Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED 55" C8 | TEST | Telewizor ThinQ na 2018r z technologią Ultra HD Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, zorro102 napisał:

Od wczoraj mam LG C8 65 cali i jeszcze dzięki Bogu nie sprzedałem LG oled 930 v 55 cali - którą nabyłem na początku 2015 roku. Po 4 latach nie dzieje się z nią nic złego - wszystko w jak najlepszym porządku - także wypalanie oledów w moim przypadku można między bajki włożyć. Ale po 4 latach myślałem że świat idzie do przodu w matrycach OLED - ale... tak nie jest... a wręcz odwrotnie.

Owszem mam 4K i HDR - które to wyglądają OK ale fabryczne nastawy kolorów w C8 65 są tak spier.... że się tego oglądać nie da - efekt HDR  jest słaby szczerze mówiąc i daleko mu to dobrych LCD. Ale najbardziej zdumiewające jest to jak nowy OLED z super hiper procesorem radzi sobie ze słabym sygnałem lub sygnałem HD - nie radzi sobie w ogóle  - żadne ficzery typu redukcja szumu MPEG nie pomagają - a dramatycznie rozmazują obraz - porażka na całej linii. Myślałem że po 4 latach postęp w tej dziedzinie powinien się dokonać - a dokonał się regres. Zatrważające jest to że każdy materiał (mam te dwa telewizory obok siebie) wygląda na 930V lepiej niż na C8 - 930 ma gładkie płynne przejścia tonalne, doskonałą plastykę obrazu na C8 tego nie ma na fabrycznych nastawach. Redukcja szumów mimo że nie doskonała w 930v - działa o niebo lepiej i.... mniej inwazyjnie niż w C8 - dramat jednym słowem. Jedyny postęp jaki widzę w to w płynności ruchu i jasności ekranu na plus dla C8 - cała reszta to dramat w porównaniu do 930v. No i muszę stwierdzić że zakrzywienie ma swój plus - co by nie mówić dodaje poczucie głębi obrazowi 

Swoją drogą - pisałem o tym 4 lata temu - że testy TV z tej strony są ... przepisywane z innej anglojęzycznej ... i że te wszystkie testy to można między bajki włożyć - bo przyznać status referencyjny temu TV to trza być ślepym, pisać o jakimś  przyroście w stosunku co do starszych serii to żart...

   

Może uda się wstawić jakieś zdjęcia porównawcze? Choć pewnie aparatem ciężko będzie wychwycić niuanse, o których piszesz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdenek zapraszam - do poniedziałku/wtorku TV będzie u mnie za nim odwiozę . Naprawdę nie sądzę aby była uszkodzona - wszystko działa OK - fabryczne nastawy są tak zrypane i już. Ludzie się zachwycają bo nie mają dwóch TV w domu obok siebie i nie masz porównania - ja mam ten plus że włączam ten sam materiał na dwóch TV jednocześnie i piszę to co widzę   

mam tylko telefon jako aparat więc .... chyba się nie wyłapie  - choć może pożyczę coś jutro - ale jak piszę - zapraszam na piwko jak ktoś z okolicy są dwa TV obok siebie można porównać 

TV nowy z maja bodajże?/// z softem 55

A no i żeby tak po C8 nie jechać - ma całkiem znośny dźwięk - owszem soundbara nie zastąpi ale można coś wreszcie normalnie obejrzeć z dźwiękiem z TV co na 930v jest katorgą dla uszu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, zorro102 napisał:

Nie absolutnie nie 

matryca na planszach testowych świeci OK 

Ja po prostu mam 2 telewizory obok siebie - czego nikt z reguły nie ma i widzę czarno na białym w jakim kierunku idzie to wszystko 

Dawaj zdjęcie na potwierdzenie...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zdenek zapraszam - do poniedziałku/wtorku TV będzie u mnie za nim odwiozę . Naprawdę nie sądzę aby była uszkodzona - wszystko działa OK - fabryczne nastawy są tak zrypane i już. Ludzie się zachwycają bo nie mają dwóch TV w domu obok siebie i nie masz porównania - ja mam ten plus że włączam ten sam materiał na dwóch TV jednocześnie i piszę to co widzę   
mam tylko telefon jako aparat więc .... chyba się nie wyłapie  - choć może pożyczę coś jutro - ale jak piszę - zapraszam na piwko jak ktoś z okolicy są dwa TV obok siebie można porównać 
TV nowy z maja bodajże?/// z softem 55
A no i żeby tak po C8 nie jechać - ma całkiem znośny dźwięk - owszem soundbara nie zastąpi ale można coś wreszcie normalnie obejrzeć z dźwiękiem z TV co na 930v jest katorgą dla uszu
Masz soft z popsutą gamma. To nie rozwiąże wszystkich Twoich problemów, ale nie powinieneś oceniać TV z tym softem.
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

C8 ze skalibrowanym HDR wyglada bardzo ładnie. Ja jestem na wersji softu 04.10.20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, zdenek117 napisał:

Ja sam mam LG 910 i zastanawiam się nad przesiadką na 4K. Dlatego Twój post mnie zaciekawił i jestem ciekawy jego wyjaśnienia. Bo na forum tyle osób się zachwyca, a u Ciebie jest inaczej. 

