Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED 55" C8 | TEST | Telewizor ThinQ na 2018r z technologią Ultra HD Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tam lubię pogadać na temat kina itd. Wymieniać się doświadczeniami. Ale chyba zboczyliśmy już z tematu chłopaki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jako że to mój pierwszy post na forum - więc przede wszystkim witam wszystkich!

Od wielu miesięcy śledzę forum, szczególnie wątki B/C-7/8, ale także inne w szczególności około oledowe. Ach, te wszystkie bandingi, jednolitości bieli, plansze, czy też wielostronicowe boje z kurierami by odesłać te nieszczęsne 65".. (ubaw po pachy) :-).

Jak wielu innych czeka mnie wybór nowego TV, warunki lokalowe determinują na wstępie wybór OLEDA, pozostaje pytanie czy to będzie B/C, czy też FZ 800.

A że właśnie w wątku Panasonica swego czasu przywoływano kłopoty C8 z czernią w algorytmach DV:

https://hdtvpolska.com/forum/topic/43665-panasonic-fz800-test-oled-2018-ultra-hd-z-hdr10/?page=5

to podobno LG & Dolby rozwiązało problem:

https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1544445203

 

Edytowane przez robert6969

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie były merytoryczne posty, ale mieszanie informacji o serii 7 i nieumiejętność rozróżnienia, że ustawienie "Jasność" to coś innego niż "Podświetlenie OLED". Człowiek ustawiał w sklepie "Jasność" na 100% w LG i dziwił się, że obraz jest kiepski.

Seria 8 LG ma inne (już prawdziwe) problemy, które mogą (ale nie muszą) wystąpić:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fio2

Chyba się nie zrozumieliśmy. Ja nie przywoływałem długiej dyskusji sprzed kilku miesięcy w temacie FZ 800 z kolegą Piotrkiem K. w kwestii podświetlenia i jasności, a jedynie podany przez niego link do testu C8:

https://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1525423234

gdzie rzeczywiście wychwycono pewne mankamenty panelu LG.

A jak z wynika z grudniowej, dotąd chyba nie przywoływanej tutaj informacji (jak i aktualizacji testu w linku powyżej) problem został na szczęście rozwiązany, co flatpanelshd potwierdził:

https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1544445203

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę tygodni temu kupiłem C8. Nie siedzę mocno w temacie telewizorów i przyznam szczerze, że nie wiem czy zaraz nie zacznę żałować. Dla jasności - obraz 4K z HDR (np. z Netflix) jest dla mnie w niezłej jakości i jest to poziom, który mi wystarcza. Jest wiele rzeczy, które mi się bardzo podobają (np. jakość dźwięku zaskoczyła mnie pozytywnie - może dlatego, że spodziewałem się dużo gorszej). Generalnie w pierwszych dniach telewizor mnie wręcz zachwycał, ale czym dłużej go używam, tym mam większe wątpliwości.

Dlaczego? 

  1. Motion Pro w tym modelu to żart, nie da się go używać (zbyt duże mruganie). Generalnie w 90% mam wyłączone wszystkie ulepszacze, ale przy niektórych źródłach chciałbym używać (na minimalnych ustawieniach) TruMotion, z włączonym Motion Pro. Niestety jak już pisałem - tego nie da się używać, nie wiem po co tutaj ktoś to dodał.
  2. WebOS 4.5 zapowiedziany jest dla modeli 2019. Mam rozumieć, że 2018 już nie dostaną tej aktualizacji?
  3. Konfiguracja parametrów obrazu pod konkretne źródło - na razie ciężko mi nad tym zapanować. Ustawię go rano, to wieczorem znowu muszę zmieniać ustawienia.
  4. Pilot nie podoba mi się z wyglądu (to już kwestia gustu), ale brak przycisku play/pause jest moim zdaniem kolejną porażką (zwłaszcza, że producenci aplikacji nie trzymają się jednego standardu obsługi).
  5. Sklep z aplikacjami to jest już całkowita porażka. Poza głównymi aplikacjami jest całkowicie zbędny, aż wstyd go uruchamiać.
  6. Player+ dla Sony i Samsunga obsługuje 4K, a w LG nie. Oczywiście jest to zależne od producenta aplikacji, ale widać, jaki LG ma na to wpływ.
  7. LG AI nawet nie oceniam, bo chyba wszyscy wiedzą, że jego użyteczność jest żadna.

