Skocz do zawartości
szewi

JVC RS540/X7900 w codziennym użytkowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

Mi brakuje ostrości i szczegółowości w RS540. Używam go także do gamingu w 4k i dlatego. W filmach jest OK.
Do grania to i tak najlepsze są telewizory a nie projektor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja gram tylko w mojej sali i na dużym ekranie gra mi się lepiej. Ja nie gram w gry multi tylko w przygodowe etc.

U mnie jest ogromna różnica między trybami lampy. Jak zupełnie inne tryby. Ja mam ekran około 160 cali może dlatego. W każdym razie w materiale HDR tryb high daje mi znacznie lepszą dynamikę. Dodatkowo kolory są żywsze. No i wiatrak słychać. Do HDR musisz mieć tryb HIGH jak chcesz mieć dobrą dynamikę i skalibrowany pod HDR projektor na przyzwoicie dużym erkranie. O ekranach typu 100-120 cali się nie wypowiadam bo miałem kiedyś taki ale już do takiego rozmiaru nie wracam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opinia jedna z wielu z avforum x7900 vx N7: można sobie przetłumaczyć w translatorze  :

 

 

Ricky very kindly gave @G70baby and myself a demo of the new N7 yesterday where we had the chance to see it split frame up against the X7900.

First and foremost these are two really excellent projectors and I doubt anyone would be disappointed with either. Secondly, even side by side the X7900 fought its corner really well, I’m not sure if I were an owner of a 7900 I could justify the price for the level of improvement given if I’m honest.

Both gave a really filmic, gorgeous image that JVC are so famous for. Colours were fully saturated in both but the N7 just had the edge in sharpness and detail although it was small, however the image did seem noticeably ‘cleaner’. Virtually all our viewing was in low lamp mode and in that mode the N7 is very quiet. Ricky turned it up to high lamp mode briefly for 3D and the noise increased noticeably, but once content was played it was never what you'd call objectionable.

Low lamp mode seemed all that was needed for content other than 3D although Ricky’s lamp to screen distance was quite small so those with larger rooms might need a slightly higher setting. (That having been said, Ricky’s screen was only 0.8.)

That short lamp to screen distance also raised another point, Ricky was unable to fill the entire scree due to the limited throw ratio of the lens, so that’s something that it is important to check for those with large screens viewed from close distances.

The only thing I didn’t particularly like about the projector was the very cheap plastic lens cover that has plastic clips around the edge that have to be overcome in order to pull the lens cap off. Very cheap and nasty for such a quality product. 

Following Steve Wither’s comments on the podcast about black levels I was interested to see how it fared against the 7900 and that was surprising. With some content the 7900 clearly had greater contrast and black levels, which I had expected, but then with other content, ‘Gravity’ and ‘Blade Runner 2049’ for instance, it was the opposite, with the N7 having the edge over the 7900! 

We tried BD against UHD thinking one might be better for contrast with one format rather than the other but that didn’t seem to be what was causing the inconsistency, so the jury is out. For some content the 7900 seemed better yet for other content the N7 seemed better. Weird.

I think we were all agreed that if we were moving up from something several generations back then the N7 would certainly be well worth considering. But for owners of the 7900 generation we felt it would probably be better just waiting for the next iteration unless you are one of those who just has to have the latest and best.

A massive thank you as always to Ricky for his 3.5hrs of time yesterday, pandering to our every need. When considering spending this amount of money on a product such as this it really pays to get an in-depth demo just to be sure, and nothing yesterday seemed to be too much effort for Ricky in that regard. Cheers Ricky. 

Dobra wkleje 

Ricky bardzo uprzejmie dał wczoraj @ G70baby i mnie demo nowego N7, w którym mieliśmy okazję zobaczyć, jak rozkłada się w stosunku do X7900.

 Przede wszystkim są to dwa naprawdę doskonałe projektory i wątpię, by ktokolwiek byłby rozczarowany jednym z nich.  Po drugie, nawet obok siebie X7900 bardzo dobrze walczył w swoim zakręcie, nie jestem pewien, czy byłbym właścicielem 7900, mógłbym uzasadnić cenę podanego poziomu poprawy, jeśli jestem szczery.

 Oba dały naprawdę filmowy, wspaniały obraz, z którego JVC jest tak znana.  Kolory były w pełni nasycone w obu przypadkach, ale N7 miał tylko krawędź ostrości i szczegółów, chociaż był mały, jednak obraz wydawał się zauważalnie „czystszy”.  Praktycznie całe nasze oglądanie odbywało się w trybie słabej lampy iw tym trybie N7 jest bardzo cichy.  Ricky na krótko zmienił tryb na wysoką lampę dla 3D, a szumy wyraźnie wzrosły, ale po odtworzeniu treści nigdy nie byłby to, co można nazwać budzącym zastrzeżenia.

