Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED 55" C8 | TEST | Telewizor ThinQ na 2018r z technologią Ultra HD Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie administratorzy zróbcie porzadek w tym temacie bo tego sie czytac nie da 90% to spam nie zwiazany z tematem.82 strony powinno byc max 20

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie czy warto ale tak naprawdę przesiąść się z 55c6 na 65c8?

widze ze za mnij niż 8 tys można go wyhaczyc pomyśleć ze mój ponad 9 a taki mały 

jest różnica w HDR dostrzegę większa jasność? 

Z góry dziękuje 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się przesiadł, ktoś na forum dziś wrzucił info, ze mu się wypaliło logo tvn na serii 6 i w związku z tym baaardzo przestrzega przed zakupem oleda od Lg ;)

 

Panowie instalowaliście tą aktualizację 10.55? Warto aktualizować jeśli mam 10.15?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wypalio się logo??? Mam 2,5 roku C6 oglądam wszystko żużel na eleven, 2 mecze pod rząd czerwone logo i nic. Myśle ze ludziska przesadzają . 

Kazda technologia ma swoje wady i zalety ale dla mnie Oled jest  najlepszy 

zamowilem , raz się żyje 

  • Plusik 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



Panowie instalowaliście tą aktualizację 10.55? Warto aktualizować jeśli mam 10.15?


Nie aktualizuj. Popsuli gamma i jeszcze nie naprawili.
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Lexi27 napisał:

wypalio się logo??? Mam 2,5 roku C6 oglądam wszystko żużel na eleven, 2 mecze pod rząd czerwone logo i nic. Myśle ze ludziska przesadzają . 

Kazda technologia ma swoje wady i zalety ale dla mnie Oled jest  najlepszy 

zamowilem , raz się żyje 

Tak trzymaj. :)

1 minutę temu, chmiel2k napisał:


 

 


Nie aktualizuj. Popsuli gamma i jeszcze nie naprawili.

 

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ostatnio dokonałem downgrade'u firmware'u do 04.10.25 ( straciłem cierpliwość do czekania na poprawiony firmware ). Zrobiłem to przy użyciu aplikacji Smartify. Cała procedura była banalnie łatwa i obeszło się bez problemów. Chciałem zapytać czy mam się martwić jeśli chodzi o gwarancje na telewizor ? Czy miał ktoś problemy po zrobieniu downgrade'u ?

BTW. Ostatnio widziałem 55C8 za 4300zł, trochę się podłamałem.. Człowiek zapłacił duuużo więcej. 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, ImJcb napisał:

Witam,

Ostatnio dokonałem downgrade'u firmware'u do 04.10.25 ( straciłem cierpliwość do czekania na poprawiony firmware ). Zrobiłem to przy użyciu aplikacji Smartify. Cała procedura była banalnie łatwa i obeszło się bez problemów. Chciałem zapytać czy mam się martwić jeśli chodzi o gwarancje na telewizor ? Czy miał ktoś problemy po zrobieniu downgrade'u ?

BTW. Ostatnio widziałem 55C8 za 4300zł, trochę się podłamałem.. Człowiek zapłacił duuużo więcej. 

no LG czyta forum i zabiorą ci gwarancję na zawsze ?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, ImJcb napisał:

BTW. Ostatnio widziałem 55C8 za 4300zł, trochę się podłamałem.. Człowiek zapłacił duuużo więcej. 

Seria 6 była tańsza gdy wychodziła 7, 7 tańsza od 6 gdy wychodziła 8, a 8 jest jeszcze tańsza od 7 gdy teraz wychodzi 9. No ale jak to mówią: zima zaskoczyła drogowców :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, jaculek63 napisał:

no LG czyta forum i zabiorą ci gwarancję na zawsze ?

Myslalem, że gdzieś zapisują się takie rzeczy i serwis może się do tego przyczepić.

4 godziny temu, Mierzwiak napisał:

Seria 6 była tańsza gdy wychodziła 7, 7 tańsza od 6 gdy wychodziła 8, a 8 jest jeszcze tańsza od 7 gdy teraz wychodzi 9. No ale jak to mówią: zima zaskoczyła drogowców :)

Nie zrozum mnie źle, nie kupowałem oczywiście tego telewizora po premierze, ale zaskoczyło mnie jednak ze staniał aż tak bardzo. Pamietam, że w ubiegłym roku w czerwcu to C7 już naprawdę był praktycznie niedostępny, wiec nawet nie myslalem, aby czekać do tego czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, ImJcb napisał:

Myslalem, że gdzieś zapisują się takie rzeczy i serwis może się do tego przyczepić.

