Skocz do zawartości
szewi

JVC RS540/X7900 w codziennym użytkowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

To może ja tez wrzucę swoje trzy grosze - co prawda mam model niższy - x500 ale tez obserwuje takie rozjaśnienie obrazu podczas przełączania źródła - tym, że u mnie jest to jednolite rozjasnienie całego ekranu - podejrzewam ze wynika to z konstrukcji projektorów - w końcu maja podobne tory optyczne.
Podczas pracy przesłony tez obraz rozjaśnienie się i ściemnia ale to bardziej na zasadzie: więcej czerni -mniej czerni nie : więcej jasności. W skrucue reklamuj jak możesz - z doświadczenia wiem ze odsprzedaż JVC jest trudna w rozsądnych pieniądzach :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za komentarze. Decyzja zapadła. Projektor do wymiany. W poniedziałek odbiera go ode mnie kurier i w środę przychodzi nowy.  Mam nadzieję, że nowy będzie pozbawiony tej wady.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe szanse, żeby wada pojawiła się w drugiej nowej sztuce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby... Żeby się nie okazało, że będzie gorzej... :) Załamałbym się chyba... Mam tylko nadzieję, że przez tego wirusa kurier z przesyłką mi się gdzieś nie zapodzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no te przejasnienie nie wygladaj dobrze, wiec Szpieg007 mysle ze dobrze zrobiles ze zdecydowales sie na wymiane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już 50h nabite na x7900 i kilka fimów i seriali zaliczone bo kwaratntanna i jest czas na taką rozrywkę.

Po takim czasie jestem już w stanie poznać dość dokładnie projektor. Co mi się podoba, a czego nie było w TW9400 to lepszy kontrast w ciemnych scenach, czerń pomimo że w moim pokoju kinowym nie mam czarnego sufitu.

Oprócz tego także bardzo dobrze się prezentuje funkcja CMD w 4k na low. Na prawdę poprawia rozdzielczośc ruchu bez efektu mydła.

Kolejna sprawa to że zaróno w SDR jak i UHD używam filtr poprawiający paletę kolorów i to widać. Niby te kilka % więcej barw ale ja to bardzo wyraźnie widzę. W Epsonie z filtra kolorów nie ma pożytku przy większym ekranie bo jest za ciemno. Na JVC strata jasności po załączeniu filta jest niezauważalna. Bez filtra kolory w Epsonie są takie jak na JVC bez filtra.

Fajne jest to że automatycznie przeskakuje w tryb HDR po włączeniu sygnału z Metadanymi HDR. Nie trzeba sięgać po pilota od projektora. W TW9400 teoretycznie też nie było takiej potrzeby bo on z kolei w każdym trybie dynamicznie zmieniał palete kolorów i załączał tryb HDR, z tym że jak miałem lekko inne ustawienia do HDR plus inny tryb mocy lampy to i tak trzeba było przełączać ręcznie pilotem. W JVC w pewnych scenariuszach jest łatwiej i bez dotykania.

Ostatnia zaleta, ale może być trochę kontrowersyjna to, że jest lepszy efekt HDR na JVC w filmach, jakby badziej dynamiczne są rozjaśnienia, trochę można jasne elementy obrazu przepalić tracąc nieco szczegółów w bielach, ale za to ten efekt HDR jest na prawdę widoczny. (Epson nie dawał aż takiego efektu) Dla tych efektów preferuję HDR mapowany przez projektor niż MadVR DTM, które jest bardzo poprawne, ale nie ma już możliwości takiej fajnej dynamiki. Może ktoś to skomentuje i coś jeszce doradzi?

 

Czego mi brakuje to trochę ostrości (funkcje ostrości w Epsonie są bardziej zaawansowane). W przypadku filmów nie ma problemu ale jeżeli chodzi o Gry Video ostrośc Epsona się bardzo przydaje. (W JVC zrobiłem oczywiście allignment paneli oraz poprawiłęm ostrość w MPC enhancement).

Kolejna sprawa to HDR w grach Video na Epsonie jest plug and play. W JVC trzeba ciągle coś ustawiać etc. co jest na początku bardzo upierdliwe. HDR i kolory w grach na Epsone są na najwyższym poziomie. 

