Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Taki trochę offtop na temat hbo. Jestem ciekawy jak oni chcą pozyskać klientów, jak nie mają sensownej aplikacji na żadnej platformie poza tizenem :D Ale z ceną trochę zeszli... Jak by to coś miało zmienić, jak na mojej b7 nie da się oglądać hbo, bo prosi o numer abonamentu operatora. A z chęcią bym im zapłacił, no, ale cóż... Kompletnie nie pojmuję polityki tej firmy :)

Edytowane przez Johnnyjonjc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, MarcinKK napisał:

Kompletnie się z Tobą nie zgadzam. Mój przykład jest tutaj idealny.

Przecież nie pisałem o Twoim zafarbie.U mnie też pewnie równomierność ekranu pozostawia wiele do życzenia (A1), ale tego nie widzę. Może następnym razem będzie lepiej. Warto również przeprowadzić kalibracje 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad tym dlaczego w testach sony a1 miał max 600 nitów a mój Sony a1 pordukcja z maja 2018r ma 850 nitów czy zmienili matryce czy to po aktualizacji? Widze że więcej osób ma podobne paramatry. Czy ktoś wie czym to jest spowodowane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie. Posiadam takie cudo jak Nvidia Shield TV. Jest to oparte na android tv tak samo jak i telewizory sony i tytułowy af9. Chciałem zapytać jak wygląda sprawa w tytułowym sony i innych telewizorach sony jak chodzi o automatyczną zmianę odświeżania w zależności od materiału wideo? W Nvidia Shield TV to działa tylko w może 2 aplikacjach typu KODI i PLEX. Jak chodzi o np Netflix, HBO GO, TVP VOD i inne nie działa ta funkcja wcale. Przykładowo w Netflix można oglądać materiały np Polskie w 25fps czyli 50Hz i jak mam Nvidia Shield TV ustawioną na zalecane 59,94Hz to Europejskie produkcje ulegają delikatnemu szarpaniu. Czy w sony (android TV) też tak jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie do posiadaczy tego tv czy nada on sie do ciągłego oglądania przez 12-16g(Cyfrowy Polsat) i grania po kilka czasami nawet kilkanaście godzin w symulatory z statycznymi elementami jak hud w autach. Zastanawiam sie nad zakupem tego modelu bądź ZF9 albo Q9FN wszystkie w 65calach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczniej będzie jak weźmiesz jakiegoś LCD. Niby serie z 2018 roku raczej się nie wypalają, ale przy takim trybie użytkowania lepiej dmuchać na zimne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, tonybcc napisał:

@Adi GTI ty tak na poważnie czy trolujesz?

Nie troluje zastanawiam sie czy te nowe oledy juz sie nie wypalaja, może jakiś szaleniec kupił i gra od rana do nocy i da znać czy nie ma juz sie czym martwic ? Wiem ze te pierwsze oledy na pewno miały problemy jak jest w obecnym modelu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Adi GTI ale Oled nie wytrzyma twojego użytkowania. Niedawno jakis hardcore gracz opisał ze wypalił oled a mnie ciagle zastanawia po co kupować Oled do grania. To naprawdę proszenie się o problemy. A później opisy na forum jakie te Oledy to kiepskie tv. 

Tak jak pisałeś kup tego Sony lub samsunga i raczej nie powinieneś być zawiedziony. 

Edytowane przez tonybcc
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2019 o 22:19, kowalmisiek napisał:

Panowie mam pytanie. Posiadam takie cudo jak Nvidia Shield TV. Jest to oparte na android tv tak samo jak i telewizory sony i tytułowy af9. Chciałem zapytać jak wygląda sprawa w tytułowym sony i innych telewizorach sony jak chodzi o automatyczną zmianę odświeżania w zależności od materiału wideo? W Nvidia Shield TV to działa tylko w może 2 aplikacjach typu KODI i PLEX. Jak chodzi o np Netflix, HBO GO, TVP VOD i inne nie działa ta funkcja wcale. Przykładowo w Netflix można oglądać materiały np Polskie w 25fps czyli 50Hz i jak mam Nvidia Shield TV ustawioną na zalecane 59,94Hz to Europejskie produkcje ulegają delikatnemu szarpaniu. Czy w sony (android TV) też tak jest?

