Skocz do zawartości
szewi

JVC RS540/X7900 w codziennym użytkowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko czy po kalibracji można to ruszać? Bo nie pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak , ale  zbytnie podbijanie ostrości , psuje krawędzie, kontury i ogólnie postrzegany obraz , łatwo to zauważyć ale niektorym właśnie się wydaje że jest ostrzej . @Maciej Koper czesto o tym wspomina w testach i ja się z tym zgadzam.

5 minut temu, STELVIO napisał:

Tylko czy po kalibracji można to ruszać? Bo nie pamiętam.

pewnie że można, na 5 jest standardowo z fabryki,ale to za dużo moim subiektywnym zdaniem .

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś z was używa nvidia shield z tą funkcją "inteligentnego" upsscalingu?

Bo właśnie wydaje mi się, że tam głównym elementem jest podbicie ostrości/kontrastu i ciekawy jestem, jak to odbiera się na dużym ekranie.

Mam i tak już za dużo playerów, ale może warto kupić kolejny dla pozycji BD, które nie wyjdą w UHD?

ps.

osoby nieposiadające projektora, ewentualnie twierdzące, że tv jest lepszy od proja, proszę o niezabieranie głosu ;)

  • Lubię 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Barnaba napisał:

A czy ktoś z was używa nvidia shield z tą funkcją "inteligentnego" upsscalingu?

Ta funkcja dostępna jest wyłącznie w Nvidia shield Pro 2019 i Nvidia shield stick 2019 r... Właśnie kupiłem i niebawem recenzja i porównanie do innych tv boxów na:

 

  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Bipo napisał:

Niestety czytałem, że Disney całkowicie wycofał się z fizycznych nośników więc nie dość że nie będzie już filmów z napisami to i płyt też.

Gdzie przeczytałeś takie rewelacje ? W każdym razie to nie jest prawda.
Miesiąc temu zawrzało w sieci po tym poście, ale mowa jest tylko i aż o wydaniach katalogowych "Live-Action". Wydań, które Disney już od lat ma głęboko gdzieś jeszcze za czasów BD. Więc nic się nie zmieniło poza tym, że po przejęciu Foxa przez Disneya zapewne dotyczyć to będzie również ich dawnego katalogu.

Edytowane przez misfit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Barnaba napisał:

A czy ktoś z was używa nvidia shield z tą funkcją "inteligentnego" upsscalingu?

no w sieci piszą że mega dobry upscal - patrząc co Nvidia zrobiła z DLSS 2.0 w swoich kartach to wydaje się że są daleko przed konkurencją w AI upscalingu

 

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Disney będzie tylko wypuszczał nowe produkcje na nośniku. Stare pozostawia same sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak , ale  zbytnie podbijanie ostrości , psuje krawędzie, kontury i ogólnie postrzegany obraz , łatwo to zauważyć ale niektorym właśnie się wydaje że jest ostrzej .[mention=158799]Maciej[/mention] Koper czesto o tym wspomina w testach i ja się z tym zgadzam. pewnie że można, na 5 jest standardowo z fabryki,ale to za dużo moim subiektywnym zdaniem . 

 

Które to ostrość?

 

Chyba coś sobie wmówiłem z tym ziarnem. Obraz jest po prostu troszkę inny niż na tv. Ale ziarno to na szybko to w Transformerach znalazłem. Ale zauważalna różnica jest w jasności i co za tym idzie w szczegółowości obrazu. Na tv mam więcej detali. Na proju mam ciemniejszy obraz. Nie wiem co po kalibracji mogę zmienić, żeby czegoś nie zepsuć. Przydałoby się trochę jaśniej. Teraz Brightness mam na 0 contrast na 5. A gdzie ta ostrość jest? Po kalibracji nic już nie zmieniałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, STELVIO napisał:

gdzie ta ostrość jest

enhance

Z testu Macieja rs540, czyli brat bliźniak 

Screenshot_20200903-213156~2.png

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.09.2020 o 21:17, szewi napisał:

