Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

47 minut temu, fenfir napisał:

200zł za 5m nie nazwałbym bardzo dobrą ceną. Na amazonie nawet dzisiaj widziałem kabel 5m z certyfikatem, który obsługuje 18gbps poniżej 30 euro, są też wersje 7,5m i 10m za kilka euro więcej więc cenowo wypada spoko.

Moja dziewczyna kupiła kiedyś „certyfikowany” kabel 10 m za 350 zł. Nie radził sobie nawet z 1080p.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko powyżej 5m musi mieć wzmacniacz albo musi to być światłowód gdy chcemy przesłać 4K Ultra HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
12 godzin temu, Gmeru napisał:

Wszystko powyżej 5m musi mieć wzmacniacz albo musi to być światłowód gdy chcemy przesłać 4K Ultra HD.

Firma SCP ma kable które umożliwiają przesył pełnego sygnału i to z chroma 4.4.4 na odległość 6m. Sam mam taki kabel: SCP 944E-20 który kosztuje około 130 zł. Kabel bardzo gruby i sztywny niestety.

Radzi sobie z pełnym sygnałem bez problemów. Polecam sprawdzić. Mam nieraz przerwy na sony XF9005 ale myślę że problem leży w tv ponieważ robi on nieraz dziwne szopki i to na wszystkich kablach które testowałem a było ich już 5. Na purelink ps3000 z certyfikatem premium jest dokładnie to samo.

Edytowane przez horiozns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co masz i czy masz. Tutaj każdy może wszystko napisać i tak tego nie zweryfikuję - szczególnie w tak szerokim temacie jak kable. Ufam sobie i testom za pomocą aparatury pomiarowej a nie "certyfikatom" ;) . Chyba, że zobaczę zdjęcia, film, test i jak to sprawdzałeś. Dokładnie opisane środowisko testowe, na czym Ci przerywa, ile metrów kable itd itd itd. Wtedy można dyskutować ;)Na XF9005 do 5m nic nie powinno przerywać na takim kablu jak magic. Jeżeli tak jest to nie jest to wina kabla.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jakies tam niby pasywne 10 metrowe istnieją z 18Gbps, choć zapewne drogie to to a tez pewnosci nie ma czy przeszłoby wszystkie testy, ciekawe jak sprawa bedzie wyglądać w przypadku 48Gbps dla HDMI 2.1 jak przy 18Gbps z reguly max to 5m to tam ile bedzie :), pewnie tylko optyk albo wzmak.

 

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej opcji. Serio można szukać jakiś wynalazków i filmików ale życie pokazuje co innego ;) Do 5m miedź (i musi być sprawdzona), powyżej wzmak ale tylko na kilka metrów więcej oraz optyk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Gmeru napisał:

Nie ma takiej opcji. Serio można szukać jakiś wynalazków i filmików ale życie pokazuje co innego ;) Do 5m miedź (i musi być sprawdzona), powyżej wzmak ale tylko na kilka metrów więcej oraz optyk.

Opcja jest. Jak wspomniałem mam kabel SCP 944E-20 i ma on długość 6m bez końcówek. Naprawdę działa w 100% poprawnie na pełnym sygnale 4k i chromie 4.4.4.

Wystarczy wpisać nazwę kabla w google i tam wyskoczy jego opis. Firma REKLAMA sprzedaje też wersję droższą z certyfikatem premium - też 6m SCP 990UHDV-20

Miałem obydwa i nie stwierdziłem różnicy oprócz tego że tamten był jeszcze sztywniejszy i bardzo ciężki w ułożeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, pewnie wylosowałeś metr dłuższy kabel (tylko metr) co Ci (może) zadziałał. Fart o ile tak było. Tego nie wie nikt oprócz kilku zdań w twoim poście ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
23 minuty temu, Gmeru napisał:

Spoko, pewnie wylosowałeś metr dłuższy kabel (tylko metr) co Ci (może) zadziałał. Fart o ile tak było. Tego nie wie nikt oprócz kilku zdań w twoim poście ?

Gmeru... szanuję Cie, lubię wasz portal, często czytam ponieważ jestem również fascynatem.  Bywam również na audio show, nawet udało mi się w zeszłym roku zmienić kilka zdań z Tobą. Nie podważam Twojego autorytetu. Sam szukałem przez jakiś czas kabla nieco dłuższego niż 5m ponieważ ta długość była niewystarczająca. Trafiłem na firmę z Warszawy (nie reklamuję ich ;). Ponieważ mieszkam niedaleko podjechałem i kupiłem 2 kable z myślą o przetestowaniu i oddaniu jednego. Obydwa sprawdziły się bardzo dobrze, więc nie przepłacając wybrałem tańszy (również z uwagi na jego elastyczność). Co do grubości... może na zdjęciach tego nie widać ale kable są naprawdę grube, o znacznie większej średnicy niż purelink. Firma ta ma te kable w stałej ofercie więc myślę że nie jest to kwestia sztuki a całego asortymentu który jest zresztą dokładnie opisany. Rzadko który producent podaje czy kabel przy konkretnej długości obsłuży chroma 4.4.4. Przy długości 5m nawet bardzo drogie kable w specyfikacji nie mają pełnej chromy obsługując oczywiście 4k HDR. Mi zależało jednak na podłączeniu do PC stąd wymagania miałem określone. Wiem że to z jednej strony ewenement ale co poradzić....