To tylko część rzeczy, która zaczyna mnie irytować w tym telewizorze. Mam nadzieję, że trochę przesadzam i po prostu muszę spędzić z nim trochę więcej czasu.

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, ekstro napisał:

To tylko część rzeczy, która zaczyna mnie irytować w tym telewizorze. Mam nadzieję, że trochę przesadzam i po prostu muszę spędzić z nim trochę więcej czasu.

Przesadzasz.

Edytowane przez szewi
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, ekstro napisał:

Parę tygodni temu kupiłem C8. Nie siedzę mocno w temacie telewizorów i przyznam szczerze, że nie wiem czy zaraz nie zacznę żałować. Dla jasności - obraz 4K z HDR (np. z Netflix) jest dla mnie w niezłej jakości i jest to poziom, który mi wystarcza. Jest wiele rzeczy, które mi się bardzo podobają (np. jakość dźwięku zaskoczyła mnie pozytywnie - może dlatego, że spodziewałem się dużo gorszej). Generalnie w pierwszych dniach telewizor mnie wręcz zachwycał, ale czym dłużej go używam, tym mam większe wątpliwości.

Dlaczego? 

  1. Motion Pro w tym modelu to żart, nie da się go używać (zbyt duże mruganie). Generalnie w 90% mam wyłączone wszystkie ulepszacze, ale przy niektórych źródłach chciałbym używać (na minimalnych ustawieniach) TruMotion, z włączonym Motion Pro. Niestety jak już pisałem - tego nie da się używać, nie wiem po co tutaj ktoś to dodał.
  2. WebOS 4.5 zapowiedziany jest dla modeli 2019. Mam rozumieć, że 2018 już nie dostaną tej aktualizacji?
  3. Konfiguracja parametrów obrazu pod konkretne źródło - na razie ciężko mi nad tym zapanować. Ustawię go rano, to wieczorem znowu muszę zmieniać ustawienia.
  4. Pilot nie podoba mi się z wyglądu (to już kwestia gustu), ale brak przycisku play/pause jest moim zdaniem kolejną porażką (zwłaszcza, że producenci aplikacji nie trzymają się jednego standardu obsługi).
  5. Sklep z aplikacjami to jest już całkowita porażka. Poza głównymi aplikacjami jest całkowicie zbędny, aż wstyd go uruchamiać.
  6. Player+ dla Sony i Samsunga obsługuje 4K, a w LG nie. Oczywiście jest to zależne od producenta aplikacji, ale widać, jaki LG ma na to wpływ.
  7. LG AI nawet nie oceniam, bo chyba wszyscy wiedzą, że jego użyteczność jest żadna.

To tylko część rzeczy, która zaczyna mnie irytować w tym telewizorze. Mam nadzieję, że trochę przesadzam i po prostu muszę spędzić z nim trochę więcej czasu.

ad.1 Wrzuć zdjęcia Twojego tv i jak możesz jakiś film z tego "mrugania".

ad.2 Nie wiemy tego, nie mamy szklanych kul. Pewnie będzie tak jak piszesz, ale nie znam producenta, który aktualizuje swoje tv rok w rok.

ad.4 Jak sam napisałeś - kwestia gustu i raczej bez wpływu na wybór modelu. W swoim poprzednim Samsungu F8000 miałem dwa piloty i tego "uproszczonego" designerskiego nie wyjąłem z folii do dziś.

ad.7 Nie wiem czy żadna, ja używam co jakiś czas, np. żeby szybko zmienić źródło z xboxa na tv, albo znaleźć wybrany kanał lub coś w internecie.