To czy aplikacja zmienia odświeżanie matrycy w zależności od klatkarzu źródła zależy już niestety od konkretnej aplikacji. Napisałeś że w Netflix, HBO Go i TVP VOD to nie działa. Nie oznacza przypadkiem, że tam takiej opcji po prostu nie ma? A nie tak jak sugerujesz że jest i nie działa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Chciałbym się dowiedzieć czy jak będę oglądał ja lub moja rodzina zwykłą telewizję na AF9 (nc+) przez max 15 godzin dziennie to coś się wypali?. Telewizor nie będzie służył do grania tylko do oglądania Tv (wiadomości różne programy i filmy), dodam jeszcze, tylko że zastanawiam się nad LGC8 65 cali, a także Samsung QE65Q9FN. Z góry dziękuje za odpowiedz. Pozdrawiam.

Edytowane przez SławekPod
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się ze nikt nie odpowie na to pytanie ponieważ nikt nie weźmie na siebie odpowiedzialności. Tv będzie stał w twoim domu i jak za jakiś czas napiszesz ze przeciesz na forum pisali ze się nie wypali to będziesz miał pretensje. Oled może się wypalić szczególnie od elementów statycznych. Jak nie grasz to zmniejszasz ryzyko ale kanały informacyjne napewno nie pomogą. Oled da ci bardzo „kinowy” obraz ale jest jakies ryzyko w twoim przypadku. Ja bym ci odradził oled ale....

opinii na temat samsunga zasięgniesz w innym bardzo zreszta popularnym temacie. Może uda ci się wyłowić coś z tamtego tematu. 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem i też się tych wypaleń obawiam wiec tylko i wyłącznie Samsung QE65Q9FN, trochę mi to nie pasuje że w czerni giną detale, ale lepsze to niż wypalenia, Dzięki za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ci się nie spieszy to możesz zaczekać na nowości 2019 ale napewno będą odpowiednio droższe. Samsung jest ok telewizorem ale ma swoje wady. Pomyśl jeszcze o sony zf9 to konkurencja dla samsunga i ponoć całkiem udana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie się nie spieszy. Planowany zakup tv to koniec roku 2019 ale też dzięki za propozycję zf9. Nic o tym tv nie wiem więc zabieram się do czytania. Pozdrawiam 

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, SławekPod napisał:

dzięki za propozycję zf9. Nic o tym tv nie wiem więc zabieram się do czytania. Pozdrawiam

To odziwo przeczytasz o tym tv więcej w wątku Q9FN w komentarzach niż w jego wątku ? O ile starczy ci sił na czytanie bo chłopaki rozpisali się niemilosiernie. Ja po przeczytaniu wszystkiego Skłaniam sie właśnie ku ZF9. Powodzenia

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Od tygodnia jestem posiadaczem Sony AF9 55 Cali. Mialem w planie kupno LG c8, ale w Saturnie zrobili promocje na Sony i za 1699 Eur zdecydowalem sie na ten model.  W testach wypadl bardzo dobrze, jesli chodzi o odwzorowanie kolorow. Nadmienie tylko, ze przesiadlem sie na ten tv z mojego Samsunga C650 40 Cali. Mialem tam ustawienia kalibracyjne i bylem zadowolony. Po podlaczeniu Sony i odpaleniu sygnalu z SAT obraz mowiac krotko nie powalil mnie na nogi. Wprowadzilem ustawienia zalecane przez Macieja w tescie. Bylo lepiej, ale katy widzenia uwazam za fatalne w tym tv w porownaniu z moim starym. Zejde lekko z lini na wprost o jakies 40 stopni i juz twarze robia sie blade i dostaja zielonkawej poswiaty. Praktycznie musze ogladac na wprost. Ustawienia mam uzytkownika z Ekspert 1, czyli te, co mialy byc praktycznie zblizone do perfekcji. Biel u mnie jest zdecydowanie za zimna. Efekt jest Taki, jakby ktos swiecil zimnym ledem na twarze. Czy ktos mial podobne spostrzezenia lub Problem co ja? Profesjonalnej kalibracji nie moge przeprowadzic, poniewaz mieszkam w Niemczech. Obecnie staram sie kogos poszukac. Pytanie czy po takiej kalibracji te problemy znikna? Czy mieliscie folie zabezpieczajaca na ekranie? Ja mialem oryginalnie zapakowany karton, ale folii nie bylo na ekranie (przynajmniej nie rozpoznalem).

