Skocz do zawartości
predipall2015

M9702 V2 Czyli Chinskie OPPO 203 z HDR10+ i Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, pmcomp napisał:

 

A nie ma jakiejś stronki z łopatologicznym tutorialem w krokach 1, 2, 3 ... end? 

Ruscy nie mają żadnej swojej stronki?

 

53 minuty temu, Nygus napisał:

leniuszek... jak ściągniesz pliki to jest tam instrukcja w pdfie… a na 24 stronie tego wątku napisałem jak to robiłem jeśli chodzi o klona, może tez zrobić update klona z pendriva dokładnie tak jak oppo 203, tylko... nie będzie widać czy/jak/kiedy się "otworzy" tacka :) 

klon po kablu usb, najpierw instalacja sterowników dla portu szeregowego dla ubs

1. wyłączony klon, odłączone wszystkie kable,(może być HDMI do podglądu), podłączony USB do portu usb2.0 z boku, i kablem usb z kompa do kwadratowego gniazda z boku.

uruchamiasz mtktool i sprawdzasz czy widzi port domyślnie com3, na kompie sprawdzasz w managerze urządzeń czy i na którym usb jest port szeregowy, musi być ten sam wybrany w mtktool, masz to w manualu pokazane w niebieskiej ramce, sprawdzasz i ustawiasz w mtktoll komunikacje na tym porcie

pendrive najlepiej pusty i mały, sformatowany fat32, skopiowane na pen katalog UPG z paczki z plikiem MAIN20XCN.bin (plik MAIN20XCN_RU.bin ze zmienioną nazwą)

2. włączasz zasilanie, włączasz klona, mtktool -> wybierasz plik downgrade.bin z paczki i klikasz Upgrade

dwa razy powinien przejść zapisywanie pamięci.

3.  dalej tak jak w instrukcji, log trzeba przejść do końca aż się przestana pojawiać napisy w oknie dialogowym, potem wpisać upg usb be all, poczekać

4. najlepiej wyłączyć, włączyć, zresetować do ustawień początkowych i powinno być ok...

to jest koniec, krok aktywacja nie ma zastosowania, instrukcje nie są poprawione...

Ja się nie dziwię - czaiłem się długo, zanim się odważyłem ;)

W paczce jest chyba plik doc i różni się od instrukcji hiszpańsko-angielskiej w pdf. Warto obie przeczytać i wtedy jest wszystko jasne. Przynajmniej dla mnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, pmcomp napisał:

 

A nie ma jakiejś stronki z łopatologicznym tutorialem w krokach 1, 2, 3 ... end? 

Ruscy nie mają żadnej swojej stronki?

śmiało wgrywaj :

https://www.avpasion.com/foro/t/reproductor-m9702-clon-oppo-udp-203-chinoppo.230/page-214#post-52333 

a potem jeszcze dograj jb_overlay :

https://www.avforums.com/threads/free-oppo-and-clones-jailbreak.2332399/

 

pilot nie ma czujnika ruchu, podświetlenie działa po naciśnięciu przycisku

 

Edytowane przez ketyso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki.

 

Znalazłem już sam na pierwszej stronie avsforum: USB Method only via firmware update within GUI of Oppo 203/205 units, soft w "EU Oppo to Russian Firmware.zip".

Jest też plik z softem ale finalnie wgrywa się soft 20XCN-65-0131 a nie 20XRU-65-0131, jaki mam w klonie. Jak rozumiem soft czy CN czy RU będzie mi obsługiwał czytynik blu-ray. I tu na szczęście widać czy tacka sie otworzy :) .

 

Jeszcze jedno pytanie: jak ten nowy soft będzie się miał do mojej hardwareowej modyfikacji zmiany regionów dla napędu?

 

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to soft RU do OPPO 203 zapodany :) . Musiałem tylko wygrzebać jakiś stary stick USB 1GB bo na większych nowszych nie chciał pójść. wszystkie ISO i DVD już śmigają.

Jedna rzecz, która mnie wkurza i w oryginale i na sofcie RU to brak obsługi kodowania polskich napisów. Czasami się wyświetlają krzaki gdy Egreat radzi sobie bez problemu.

 

I jeszcze jedna funkcjonalność, o którą pytałem czyli zmiana sposobu wyświetlania plików w katalogach. Jest po nazwie, a chciałoby się po dacie. Musi być jakis sposób bo mi sie kiedyś na takie wyświetlanie przełączyło. Tylko nie wiem jak :( .

 

ktoś wie ???!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbował ktoś instalować overlay ?

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu ‎06‎.‎01‎.‎2021 o 11:09, pmcomp napisał:

Jeszcze jedno pytanie: jak ten nowy soft będzie się miał do mojej hardwareowej modyfikacji zmiany regionów dla napędu?

soft jest region free, wiec będziesz miał podwójnie region free :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, zhirandell napisał:

Próbował ktoś instalować overlay ?