TW9400 jest cichszy i to zdecydowanie w trybie wysokim lampy. Epson dynamicznie reguluje obrotami wentylatora i po ok 1 minucie od startu filmu jest cichszy od JVC które szumi jednostajnie. Po Epsonie musiałem się przyzwyczaić do innej pracy wentylatora. Eshift noise na Epsonie jest też mniejszy, ale mam wrażenie że na JVC cichnie chwilę po włączeniu.

Pilot Epsona dużo lepszy, nie dość że jest bezpośredni dostęp do wielu funkcji jak hdr, moc lampy itp to jeszce poprzez HDMI obsługujesz cały system z amplitunerem włącznie za jego pomocą bez żadnej dodatkowej konfiguracji. W JVC wogóle nie ma takiej możliwości.

Jakość wykonania TW9400 wydaje mi się także lepsza, jest taki zwarty (i lżejszy), wszystko pracuje ciszej miękko, dynamiczna przesłona jest mniej zauważalna i słyszalna.

Ogólnie porównywalne projektory, JVC bardzo dobry do kina, najlepszy obraz w ciemnych scenach, płynniejszy w filamch UHD, za to Epson bardziej plug and play bardzo dobry obraz w Grach Video 4k, Bardzo ładne mieszane i jasne sceny kinowe.

 

W Epsonie w 10 mesięcy nabiłem blisko 900h. Epsona już więcej nie potestuje, bo akurat znalazł nowego właściciela więc ostatecznie zostałem teraz z JVC. Tak jednak wyszło.

 

Ponieważ u mnie projektor chodzi dużo i z regóły z lampą w maksymalnej mocy chciałbym się spytać czy któś wymieniał już lampę w JVC?

Edytowane przez Konrado_
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Konrado_ dobry wybór ;) 

to wyglada na to ze w 9400 poprawili  kilka spraw wzgledem 9300 np przyslone cyz glosnosc, bo  wzgledem 9300 ktory posiadalem wczesniej w JVC w trybie wysokiej lampy zdecydowanie cichszy niz 9300. Dodaktowo wylaczanie prjektora 9300 przypominalo efekt chwilowego huraganu w pokoju ;)

przyslona w 9300 widac bylo pompowaie kontrastu / czerni w jvc jest to miej zauwazalne i w zasadzie glownie na scenach gdzie jest caly ekran czarny i napisy (mowimy oczywiscie po jej ustawieniu w odpowiednim trybie). Wynika to pewnie po czesci z lepszeg okontrastu natywnego na starcie, wiec nie ma takich roznic jak wkroczy do akcji dynamic iris.

Po przesiadce z Epsona zwrocilem tez uwage jak wygladaja kolory - bardziej naturalne out of the box.

eshift noise to chyba troche zalezy od egzemplarza np. u siebie (mam prjektor ~1,5m nad glowa) nie slysze tego, jak sie oczywiscie wslucham zeby specjalnie to uslyszec i w pokoju jest absolutna cisza to lekko mozna to uslyszeć, ale tylko wtedy.

Plastikowy pilot to oczywiscie poprazka w tej cenie. Dobrze ze w najnowszych modelach to ogarneli. Funkcjonalnosc i podswietlenie jest, ale pilot od Epsona zdecydowanie lepszy.

Co do wykonania i wygladu to kwestia indywidulana - osobiscie wole lakierowana na czarny polysk obudowe Jvc. Nowe modele JVC wg mnie pod katem designu to krok wstecz.

W Epsonach podobał mi sie bardzo look serii LS ;) i nawet sie zaczajalem swojego czasu na LS10500