 Tryb słabej lampy wydawał się wszystkim, co było potrzebne do treści innych niż 3D, chociaż odległość lampy od ekranu Ricky była dość mała, więc osoby z większymi pokojami mogą wymagać nieco wyższego ustawienia.  (To powiedziawszy, ekran Ricky miał tylko 0,8.)

 Ta krótka odległość między lampami i ekranami również podniosła kolejny punkt, Ricky nie był w stanie wypełnić całego piargi ze względu na ograniczony współczynnik rzutu obiektywu, dlatego ważne jest, aby sprawdzić, czy osoby z dużymi ekranami oglądane są z bliskiej odległości.

 Jedyną rzeczą, której nie lubiłem szczególnie w projektorze, była bardzo tania plastikowa osłona obiektywu z plastikowymi klipsami wokół krawędzi, które należy pokonać, aby zdjąć osłonę obiektywu.  Bardzo tanie i nieprzyjemne jak na taki produkt wysokiej jakości.  

 Po komentarzach Steve'a Wither'a na temat podcastu na temat poziomów czerni byłem zainteresowany, aby zobaczyć, jak sobie radzi z 7900 i to było zaskakujące.  Z pewną zawartością 7900 wyraźnie miał większy kontrast i poziomy czerni, czego się spodziewałem, ale potem z innymi treściami, na przykład „Gravity” i „Blade Runner 2049”, było odwrotnie, ponieważ N7 ma przewagę nad 7900  !  

 Próbowaliśmy BD przeciwko UHD, myśląc, że jeden może być lepszy do kontrastowania z jednym formatem niż drugim, ale nie wydawało się, że to było przyczyną niespójności, więc jury jest wyłączone.  W przypadku niektórych treści 7900 wydawał się lepszy, a w przypadku innych treści N7 wydawał się lepszy.  Dziwne.

 Myślę, że wszyscy zgodziliśmy się, że jeśli przejdziemy od czegoś sprzed kilku pokoleń, to z pewnością warto rozważyć N7.  Ale dla właścicieli pokolenia 7900 uważaliśmy, że lepiej byłoby po prostu poczekać na następną iterację, chyba że jesteś jednym z tych, którzy muszą mieć najnowsze i najlepsze.

 Ogromne podziękowania dla Ricky'ego jak zawsze za jego 3,5 godziny wczorajszego dnia, zaspokajając każdą naszą potrzebę.  Zastanawiając się nad wydaniem takiej kwoty na taki produkt, naprawdę warto mieć dogłębną wersję demo, aby się upewnić, i nic wczorajszego nie wydawało się zbyt wielkim wysiłkiem dla Ricky'ego w tym zakresie.  Na zdrowie Ricky.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Tylko ta opinia jest przed tym jak JVC zrobiło aktualizacje is dodało DTM? Zgadza się? To trochę namieszało na korzyść nowego modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz za dużo kasy, to bierz nowy model i już .
Co tu dyskutować...
Ja zrobiłem przesiadkę z Epsona tw7300, po roku użytkowania, byłem stratny 5tys zł.
Jvc x7900 zostanie ze mną już na długo, długo.

Do grania mam topowego qleda 55"
A do oglądania telewizji topowego qleda 75"
JVC tylko do filmów w formacie kinowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od razu wziąłeś dość słaby projektor to starta spora bo trudno sprzedać. Ja nieoczekiwanie wszedłem w posiadanie JVC to wystawiłem oba tj. TW9400 i x7900. Epsona szybciej sprzedałem i to delikatnie poniżej ceny zakupu pomimo 900h na karku :)

A forum jest od dyskutowania na ten temat czyż nie? Tym bardziej że wybór nie jest oczywisty - a to dość popularny dylemat.

Jak tylko do filmów używasz to e-shift jest w 99% OK. Co prawda jak przeczytasz recenzję RS2000 na projectorcentral tam porównują go do x7900 i dla nich obraz w filmach jest zdecydowanie lepszy w nowym projektorze ale recenzja już po aktualizacji softu.

Ja na żywo widziałem oba ale nie jednocześnie i ciężko powiedzieć aby któryś miał lepszy obraz :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nowszy jest lepszy to tylko się cieszyć że jest postęp .Mój dżejvik  dotarł do sklepu , prosiłem o fotki nówki przed otwarciem, niestety ta czynność nie będzie mi dana 😁 😉 pierwszy raz ,jest zawsze pierwszy 😁

20200713_144351.jpg

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od razu wziąłeś dość słaby projektor to starta spora bo trudno sprzedać. Ja nieoczekiwanie wszedłem w posiadanie JVC to wystawiłem oba tj. TW9400 i x7900. Epsona szybciej sprzedałem i to delikatnie poniżej ceny zakupu pomimo 900h na karku A forum jest od dyskutowania na ten temat czyż nie? Tym bardziej że wybór nie jest oczywisty - a to dość popularny dylemat.