Obejrzałem dziś pierwszą część wydania Skywalker Saga, czyli Mroczne Widmo w 4K. O ile naczytałem sie opinii w stylu "szału nie ma" co do samego wydania 4K i porownania do Blu ray, to muszę powiedzieć, że zapowiada sie nieźle. Dobry prognostyk to fakt, że po raz pierwszy odkad pamiętam nie zasnąłem w trakcie ogladania tej części ;))) Różnicę widać, w prawdzie  nie jest to niebo a ziemia stosunku do blu ray. Jednak co by nie mowic,  to kolory są bardziej nasycone i to widac od razu, lepszy kontrast i szczegółowość na wyższym poziomie. Zwracałem uwagę na detale, ktorych wczesniej nie było widać. Także tak, przepaści nie ma, ale myślę że jak ktoś jest fanem SW i nie ma jakiegoś unikalnego wydania no i jest w stanie zaakceptowac brak wydania PL, to warto kupić - zweryfikuje to po obejrzneiu wszystkich czesci, ale mysle ze dalej bedzie lepiej.  Sam pomysł na pudełko a'la klaser i prezentacja wydania bardzo mi sie podoba. W planie kolejne częsci na kolejne dni. Jeszcze Joker czeka w kolejce i stare Batmany i Ad astra i kilka innych wydań - dobry plan na sezon jesienno-zimowy A Wy co ogladacie ostatnio ?

Phantom Menece był kręcony cyfrowo w 720p :D Jedna z największych porażek Lucasa, że w to poszedł. Zupełny brak wizjonerstwa :). Także o ile jeszcze wydanie BD miało jakiś sens bo miało wyższą rozdzielczość źródła niż DVD to 4k to już majstersztyk ;)  Ale jak HDR jest dodany fajnie to z chęcią sam się zaopatrzę.

Ja chyba jeden z pierwszych filmów jakie sobie puszcze na x7900 to będzie 4-5-6 SW. A w 3D hmmm... ciężki wybór. Może Need For Speed, super, autentyczne 3d... albo Avatara. Jeden najlepszych produkcji 3D moim zdaniem to SW: Rouge One ale widziałem go o kilka razy za dużo. Może Hobbit? Jakieś inne pomysły na 3d?

Pozdrawiam

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, sebna napisał:

Phantom Menece był kręcony cyfrowo w 720p :D Jedna z największych porażek Lucasa, że w to poszedł. Zupełny brak wizjonerstwa :). Także o ile jeszcze wydanie BD miało jakiś sens bo miało wyższą rozdzielczość źródła niż DVD to 4k to już majstersztyk ;)  Ale jak HDR jest dodany fajnie to z chęcią sam się zaopatrzę.

Skad to info??!!?

AFAIK cyfrowo nakrecili tylko kilka scen.

Wystarczy rzucic okiem na materialy z planu, w ktorych  wyraznie widac  kamery analogowe. :) 

Aby rozwiac watpliwosci proponuje lekture https://www.syfy.com/syfywire/the-phantom-menace-at-20-how-the-star-wars-prequel-revolutionized-movie-tech

Edytowane przez binary
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, sebna napisał:

Phantom Menece był kręcony cyfrowo w 720p :D Jedna z największych porażek Lucasa, że w to poszedł. Zupełny brak wizjonerstwa :). Także o ile jeszcze wydanie BD miało jakiś sens bo miało wyższą rozdzielczość źródła niż DVD to 4k to już majstersztyk ;)  Ale jak HDR jest dodany fajnie to z chęcią sam się zaopatrzę.

Ja chyba jeden z pierwszych filmów jakie sobie puszcze na x7900 to będzie 4-5-6 SW. A w 3D hmmm... ciężki wybór. Może Need For Speed, super, autentyczne 3d... albo Avatara. Jeden najlepszych produkcji 3D moim zdaniem to SW: Rouge One ale widziałem go o kilka razy za dużo. Może Hobbit? Jakieś inne pomysły na 3d?

Pozdrawiam

No chyba jednak nie:

".. For 1999's Star Wars Episode I: The Phantom Menace, George had to make do filming his blue and green screens on good old-fashioned 35mm Arriflex 435E's and Arriflex 535B's (plus a digital Sony HDC-750 for good measure)..."