Edytowane przez szewi
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam już 50h nabite na x7900 i kilka fimów i seriali zaliczone bo kwaratntanna i jest czas na taką rozrywkę.
Po takim czasie jestem już w stanie poznać dość dokładnie projektor. Co mi się podoba, a czego nie było w TW9400 to lepszy kontrast w ciemnych scenach, czerń pomimo że w moim pokoju kinowym nie mam czarnego sufitu.
Oprócz tego także bardzo dobrze się prezentuje funkcja CMD w 4k na low. Na prawdę poprawia rozdzielczośc ruchu bez efektu mydła.
Kolejna sprawa to że zaróno w SDR jak i UHD używam filtr poprawiający paletę kolorów i to widać. Niby te kilka % więcej barw ale ja to bardzo wyraźnie widzę. W Epsonie z filtra kolorów nie ma pożytku przy większym ekranie bo jest za ciemno. Na JVC strata jasności po załączeniu filta jest niezauważalna. Bez filtra kolory w Epsonie są takie jak na JVC bez filtra.
Fajne jest to że automatycznie przeskakuje w tryb HDR po włączeniu sygnału z Metadanymi HDR. Nie trzeba sięgać po pilota od projektora. W TW9400 teoretycznie też nie było takiej potrzeby bo on z kolei w każdym trybie dynamicznie zmieniał palete kolorów i załączał tryb HDR, z tym że jak miałem lekko inne ustawienia do HDR plus inny tryb mocy lampy to i tak trzeba było przełączać ręcznie pilotem. W JVC w pewnych scenariuszach jest łatwiej i bez dotykania.
Ostatnia zaleta, ale może być trochę kontrowersyjna to, że jest lepszy efekt HDR na JVC w filmach, jakby badziej dynamiczne są rozjaśnienia, trochę można jasne elementy obrazu przepalić tracąc nieco szczegółów w bielach, ale za to ten efekt HDR jest na prawdę widoczny. (Epson nie dawał aż takiego efektu) Dla tych efektów preferuję HDR mapowany przez projektor niż MadVR DTM, które jest bardzo poprawne, ale nie ma już możliwości takiej fajnej dynamiki. Może ktoś to skomentuje i coś jeszce doradzi?
 
Czego mi brakuje to trochę ostrości (funkcje ostrości w Epsonie są bardziej zaawansowane). W przypadku filmów nie ma problemu ale jeżeli chodzi o Gry Video ostrośc Epsona się bardzo przydaje. (W JVC zrobiłem oczywiście allignment paneli oraz poprawiłęm ostrość w MPC enhancement).
Kolejna sprawa to HDR w grach Video na Epsonie jest plug and play. W JVC trzeba ciągle coś ustawiać etc. co jest na początku bardzo upierdliwe. HDR i kolory w grach na Epsone są na najwyższym poziomie. 
TW9400 jest cichszy i to zdecydowanie w trybie wysokim lampy. Epson dynamicznie reguluje obrotami wentylatora i po ok 1 minucie od startu filmu jest cichszy od JVC które szumi jednostajnie. Po Epsonie musiałem się przyzwyczaić do innej pracy wentylatora. Eshift noise na Epsonie jest też mniejszy, ale mam wrażenie że na JVC cichnie chwilę po włączeniu.
Pilot Epsona dużo lepszy, nie dość że jest bezpośredni dostęp do wielu funkcji jak hdr, moc lampy itp to jeszce poprzez HDMI obsługujesz cały system z amplitunerem włącznie za jego pomocą bez żadnej dodatkowej konfiguracji. W JVC wogóle nie ma takiej możliwości.
Jakość wykonania TW9400 wydaje mi się także lepsza, jest taki zwarty (i lżejszy), wszystko pracuje ciszej miękko, dynamiczna przesłona jest mniej zauważalna i słyszalna.
Ogólnie porównywalne projektory, JVC bardzo dobry do kina, najlepszy obraz w ciemnych scenach, płynniejszy w filamch UHD, za to Epson bardziej plug and play bardzo dobry obraz w Grach Video 4k, Bardzo ładne mieszane i jasne sceny kinowe.
 
W Epsonie w 10 mesięcy nabiłem blisko 900h. Epsona już więcej nie potestuje, bo akurat znalazł nowego właściciela więc ostatecznie zostałem teraz z JVC. Tak jednak wyszło.
 
Ponieważ u mnie projektor chodzi dużo i z regóły z lampą w maksymalnej mocy chciałbym się spytać czy któś wymieniał już lampę w JVC?

Wymiana lampy to nie problem - możesz kupić chine, oem lub oryginał :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ktoś może wymienaił samą lampę bez modułu? Interesuje mnie tylko oryginał bo moje doświadczenia z zamiennikami są bardzo złe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Konrado_ napisał:

Kolejna sprawa to że zaróno w SDR jak i UHD używam filtr poprawiający paletę kolorów i to widać. Niby te kilka % więcej barw ale ja to bardzo wyraźnie widzę. W Epsonie z filtra kolorów nie ma pożytku przy większym ekranie bo jest za ciemno. Na JVC strata jasności po załączeniu filta jest niezauważalna. Bez filtra kolory w Epsonie są takie jak na JVC bez filtra.