Nie odpowiedziałem na punkty, co do których nie wiem, bo nie używam.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Kmicic13 napisał:

ad.1 Wrzuć zdjęcia Twojego tv i jak możesz jakiś film z tego "mrugania"

To jest ciężko nagrać, ale jest to znany problem np.: https://youtu.be/IyII6Z80unY?t=605 lub https://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1525423234

"The market has been pushing LG and LG Display to include black frame insertion (BFI) in the OLED panels for a few years now but having the technology implemented in the LG 2018 models (including C8), we can see why LG has been hesitant. By inserting very short black frames into the video stream, BFI technology can help improve motion resolution. Unfortunately, activated BFI also makes the OLED panel flicker so much that it is close to impossible to enjoy the great picture quality. We strongly advice that you to leave ‘Motion Pro’ off, which is the default setting for a reason. Don’t ruin your eyes – and don’t buy a 2018 OLED based on this development."

Edytowane przez ekstro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, robert6969 napisał:

Od wielu miesięcy śledzę forum, szczególnie wątki B/C-7/8, ale także inne w szczególności około oledowe. Ach, te wszystkie bandingi, jednolitości bieli, plansze, czy też wielostronicowe boje z kurierami by odesłać te nieszczęsne 65".. (ubaw po pachy) :-).

Jak wielu innych czeka mnie wybór nowego TV, warunki lokalowe determinują na wstępie wybór OLEDA, pozostaje pytanie czy to będzie B/C, czy też FZ 800.

Jeżeli siedzisz na forum od paru miesięcy to zapewne masz mętlik w głowie. Postaraj się na to popatrzeć z perspektywy:

  • Panasonic ma na pewno ładniejszy obraz, lepsze kolory po wyjęciu z pudła, lepszy processing obrazu, szczególnie w szarościach bliskich czerni
  • Panasonic ma lepszy upłynniacz obrazu, chociaż nie jest idealny i też ma swoje problemy
  • LG ma na pewno lepszy system smart tv, więcej aplikacji, generalnie wszystko działa bezproblemowo, jesteś w stanie przesłać Dolby Atmos z Netflixa jak masz kompatybilny amplituner, generalnie możliwości jest dużo więcej niż na Panasonicu
  • LG ma lepszy serwis. Serwis Panasonica to po prostu dno i metr mułu. Jeżeli chodzi o OLEDy to LG uwzględnia wypalenia na gwarancji, Panasonic oczywiście, że nie. 

Weź sobie te minusy i plusy na szalę. Różnice w poszczególnych kategoriach dla części osób są nieistotne, dla części najważniejsze na świecie. Sam zdecyduj co jest dla Ciebie ważne, ile jesteś w stanie zapłacić za TV i czy kwota którą wydasz spowoduje że będziesz miał uśmiech na twarzy. Moja dobra rada - przygotuj się na to że TV który kupisz będzie miał wady, czasami dość spore. Jeżeli nie jesteś ich w stanie zaakceptować, będziesz non stop zapuszczał plansze testowe i wyszukiwał coraz to nowe wady, wkurzał się na nie, to zastanów się w pierwszej kolejności czy nowy TV jest Ci w ogóle potrzebny, a jeżeli tak, to czy takie podejście do zakupu ma sens. 

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, ekstro napisał:

Motion Pro w tym modelu to żart, nie da się go używać (zbyt duże mruganie). Generalnie w 90% mam wyłączone wszystkie ulepszacze, ale przy niektórych źródłach chciałbym używać (na minimalnych ustawieniach) TruMotion, z włączonym Motion Pro. Niestety jak już pisałem - tego nie da się używać, nie wiem po co tutaj ktoś to dodał.

BFI nie działa poprawnie w żadnym oledzie. Trybu Motion Pro się nie używa.

10 godzin temu, ekstro napisał:

Konfiguracja parametrów obrazu pod konkretne źródło - na razie ciężko mi nad tym zapanować. Ustawię go rano, to wieczorem znowu muszę zmieniać ustawienia.

Jest poniżej coś takiego, jak "zastosuj do wszystkich źródeł", czy podobnie. Nie mam tv przy sobie. Nie rozumiem o co Ci chodzi z tym rano/wieczorem.

Do pozostałych zarzutów się nie odniosę, bo o gustach się nie dyskutuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, ekstro napisał:

Motion Pro w tym modelu to żart, nie da się go używać (zbyt duże mruganie). Generalnie w 90% mam wyłączone wszystkie ulepszacze, ale przy niektórych źródłach chciałbym używać (na minimalnych ustawieniach) TruMotion, z włączonym Motion Pro. Niestety jak już pisałem - tego nie da się używać, nie wiem po co tutaj ktoś to dodał.