Jak tylko do filmów używasz to e-shift jest w 99% OK. Co prawda jak przeczytasz recenzję RS2000 na projectorcentral tam porównują go do x7900 i dla nich obraz w filmach jest zdecydowanie lepszy w nowym projektorze ale recenzja już po aktualizacji softu.

Ja na żywo widziałem oba ale nie jednocześnie i ciężko powiedzieć aby któryś miał lepszy obraz

 

 

Czy słaby...Wtedy to była najlepsza opcja jakość/cena.

O jedno oczko niżej niż tw9300 (to samo co twoje tw9400), to chyba nie taki słaby...

To tak jak byś powiedział że x5900 jest słaby, no jest słabszy niż x7900 ale wcale nie jest słaby.

Pamiętam jak sprzedawałeś JVC, nikt nie chciał kupić, to sprzedałeś Epsona.

Fajnie, że na nim nie straciłeś ale to był aktualny model a ja sprzedawałem (poprzedni model), to i strata wieksza, niestety.

 

Niemniej, z zamiany jestem zadowolony i x7900 zostanie na długo.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystawiłem ogłoszenia rónocześnie.Za JVC pytało/dzwoniło sporo osób co chcieliby ale w marzeniach lub za pół ceny. Nawet jakiś totalny oszołom mnie napastował że już przestałem odbierać :) A Epsona szybciej ktoś kliknął na portalu.

Jednak między tym niższym modelem a wyższym w Epsonie jest duża różnica w kontraście. Ten tańszy to trochę taka zabawka jeszcze. Widziałem czerń - tragedia.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabawka?

Rozmiar, waga, pilot, ten sam, to nie rozumiem, jaka zabawka....

Oczywiście kontrast gorszy, tak samo jak x5900 ma kontrast gorszy od x7900.

 

Oczywiście w porównaniu do x7900 to tw7300, kontrast, to tragedia ale w jasnych scenach to miał obraz ostrzejszy, wyraźniejszy, trochę.

(Ty też o tym pisałeś w odniesieniu do gier na tw9400).

 

Nawet na początku, to się zastanawiałem, czy dobrze zrobiłem, że zamieniłem projektor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok to jak ostrość miał jak w TW 9400 to rozumiem o czym piszesz vs JVC. TW9400 to była żyleta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o porównanie 540 do RS2000 to napiszę z własnego doświadczenia.

Jeśli chodzi o ostrość punkt dla RS2000. Jest ostrzejszy obraz przy płytach UHD minimalnie, natomiast przy blu skalowanie  do 4k jest mocniej odczuwalne.

Mapowanie tonów punkt RS 2000 tylko, że bardzo dużo płyt nie ma info odnośnie mapowania i projektor wtedy przełącza się z automatu na 1000nitow. Dlatego moim zdaniem warto mieć w razie czego zrobiona kalibrację dla 4000 i 1000 nitów.

Dla rs540 mozna zrobić dwie kalibrację dla 1000 i 4000 nitów. W zależności jak jest nagrany film również przełączyć sobie.

Rozwiązanie dla obu projektorów zakup blu Ray Panasonic ub420/820/9000 i robić to na poziomie odtwarzacza.

Jeśli chodzi o kontrast i poziom czerni bez apelacyjne RS540.

Kolory i pokrycie barw moim zdaniem na podobnym poziomie.

Reasumując jeśli ktoś chce ostrzejszy obraz ale kosztem słabszej czerni i kontrastu dopłaca te ok 13tys i kupuje RS2000. Obecny RS 540 w swojej klasie cenowej jest nie do pobicia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Bipo napisał:

Jeśli chodzi o porównanie 540 do RS2000 to napiszę z własnego doświadczenia.

Jeśli chodzi o ostrość punkt dla RS2000. Jest ostrzejszy obraz przy płytach UHD minimalnie, natomiast przy blu skalowanie  do 4k jest mocniej odczuwalne.

Mapowanie tonów punkt RS 2000 tylko, że bardzo dużo płyt nie ma info odnośnie mapowania i projektor wtedy przełącza się z automatu na 1000nitow. Dlatego moim zdaniem warto mieć w razie czego zrobiona kalibrację dla 4000 i 1000 nitów.

Dla rs540 mozna zrobić dwie kalibrację dla 1000 i 4000 nitów. W zależności jak jest nagrany film również przełączyć sobie.