Nie mam pewności, ale myślę, że każda zmiana firmware jest zapisywana w menu serwisowym. A jeśli tak, to serwisant może to sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, chmiel2k napisał:

Nie mam pewności, ale myślę, że każda zmiana firmware jest zapisywana w menu serwisowym. A jeśli tak, to serwisant może to sprawdzić.

Z drugiej strony komu by się chciało. W jakimś wątku wyczytałem, że jeżeli w czasie aktualizacji się nic się stało to normalnie przyjmują taki telewizor na gwarancje. Gorzej jeśli w czasie tego procesu coś Ci się stanie z telewizorem np. go nie włączysz. 

Poza tym ten stary firmware raczej leży na tej stronce w jakimś konkretnym celu :D 

Niestety firmware i tak nie pomoże przy mojej planszy 5% na ISF Dark, przy gammie 2.2 jest już dużo lepiej. Kto wie, może się kiedyś wyrówna :) ( W rzeczywistości wyglada trochę lepiej ) :) 

490EEECD-068E-405B-AE35-55D124EAD506.jpeg

B6029FF3-5241-47F5-A439-746E9807BD03.jpeg

Edytowane przez ImJcb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony komu by się chciało. W jakimś wątku wyczytałem, że jeżeli w czasie aktualizacji się nic się stało to normalnie przyjmują taki telewizor na gwarancje. Gorzej jeśli w czasie tego procesu coś Ci się stanie z telewizorem np. go nie włączysz. 

Poza tym ten stary firmware raczej leży na tej stronce w jakimś konkretnym celu  

Niestety firmware i tak nie pomoże przy mojej planszy 5% na ISF Dark, przy gammie 2.2 jest już dużo lepiej. Kto wie, może się kiedyś wyrówna  ( W rzeczywistości wyglada trochę lepiej )  

490EEECD-068E-405B-AE35-55D124EAD506.thumb.jpeg.3150934c5baf1ddda29d2033d6f659dc.jpeg
B6029FF3-5241-47F5-A439-746E9807BD03.thumb.jpeg.ab7a24eaaa3c4e16a9b30f585b289041.jpeg
Jestem ciekaw z kąd pobierałeś plansze testowe?
Na Youtube 5% wygląda jaśniej i obraz jest u mnie bardziej akceptowalny.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, marek206 napisał:

Jestem ciekaw z kąd pobierałeś plansze testowe?
Na Youtube 5% wygląda jaśniej i obraz jest u mnie bardziej akceptowalny.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

To z YouTube'a. Mówisz, że gorzej byłoby gdybym pobrał plansze testowe i puścił z pendrive'a ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To z YouTube'a. Mówisz, że gorzej byłoby gdybym pobrał plansze testowe i puścił z pendrive'a ?
Spróbuj pobrać plansze z HDTV POLSKA i porównaj, masz tam dodatkowe plansze na 3% polecam.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Spróbuj pobrać plansze z HDTV POLSKA i porównaj, masz tam dodatkowe plansze na 3% polecam.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

U mnie przy gamma 2.2 oraz IFS DARK wygląda to tak: bff14c3ccd40eb7061456b73d2f35331.jpg

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, marek206 napisał:

Spróbuj pobrać plansze z HDTV POLSKA i porównaj, masz tam dodatkowe plansze na 3% polecam.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

U mnie przy gamma 2.2 oraz IFS DARK wygląda to tak: bff14c3ccd40eb7061456b73d2f35331.jpg

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

Hmm u mnie wyglądają podobnie. Podrzucam 5% ( ISF Dark 35/85/50 Gamma Bt1886 , ISF Day 50/85/50 Gamma 2.2 ) i 6%

E92AF667-465A-443B-9549-CDE79D57FC2A.jpeg

E363A298-61CB-4E17-BBE3-E45A147D9DB4.jpeg

BA931810-74CB-4DB9-9F21-75BA8A9EEDBD.jpeg

5C6C685B-806E-4094-BD13-EBBAE4FC79E6.jpeg

Edytowane przez ImJcb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmm u mnie wyglądają podobnie. Podrzucam 5% ( ISF Dark 35/85/50 , ISF Day 50/85/50 Gamma 2.2 ) i 6%
E92AF667-465A-443B-9549-CDE79D57FC2A.thumb.jpeg.1cbc6e0bf562d03425a5587f4a184b60.jpeg
E363A298-61CB-4E17-BBE3-E45A147D9DB4.thumb.jpeg.97ae8e18705f0f0fd7a481ae1acb513f.jpeg
BA931810-74CB-4DB9-9F21-75BA8A9EEDBD.thumb.jpeg.9bf3598d939af235041ae0ed6b4aa723.jpeg
5C6C685B-806E-4094-BD13-EBBAE4FC79E6.thumb.jpeg.72a7539f9d51fa635bf9a77154e84d63.jpeg
Pierwsza fotka była na 5% ?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Dzwonisz po serwis?
Ja czekam na kontakt w celu wymiany,jest zgłoszone.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, marek206 napisał:

Pierwsza fotka była na 5% ?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

Dzwonisz po serwis?
Ja czekam na kontakt w celu wymiany,jest zgłoszone.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

Tak, pierwsze to 5%. Szczerze ? W rzeczywistości wyglada to lepiej niż na zdjęciach bo aparat się gubi i traktuje to jako czarne a wcale takie nie jest. 

 

Poza tym widzę trochę poprawę wiec jest szansa ze jeszcze bardziej się to wyrówna. Zdążę sobie to jeszcze zgłosić, ale szczerze mówiąc to boje się ze będzie jeszcze gorzej po wymianie, cała reszta jest perfecto.. 10%, żadnych color tintow, idealnie prosta rama telewizora. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

C8 mam od ubiegłej środy..Ogólnie wszystko jest Ok ale do końca nie daje mi spokoju biała plansza 100%. Czy lekkie zaróżowienie i ciemniejsze obrzeża to polaryzator czy urok matrycy ? Czy po 100h wygrzaniu matryce może coś się zmienić;  a jeśli czy będzie lepiej gorzej bez zmian?

20190607_214940.thumb.jpg.4be0cd4c5e323f1e9012b588f0c8ddda.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Peter_21 napisał:

C8 mam od ubiegłej środy..Ogólnie wszystko jest Ok ale do końca nie daje mi spokoju biała plansza 100%. Czy lekkie zaróżowienie i ciemniejsze obrzeża to polaryzator czy urok matrycy ? Czy po 100h wygrzaniu matryce może coś się zmienić;  a jeśli czy będzie lepiej gorzej bez zmian?

Ogólnie nie jest źle, jeżeli tego nie widzisz podczas oglądania normalnych treści to nie zaprzątaj sobie tym głowy. Jeżeli widzisz, np na sportach zimowych albo piłce nożnej (trawa się robi niejednorodna) to od razu oddawaj TV bez podania przyczyny do sprzedawcy, bo na gwarancji raczej ciężko będzie Ci coś ugrać w tej kwestii. Zafarb na oledach się nie zmienia, więc po wygrzaniu będziesz miał to samo.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Zglosilem te linie do serwisu LG i mi to odrzucają z copypastą:

Cytat

Uprzejmie informujemy, iż po zapoznaniu się z przesłaną dokumentacją zdjęciową uprzejmie informujemy, iż przedmiotowy telewizor 55OLEDC8 jest sprawny techniczne i nie wykazuje nieprawidłowości w działaniu wynikających z wystąpienia wady tkwiącej w sprzedanym urządzeniu. Pragnę wyjaśnić, iż zjawisko niejednorodności tła jest związane z procesem sterowania diodami organicznymi tworzącymi obraz w przedmiotowym telewizorze. Objaw ten nie wpływa na jakość i niezawodność działania produktu. 

Czy jest ktos w stanie pomoc z nimi? Doslownie zaczynam tracic zaufanie do tej marki, i jesli mi tego nie naprawia to LG juz nie bedzie moim nastepnym telewizorem.

Jak widac na filmiku jest bezczelna linia biegnaca z gory w dol, wyglada jakby cos sciekalo, czym nizej robi sie wezsza az zanika gdzies w dolej cwiartce ekranu.

Dopiero jej nie widac czy planszy 20% szarosci. 

Telewizor uzywny juz od pol roku.

3.thumb.jpg.1a75661fcdda5bdce7675f0ec9d1f97d.jpg

10.thumb.jpg.ec1b61898ffb20035aba5c8cd82e98da.jpg

20.thumb.jpg.220648fc009f8c192f9112afabe5ece2.jpg

Edytowane przez Aslain

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo nieładnie to wygląda u Ciebie. Chyba nie zrozumieli/nie zauważyli wady. To, że na szarych planszach wygląda słabo można poddawać dyskusji, ale usterka widoczna na Twoim filmie jest nie do przyjęcia.

Może zadzwoń do nich i wyjaśnij?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...