Pełna zgoda, ale obecnie nie ma na rynku żadnej implementacji funkcji Black Frame Insertion zrobionej dobrze, która byłaby 'używalna'. Wszyscy producenci to pododawali, ale to jest bezsensowna funkcja, która powoduje takie mruganie, że nie da się tego oglądać. 

10 godzin temu, ekstro napisał:

WebOS 4.5 zapowiedziany jest dla modeli 2019. Mam rozumieć, że 2018 już nie dostaną tej aktualizacji?

Nie dostaniesz nowej wersji. Taka jest praktyka LG po prostu. Stare telewizory nie dostają żadnych nowych wersji webos. Poprawiane są tylko błędy, czasem dochodzą tylko nowe funkcje do istniejącej wersji webosa.

10 godzin temu, ekstro napisał:
  • Konfiguracja parametrów obrazu pod konkretne źródło - na razie ciężko mi nad tym zapanować. Ustawię go rano, to wieczorem znowu muszę zmieniać ustawienia.

Tu akurat zasady są proste, tylko trzeba je znać. Każde źródło obrazu czyli (wejścia HDMI, telewizja naziemna, aplikacje smart) ma swoje oddzielne trzy tryby obrazu dla:

  • Treści SD
  • Treści HDR
  • Treści DV
10 godzin temu, ekstro napisał:

Pilot nie podoba mi się z wyglądu (to już kwestia gustu), ale brak przycisku play/pause jest moim zdaniem kolejną porażką (zwłaszcza, że producenci aplikacji nie trzymają się jednego standardu obsługi).

Tu się zgadzam, przycisk play/pause by się przydał. Ja mam do TV skonfigurowanego multipilota którym obsługuję kilka urządzeń (jakiś wyższy model One4All) i on ma oczywiście przycisk play/pause który działa bez problemu. Niestety nie ma sterowania kursorem, więc pilot oryginalny tak czy inaczej jest wygodniejszy. 

10 godzin temu, ekstro napisał:

Sklep z aplikacjami to jest już całkowita porażka. Poza głównymi aplikacjami jest całkowicie zbędny, aż wstyd go uruchamiać.

Niby masz rację, ale te aplikacje które tam są mnie np wystarczają w zupełności. Miałem TV z Androidem - aplikacji było więcej, ale większość z nich nie działała prawidłowo. Na webosie masz raczej gwarancję, że to co jest działa porządnie.

10 godzin temu, ekstro napisał:

Player+ dla Sony i Samsunga obsługuje 4K, a w LG nie. Oczywiście jest to zależne od producenta aplikacji, ale widać, jaki LG ma na to wpływ.

To samo mógłbym napisać o HDR w Youtube. Na LG i Samsungach działa od dawna, na Androidach dopiero od niedawna i to w dodatku ostatnio coś popsuli. 

10 godzin temu, ekstro napisał:

LG AI nawet nie oceniam, bo chyba wszyscy wiedzą, że jego użyteczność jest żadna.

Mam starszy model bez tej funkcji, więc się nie wypowiadam, natomiast nawet mój ma wyszukiwanie głosowe i sterowanie podstawowymi funkcjami TV (przełączenie wejścia, ustawienie drzemki itp). Dla mnie ważne jest to że mogę wyszukiwać głosowo w Youtube po polsku - tego np w Samsungach nie uświadczysz.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja użytkuję 65C8 od prawie 2 miesięcy i dla odmiany jestem mega zadowolony... Przesiadłem się z Samsunga KS7000, także też nie jakiegoś starego rzęcha.

Jakość obrazu- dla mnie rewelacja. Trybu Trumotion praktycznie nie używam, tylko na trybie standardowym jest ustawiony na 2 lub 3, nie pamiętam. 