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Enhance przestawiłem z 5 na 2. Różnicy na razie nie zauważyłem, ale zrobiłem to przed wyłączeniem projektora wieczorem. Za mało czasu.
Ale czy mogę sobie trochę rozjaśnić obraz? Bo faktycznie w porównaniu do tv to trochę detali w tle gubi. Czy to ma wpływ na kalibrację?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jednak. Porównywałem wczoraj z oledem. Film Bad Boys. Była taka scena. Kobieta stoi przed synem a za nią są zasłony ze wzorem. Ciemna scena. Tylne włosy ok ale na proju już wzoru zasłon nie widać. Jasność po kalibracji mam na 0. Muszę dojechać do 15 i wtedy jest ok. Ale czy można.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, STELVIO napisał:

A jednak. Porównywałem wczoraj z oledem. Film Bad Boys. Była taka scena. Kobieta stoi przed synem a za nią są zasłony ze wzorem. Ciemna scena. Tylne włosy ok ale na proju już wzoru zasłon nie widać. Jasność po kalibracji mam na 0. Muszę dojechać do 15 i wtedy jest ok. Ale czy można.

Możesz podać czas tej sceny?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.09.2020 o 11:27, Adam60 napisał:

Jak miałem Ostatni Jedi to obejrzałem na BD bo wersja 4K nie miała napisów PL po czym po obejrzeniu wersji na BD obejrzałem z 1,5 godziny z wersji 4K i to był jeden z najlepszych filmów w sensie efektów HDR jakie kiedykolwiek widziałem w 4K... Po prostu mega :) Oglądałem już na TV bo nie miałem w tamtym czasie już proja, zresztą i tak bym nie oglądał na Epsonie.... To była uczta dla oczu ! Efekty HDR powalające... Naprawdę warto ! Wielka szkoda, że wydawcy olali polski rynek, a zagraniczne wydania nie mają polskich wersji...

A to ciekawe gdyż Last Jedi to jest de facto tzw. SDR w kontenerze HDR. W całym filmie jasność w szczycie nie przekracza 250 nitów, na próżno też szukać gdziekolwiek więcej detali w jasnych partiach obrazu względem Blu-ray'a.

Pod względem efektu HDR tak z 99% płyt na UHD BD robi lepszą robotę :)

  • Plusik 2
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Możesz podać czas tej sceny?
W tej chwili nie dam rady. Ale jest to scena zaraz po uwolnieniu kobiety z więzienia. Są w mieszkaniu, stoją przy balkonie. Ona wręcza mu chyba pendrive po ojcu. Coś w ten deseń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.09.2020 o 11:59, misfit napisał:

 

Przeczytane gdzieś w necie na forum filmowym. Pewnie ktoś przeczytał to info z tej strony co wkleiles i podał dalej w zmienionej treści...:-)

Co do enhance u mnie też na 2.

Ponownie sugeruje kupcie i zobaczcie sobie najnowsze Bad Boys for live 🙂 w 4k UHD obraz super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na tym filmie właśnie porównanie robię. Obraz ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stelvio oby w jasnych scenach nie miały wpływ jasne ściany u ciebie 🤔🤔jak wróci ekran obadam tą scenę ,ale jasnoscią nie można ruszać bo w innych sytuacjach się popsuje .ja mam srd 1 ,HDR 3 jak dobrze kojarzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy projekcji nie mam jasnych ścian. Mam zaciemnione. Tzn jaskinia.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, STELVIO napisał:
3 godziny temu, Barnaba napisał:
Możesz podać czas tej sceny?

W tej chwili nie dam rady. Ale jest to scena zaraz po uwolnieniu kobiety z więzienia. Są w mieszkaniu, stoją przy balkonie. Ona wręcza mu chyba pendrive po ojcu. Coś w ten deseń.

Jak sprawdzisz to wrzuć czas, z ciekawości zerknę u siebie, proj sony mam skalibrowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 8min 10s do 8min 15 s.

Kobieta przekazuje pendrive synowi. Tylne włosy są lekko rozjaśnione i za nią widać ciemne zasłony i wzór na nich. Na tv to dokładnie widać. U mnie na proju wzoru zasłon już nie. Może przesadzam, może szukam dziury w całym.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...