Rozwiązanie dla obu projektorów zakup blu Ray Panasonic ub420/820/9000 i robić to na poziomie odtwarzacza.

Jeśli chodzi o kontrast i poziom czerni bez apelacyjne RS540.

Kolory i pokrycie barw moim zdaniem na podobnym poziomie.

Reasumując jeśli ktoś chce ostrzejszy obraz ale kosztem słabszej czerni i kontrastu dopłaca te ok 13tys i kupuje RS2000. Obecny RS 540 w swojej klasie cenowej jest nie do pobicia. 

No cóz. Nie wiem jak traktować takie podsumowanie które nie jest na czasie i jest po prostu nieaktualne. Żadnych kalibracji nie trzeba wczytywać bo RS2000 robi korekcję krzywej gamma dynamicznie analizując obraz nawet z klatki na klatkę dzięki funkcji DTM która pojawiła się w nowym sofcie. Ty musiałeś dawno temu to widzieć.

Ponadto kontrast nie zawsze (nie w każdej scenie) RS540 ma lepszy Zwróć uwagę na ten test:

https://www.projectorcentral.com/JVC-DLA-NX7-D-ILA-4K-Projector-Review.htm

Praktycznie każdy test który czytałem też dokładnie na to wskazuje.

Kontrast ANSI jest po stronie RS2000 też?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W scenach mieszanych nie widziałem różnicy natomiast w scenach nocnych była już widoczna. Nie jest to różnica duża ale minimalna. 

Odnośnie mapowania tonów to testowałem na przed ostatnim chyba 2 lub 3 oprogramowaniu. Tego ostatniego jeszcze nie bylo ale z tego co piszesz wprowadza istotne i znaczące  zmiany odnośnie HDR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, Bipo napisał:

Dla rs540 mozna zrobić dwie kalibrację dla 1000 i 4000 nitów

Bipo a ty masz zrobioną kalibrację do HDR 1000 i HDR 4000 ,jak to wygląda,da się odczuć różnicę między formatami ? robiłeś również kalibracje 3d może? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zrobiona jest kalibracja dla SDR i HDR 1000 nit. Teraz jak bym robił to zrobiłbym jeszcze dla 4000nitow dodatkowo. 

Mam około 100 filmów w 4k na płytach  i tak około 20-30% jest mapowana do 1000nit. Powinni wszystkie filmy zrobić tak samo i nie było by później zamieszania.

Edytowane przez Bipo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Altered Carbon z Netflixa np ma hdr do 10000 nitów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę obejrzeć ten film na swoich JVCach, szczękę będziecie zbierać z podłogi jak pięknie oddaje projektor kolory w tym filmie. Szeroka paleta barw i HDR miazga. Scena w trakcie pościgu burzy piaskowej coś pięknego...:-)

15948859427106362332148974730061.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak mnie Bipo natchnął. Przypomniałem sobie dzisiaj ten film. I powiem szczerze, że obraz obrazem, ale zapomniałem jaki dźwięk jest w tym filmie. Petarda.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk top off top 10/10 🙂

Atmos fajnie słychać w tym filmie...:-)

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,mam pytanie, czy projektor podczas montażu ma wisieć idealnie poziomo według poziomicy🤔 czyli przód tył i boki 🤔 kupiłem zachwalanego peerlesa prg , ale nie mogę znaleźć poziomicy i nie wiem czy kupować 🤔.. 🙂 projektor będzie w poniedziałek, robię przygotowania .. ten ekran ramowy adeo 20kilo waży ,nie spodziewałem się a mam regips w pokoju . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej by było. Jedna część na sufit druga na projektor. I później korekta pokrętłami na uchwycie, bo nie każdy sufit równy. Żeby trapez na ekranie nie wychodził. Projektor prostopadle do ekranu. Wtedy ideał wychodzi.

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Darulok napisał:

ten ekran ramowy adeo 20kilo waży ,nie spodziewałem się a mam regips w pokoju . 

Ale jaki masz problem? Że 20 kg to dużo i 10 kg kołek w gipsie nie utrzyma?

3 godziny temu, STELVIO napisał:

Jedna część na sufit druga na projektor. 

Zaciekawiłeś mnie... Mógłbyś doprecyzować opis procedury?

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przystaw poziomice do przodu projektora aby idealnie był w pionie. Sufit możesz mieć nie równy i tył projektora będzie np.1-2cm niżej niż przód. Dlatego najważniejsze jest aby przód projektora był idealnie pionowo. 

Druga rzecz zmierz dla pewności  czy masz tą samą odległość od prawej strony projektora do ekranu co lewa aby nie był różnic.

 

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...