Na Smarta w LG złego słowa nie mogę powiedzieć- przesiadłem się z Tizena, który ma bardzo dobre opinie, ale w LG moim zdaniem obsługuje się go wygodniej. Przede wszystkim jest mega szybki, a kursor robi robotę. Choć czasem drażni jak się włączy nieplanowany. Tak czy siak w mojej ocenie WebOS i Tizen to liderzy, daleko przed Androidem (mam też bardzo często styczność z tegorocznym XF9000, 2 razy "udało" mi się go zawiesić podczas zwykłego użytkowania). Android jest "używalny", ale jego szybkość i intuicyjność jest daleko w tyle za LG i Samsungiem. Nie potrzebuję miliona aplikacji, te które są w LG spełniają w 100% moje potrzeby. 

Pilot- oceniam pozytywnie. Owszem, przydałby się play/play, ale i tak oceniam wyżej od tych nowych pilotów w Samsungu (bez klawiatury). Są bardzo ładne i nowocześnie wyglądają, ale brak przycisków numerycznych czasami jest irytujący. Na minus pilota LG to wyprofilowanie podstawy- bardzo często się przechyla jeśli nie leży na całkowicie płaskiej powierzchni. Ale to już marudzenie na siłę ;) 

Co do jakości obrazu- to rewelacja. Oby służył dobrze i długo, zastosowałem podstawowe zabezpieczenia i mam nadzieję że nie będzie problemów. Luminacja logo wysoka, oszczędzanie energii na auto (sam przyciemnia obraz), i gęba sama się cieszy podczas oglądania. Kąty boczne rewelacja! Często nie oglądam siedząc idealnie na wprost, i tutaj różnica między LCD w jakości obrazu jest KOLOSALNA.

Reasumując- mam nadzieję że dotrwa do spopularyzowania MicroLed, bo póki co wiem że powrót do LCD (choćby topowego) byłby bolesny. 

Ja gorąco polecam, szczególnie że niedługo pewnie serie B8/C8 osiągną swój dolny pik cenowy. Bo ja swój kupiłem w listopadzie, a do dzisiaj nie było lepszej oferty (po uwzględnieniu bonów MM i cashback od LG).

Edytowane przez pebe86
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, pebe86 napisał:

Co do jakości obrazu- to rewelacja. Oby służył dobrze i długo, zastosowałem podstawowe zabezpieczenia i mam nadzieję że nie będzie problemów. Luminacja logo wysoka, oszczędzanie energii na auto (sam przyciemnia obraz), i gęba sama się cieszy podczas oglądania. Kąty boczne rewelacja! Często nie oglądam siedząc idealnie na

A luminacja logo nie powinna być ustawiona na "niski" ? :D

Info z rtings:

" The LG C8 has three features to help mitigate burn-in. We recommend enabling the 'Pixel Refresh' and 'Screen Shift' options and setting 'Logo Luminance Adjustment' to 'Low' "

Edytowane przez Lionel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oni zalecają ustawienie na niskie ze względu na to, że "wysokie" za bardzo przyciemnia niektóre partie obrazu. Ale ja nic takiego nie zaobserwowałem i w ogóle mi to nie przeszkadza :) Także wolę mieć spokojniejszą głowę i pozostać na "high".

Poza tym wtedy kiedy ten tryb ma głównie zastosowanie to aż tak mi na niuansach w detalach nie zależy (kablówka).

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, pebe86 napisał:

 

Pilot- oceniam pozytywnie. Owszem, przydałby się play/play, ale i tak oceniam wyżej od tych nowych pilotów w Samsungu (bez klawiatury). Są bardzo ładne i nowocześnie wyglądają, ale brak przycisków numerycznych czasami jest irytujący. Na minus pilota LG to wyprofilowanie podstawy- bardzo często się przechyla jeśli nie leży na całkowicie płaskiej powierzchni. Ale to już marudzenie na siłę ;) 

Da się jakoś spokojnie zapauzować jakąś produkcję na netflixie i potem go znowu odpalić; tzn jednym kliknięciem? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, pebe86 napisał:

Oni zalecają ustawienie na niskie ze względu na to, że "wysokie" za bardzo przyciemnia niektóre partie obrazu. Ale ja nic takiego nie zaobserwowałem i w ogóle mi to nie przeszkadza :) Także wolę mieć spokojniejszą głowę i pozostać na "high".

Poza tym wtedy kiedy ten tryb ma głównie zastosowanie to aż tak mi na niuansach w detalach nie zależy (kablówka).