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
 

A co to jest i co daje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, pmcomp napisał:

Jedna rzecz, która mnie wkurza i w oryginale i na sofcie RU to brak obsługi kodowania polskich napisów. Czasami się wyświetlają krzaki gdy Egreat radzi sobie bez problemu.

I jeszcze jedna funkcjonalność, o którą pytałem czyli zmiana sposobu wyświetlania plików w katalogach. Jest po nazwie, a chciałoby się po dacie. Musi być jakis sposób bo mi sie kiedyś na takie wyświetlanie przełączyło. Tylko nie wiem jak :( .

ktoś wie ???!!!

Polskie znaki są wyświetlane bez najmniejszego problemu, jeśli oczywiście są w pliku, ale czasami trzeba zmienić kodowanie na UTF-8 with bom, tak przynajmniej jest to opisane w subedit

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy wie może ktoś z was dlaczego w oppo (to samo oprogramowanie co m9702) jak odtwarzam plik mkv który zawiera około 20 ścieżek audio są dostępne tylko 10?

Jak mieć dostęp do pozostałych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, DoDeH1 napisał:

czy wie może ktoś z was dlaczego w oppo (to samo oprogramowanie co m9702) jak odtwarzam plik mkv który zawiera około 20 ścieżek audio są dostępne tylko 10?

Jak mieć dostęp do pozostałych?

 

W takich przypadkach użyj darmowego mkvtoolnix-gui. Bardzo fajne i proste narzędzie, którym powyrzucasz niepotrzebne ścieżki audio i napisy. Nie ma reenkodowania, więc mocny sprzęt niepotrzebny, a procedura trwa kilka minut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Barnaba napisał:

W takich przypadkach użyj darmowego mkvtoolnix-gui. Bardzo fajne i proste narzędzie, którym powyrzucasz niepotrzebne ścieżki audio i napisy. Nie ma reenkodowania, więc mocny sprzęt niepotrzebny, a procedura trwa kilka minut.

Próbowałem wcześniej mkvtoolnix-gui i niestety trwało zapisanie ponad półtorej godziny. Usunełem tylko ścieżki audio. Jakoś da się w tym narzędziu po prostu usunąć zapisać i po sprawie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, DoDeH1 napisał:

Próbowałem wcześniej mkvtoolnix-gui i niestety trwało zapisanie ponad półtorej godziny. Usunełem tylko ścieżki audio. Jakoś da się w tym narzędziu po prostu usunąć zapisać i po sprawie?

Trochę dużo. U mnie na lapku taka operacja na mkv 4K zajmuje minuty (max 10). Jednak program musi przerobić zawartość kontenera mkv i trochę to zajmie więcej czasu niż prosty zapis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sporo tyle trwało to komputer jakiś leciwy z bardzo wolnym dyskiem. Proces trwa tyle co kopiowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, D4r3KS napisał:

Sporo tyle trwało to komputer jakiś leciwy z bardzo wolnym dyskiem. Proces trwa tyle co kopiowanie.

Sprostuje to wszystko. Operacja miała miejsce na dysku sieciowym na pliku 60GB. Nie pomyślałem o tym jak napisałem wcześniej post. Sorki

Niemniej jednak dziwi mnie że po wyrzuceniu ścieżek audio stworzył się nowy plik o pojemności 32GB. Fakt że ścieżki są DTS-HD ale żeby tyle zajmowały?

Edytowane przez DoDeH1
Literowki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajmują tyle, są i ścieżki truehd/atmos wielkości 4-5GB.

Edytowane przez D4r3KS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

Edytowane przez Barnaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i IPUK też wypuszcza pod swoimi skrzydłami klona oppo z napędem.

 

FB_IMG_1611395288900.jpg

 

FB_IMG_1611395310196.jpg

FB_IMG_1611395315987.jpg

Edytowane przez D4r3KS
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, D4r3KS napisał:

No i IPUK też wypuszcza pod swoimi skrzydłami klona oppo z napędem.

 

FB_IMG_1611395288900.jpg

 

FB_IMG_1611395310196.jpg

FB_IMG_1611395315987.jpg

Wiadomo mniej więcej jaka ma być cena ? Pisałem jak wyszedł ten klon bez napędu, że trzeba poczekać na klony z napędami. I proszę... Są... :) Jak cena by była do 2 tyś można by rozważyć zakup bo to już jak dla mnie cena akceptowalna, a nie jak teraz niektórzy kupują Oppo po 4,5 tyś albo i drożej...

  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena około 2900pln w bezpośrednim przeliczeniu, wiec nie ma tragedii, ale i tak wole oryginał, i nie mam problemu z cena, chce kupić 205 i kupię, jak znajdę w okolicach 10.000pln.

Co by nie było, to w końcu nikt nikogo nie zmusza do kupna :), jeśli ktoś chce to kupuje i tyle... :)

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, czy ktoś już pokusił się o podłączenie zewnętrznego napędu do m9702?

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...