Ja się przesiadłem z 910 na 65C8 i zmiana bardzo na plus - choć wiadomo, że zmiana rozmiaru wpływa tu bardzo na radość z oglądania. HDR robi robotę, 4K niby przy mojej odległości oglądania (3,5m) nie powinno robić różnicy, a jednak widzę, że jest ostrzej. Może to efekt placebo. Mi w 910 trochę przeszkadzało zakrzywienie, więc to też dla mnie spora różnica na plus. Nie miałem okazji porównać ich obok siebie, bo 910 sprzedałem kilka dni przed odebraniem C8, niemniej jestem ze zmiany bardzo zadowolony. Warto jednak zaznaczyć, że nie oglądam w ogóle materiału SD i nie korzystam z kablówki, podstawowym źródłem jest dla mnie Netlix i HBO Go. Co ciekawe, jest wyraźna różnica w jakości obrazu w tych 2 aplikacjach (zwłaszcza w HBO) porównując aplikacje na telewizorze vs Android TV / Chromecast podłączony do tego tv (puszczane przez nVidia Shield) - na korzyść aplikacji tv. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wojtekpon Ja właśnie chciałbym zobaczyć ten magiczny HDR. Zbieram powoli płyty UHD. Ale szczerze mówiąc to oglądając telewizory w marketach, HDR zobaczyłem tylko na Sony, które świeciło powyżej 1000 (1300?). Tyle, że w sklepie jest bardzo jasno.

Szkoda, że nie ma trailerów filmów z HDR i bez, żeby porównać ten sam materiał i zobaczyć różnicę (lub jej brak).

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W markecie to i tak nie warunki do porównywania, niestety. O ile się nie mylę, porównanie HDR i bez da się zrobić używając zewnętrznego źródła po HDMI (jakiś android stick na przykład) - w tv Samsunga i LG (innych pewnie tez, nie wiem) da się wyłączyć obsługę HDR z wejścia HDMI. Niemniej HDR odczuwasz od razu, nawet nie mając bezpośredniego porównania materiału bez HDR. Jak jesteś z Warszawy to napisz na priv, zapraszam na testy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, zdenek117 napisał:

@wojtekpon Ja właśnie chciałbym zobaczyć ten magiczny HDR. Zbieram powoli płyty UHD. Ale szczerze mówiąc to oglądając telewizory w marketach, HDR zobaczyłem tylko na Sony, które świeciło powyżej 1000 (1300?). Tyle, że w sklepie jest bardzo jasno.

Szkoda, że nie ma trailerów filmów z HDR i bez, żeby porównać ten sam materiał i zobaczyć różnicę (lub jej brak).

no jak ktos nie widzi HDR na C8 to powinien chyba do okulisty sie udac

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, konrado75 napisał:

no jak ktos nie widzi HDR na C8 to powinien chyba do okulisty sie udac

Pytanie też czy w ogóle wie co powinien zobaczyć. Może tak, jak sporo osób myśli, że "to ma razić w oczy" ;)

Edytowane przez Kmicic13
  • Plusik 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Kmicic13 napisał:

Pytanie też czy w ogóle wie co powinien zobaczyć. Może tak, jak sporo osób myśli, że "to ma razić w oczy" ;)

Dokładnie! ?

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, zorro102 napisał:

fabryczne nastawy kolorów w C8 65 są tak spier.... że się tego oglądać nie da

Mógłbym wyłapać z Twojego wpisu co najmniej kilka, oglednie mówiąc kontrowersyjnych kwestii, ale na dobry początek odniosę się tylko do tego. Rozumiem, że starego oleda masz po kalibracji i na tej podstawie oceniasz fabryczny tryb kino w C8? Bo np. w moim egzemplarzu tryb kino prezentuje się naprawdę bardzo dobrze, wręcz zaskakująco dobrze i poza rozjechaną gammą i minimalnym zażółceniem wcale jakoś specjalnie nie odbiega od tego po kalibracji. Mam też nadzieję, że kiepskim nie nazywasz trybu kino HDR, bo jego kalibracja w oledach, to w zasadzie kosmetyka, więc tak naprawdę "spierdolonym" nazywałbyś to, co uchodzi za referencje... 

1 godzinę temu, konrado75 napisał:

no jak ktos nie widzi HDR na C8 to powinien chyba do okulisty sie udac

Problem polega na tym, że jak ktoś ogląda w trybach obrazu typu żywy czy dynamiczny, to mnie nawet specjalnie nie dziwi, że na kimś takim HDR nie robi wrażenia... 