Nie no wprost piszą, że ustawienie luminacji na niski pomaga zmniejszyć ryzyko wypalenia :) Fabrycznie także ustawione jest na niski, coś Ci się pomerdało ;)

Masz kolejny cytat z kalibracji obrazu na rtings:

"Logo Luminance Adjustment is an LG feature which detects static logos on screen and automatically dims them to help prevent them from causing permanent image retention. We recommend the 'Low' setting since 'High' can dim some areas too much."

Edytowane przez Lionel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, pebe86 napisał:

Ja gorąco polecam, szczególnie że niedługo pewnie serie B8/C8 osiągną swój dolny pik cenowy. Bo ja swój kupiłem w listopadzie, a do dzisiaj nie było lepszej oferty (po uwzględnieniu bonów MM i cashback od LG).

Jaka cena bazowa była i ile na końcu zapłaciłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Lionel napisał:

Nie no wprost piszą, że ustawienie luminacji na niski pomaga zmniejszyć ryzyko wypalenia :) Fabrycznie także ustawione jest na niski, coś Ci się pomerdało ;)

Masz kolejny cytat z kalibracji obrazu na rtings:

"Logo Luminance Adjustment is an LG feature which detects static logos on screen and automatically dims them to help prevent them from causing permanent image retention. We recommend the 'Low' setting since 'High' can dim some areas too much."

Jednak obstaję przy swoim ;)

Oni rekomendują "Low" ze względu na to, że "High" może przyciemnić niektóre partie obrazu za bardzo. A tak jak pisałem, w ogóle mi to nie przeszkadza. Więc już wolę żeby czasem logo było mocniej przyciemnione.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, pebe86 napisał:

Jednak obstaję przy swoim ;)

Oni rekomendują "Low" ze względu na to, że "High" może przyciemnić niektóre partie obrazu za bardzo. A tak jak pisałem, w ogóle mi to nie przeszkadza. Więc już wolę żeby czasem logo było mocniej przyciemnione.

Obstawaj przy swoim, ale nie wprowadzaj innych w błąd!

Żeby zmniejszyć ryzyko wypalenia obrazów statycznych trzeba ustawić na "NISKI" - tak jest zalecane na rtings, i tak też fabrycznie jest ustawione ;)

Raz jeszcze info z rtings:

The LG C8 has three features to help mitigate burn-in. We recommend enabling the 'Pixel Refresh' and 'Screen Shift' options and setting 'Logo Luminance Adjustment' to 'Low'

Jak nie dajesz rady z angielskim to wrzuć to w tłumacza ;)

 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Da się jakoś spokojnie zapauzować jakąś produkcję na netflixie i potem go znowu odpalić; tzn jednym kliknięciem? 
Tak, klikasz kółkiem/scrollem. To jest Play/stop.
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Lionel napisał:

Obstawaj przy swoim, ale nie wprowadzaj innych w błąd!

Żeby zmniejszyć ryzyko wypalenia obrazów statycznych trzeba ustawić na "NISKI" - tak jest zalecane na rtings, i tak też fabrycznie jest ustawione ;)

Raz jeszcze info z rtings:

The LG C8 has three features to help mitigate burn-in. We recommend enabling the 'Pixel Refresh' and 'Screen Shift' options and setting 'Logo Luminance Adjustment' to 'Low'

Jak nie dajesz rady z angielskim to wrzuć to w tłumacza ;)

 

Kolego, spokojnie. Z angielskim nie mam problemu. Proponuję doczytać ze zrozumieniem dlaczego rekomendują ustawienie "Low". 

"We recommend the 'Low' setting since 'High' can dim some areas too much."

 

Więc... Tak, dalej obstaję przy swoim ;) 

Edytowane przez pebe86
  • Plusik 2
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, pebe86 napisał:

Kolego, spokojnie. Z angielskim nie mam problemu. Proponuję doczytać ze zrozumieniem dlaczego rekomendują ustawienie "Low". 

"We recommend the 'Low' setting since 'High' can dim some areas too much."

To jest cytat z kalibracji, a ja podałem cytat z testu ;) I jeśli chodzi o przeciwdziałanie wypalaniu ma być na "low", koniec, kropka.

