Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED 55" C8 | TEST | Telewizor ThinQ na 2018r z technologią Ultra HD Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, zorro102 napisał:

Przetestowałem 4 modele OLED: LG C8, Panasonic FZ800, Sony AF9 i Philipsa 803

LG przede wszystkim wymaga kalibracji, gdyż po prostu ma kiepskie tryby fabryczne. W stosunku cena/jakość jest i tak najlepszym oledem z tego towarzystwa. Zaraz za nim Fz800 itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, mjasinsk napisał:

więc nie kruszyłem kopii i zarekomendowałem Philipsa i ostatecznie zostały nabyte.

tylko Philips to chyba zdecydowanie najgorszy serwis - no i wypalania nie uwzględniają

nie boją się tego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem wybór dziś, LG 55C8 za 4699zl albo Phillips 55oled803 za 4999zł. Jestem ciekaw tego całego Ambilighta, no i nagroda EISA dla Phillipsa nie w kij dmuchał, ale nic, właśnie ze względu na serwis zdecydowałęm się na LG. Trochę o kant stołu odrazu zakładać, że coś będzie nie tak, no ale cóż, zdrowy rozsądek wygrał, żeby być możę serwis się przyd :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Waldo94 napisał:

LG przede wszystkim wymaga kalibracji, gdyż po prostu ma kiepskie tryby fabryczne. W stosunku cena/jakość jest i tak najlepszym oledem z tego towarzystwa. Zaraz za nim Fz800 itd.

Oczywiście że wymaga kalibracji i to bezwzględnie!, co niestety podnosi koszt zakupu to raz, a dwa, kalibracją nie rozwiążesz wszystkich problemów tego TV - takich jak posteryzacja czy makrobloking ,  czy nie najlepszy ruch - które dają o sobie mocno znać w LG8.  Natomiast optymistycznie wygląda seria 9 od LG - na filmach Vincenta testującego nową serię widać że LG w serii 9 rozwiązał te problemy, plus kolory wydają się bardziej naturalne, więc to może być całkiem udana seria. Ale obecnie jej zakup przewyższa moje możliwości finansowe. Niestety muszę kupić jakiegoś OLED-a bo pozbyłem się 930 LG 

 

10 godzin temu, Kornelix napisał:

Ja miałem wybór dziś, LG 55C8 za 4699zl albo Phillips 55oled803 za 4999zł. Jestem ciekaw tego całego Ambilighta, no i nagroda EISA dla Phillipsa nie w kij dmuchał, ale nic, właśnie ze względu na serwis zdecydowałęm się na LG. Trochę o kant stołu odrazu zakładać, że coś będzie nie tak, no ale cóż, zdrowy rozsądek wygrał, żeby być możę serwis się przyd :D

Doskonale cię rozumiem - sam stoję przed wyborem TV i zamiast koncertować się na jakości obrazu, zastanawiam się czy dostanę dobrej jakości matrycę, czy nie trafię na zafarb na który skarżyli się niektórzy posiadacze Panasonica, czy matryca w Sony będzie jednolita, czy serwis Philipsa to w ogóle w Polsce istnieje - szczerze mówiąc Panowie to jest chore - wydajemy kupę kasy, na produkt w sumie klasy premium i modlimy się  aby nie dostać bubla i aby serwis się na nas nie wypiął.      

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2019 o 14:38, Waldo94 napisał:

LG przede wszystkim wymaga kalibracji, gdyż po prostu ma kiepskie tryby fabryczne. W stosunku cena/jakość jest i tak najlepszym oledem z tego towarzystwa. Zaraz za nim Fz800 itd.

Akurat ma niezłe te tryby, szczególnie kinowy. Warto o tym wiedzieć, gdy się kreuje na "znawcę" ;)

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może któryś z klientów po kalibracji mógł by mi napisać jakie są ceny i jakie źródła są kalibrowane?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez jestem niedawno posiadaczem LG C8 55 cali, i chciałbym go przetestować, na jakich planszach najlepiej testować go? i co najważniejsze na jakich ustawieniach go testować szczególnie chodzi mi o oświetlenie oled i jasność, bo jak zmeiniam parametry to inne wyniki mi wychodzą i nie wiem czym się kierowac na jakich ustawieniach aby stwierdzić czy mam dobry egzemplarz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie pany mam okazję kupić Lg C8 65 cali za niecałe 8000zł warto czy lepiej dołożyć do czegoś z tego roku 
Właśnie zwróciłem mojego lcd Sony 85 cali (3 tv mi wymienili każdy miał taki clouding że nie dało się oglądać) 
Dlatego wybór padł na Oleda ponieważ tam żaden kurz pod matryce nie wejdzie anie nie ma denerwujących jasnych plam na ciemnym tle 
Pytanie tylko czy warto kupić ten zeszłoroczny model Lg,jak możecie to proszę doradźcie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spotkaliście się z przypadkiem ściemniania ekranu przy... ciemnych scenach? Trochę jak by przy ciemnych scenach wyłączało się mapowanie tonów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Bartek Pogorełow napisał:

mam okazję kupić Lg C8 65 cali za niecałe 8000zł warto czy lepiej dołożyć do czegoś z tego roku 
Właśnie zwróciłem mojego lcd Sony 85 cali

Warto, różnica w cenie vs tegoroczne modele jest bardzo duża, a korzyść nie będzie tego odzwierciedlać. Aczkolwiek spadek powierzchni ekranu z 85 na 65 będzie odczuwalny BARDZO ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bartek Pogorełow

Poniżej cytat Gmueru z tematu o C9. Ktoś ma podobny dylemat. 

