Skocz do zawartości
predipall2015

M9702 V2 Czyli Chinskie OPPO 203 z HDR10+ i Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

49 minut temu, Nygus napisał:

 chce kupić 205 i kupię, jak znajdę w okolicach 10.000pln.

 

A po co?

Dla lepszego dźwięku? To lepiej kupić zewnętrzny RME ADI-2 DAC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Barnaba napisał:

Ciekawe, czy ktoś już pokusił się o podłączenie zewnętrznego napędu do m9702?

Ja sie skusiłem. Podłączyłem po USB, nie widzi go.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, pmcomp napisał:

A po co?

Dla lepszego dźwięku? To lepiej kupić zewnętrzny RME ADI-2 DAC.

I dla dźwięku, przyda się drugi :) player

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, pmcomp napisał:

Ja sie skusiłem. Podłączyłem po USB, nie widzi go.

No to wiadomo :( Chyba każdy, kto kupuje klona, tego próbuje ;)

Miałem na myśli skuteczne podłączenie. Może jakiś sprytny Chińczyk sprzedaje takie "przystawki"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtedy się będę mogł zastanowiac czy sprzedać 203 czy nie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, pmcomp napisał:

A po co?

Dla lepszego dźwięku? To lepiej kupić zewnętrzny RME ADI-2 DAC.

Kto bogatemu zabroni... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Nygus napisał:

I dla dźwięku, 

Szkoda kasy.

OPPO jest na Sabre, te kosci nigdy dobrze nie grały. Grają technicznie i mechanicznie. W tej chwili najlepsze kości DAC robi AKM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Adam60 napisał:

Kto bogatemu zabroni... ;)

To nie chodzi o kasę tylko o jakość odtwarzania dźwięku.

Obawiam się, że mój stareńki multiformatowy Marantz DV8300 zagra lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Adam60 napisał:

Kto bogatemu zabroni... ;)

:) oczywiście, kto zabroni zmienić prace i zarabiać więcej? Jak dla mnie to jest lepsze rozwiązanie niż żyć mrzonkami o tym, ze kiedyś Chińczycy będę rozdawać sprzęt „premium” za 100y.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów. Czy znajdzie się ktoś, kto będzie tak uprzejmy i wgra mi soft RU do mojego m9702. Oczywiście pokryje wszelkie koszty z tym związane. Nie będę się podejmował robić tego osobiście, ponieważ nie mam dostatecznej wiedzy w tym zakresie.

Proszę o kontakt na priv.

Pozdr. All

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

W tej chwili najlepsze kości DAC robi AKM.

O którym konwerterze AKM piszesz ?

Czy o AKM AK5394 - dynamic range 120dBA (?)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.01.2021 o 13:36, pmcomp napisał:

Szkoda kasy.

OPPO jest na Sabre, te kosci nigdy dobrze nie grały. Grają technicznie i mechanicznie. W tej chwili najlepsze kości DAC robi AKM.

To zależy od aplikacji. Bywają dobre na 38Pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.02.2021 o 02:28, UHD fan napisał:

O którym konwerterze AKM piszesz ?

Czy o AKM AK5394 - dynamic range 120dBA (?)  

4493 i 4499.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
3 godziny temu, Woodolec napisał:

To zależy od aplikacji. Bywają dobre na 38Pro.

Wszystko zalezy od aplikacji.

Takie są w OPPO 205. Co ciekawe w OPPO 203 jest wielokanałowy AKM.

Mam 203-kę i nie uzywam jej do odsłuchu stereo.

Miałem też 95-kę na Sabre 9018 i abolutnie to nie była moja bajka po wyjściach analogowych. Nie lubię dźwieku tych kości, nie trafiłem na dobrą aplikację.

Ostatnio testowałem w domu RME ADI-2 Pro FS, przetwornik AD/DA na AKM4493 i przetwornik ten zagrał praktycznie identycznie jak mój podstawowy dCS Debussy. Niemcy odwalili kawał dobrej roboty.

 

RME%20ADI-2%20Pro%20FS.PNG

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.01.2021 o 16:05, pmcomp napisał:

A co to jest i co to daje?

Dołączam się do Pytania ?Ponadto zrobiłem flasha OPPO 205 do wersji RU i śmiga ładnie ale nie czyta mi ISO i teraz pytanie czy należy zmienic nazwę ISO na krótszą czy też na dysku na usb  ni śmiga i trzeba w jakiś inny sposób odtwarzac pliki ISo? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, uwynad napisał:

Dołączam się do Pytania ?Ponadto zrobiłem flasha OPPO 205 do wersji RU i śmiga ładnie ale nie czyta mi ISO i teraz pytanie czy należy zmienic nazwę ISO na krótszą czy też na dysku na usb  ni śmiga i trzeba w jakiś inny sposób odtwarzac pliki ISo? 

iso odtwarza tylko jak wybierasz odtwarzanie wideo w menu głównym.
 

Overlay_jb to zestaw kilku modyfikacji, daje to ze np. Jest zmodyfikowany plik startowy OPPO, można samemu go wyedytować i np. Zamiast uruchamiania z pendriva mapowania folderu sieciowego np. Na NASie można mapowanie zapisać w pliku startowym i nie ma już na pendrive folderu autoscrypt. Dodana funkcja antybrick, jest dokładnie opisane co jest dolozone, ale prawdopodobnie dział to tylko na OPPO a nie na klonie, na dwóch klonach nie udało mi się zainstalować overlay_jb, a na OPPO jest ok, modyfikacja sekwencji startowej tez działa świetnie :). Można włączy/wyłączyć funkcje w confin.ini

 

Features :

Once installed, here are the new feature for this first version :

* Antibrick : On boot the init script will wait 3 seconds to detect if the eject key has been pressed on the remote , if yes it will permanently disable the overlay. To reactivate, one need to connect through telnet with Autoscript and type this command :
touch /mnt/ubi_boot/.nobrick

* root password : it is possible to configure the root password (default : oppo) by editing the line ROOT_PWD= in the config.ini

*telnet : it is possible to launch telnet without Autoscript by having USE_TELNET=1 (default) in the config.ini

* ssh : i added a ssh and sftp server that is started automatically if the line USE_SSH=1 (default) is in the config.ini. It is then possible to connect with ssh or upload/download file with scp , filezilla ...