Masz cytat po polsku, bo widzę że dalej nie kumasz:

"LG C8 ma trzy funkcje, które pomagają zmniejszyć ryzyko wypalenia. Zalecamy włączenie opcji "Odświeżanie pikseli" i "Przesunięcie ekranu" oraz ustawienie "Regulacja luminancji logo" na "Niski"

Nie wprowadzaj ludzi w błąd! Ustawiaj sobie jak chcesz, ale nie brnij w zwykłą ściemę!

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Lionel napisał:

To jest cytat z kalibracji, a ja podałem cytat z testu ;) I jeśli chodzi o przeciwdziałanie wypalaniu ma być na "low", koniec, kropka.

Masz cytat po polsku, bo widzę że dalej nie kumasz:

"LG C8 ma trzy funkcje, które pomagają zmniejszyć ryzyko wypalenia. Zalecamy włączenie opcji "Odświeżanie pikseli" i "Przesunięcie ekranu" oraz ustawienie "Regulacja luminancji logo" na "Niski"

Nie wprowadzaj ludzi w błąd! Ustawiaj sobie jak chcesz, ale nie brnij w zwykłą ściemę!

Kolego, widzę że jedyną osobą która nie rozumie działania tej funkcji jesteś Ty sam. I niestety- wprowadzasz w błąd.

Zalecenia ustawienia na "Low" wynikają tylko z tego, że "High" może przyciemnić niektóre partie obrazu aż nadto. Ale tak jak wspomniałem- mi to w kablówce nie przeszkadza, a wolę mieć spokojniejszą głowę. 

Mam nadzieję że większe autorytety na tym forum wyjaśnią Ci, że ustawienie Logo Luminance na High daje większe (teoretycznie) bezpieczeństwo przeciw wypaleniom niż Low. Oczywiście kosztem jasności obrazu w pewnych sytuacjach. 

Masz tu np. cytat z forum AVForums, ale to przecież ja mam problem z angielskim... ?

 

"Use one of the modes that doesn't set the TV to torch mode like ISF-Dark, turn on Logo Luminance, if you're really paranoid about it - set it to high on your Cable TV Input and Video Game Input, and enjoy!"

Edytowane przez pebe86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, pebe86 napisał:

Kolego, widzę że jedyną osobą która nie rozumie działania tej funkcji jesteś Ty sam. I niestety- wprowadzasz w błąd.

Zalecenia ustawienia na "Low" wynikają tylko z tego, że "High" może przyciemnić niektóre partie obrazu aż nadto. Ale tak jak wspomniałem- mi to w kablówce nie przeszkadza, a wolę mieć spokojniejszą głowę. 

Mam nadzieję że większe autorytety na tym forum wyjaśnią Ci, że ustawienie Logo Luminance na High daje większe (teoretycznie) bezpieczeństwo przeciw wypaleniom niż Low. Oczywiście kosztem jasności obrazu w pewnych sytuacjach. 

Masz tu np. cytat z forum AVForums, ale to przecież ja mam problem z angielskim... ?

 

"Use one of the modes that doesn't set the TV to torch mode like ISF-Dark, turn on Logo Luminance, if you're really paranoid about it - set it to high on your Cable TV Input and Video Game Input, and enjoy!"

Żeby zakończyć tą jałową dyskusję: https://www.topuptv.co.uk/oled-burn-in-screen-permanent-image-retention/

Dziękuję, dobranoc. Życzę spokojnego łba ;)

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie nie bylo tu w temacie, ale widze ze naprawde jakies rozdmuchane problemy sie pojawiaja, typu pilot brzydki, webOS be itp. 

Jesli sie kupuje TV zeby siedziec potem godzinami w planszach testowych i doszukiwac sie jakis pseudo problemów m.in. na podstawie materialow ze streamingu to obawiam się, że zaden TV nie spelni w tym temacie oczekiwań.

Na szczescie nie mam podobnych problemow przy eksploatacji swojego C8, czego rownież innym życze w Nowym Roku ;)

W temacie soundbara do TV ktos pytał wczesniej o to - co sadzicie o LG SK8 ? 

w niezlej cenie na amazonie chodziły swojego czasu.

 

 

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...