Przeczytaj tekst i poniższy cytat - będziesz wiedział na ile istotne są te zmiany dla Ciebie. Bo może akurat są?

Cytat

Najważniejsze zmiany masz jednak w tej zapowiedzi. Dużo więcej nie będzie już względem C8... Obrazowo to te same matryce, więcej się nie wyciśnie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2019 o 00:39, Barnaba napisał:

Akurat ma niezłe te tryby, szczególnie kinowy. Warto o tym wiedzieć, gdy się kreuje na "znawcę" ;)

Nie kreuję się na znawcę - broń Boże - po prostu piszę co widzę - a widziałem że LG jest bardzooo daleko do Panasonica czy Sony pod względem poprawności oddania kolorów w trybach fabrycznych - co najwyżej z Philipsem może konkurować na tym polu. Skoro jesteś zwolennikiem testów i opinii prawdziwych ekspertów - nie amatorów - tak jak ja - takie stwierdzenia możesz znaleźć nawet w testach na tym portalu.   

Edytowane przez zorro102

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Czy zafarb zależy od kąta pod jakim patrzymy na matrycę?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, rogalR napisał:

Dzień dobry,

Czy zafarb zależy od kąta pod jakim patrzymy na matrycę?

Pozdrawiam.

Tak. To jest 'cecha' obecnej technologii OLED. Pod kątem zafarb będzie inny niż podczas patrzenia wprost. Oczywiście, to czy zauważysz te zmiany zależą od tego czy ten zafarb będzie silny na danym egzemplarzy matrycy czy nie. W większości przypadków na normalnych treściach (nie na planszach testowych) nie powinno być tego widać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak "zafarb" ?

Przebarwienia ekranu powstają w wyniku polaryzacji światła powłoki matrycy OLED. I efekty "przebarwień kolorów" (głównie jasnych) są widoczne na każdej matrycy. Kwestia tylko jak ta powłoka "funkcjonuje" na poszczególnych egzemplarzach. Na jednych pojawia się wybranych miejscach więcej żółtego, na innych niebieski lub różowy. Te efekty kolorystyczne zmieniają się wraz z kątem patrzenia co jest związane właśnie z polaryzacją. Moim zdaniem jest to największa istotna wada OLEDów, o której kompletnie się nie mówi.

Są ekrany, na których na wprost są widoczne znaczne przekłamania kolorów widzianych przez użytkownika np. TV opisane m.in. przez darekgra i Dyziek w dziale Panasonica. Łączę się w bólu z chłopakami bo takie mocne "przebarwienia" to nie "cecha" a wada eliminująca telewizor z normalnego użytkowania (do tego w urządzeniach za poważne ~10tyś. zł a nawet więcej).

U mnie przebarwienia są widoczne na poziomie przeze mnie dopuszczalnym (w codziennym użytkowaniu jest ok.) ale o ile np. wypalanie, banding w OLEDach należy przyjąć jako cechę technologii o tyle przebarwienia polaryzatora (które też wynikają z technologii) potrafią zniszczyć znakomitą jakość obrazu OLEDów. Rozwiązanie jest tyko jedno: nie decydować się na TV losowo tylko testować jak największą możliwą ilość matryc, żeby wybrać najlepszą.

Tylko kto o tym wcześniej wiedział? Trzeba nagłaśniać ten, dla mnie najważniejszy problem OLEDów.

Edytowane przez southorn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienia. Ja właśnie nie mogłem pojąć dlaczego przebarwienia są mniej lub bardziej widoczne w zależności od katą pod jakim patrzę na ekran. U mnie zupełnie to nie przeszkadza w codziennym użytkowaniu, bo widzę to tylko na białych planszach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpisz w google: oled tinting lub oled tint. Na niektórych ekranach jest taka tęcza, że aż boli ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, zorro102 napisał:

Nie kreuję się na znawcę - broń Boże - po prostu piszę co widzę - a widziałem że LG jest bardzooo daleko do Panasonica czy Sony pod względem poprawności oddania kolorów w trybach fabrycznych - co najwyżej z Philipsem może konkurować na tym polu. Skoro jesteś zwolennikiem testów i opinii prawdziwych ekspertów - nie amatorów - tak jak ja - takie stwierdzenia możesz znaleźć nawet w testach na tym portalu.   

Ciekawe, dlaczego komentujesz moją odpowiedź na post kogoś innego? ;)

Przy okazji: poczytaj jednak uważniej testy na TYM portalu, skoro się do nich odnosisz.