  • Plusik 2
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem wyżej, oglądałem w sklepie, było jasno. Być może nie wiedziałem czego szukać, ale dopiero na jasnym telewizorze zobaczyłem, o co chodzi. W domu oglądam w trybie kino i raczej wieczorem i liczę, że w tych warunkach HDR na oledzie zrobi efekt WoW po przesiadce z 910. Tyle.

 

PS. Nie oglądałem C8, a poprzednika (ale wg liczb jasności są podobne).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta aplikacja od LG - Smart Screen to jaka najwyższą rozdzielczość potrafi "przenieść " na ekran Tv?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że dopiero teraz odpisuję - ale w między czasie mam malowanie pokoju w mieszkaniu i ciężko ogarnąć wszystko na raz. 

Mr.Hankey - tak 930V jest po kalibracji - ale ja rzadko używam tego trybu - ustawiłem ją sobie po swojemu i bardziej korzystam z tego trybu. w C8 też próbuję coś poustawiać jakiś skutek widać ... ale coś jest nie tak z gammą w tym TV. O ile to wina softu... to trzeba czekać - ale na miłość Boską TV za blisko 9 tys nazywany referencyjny -  a kolory bardziej przejścia między nimi jak z starego LCD. 

Również ogromnym problemem tego TV jest redukcja szumu -  to jest kpina - albo nic nie widać że działa - albo artefakty - nawet mój sypialniany philips za 600zł wydaje się działać lepiej pod tym względem a 930v to przy c8 referencja 

Oczekiwałem czegoś na plus po zmianie - ew. że będzie tak samo + dodatki w postaci 4K obsługi plików 265 - ale nie spodziewałem się że może być znacznie gorzej!

Przeraża mnie logistyczna wyprawa z 65 calami do MM aby oddać to "cudo" 

 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie prośba - ma ktoś starszy soft - działający poprawnie? i podpowie jak go wgrać? do C8  65` - chcę dać temu TV jeszcze szansę.... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Która wersje ?

Na stronie 55 użytkownik @fio2 napisał dokładnie jak zejść do niższej wersji. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, zorro102 napisał:

Panowie prośba - ma ktoś starszy soft - działający poprawnie? i podpowie jak go wgrać? do C8  65` - chcę dać temu TV jeszcze szansę.... 

 

Mam:

Software File(Version 04.10.55)
Software File(Version 04.10.31)
Software File(Version 04.10.20)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, tonybcc napisał:

Na stronie 55 użytkownik @fio2 napisał dokładnie jak zejść do niższej wersji. 

Na 57 stronie to opisałem ;)

7 godzin temu, zorro102 napisał:

Panowie prośba - ma ktoś starszy soft - działający poprawnie? i podpowie jak go wgrać? do C8  65` - chcę dać temu TV jeszcze szansę.... 

Na angielskiej stronie cały czas jest dostępny 04.10.20

https://www.lg.com/uk/support/support-product/lg-OLED65C8PLA

Edytowane przez fio2
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest już jakiś nowszy od 55? taki miałem fabrycznie i czekam niecierpliwie żeby umówić sie na kalibracje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest już jakiś nowszy od 55? taki miałem fabrycznie i czekam niecierpliwie żeby umówić sie na kalibracje
Nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytając opinie o OLEDach LG mam wrażenie, że to jakieś buble, że po wypakowaniu, zamiast podłączyć i cieszyć się fajnym obrazem, powinienem go przetestować pod kątem różnych "upośledzeń"
Ot takie spostrzeżenie, które wyleczyło mnie z kupna.


Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

TrueGrand - absolutnie tak nie jest - nie zapominaj że ja mam LG 930V oled - ja po prostu zmieniam mercedesa na nowszego mercedesa ? i chciałbym poczuć że nowszy o 4 lata model jest lepszy - ale tak niestety nie jest... co nie zmienia faktu że sam OLED w stosunku do innych dostępnych technologi jest znacznie lepszy. Ja - napiszę nie skromnie - startuję trochę z innego pułapu - stąd moje utyskiwania  

TrueGrand - zgodzę się z tobą że po tym co LG zrobiło z softem w modelu C8 - tą firmę skreśliłbym na twym miejscu z listy zakupów (ale nie OLED-y) - kastracja TV softem bo wychodzi seria 9 - jest po prostu żenujące - bo nie wierzę w błąd - nie aż taki! - ale są inni producenci TV OLED na szczęście - mniej walący w .... niż LG

Wracając do  C8 65 z softem 20 - polecam każdemu wgranie tego softu - kto ma wyższy - działa redukcja szumu - gamma też jest znacznie lepsza - ale więcej napiszę jak go dziś na spokojnie po testuję  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem zdecydowany na OLED55B8PLA
Ale już teraz nie mam pojęcia co kupić.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...