O jakim filtrze piszesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wbudowanym w oba projektory filtrze kolorów DCI-P3. Filtr załącza się i słychać pyknięcie (JVC) lub przesunięcie (epson)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Konrado_ napisał:

Wbudowanym w oba projektory filtrze kolorów DCI-P3. Filtr załącza się i słychać pyknięcie (JVC) lub przesunięcie (epson)

OK, bo widziałem, że do Epsonów stosują dodatkowe, fizyczne filtry na obiektyw i moje myśli poszły w tę stronę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam już 50h nabite na x7900 i kilka fimów i seriali zaliczone bo kwaratntanna i jest czas na taką rozrywkę.
Po takim czasie jestem już w stanie poznać dość dokładnie projektor. Co mi się podoba, a czego nie było w TW9400 to lepszy kontrast w ciemnych scenach, czerń pomimo że w moim pokoju kinowym nie mam czarnego sufitu.
Oprócz tego także bardzo dobrze się prezentuje funkcja CMD w 4k na low. Na prawdę poprawia rozdzielczośc ruchu bez efektu mydła.
Kolejna sprawa to że zaróno w SDR jak i UHD używam filtr poprawiający paletę kolorów i to widać. Niby te kilka % więcej barw ale ja to bardzo wyraźnie widzę. W Epsonie z filtra kolorów nie ma pożytku przy większym ekranie bo jest za ciemno. Na JVC strata jasności po załączeniu filta jest niezauważalna. Bez filtra kolory w Epsonie są takie jak na JVC bez filtra.
Fajne jest to że automatycznie przeskakuje w tryb HDR po włączeniu sygnału z Metadanymi HDR. Nie trzeba sięgać po pilota od projektora. W TW9400 teoretycznie też nie było takiej potrzeby bo on z kolei w każdym trybie dynamicznie zmieniał palete kolorów i załączał tryb HDR, z tym że jak miałem lekko inne ustawienia do HDR plus inny tryb mocy lampy to i tak trzeba było przełączać ręcznie pilotem. W JVC w pewnych scenariuszach jest łatwiej i bez dotykania.
Ostatnia zaleta, ale może być trochę kontrowersyjna to, że jest lepszy efekt HDR na JVC w filmach, jakby badziej dynamiczne są rozjaśnienia, trochę można jasne elementy obrazu przepalić tracąc nieco szczegółów w bielach, ale za to ten efekt HDR jest na prawdę widoczny. (Epson nie dawał aż takiego efektu) Dla tych efektów preferuję HDR mapowany przez projektor niż MadVR DTM, które jest bardzo poprawne, ale nie ma już możliwości takiej fajnej dynamiki. Może ktoś to skomentuje i coś jeszce doradzi?
 
Czego mi brakuje to trochę ostrości (funkcje ostrości w Epsonie są bardziej zaawansowane). W przypadku filmów nie ma problemu ale jeżeli chodzi o Gry Video ostrośc Epsona się bardzo przydaje. (W JVC zrobiłem oczywiście allignment paneli oraz poprawiłęm ostrość w MPC enhancement).
Kolejna sprawa to HDR w grach Video na Epsonie jest plug and play. W JVC trzeba ciągle coś ustawiać etc. co jest na początku bardzo upierdliwe. HDR i kolory w grach na Epsone są na najwyższym poziomie. 
TW9400 jest cichszy i to zdecydowanie w trybie wysokim lampy. Epson dynamicznie reguluje obrotami wentylatora i po ok 1 minucie od startu filmu jest cichszy od JVC które szumi jednostajnie. Po Epsonie musiałem się przyzwyczaić do innej pracy wentylatora. Eshift noise na Epsonie jest też mniejszy, ale mam wrażenie że na JVC cichnie chwilę po włączeniu.
Pilot Epsona dużo lepszy, nie dość że jest bezpośredni dostęp do wielu funkcji jak hdr, moc lampy itp to jeszce poprzez HDMI obsługujesz cały system z amplitunerem włącznie za jego pomocą bez żadnej dodatkowej konfiguracji. W JVC wogóle nie ma takiej możliwości.
Jakość wykonania TW9400 wydaje mi się także lepsza, jest taki zwarty (i lżejszy), wszystko pracuje ciszej miękko, dynamiczna przesłona jest mniej zauważalna i słyszalna.
Ogólnie porównywalne projektory, JVC bardzo dobry do kina, najlepszy obraz w ciemnych scenach, płynniejszy w filamch UHD, za to Epson bardziej plug and play bardzo dobry obraz w Grach Video 4k, Bardzo ładne mieszane i jasne sceny kinowe.
 
