Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED 55" C8 | TEST | Telewizor ThinQ na 2018r z technologią Ultra HD Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

Rtings nie warto czytać bo w ich recenzjach nie ma mowy o wielu mankamentach technologii oled. Bardziej to portal przez który marketingowcy sprzedają swoje hasła reklamowe.

O wiele więcej można się dowiedzieć bezpośrednio od użytkowników na forum.

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam OLEDa FullHD. Znam mocne i słabe strony tej technologii. Czekam z wymianą na 4K, aż jakość HDR wywoła efekt WoW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, zdenek117 napisał:

Są już pierwsze testy C9. Jestem mocno rozczarowany zmianami w jasnościach HDR. Niby ogólna jasność wzrosła, ale małe fragmenty ekranu świecą słabiej niż C8. Oprócz nowego HDMI większych zmian na pierwszy rzut oka nie widać. 

Tutaj link to testu rtings C9 OLED. Jestem ciekawy testów HDTV Polska.

Na razie wygląda na to, że osoby, które kupiły ostatnio C8 wygrały, bo na C9 nie warto czekać.

Ciekawe czy dali nowszą generacje matrycy, bo narazie wygląda na to że C9 to tak naprawde C8 z metalową podstawą (C8 ma plastikową) i wejściem hdmi 2.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, zdenek117 napisał:

Są już pierwsze testy C9. Jestem mocno rozczarowany zmianami w jasnościach HDR. Niby ogólna jasność wzrosła, ale małe fragmenty ekranu świecą słabiej niż C8. Oprócz nowego HDMI większych zmian na pierwszy rzut oka nie widać. 

Dla mnie to żadne zaskoczenie. W OLEDach od 2016 niewiele się dzieje. Choć trzeba przyznać, że z roku na rok drobnymi kroczkami poprawiane są różne rzeczy, które wpływają również na jakość obrazu (np. w LG dla mnie różnice miedzy C6 a C8 są już spore przy posteryzacji w ciemnych obszarach). Jak to się mówi "diabeł tkwi w szczegółach" - trzeba sobie tylko odpowiedzieć na ile te szczegóły są dla nas ważne. :)

 

P.S.

Jedyne co faktycznie może (ale nie musi ;) ) pokazać trochę większe różnice w OLEDach (jakość obrazu) może być w tym roku Panasonic GZ 2000, który oprócz obsługi  HDR10+ i DV, będzie miał stuningowaną przez Panasonic'ka matryce. Liczę na to, że dzięki temu ten tv będzie mógł mieć HDR do 1000cd/m2. A wtedy byłby to telewizor kompletny pod kątem jakości obrazu, a zarazem to może być maks tej technologii  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany, a jak wrażenia z ostatniej altualizacji? Ktoś coś więcej skrobnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
39 minut temu, Kmicic13 napisał:

Pany, a jak wrażenia z ostatniej altualizacji? Ktoś coś więcej skrobnie?

Ja jeszcze czekam. Trochę nadziei dał mi kolega z forum AVS, bo brałem pod uwagę, że zostanę z .20 do końca użytkowania tv. W skrócie: dostał informację od LG, że będzie nowe oprogramowanie z korektą gamy.

"As I've allready posted I made a case at LG regarding the gamma problem with fw .31 and .55. I later called when I got no answer and the support told me that he just got in the info from LG firmware programmers that a firmware with gamma fix is in testphase and will be released in 2 weeks, if it passes the testphase.
On the same day I got this from LG per email too.So there will be a gamma fix. I'd wait with any calibrations...."

Edytowane przez fio2
  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Kmicic13 napisał:

Pany, a jak wrażenia z ostatniej altualizacji? Ktoś coś więcej skrobnie?

Jeśli chodzi o gammę, nie ma zmian w stosunku do .31. Co do redukcji szumów mpeg nie wypowiem się bo nie używam i nie próbowałem.

  • Plusik 2
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
3 godziny temu, Kmicic13 napisał:

Pany, a jak wrażenia z ostatniej altualizacji? Ktoś coś więcej skrobnie?

Ja tam się cieszę ze powróciła redukcja Mpeg bo materiały na YT znowu jakoś wyglądają. Gamma mnie nie przeszkadza na dobrej jakości materiale nie widzę nieprawidłowości. Można to wysterować  jasnością i innymi ustawieniami (ustawienia gamma mam na 2.2, jasność od 50 do 54 zależy od źródła)

Edytowane przez CeZaR83
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi Panowie.

Nie jest trochę tak, że ta aktualizacja tylko naprawia to, co popsuła poprzednia?

Jeśli mam 10.15 i wszystko gra, to w ogóle jest sens aktualizować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze, że znowu działa redukcja MPEG :) Aż chce się oglądać youtube ;)

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 2.05.2019 o 22:05, robert6969 napisał:

Jeśli to prawda, to cena dla ludzi, dla których kasa nie ma znaczenia, albo są zwykłymi [beeep]mi.

