Skocz do zawartości
szewi

JVC RS540/X7900 w codziennym użytkowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Jam mam 5,5m. Ekran 155 cali. Jest OK ale muszę w HDR oglądać na lampa high co jest deko irytujące ze względu na hałas.

Edytowane przez Konrado_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój błąd. Zamiast dodać to odjąłem. Za szybko chciałem. U mnie jest 3,45m. Teraz na bank dobrze zmierzyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, STELVIO napisał:

Mój błąd. Zamiast dodać to odjąłem. Za szybko chciałem. U mnie jest 3,45m. Teraz na bank dobrze zmierzyłem.

a już miałem nadzieję 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety dobrze wyczytałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie, jeszcze jedno  pytanie według kalkulatora z pcentral ,żeby osiągnąć referencyjną wartość jasność srd 45cd/m2  z odległości 310cm i max zoomie potrzebuję ekran o gain 0.3 ?? ! czy to możliwe 🤔taki szarak ? i tak niska wartość ..?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jam mam 5,5m. Ekran 155 cali. Jest OK ale muszę w HDR oglądać na lampa high co jest deko irytujące ze względu na hałas.
Ostro pojechałeś z calarzem i spora odległość to lampa nie wyrabia. Przy odległości 4.3m 131 cali 16:9 i gain 1.2 nigdy nie włączyłem trybu high.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie tryb Eco, jest świetny. Dość jasny i cichutki.
Tryb high,. praktycznie, nie do użytku, dla mnie.
Stanowczo, za głośny.
Nie oglądam na tyle głośno,. żeby go zagłuszyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, montas napisał:
16 godzin temu, Konrado_ napisał:
Jam mam 5,5m. Ekran 155 cali. Jest OK ale muszę w HDR oglądać na lampa high co jest deko irytujące ze względu na hałas.

Ostro pojechałeś z calarzem i spora odległość to lampa nie wyrabia. Przy odległości 4.3m 131 cali 16:9 i gain 1.2 nigdy nie włączyłem trybu high.

Duża sala rządzi się swoimi prawami. Miałem mniejszy ekran ale teraz nie mógłbym na niego patrzeć. Projektor jest z tylu dlatego taka odległość. Na szczęście jest dobre audio 5.2.2 i oglądam na poziomie referencyjnym (wiec raczej głośno ) wiec tryb lampy High jest w większości czasu do przeżycia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jestem przed zakupem ekranu do jvc dla 7900. Mam pytanie czy z tabliczki ekranu kauber można wyczytać rodzaj powierzchni, znalazłem używany ale właściciel na fakturze niema napisane i przysłał zdiecie tabliczki. 

IMG_7048.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc poszedłem po bandzie i zamówiłem x7900😁🙈  jak dojdzie moja kasa do sklepu  na konto wtedy wygrzeją mi lampę z 30godzin i wtedy wpadnie ktoś ze skalibruj tv zrobić kalibracje  projektora sdr ,HDR 1000 i HDR 4000 + do madvr .. taki ułożyłem plan ze sklepem HCX w wawie i wszystkie strony się zgodziły i później wysyłka do mnie ...Ekran ramowy  adeo reference white 100cali , być może 105 by weszło ale audio ucierpi .. jeśli po przesiadce z OLEDa po kilku miesiącach obraz będzie mnie denerwował to opierdziele to wszystko  na momencie.. 😜 ale warunki mam czarne i lubię tak oglądać i calarzu brakowało , więc wszystko się okaże ..x5500 na 120 calach podobało mi się  bardzo,więc u mnie z x7900 nie powinno być przynajmniej gorzej 😁 Podziękowania dla HCXa w Warszawie i pana Maćka za mega życzliwe podejście do klienta 👌 lubię taką współpracę 👌

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie martw się. Oled jest cienki przy tym Jvc.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.07.2020 o 16:58, STELVIO napisał:

Nie martw się. Oled jest cienki przy tym Jvc. emoji6.pngemoji16.png

Wszystko na spokojnie zweryfikuję, pokój mam czarny, projektor będzie po kalibracji ,więc nic więcej raczej się nie da zrobic.. Owszem calarz można zwiększyć ..ale jak nie spodoba się na 100 to i nie spodoba się na 130calach .. kilka godzin siedziałem u kolegi z x5500 , także nie kupuje kota w worku .. jestem dobrej myśli  a wiadomo że trzeba się trochę przyzwyczaić do obrazu odbitego, swoją drogą jakby bardziej naturalnego dla mnie ( już w głowie sobie układam pod projektor 😂)👌😉 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też planuję za niedługi kupić projektor na lata tylko nie mam pomysłu obecnie użytkuję Mitsubishi HC3800 myślałem nad JVC X7900 tylko z racji że to sprzęt który premierę miał w 2017 roku a że sprzęt wymieniam  raz na 10 + lat zastanawiam się czy warto albo JVC planuje wypuścić coś jeszcze lepszego w podobnej cenie w tym roku widziałem że mają też serię z 2018 roku JVC DLA-RS1000 ale cena dużo wyższa a nie wiem czy jakość czerni i obrazu w ogóle to by uzasadniała :) Co myślicie ?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale od RS2000 to już chyba nie jest jednoznacznie lepszy bo to jednak natywne 4K i lepsza elektronika i soft. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mniejszy kontrast.