W Epsonie w 10 mesięcy nabiłem blisko 900h. Epsona już więcej nie potestuje, bo akurat znalazł nowego właściciela więc ostatecznie zostałem teraz z JVC. Tak jednak wyszło.
 
Ponieważ u mnie projektor chodzi dużo i z regóły z lampą w maksymalnej mocy chciałbym się spytać czy któś wymieniał już lampę w JVC?
Fajne porównanie zrobiłeś.

Czyli ogólnie jak do grania, to lepiej Epson, jak do filmów, to JVC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta ostrość w epsonach zawsze była na wysokim poziomie. W JVC trzeba chwilkę żeby się przestawić i przyzwyczaić. Jak dla mnie największa różnica między nimi to czerń i barwa. JVC raz ustawiłem i nie ruszam od zakupu. Zawsze kolory i czernie są świetne. Epsona cały czas ustawiałem i zmieniałem. Czernie były zawsze szare zarówno jak sprawdzałem na 7300/9300 jak i na testach 9400. Po fotkach od@STELVIO widać że dodatkowo JVC dostaje kopa po kalibracji. Ja do Epsona zawsze będe miał sentyment ale JVC jest od niego lepszy. Ja nie gram na projektorze więc się nie wypowiem ale do filmów i sportu to genialny sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety mam inne doświadczenia póki co. Na TW 9400 dwa ustawienia jedno do SDR drugie do UHD. Poza tym plug and play. W JVC niestety trzeba ciagle się bawić aby ten hdr wyglądał szczególnie w grach. W Epsonie można ustawić tak że czarny to czarny odpowiednimi ustawieniami gammy jasności i paru innych parametrów. Ale JVC schodzi głębiej z czarnym. TW9300 jest słabszym projektorem i jego nie porównywałem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie grałem ani na Epsonie ani na JVC. Nie miałem 9400 w domu więc swoją wiedzę opieram na 30 minutowym teście w sklepie.
Ogolnie to roznica jest w technologii i DILA jak dla moich oczu jest lepsza od 3LCD. Co nie zmienia faktu że zarowno jeden jak i drugi to świetne projektory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Konrado_ napisał:

Ostatnia zaleta, ale może być trochę kontrowersyjna to, że jest lepszy efekt HDR na JVC w filmach, jakby badziej dynamiczne są rozjaśnienia, trochę można jasne elementy obrazu przepalić tracąc nieco szczegółów w bielach, ale za to ten efekt HDR jest na prawdę widoczny. (Epson nie dawał aż takiego efektu) Dla tych efektów preferuję HDR mapowany przez projektor niż MadVR DTM, które jest bardzo poprawne, ale nie ma już możliwości takiej fajnej dynamiki. Może ktoś to skomentuje i coś jeszce doradzi?

Dla najlepszego efektu HDR - można samodzielnie wgrać krzywe gamma Javs'a z avsforum. Osobno 1000/4000 nit, ja używam ostatniej wersji v3.

Potem tylko wybór odpowiedniego presetu w zależności od tego czy film był masterowany w 1000 czy 4000 nit. Efekt końcowy bajka, żadnych przepaleń itd.

Wszystko opisane tu:

https://www.avsforum.com/forum/24-digital-hi-end-projectors-3-000-usd-msrp/2923938-official-jvc-20ltd-rs640-x990-x9900-rs540-x790-x7900-owners-thread-100.html#post55203652

Budowa HTPC z porządną stalową obudową, pasywnym chłodzeniem + madVR + dynamiczne mapowanie tonów + RTX 2070ti to koszt ~8000 zł ale z tego co czytałem efekt jest o niebo lepszy od ostatniej aktualizacji wprowadzającej DTM w JVC serii N5/7/9.

Pozostaje jeszcze MadVR Envy ale koszt przemilczę😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wgrywalem te Krzywe a także w wersji 85nit. Z moim dużym ekranem nie wypadły lepiej niż krzywa ST z parametrami Tone 13-16, Dark lev 3-4  bright lev -7. Gamma w madvr na 2.2 i pare innych ustawień obrazu w JVC. 
 

U mnie cały czas głównym źródłem jest HTPC z RTX2080 wiec mocy jest. Ale b a razie bardziej od MadVr DTM (którego używałem z Epsonem) podoba mi się MadVr passtrough plus krzywa JVC ST2084 z mocnymi highlightami. 
 

wgrywanie krzywych proste ale moim zdaniem szkoda zachodu bo MadVr DTM jest lepsze. 