* os commands : when connected over ssh most os commands are being called from the overlay (busybox), so lsof , mount , df , ... works now properly for eventual scripting

* rclone : i have received pms that some people are scamming end users by selling them the firmware with rclone integrated on telegram. rclone is free and i have added it as requested. I did not compiled it myself but used the armv7 version from their website. Please note that default path is not writable for storing configuration so one should always use it with a flag like --config /mnt/usb_boot/jb_overlay/etc/rclone.config. a good start is to do
rclone --config /mnt/usb_boot/jb_overlay/etc/rclone.config config

* autostart: it is now possible to start commands without Autoscript by adding them to /mnt/ubi_boot/jb_overlay/autostart.sh. however there are 2 limitations :

 

however there are 2 limitations :

  • the network is apparently configured by the player app and not by the os
  • the nfs/ smb mounts will be visible in the gui only if done on a usb mounted device in /mnt/sda1 (tried loop with vfat image without success  ), if you know how to refresh please tell me.

For those reasons there are 2 parameters AUTOSTART_WAIT_NETWORK and AUTOSTART_WAIT_USB in the config.ini that if set to 1 (default) will wait for those before launching the autostart script.

* Finally the overlay will try to boot the file /mnt/ubi_boot/jb_overlay/bdp/bdpprog if present , if not it will launch the original firmware version. Would be nice if somebody can adapt the switch RU Autoscripts and such for this.

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Nygus napisał:

iso odtwarza tylko jak wybierasz odtwarzanie wideo w menu głównym.
 

 

Dziękuję za odpowiedź

Czyli wchodzę filmy i jak mam plik iso  na dysku usb to powinno mi go odpalić czy tak? Bez znaczenia jest nazwa i długość pliku ?

 

 

Edytowane przez uwynad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, uwynad napisał:

Dziękuję za odpowiedź

Czyli wchodzę filmy i jak mam plik iso  na dysku usb to powinno mi go odpalić czy tak? Bez znaczenia jest nazwa i długość pliku ?

dokładnie tak.  zawsze możesz zmienić nazwę i zobaczyć czy to cos da.

oczywiście iso musi być nieuszkodzone, bo jak plik jest uszkodzony to niczego nie odtworzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Nygus napisał:

iso odtwarza tylko jak wybierasz odtwarzanie wideo w menu głównym.

to ciekawe - tak jest przy usb?

bo w sieci jest pełna dowolność, gdzie to iso się znajduje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Barnaba napisał:

to ciekawe - tak jest przy usb?

bo w sieci jest pełna dowolność, gdzie to iso się znajduje

:) bez znaczenia gdzie się znajduje... żeby zacząć cos odtwarzać innego niż płyta musisz dokonać wyboru.

Obojętnie co wybierasz z menu głównego: zdjęcia, muzyka, filmy. jesteś przekierowany na USB (pendrive lub podpięty dysk) i tak zależnie co wybrałeś to zobaczysz odpowiednie pliki, jśli masz na usb zdjęcia pomieszane z muzyka i filmami to wybierając zdjęcia nie zobaczysz plików z muzyka ani filmów. O tym pewnie doskonale wiesz.

Jeśli jest na usb plik iso to zobaczysz go przy każdym wyborze muzyka, zdjęcia i filmy, ale będziesz mógł go odtworzyć tylko jeśli wybierzesz menu filmy, tylko wtedy będzie to działać niezależnie czy iso to obraz płyty wideo czy płyty audio.

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Nygus napisał:

O tym pewnie doskonale wiesz.

Jakiś ułomny jestem ;) Nie wtykałem do usb nic poza penem do eksperymentów z autos[beeep]t. Wszystko odtwarzam z sieci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Barnaba napisał:

Jakiś ułomny jestem ;) Nie wtykałem do usb nic poza penem do eksperymentów z autos[beeep]t. Wszystko odtwarzam z sieci

hahaha… czasami tak jest, ja tak się bawiłem z rożnymi opcjami, ale korzystam tylko z danych z NASa z mapowaniem folderów na usb, wiec używam tych opcji :) a jak sprawdzałem to właśnie iso jest widoczne zawsze niezależnie od wyboru, ale można je odtworzyć tylko jak się wybierze filmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eksperymentowaliście z emby na chinoppo?

Emby server zainstalowany na NAS, albo na PC, klient na TV/komórce/tablecie. Skrypt na serwerze, który po wybraniu danego filmu z aplikacji włącza go na Oppo.

 

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Nygus napisał:

dokładnie tak.  zawsze możesz zmienić nazwę i zobaczyć czy to cos da.

oczywiście iso musi być nieuszkodzone, bo jak plik jest uszkodzony to niczego nie odtworzy

Wszystko śmiga pięknie ,ślicznie dziękuję jeszcze raz.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, zhirandell napisał:

Eksperymentowaliście z emby na chinoppo?

Emby server zainstalowany na NAS, albo na PC, klient na TV/komórce/tablecie. Skrypt na serwerze, który po wybraniu danego filmu z aplikacji włącza go na Oppo.

 

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Możesz napisac jak to zainstalować i odpalić?

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...