W LG może i tak ale przy Panasie już niekoniecznie... Panasonic zdecydowanie mniej traci na wartości

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę OT, ale czy ktoś mógłby sprawdzić, czy trailery w 4K z tej strony mają HDR? Do testowania poprzedniego telewizora ściągałem z tej strony FullHD i byłem zadowolony. Teraz znalazłem sekcję UHD. After Earth ma bardzo duży rozmiar pliku.

http://www.hd-trailers.net/ultrahd/

A może jest sposób, żeby zgrać krótki fragment filmu z płyty UHD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ma ktoś problem z nie zawsze wyłączającym się C8 przy zmianie aktywności czy wyłączaniu wszystkiego z pilota Harmony?

U mnie czasem TV zostaje włączony mimo iż nie powinien, kombinuję obecnie z opóźnieniami czy częstotliwościami wysyłania komend ale może ktoś już to rozwiązał...

 

@zdenek117

Pobrałem jedyny dostępny trailer w 4K dla Elizjum i nie ma on HDR'a, trailer nr 1 dla Interstellar oraz Dark Knight Rises także nie.

edit: After Earth także nie.

Edytowane przez pociej
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 3.05.2019 o 16:22, Kmicic13 napisał:

Nie jest trochę tak, że ta aktualizacja tylko naprawia to, co popsuła poprzednia?

Jeśli mam 10.15 i wszystko gra, to w ogóle jest sens aktualizować?

 

Naprawia co zepsuła ale tylko po części. Z większych poprawek to oczywiście ożywienie na powrót funkcji szumów MPEG. Teraz ta funkcja działa lecz mniej agresywnie niż w 10.15 czy 10.20. Niestety jeśli chodzi o szczegóły w czerni i efekt wow na HDR - nadal nie jest to poprawione

Nie ma znaczących zmian ani usprawnień, jeśli zrobisz aktualizacje - narobisz sobie tylko pracy ponieważ będziesz musiał wprowadzać korekty jasności do każdego trybu obrazu

 

Dnia 3.05.2019 o 13:05, fio2 napisał:

będzie nowe oprogramowanie z korektą gamy.

To wspaniała informacja. ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam Kolegów..Zaprogramowałem pilota tak żeby współpracował z tuner sat..a teraz gdy wyłączam tuner wyłącza się tez telewizor....co z tym fantem zrobić żeby tak nie było??pozdrawiam

Edytowane przez Kemp19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy tak mamy.  Tak to sobie LG wymyśliło że jak tuner wyłączasz gaśnie też TV - by nie klikać 2x dla lepszej ergonomi wyłącza się wszystko. Dla mnie to fajna funkcja - jest mega fajna. By to obejść w tv zmień źródło sygnału i dopiero potem wyłącz tuner....

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszyscy tak mamy.  Tak to sobie LG wymyśliło że jak tuner wyłączasz gaśnie też TV - by nie klikać 2x dla lepszej ergonomi wyłącza się wszystko. Dla mnie to fajna funkcja - jest mega fajna. By to obejść w tv zmień źródło sygnału i dopiero potem wyłącz tuner....
To nie LG sobie tak wymyśliło tylko tak działa sterowanie HDMI.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

[mention=165956]Kemp19[/mention]
Wyłącz SIMPLINK (HDMI CEC).
Ustawienia -> Ogólne -> SIMPLINK
Nie trzeba wyłączać całego simplinka tylko wystarczy wyłączyć "Auto Power Sync".

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ludzie tu pisali, to LG przyjmuje reklamację, jeśli piksel świeci. Tutaj świeci, więc zgłaszaj. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
6 minutes ago, zdenek117 said:

Z tego co ludzie tu pisali, to LG przyjmuje reklamację, jeśli piksel świeci. Tutaj świeci, więc zgłaszaj. 

Można spróbować to rozmasować ?

 

Edit: żartuję, tak na wypadek gdyby ktoś chciał molestować matrycę. Kiedyś pamiętam takie voodoo-porady przy okazji problemów z monitorami LCD. 

Edytowane przez Azio
doprecyzowanie
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Adrian oled fan napisał:

Podlega to reklamacji? Widzę te świecąca czerwona kropkę z 5 metrow

1F504C5D-F867-42B1-9368-F889894B4724.jpeg

44FC919C-6D8A-40EF-8A0E-7FBEF69E4FD4.jpeg

Mialem podobny przypadek, swiecil sobie na niebiesko. Wymienili mi matryce bez problemu

Bildschirmfoto 2019-05-06 um 18.51.51.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, zdenek117 napisał:

Z tego co ludzie tu pisali, to LG przyjmuje reklamację, jeśli piksel świeci. Tutaj świeci, więc zgłaszaj. 

Ja zgłosiłem bo mam pare wygaszonych subpikseli. Czekam na serwis.

Czy ktoś wie jak na to reagują?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Subpikseli raczej nie wymienia chyba że widać je z 2m lub są zablokowane i świeca jak u kolegi wyżej.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...