O cenie nie wspomnę.

 

4k, no może detale będą lepsze ale jaka lepsza elektronika i software, co to ma do rzeczy?

Obraz, to detal i kontrast.

Natywne 4k, na Plus dla nowych modeli ale cała nowa linia 4k ma słaby kontrast, w porównaniu do poprzednika.

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co sam widziałem ten mniejszy kontrast jest niezauważalny. Dodatkowo projektor ma DTM. Jest cichszy. Czy to nie są jednak wystarczające cechy? Osoby które maja do czynienia z obydwoma modelami często zdecydowanie mówią ze nowa seria jest lepsza. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko znów cena prawie 10 tys up za najtańszy rs1000 też jeśli w tym roku wydadzą nową serię to wątpię aby wrócili na pułap cenowy x7900 jak z serią 2018 tak pojechali cenowo, jak myślicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Internecie cena wywoławcza na N5 jest 25k PLN a na RS540 22k PLN. Więc trochę droższy ale nie aż tak dużo.

Wiele osób decyduje się na nowe projektory szczególnie N7, główne zalety to wiadomo rozdzielczość, szczegółowość, bardziej klarowny obraz, lepsza optyka, cichszy, brak dźwięku e-shift, szybsze czasy synchro, lepszy kontrast ANSI no i teraz największym atutem do HDR jest to Dynamiczne Mapowanie Tonów. Wg recenzji projectorcentral słabszy kontrast pomiędzy N7 a RS540 jest praktycznie niewidoczny. Opinie?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarówno starszy jak i nowe są najlepszymi projektorami w swojej klasie. Kto kupi na pewno nie będzie żałował. Jak jest kasa to lepiej brać nowszego. Ja zmienię x7900 dopiero jak wyjdą 8k.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi brakuje ostrości i szczegółowości w RS540. Używam go także do gamingu w 4k i dlatego. W filmach jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie odpowiednikiem rs540 w nowej serii jest rs2000/N7, czyli tu już różnica 35 tys vs 23 tys. Chociaż pamiętam jak Koledzy darli ze mnie łacha, jak udało mi się kupić rs540 za 17 tys na rok przed planowaną instalacją. Do dziś nie żałuję 🙂

Trochę mnie dziwi tak gigantyczna różnica w kontraście nowej vs starej serii. Porównując kontrast rzeczywisty w RS1000 vs RS540 to 40 tys vs 130 tys - to jest ponad trzykrotnie wyższy kontrast. Dlaczego tej różnicy nie widać? Ktoś może wyjaśnić??

Zastanawia mnie również co właściwie nowego poza natywną rozdzielczością 4k i auto tone mapping (który możemy sobie zapewnić kupując odtwarzacz Panasonica w przypadku płyt bluray) jest w nowej serii?

Co do informacji o głośności - wg specyfikacji nowa seria to 24 dB, rs540 21 dB w trybie low lamp. Skąd informacja, że są cichsze?

19 minut temu, Konrado_ napisał:

Mi brakuje ostrości i szczegółowości w RS540. Używam go także do gamingu w 4k i dlatego. W filmach jest OK.

a może to kwestia ustawienia obrazu? masz skalibrowany projektor?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest kwestia kalibracji. Po prostu RS540 nie jest tak ostry jak konkurencja. Panele ustawione, kalibracja zrobiona ale to nie to. Widziałeś gaming 4k na natywnym projektorze lub e-shift DLP lub TW9400? Tam już jest lepiej.

Nowy jest cichszy stwierdzone organoleptycznie. Ma to szczególne znaczenie w trybie lampy high gdzie RS540 jest po prostu głośny.

DTM w Panasonicu to nie to samo co wbudowany w JVC. Panasonic wtedy wysyła ci już sygnał bez HDR-> SDR. Zresztą w sieci jest dużo porównań. Ponadto to działa na wszystkich źródłach. Zresztą do tego Panasonica RS2000 ma specjalnie skalibrowane tryby które różnią się od trybu HDR.

I różnica w kontraście jest niewidoczna N7vsRS540.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Konrado_ napisał:

To nie jest kwestia kalibracji. Po prostu RS540 nie jest tak ostry jak konkurencja. Panele ustawione, kalibracja zrobiona ale to nie to. Widziałeś gaming 4k na natywnym projektorze lub e-shift DLP lub TW9400? Tam już jest lepiej.

Nowy jest cichszy stwierdzone organoleptycznie. Ma to szczególne znaczenie w trybie lampy high gdzie RS540 jest po prostu głośny.

DTM w Panasonicu to nie to samo co wbudowany w JVC. Panasonic wtedy wysyła ci już sygnał bez HDR-> SDR. Zresztą w sieci jest dużo porównań. Ponadto to działa na wszystkich źródłach. Zresztą do tego Panasonica RS2000 ma specjalnie skalibrowane tryby które różnią się od trybu HDR.

I różnica w kontraście jest niewidoczna N7vsRS540.

 

Dzięki za wyjaśnienie.

A jeszcze mam pytanie - widzisz różnicę w trybie hig vs low lamp w zakresie obrazu, a jeśli tak to na jakich materiałach i na czym ta różnica polega? Ja ewidentnie zauwazyłem jedynie, że jest bardzo głośny wiatrak w trybie high

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...