Edytowane przez horiozns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, dziękuję bardzo ale niestety to nie zmienia faktów o których tutaj dyskutujemy. Żadna firma nie sprawdzi Ci kabli w sposób taki jak w teście tylko je sprzeda mówiąc, że "powinno" działać bo nam na czymś tam, gdzieś tam działa. Albo komuś coś działa ale nie wiadomo czy innemu zadziała.

ps. A tej firmy proszę tutaj nie reklamować (link i nazwa to reklama). W sprawie reklamy każdy wie, pod jaki adres się udać. Proszę też nie boldować WIELKIMI LITERAMI bo każdy widzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
12 minut temu, Gmeru napisał:

Jasne, dziękuję bardzo ale niestety to nie zmienia faktów o których tutaj dyskutujemy. Żadna firma nie sprawdzi Ci kabli w sposób taki jak w teście tylko je sprzeda mówiąc, że "powinno" działać bo nam na czymś tam, gdzieś tam działa. Albo komuś coś działa ale nie wiadomo czy innemu zadziała.

ps. A tej firmy proszę tutaj nie reklamować (link i nazwa to reklama). W sprawie reklamy każdy wie, pod jaki adres się udać. Proszę też nie boldować WIELKIMI LITERAMI bo każdy widzi...

spoko. Na reklamie mi nie zależy, nie mam w tym żadnego interesu. Jak tylko wspomniałem dla mnie to jest ewenement bo innych 6m kabli nie widziałem a taka długość była mi potrzebna. To ma tez pokrycie na Twoją wiedzę, że na miedzi to tylko do 5m ale jak widać .... są wyjątki. Wiem że żadna firma nie sprawdza każdego kabla z osobna, wszystko łączy się z jakąś określoną normą. Ważne jest dla mnie to że kabel faktycznie działa i to nie jeden bo sprawdziłem dwa, co pokrywa się z kolei z gwarancją dystrybutora zamieszczoną na stronie.

Co do wielkich liter. sorry tak się wkleiła nazwa... nieumyślnie ;)

Edytowane przez horiozns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać kabel dobry i sprawdzony. Ale cena już nie koniecznie. Za 50/60euro można kupić kabel Hdmi światłowód 10m i 15m. Sprawdzony przez forumowiczów na swoich odtwarzaczach i projektorach. Więc każdy ma wybór.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy zakupie optyka 15m byłem właśnie mocno zaskoczony jaki on cienki i elastyczny w porównaniu do kabla miedzianego tej samej długości.
O tym że parametry przesyłu danych całkiem inne, to już będę wspominał, bo to oczywiste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2019 o 22:59, Woodolec napisał:

Moja dziewczyna kupiła kiedyś „certyfikowany” kabel 10 m za 350 zł. Nie radził sobie nawet z 1080p.

No widzisz a mój sobie radzi z 4k60hz  za 100zł i co z tego wynika? Że twoja dziewczyna wybrała dziadostwo albo zwyczajnie dostała wadliwy kabel, który trzeba było wymienić.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozbawiła mnie wiadomość od użytkownika gar6us która została szybko usunięta z forum i jak widzę całe konto tej osoby jest puste.

Panie Piotrze... zdziwił mnie trochę ten Pana atak na mnie... teraz już rozumiem dlaczego tak się stało. No cóż. Nieładnie robić takie "testy" Obydwaj wiemy, że powinien to być artykuł sponsorowany, a tak naprawdę to cała dystrybucja takiego produktu to groteska. Czytam wasz portal od długiego czasu i ostatnio głos zabrałem po raz pierwszy gdyż sam taki kabel posiadam, tzn Purelink PS3000 bez jego dodatkowej nazwy. Nie spodziewałem się takiej reakcji gdyż darzyłem Was dużą sympatią. Nie wiem jak ustawione jest to forum ale u mnie wiadomości zapisały się na maila więc myślę że nie tylko ja kopię tego forumowicza posiadam. Jeżeli mój post też zostanie usunięty...  trudno pewnie i tak kilka osób go zobaczy

Powiem krótko: wstyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, PeterMac napisał:

https://www.monoprice.com/product?p_id=15427 4.99$ za 1,8m :D amerykańcy to mają dobrze.

Jest i 9m (30ft) za $28. W opisie nie zauważyłem, że aktywny. Czyżby jakiś nowy patent na długie pasywne kable 18Gb?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Osobiście korzystam od niedawna  z kabli 2m firmy scp  (991UHD-2M) i muszę przyznać że widać sporą różnicę (65af8 po tutejszej kalibracji, nc+, panasonic dmp ub 704 plus listwa sony ht-nt5) w obrazie.( w sobotę obejrzę AquaMan w 4K z płyty to napiszę coś więcej).

Jeżeli żona powiedziała że obraz jest cytat: jakiś taki inny , no bardzo ładny... to znaczy że zakup był trafiony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pod jakim względem masz „lepszą” jakość obrazu? 

  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2019 o 19:35, fenfir napisał:

No widzisz a mój sobie radzi z 4k60hz  za 100zł i co z tego wynika? Że twoja dziewczyna wybrała dziadostwo albo zwyczajnie dostała wadliwy kabel, który trzeba było wymienić.

Na jaką długość? Teraz optyki na tyle staniały, że nie trzeba kupować jakiś specjalnych wynalazków. Różnice ceny między długościami też nie są za wielkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś się w tej kwestii zmieniło? Zastanawiam się czym tu podpiąć TV (LG C9) i PC które dzieli 3-4m.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich , Mam taki problem , Zanika mi obraz podczas oglądanie TV , Na kablu HDMI No Name :) , Z tego co wyczytałem w artykule o kablu MagicLink 2.0. , Kabel hdmi też ma na to wpływ , Teraz tak jaka jest różnica między kablami HDMI 2.0. A HDMI 2.1.  , Kupić HDMI 2.0. Czy HDMI 2.1. ,od razu napisze że mam TV : sony kd-55xf9005 , Dekoder Platformy Canal + : 4K ULTRABOX+ , Do tego zestawu który typ HDMI kupić 2.0. Czy 2.1. ? Pomocy bo nie wiem na co się zdecydować ?.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...