy natręctw Podczas oglądania nie widzę żadnych defektów także planszami się nie przejmuję. Jedynie to zażółcenie trochę przeszkadza dlatego rozważam mocno kalibrację. Zastanawiam się teraz na kupnem soundbara. Pierwsze co oglądałem to te od lg, modele SK6, ten ma DTS Virtual: X oraz SK8 z dolby atmos (nie wiem czy byłby sens dopłacać do atmosa przy systemie 2.1?) Tylko jak to zmieścić w przypadku gdy tv stoi na podstawie a nie wisi? Bo tak, nie dość, że takie listwy swoją wysokość mają to jeszcze bym ją musiał wysunąć przed podstawę i na moją wyobraźnię będzie to wyglądało słabo. Ma ktoś taki układ czy tylko na ścianie wiszą wasze tv?
 10. Pochodził dzisiaj telewizor ponad 4h i wyłączyłem żeby zrobiła się pierwsza kompensacja 7 minutowa. Efekt zaskakująco dobry. Wcześniej na planszy 5% szarości po lewej była czerń i nie dało rady odczytać napisu 5% tak jak zresztą widać na zdjęciu wcześniej. Teraz widać jeszcze po lewej lekko ciemniejszy obszar, ale jest o niebo lepiej. Na środku ekranu widać ocieplenie/rozjaśnienie, ale to efekt zdjęcia, na żywo jest równo(tak samo na planszy 10%). Bandingu obecnie nie widzę prawie w ogóle, na żywo tak samo widoczny jak na zdjęciu. Plansza 10% W ramach okazji małe pytanko o paczkę z planszami. Jest tam w basic settings test black clipping. Wygląda on tak: To normalne, że ledwo widać pasek 17? A tak teraz się skupiłem na tekście na planszy Tak ma być jak rozumiem? Obiecuję, że już nie będę was męczył planszami Damiano85 -> natrafiłem już wczoraj na ustawienia balansu bieli i w trybie kino zmiana z ciepłe 2 na ciepłe 1 daje o wiele mniejsze zażółcenie bieli, ale i tak dzięki za poradę.
 11. Witam, odebrałem wczoraj oleda 55b8. Ogólne wrażenia dobre. Odpaliłem z ciekawości słynną scenę w Marco Polo i było lekko widać banding, ale jak na moje niefachowe oko całkiem, całkiem. Z odległości metra na na białej planszy i kolorach podstawowych nie zauważyłem padniętych pikseli. Mam jednak dwa pytania. Wiem, że najbardziej poprawny jest tryb kino. U mnie jednak mam wrażenie, że w tym trybie biel jest mocno zażółcona. Dla porównania w trybie standardowym biel jest ok. Tutaj foto w trybie standardowym: A tutaj w trybie kino (aktywny jest tryb kino tylko fotka zrobiona akurat jak pilotem zjechałem na żywy): Wiadomo, że to tylko próba oddania rzeczywistości, ale są zbliżone do tego co widziałem, na trybie kino biel "ciepła". A teraz słynne 5% szarości Wszystko by grało tylko ta ciemna plama po lewej, spotkał się ktoś z takim efektem? Wrzucam jeszcze 10% szarości, też widać po lewej tą ciemniejszą plamę: Za dużo na razie nie obejrzałem na telewizorze, ale podczas seansu nie zauważyłem tej plamy po lewej, zobaczę dzisiaj wieczorem czy po pierwszej kompensacji po 4h oglądania zmieni się coś na lepsze. Jak nie ruszy to zapuszczę tę godzinną kompensację z menu. Zawsze w razie czego mam 14 dni na zwrot jak się okaże, że to poważna wada.
 12. Nie za bardzo rozumiem tłumaczenia słabo działającego wifi. Jak w telefonie za kilka stów potrafi trzymać wifi tak jak trzeba to chyba nie jest jakiś kosmos żeby w tv za kilka tysięcy również to potrafiło. Tym bardziej, że problem nie jest jednostkowy a nie po to jest wifi, żeby ciągnąć kabel.
×
×
 • Create New...