Edytowane przez Konrado_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, montas napisał:

Budowa HTPC z porządną stalową obudową, pasywnym chłodzeniem + madVR + dynamiczne mapowanie tonów + RTX 2070ti to koszt ~8000 zł ale z tego co czytałem efekt jest o niebo lepszy od ostatniej aktualizacji wprowadzającej DTM w JVC serii N5/7/9.

O ile wiem nie ma tskiej karty jak 2070ti, są 2070 i 2070 super. Czy chodziło Ci o 2080ti? Aż takiego potwora to wymaga??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Konrado_ napisał:

Tak wgrywalem te Krzywe a także w wersji 85nit. Z moim dużym ekranem nie wypadły lepiej niż krzywa ST z parametrami Tone 13-16, Dark lev 3-4  bright lev -7. Gamma w madvr na 2.2 i pare innych ustawień obrazu w JVC. 
 

U mnie cały czas głównym źródłem jest HTPC z RTX2080 wiec mocy jest. Ale b a razie bardziej od MadVr DTM (którego używałem z Epsonem) podoba mi się MadVr passtrough plus krzywa JVC ST2084 z mocnymi highlightami. 
 

wgrywanie krzywych proste ale moim zdaniem szkoda zachodu bo MadVr DTM jest lepsze. 

Dokładnie każdy ma swoje preferencje. Może gain ekranu masz jakiś egzotyczny? Szkoda drzemiącej mocy MadVRa z RTX2080 w trybie HDR passthrough... Z drugiej strony to pokazuje że JVC radzi sobie z HDR - dla mnie nic nie trzeba już poprawiać.

 

@user7878 nie ma z tym problemu

7 minut temu, maro18 napisał:

O ile wiem nie ma tskiej karty jak 2070ti, są 2070 i 2070 super. Czy chodziło Ci o 2080ti? Aż takiego potwora to wymaga??

2080ti - generalnie im mocniejsza tym lepsza.

11 minut temu, Konrado_ napisał:

wgrywanie krzywych proste ale moim zdaniem szkoda zachodu bo MadVr DTM jest lepsze. 

Zgadzam się. Tylko trzeba go mieć w salonie😉

Edytowane przez montas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daje daje rade w HDR w filmach aż jestem zaskoczony tylko trzeba dobrze poznać możliwości aby go ustawić. DTM jeszcze będę męczył ale brakuje mi tych jasnych highlightów które mam tylko w połączeniu z krzywą ST2084. Mam dostać jeszcze info z AVS forum w tej sprawie i zobaczymy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj oglądałem dzieła sztuki w ramsch wortualnych spacerów m. In. po muzeum w Paryżu na projektorze. polecam! Jest możliwość obejrzenia w dużym powiększeniu i korzystając z pełnego ekranu w przeglądarce ogląda się rewelacyjnie

20200316_204251.jpg

20200316_204307.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym E-shiftem to bym nie przesadzał że jest taki wspaniały do oglądania grafiki :) Ale widząc powyższy obraz polecam film Mój Vincent. Każda stop klatka to przewspaniały obraz w tym filmie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już nowy projektor, generalnie może jest ciut lepiej, ale jak się przyjrzę to i tak dostrzegam przejaśnienia po bokach ekranu podczas wygaszenia. No nic, zakładam, że ten model tak po prostu ma. Nie będę prowadził żadnej krucjaty z tego powodu, wymieniłem proja, nic więcej nie mogę zrobić. Wydaje mi się, natomiast, że nowy projektor jest ciut głośniejszy. Na pewno głośniej się otwiera osłona obiektywu, ale to mi nie przeszkadza, w końcu otwiera się tylko na początku a zamyka na końcu... :) Słysze natomiast szum podczas oglądania, oczywiście tylko, kiedy akurat jest cisza w filmie. :) Nie wiem, może przyczyna tkwi w tym, że umieściłem go w specjalnie zrobionej w tym celu półce pod sufitem (zdjęcia) i być może ta półka trochę rezonuje, więc może powinienem ją wygłuszyć, np. gąbką akustyczną? I mówię tutaj o trybie eco THX, nawet nie HDR. A może to kwestia softu?  Panowie, którą wersje softu macie w swoich projach, i czy można zrobić update?

JVC_001.jpg

JVC_002.jpg

JVC_003.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...