Mialby ktos jakies pomocne ustawienia? Probowalem ustawien kalibracyjnych z Forum Rtings, ale te sa po wprowadzeniu jeszcze gorsze.

Zauwazylem jescze jedna rzecz, mianowicie twarze raz sa ostre a raz lekko rozmyte.

Jeszcze temat naglosnienia. Czy tam trzeba jakos ustawiac glosniki boczne? U mnie sa bardzo ciche. Glos leci ze srodka ekranu. Jak ustawie na lewo czy prawo to ledwo slychac te boczne glosniki. Jakby byly basowe i wydawaly basowy dzwiek ale cichy. Instrukcja obslugi zawiera wytlumaczenie pilota. Innej nie znalazlem i szukam intuicyjnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2019 o 14:17, marecki55 napisał:

Witam wszystkich, Mialby ktos jakies pomocne ustawienia? Probowalem ustawien kalibracyjnych z Forum Rtings, ale te sa po wprowadzeniu jeszcze gorsze. 

W matrycach oled egzemplarz A czasem sporo różni sie od egzemplarza B. Przy zakupie takiego  tv najlepiej powinno skorzystać sie z usługi profesjonalnej kalibracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2019 o 14:17, marecki55 napisał:

Zejde lekko z lini na wprost o jakies 40 stopni i juz twarze robia sie blade i dostaja zielonkawej poswiaty. Praktycznie musze ogladac na wprost

Na oledzie kąty są na pewno najlepsze ze wszystkich telewizorów, które zostały do tej pory wyprodukowane. To co piszesz sugeruje, że Twój egzemplarz cierpi na spory 'zafarb'. Odpal planszę białą 100% i zobacz czy widzisz przebarwienia - żółte, albo niebieskie plamy. Popatrz na tej planszy na telewizor najpierw na wprost, a później z boku. Oledy mają to do siebie, że zafarb z boku jest większy niż na wprost, ale generalnie ta wada powinna być subtelna i nie powinieneś tego widzieć w normalnych treściach. Jeżeli to będzie zafarb i przeszkadza Ci w normalnych treściach to masz wadliwy egzemplarz i on nadaje się do zwrotu. Generalnie ciężko się reklamuje zafarby, bo np LG nie bardzo chce uwzględniać te wady, twierdząc że to 'cecha technologii', ale może w Niemczech w sklepie w którym to kupiłeś będą mieli lepsze podejście.  

PS Kalibracja tu nic nie pomoże, jeżeli to jest faktycznie zafarb, czyli wadliwy TV

Edytowane przez efel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten TV potrafi odpalić DV z pliku via DLNA/USB?

 

Bo mam film, który pokazuje mi coś takiego:

 

MPEG-H HEVC Video       61982 kbps          2160p / 23.976 fps / 16:9 / Main 10 @ Level 5.1 @ High / 4:2:0 / 10 bits / HDR10 / BT.2020 /
* MPEG-H HEVC Video     7695 kbps           1080p / 23.976 fps / 16:9 / Main 10 @ Level 5.1 @ High / 4:2:0 / 10 bits / Dolby Vision / BT.2020 /

Więc widzę, że ma HDR10 oraz Dolby Vision, ale jak wysyłam ten plik przez DLNA to odpala się tylko HDR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sk_uter - odnoszę wrażenie, że żaden player nie radzi sobie z DV (pewno względy licencyjne). Pozostaje ci tylko HDR10.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reklamować, w końcu jest gwarancja ;) Widać, że się popsuł więc nie widzę tutaj powodu by poszło coś pod górkę z naprawą/wymianą.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to już poczyniłem, ale chodzi o to, że A1 mi padł gdzie miałem zrobione kalibrację, teraz pół roku temu wymiana na AF9 kalibracja zrobiona, teraz pewnie znowu wymiana i 3 raz będę musiał płacić za kalibrację, a ledwo co TV został wymieniony, a tutaj tak szybko padł nie powinno tak być.

Będę się domagał, aby tym razem otrzymać zwrot kosztów.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...