Edytowane przez Barnaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś dotarł do mnie 55C8. Mysłalem, że jak wezme fachowców z wniesiem i złożeniem to pójdzie im to szybko sprawne, a to jakieś łepki i odrazu do siebie z takim tekstem "no, już raz ten model składałem" a drugi "boję się go podnieść, bo taki cieńki" no aż krew się we mnie zagotowała. Z samym montażem też kłopot, że prawdopodobnie szybciej bym go złożył, no ale nic, doszło do szczęśliwego finału.

Problem w tym, że oni z matrycy nie ściągali żadnej folii, a na moje pytanie czy to z wystawki lub jakiś zwrot, to powiedzieli, że raczej nie, bo zbyt dobrze zapakowany i karton nieuszkodzony.  Jakiś czasu temu natrafiłem na post użytkownika, który też myślał, że tej folii nie ma, a jednak okazało się, że jest idealnie dopasowana, tylko, że nie było tego tego znacznika do odciągnięcia folii, ale niestety dziś nie mogłem tego wpisu znaleźć. Dodam, że folie na tyle tv mam i prawdopodobnie na przodzie też, dlaczego? Bo jakieś 2-3 cm od dołu matrycy lecą wszerz od lewej do prawej takie znaczki |_____| (takie mocno rozciągnięte U), a przecież cała matryca powinna być czarna? Mam takie pytanie, z której strony powinien być ten znacznik do odciągniecia folii, bo ona jest chyba faktycznie idealnie dopasowana do rozmiaru matrycy co do milimetra, bo szczerze nie widze punktu zaczepienia.

Drugie pytanie mam takie, że nie chce odpalić mi sie Youtube, bo pisze, że musi sie zaaktualizować, to jak zaakceptuje, to zaktualizuje mi się tylko Youtube czy cały soft do najnowaszej wersji? Bo narazie nie chciałęm ryzykować.

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Kornelix napisał:

Dziś dotarł do mnie 55C8. Mysłalem, że jak wezme fachowców z wniesiem i złożeniem to pójdzie im to szybko sprawne, a to jakieś łepki i odrazu do siebie z takim tekstem "no, już raz ten model składałem" a drugi "boję się go podnieść, bo taki cieńki" no aż krew się we mnie zagotowała. Z samym montażem też kłopot, że prawdopodobnie szybciej bym go złożył, no ale nic, doszło do szczęśliwego finału.

Jaka data produkcji, masz ją napisaną z tyłu na plastikowej obudowie. To powinno rozwiać twoje wątpliwości czy ze zwrotu lub ekspozycji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Waldo94 napisał:

Jaka data produkcji, masz ją napisaną z tyłu na plastikowej obudowie. To powinno rozwiać twoje wątpliwości czy ze zwrotu lub ekspozycji.

 

Koło 20 będę w domu to sprawdzę. Tv brałem z ojroagd, była jakaś promocja w piątek czy sobotę za 4699zł to kupiłem. Oczywiście jako nowy, nie jako OUTLET bo bym odpuścił sobie. Było dużo telewizorów w ograniczonej ilości i bardzo dobrych cenach, prawdopodobnie najlepszych na rynku. Tego LG było 20 czy 30 sztuk, promocja zaczęła się o 00:00, a dobrze, że jestem nocnym markiem, bo już koło południa wszystko było wyprzedane, tylko żeby się to zaraz nie okazało, że to wcale nowy tv nie jest ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Kornelix napisał:

 

 Tego LG było 20 czy 30 sztuk, promocja zaczęła się o 00:00, a dobrze, że jestem nocnym markiem, bo już koło południa wszystko było wyprzedane, tylko żeby się to zaraz nie okazało, że to wcale nowy tv nie jest ?

Z tego co widzę to nie posiadają już nowych egzemplarzy na magazynie centralnym. Jeśli masz nówke sztuke to trafił ci sie jeden z ostatnich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, Kornelix napisał:

Mysłalem, że jak wezme fachowców z wniesiem i złożeniem to pójdzie im to szybko sprawne, a to jakieś łepki i odrazu do siebie z takim tekstem "no, już raz ten model składałem" a drugi "boję się go podnieść, bo taki cieńki" no aż krew się we mnie zagotowała. Z samym montażem też kłopot, że prawdopodobnie szybciej bym go złożył, no ale nic, doszło do szczęśliwego finału.

Bez sensu ta opcja wniesienia i sam to byś szybciej i prosto zrobił.

 

55 minut temu, Kornelix napisał:

Mam takie pytanie, z której strony powinien być ten znacznik do odciągniecia folii, bo ona jest chyba faktycznie idealnie dopasowana do rozmiaru matrycy co do milimetra, bo szczerze nie widze punktu zaczepienia.

Ja miałem dwa czerwone uszy w dolnych rogach ekranu

56 minut temu, Kornelix napisał:

Drugie pytanie mam takie, że nie chce odpalić mi sie Youtube, bo pisze, że musi sie zaaktualizować, to jak zaakceptuje, to zaktualizuje mi się tylko Youtube czy cały soft do najnowaszej wersji? Bo narazie nie chciałęm ryzykować

Spoko Loko aktualizacja aplikacji to aplikacji a nie systemu :P Nie peniaj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...