Skocz do zawartości
Maciej Koper

Panasonic FZ800 | TEST | OLED 2018 Ultra HD z HDR10+

Rekomendowane odpowiedzi

23 godziny temu, fio2 napisał:

Ty tak na serio? Że niby C8, w którego użytkuję od maja świeci czarnym? Czytasz i powielasz posty trolli, czy sam jesteś trollem? Masz testy Macieja na tym portalu, na rtings, vincenta, ale "czytałeś na zagranicznym forum, że..."?

Teraz przyjdzie laik przeczyta Twój "fachowy" post i będzie powielał: "LG ma szarą czerń". Teraz miałem ochotę Cię poobrażać, ale się powstrzymam. 

Popatrz na swój fragment. Napisałeś bzdurę a brzmi to jak to mówił klasyk jak: oczywista oczywistość. Mam nadzieję, że @efel cierpliwie wyjaśnił Ci wątpliwości, ja takiej cierpliwości nie mam.

Nie jestem trolem tylko szukam telewizora, który jakościowo będzie na tą chwilę najlepszy ale też nie jestem jakimś specjalistą, tylko zwykłym użytkownikiem, który lubi dobry obraz. Dlatego 5 lat temu kupiłem najdroższego sonego i było sporo osób piszących, że nie ma różnicy między Samsungiem, który ma świetny smart. Po pewnym czasie mogłem porównać Sonego do tego najlepszego wtedy Samsunga i był dramat. Mój Sony miał jeden minus, kąty widzenia były gorsze ale Samsung przegrywał jakością obrazu. Czarny nie był czarny, a zwykła telewizja wyglądała strasznie. Było parę osób, które pisały prawdę, że różnica jakości obrazu jest znacząca a 99% pisało super smart, tańszy, po co wydawać więcej. Według mnie jak oszczędzamy to tracimy.. W tamtym czasie na portalach ogłoszeniowych bylo mnóstwo Samsungów.. Ludzie się pozbywali tego. To samo mamy teraz z LG OLED. W tamtym czasie nie było osoby, która sprzedawałaby Sonego żeby kupić Samsunga. Teraz nie widzę nikogo kto sprzedawałby Panasonica, Sonego żeby kupić LG. Na OLX masz mnóstwo ogłoszeń z LG OLED, tygodniowe, miesięczne i nagle każdy zmienia na 77 :) Osobiście poszedłem do sklepu i w Sonym jak rozjaśniłem czarny był dalej czarny a LG już zaczynał się robić szary po delikatnym zwiększeniu jasności. W warunkach domowym będzie widoczne to bardziej.

Nie każe komuś robić 100% jasności na OLED telewizorze. W sytuacji kiedy w sklepie widać taką różnicę przy 100 na zdjęciach to na żywo w domu będzie to widoczne przy mniejszych wartościach.

Już pisałem, nie ma żadnych porównań gdzie w jakości obrazu LG wygrałoby np. z Sonym czy tam Panasonic. LG wielka firma i jako jedyna nie robiłaby takich filmów tym bardziej gdyby miała w rękach swój lepszy sprzęt?? No opanujcie się trochę... A opinia efel, że przeszedłem pranie mózgu i te wszystkie filmy są sponsorowane.... Później powołuje się na Vincenta, gdzie na filmie właśnie u Vincenta widać jak Sony czy Panasonic radzi sobie z ciemnych scenach. To samo jak radzi sobie z materiałami gorszej jakości. Teraz napiszecie, że oni też oszukują? Chociaż sam się na nich powołujecie.... LG na tych filmach u Vincentach przegrywa i mam wrażenie, że stara się nie obrażać za bardzo LG :) chyba się biedny powstrzymuje. Macie LG super!!! mega podoba mi się system, rewelacja, z tych samych miejsc z których wiem, że sony radzi sobie lepiej ze słabym obrazem i czarnym, wiem to, że LG jest bardzo dobre w 4K HDR i grach, ale ja szukam wysokiej jakości obrazu do filmów różnej rozdzielczości.

Na samym dole wrzucam ponownie test z Benchmark.pl Nie możecie pisać, że "Tym testem z benchmark.pl i tymi fotkami to się nie sugeruj za bardzo. Pan Recenzent, który je wykonał moim zdaniem często mija się z rzetelnością." To samo widać u Vincenta :) Poczytajcie sobie opinie na Ceneo, pewnie też trolle poprzedniego modelu, który finansowo jest bardziej dostępny dla większej ilości osób. Piszą to samo: "Telewizor ma bardzo duże problemy z wyświetlaniem ciemnych szczegółów. Żeby w ciemniejszych scenach coś było widać, jasność musi być ustawiona bardzo wysoko. A jasności nie da się za bardzo podnieść, bo powyżej 57-58% zaczyna się rozjaśniać i robić szara cała matryca, zamiast tylko sama wyświetlana treść."

Jak chcesz mogę być trollem ale macie LG i próbujecie wcisnąć wszystkich jakie są super mając informacje do których człowiek musi sam dojść. To jako użytkownicy powinniście informować o wadach i zaletach. Dla mnie to właśnie tutaj jest kilka trolli to samo tyczy się innego forum, gdzie LG jest bogiem, najlepszym telewizorem z piękną jakością obrazu i nic lepszego na rynku nie ma. A LG jest w mega cenie. Jak ktoś ogląda tylko treści 4K HDR i Gra to ok, też bym nie dopłacał.

Dużo osób sprzedało LG dla Sonego i Panasonica. 

Proszę tak dla potwierdzenia, że problem w LG istnieje. Portal flatpanelshd:

Pierwsze LG

Darmowy hosting zdjęć i obrazków

Drugie to LOEWE

Darmowy hosting zdjęć i obrazków

Chodzi tylko o kolor czarny. Porównanie wyszłoby tak samo jakby zamiast LOEWE byłoby np. Sony.

Tutaj zdjęcia z innego forum:

Darmowy hosting zdjęć i obrazków

Darmowy hosting zdjęć i obrazków

Darmowy hosting zdjęć i obrazków

Darmowy hosting zdjęć i obrazków

 

 

13D.jpg

Chodzi o procesor obrazu, który decyduje co się dzieje z poszczególnymi pikselami. Sony i Panasonic mają w tym temacie dużo lepszą historię niż LG.

  • Plusik 2
  • Lubię 1
  • Dzięki 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

porównanie LG vs Loewe - wygląda na zmanipulowane - na Loewe brak detali w czerniach (prawie zniknął ludzik po lewej) więc ktoś po prostu na nim zmniejszył jasność

jasniejsze rogi rzeczywiście dziwne na LG ale skoro jasność na Loewe jest zmniejszona to może i na nim te rogi by "świeciły"

 

co do parametru jasność w sony i LG - to chyba ktoś już pisał że w Sony Jasność  robi co innego niż Jasność w LG stąd i różnica w osiągniętych efektach  - ktoś nieogarnia menu w różnych tv i robi potem takie bezmyślne "odkrycia" 

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolego kup sobie Panasonica i będziesz miał spokój Na tych maniaków od Lg daj sobie spokój bo to są ludzie plansze i kłamstwo Ja mam dx gra po kalibracji i jak go szlag trafi kupię tę samą firmę Tego na tym forum nie da się już czytać o tych oled plansze kolory Panowie od Lg kupujcie nowe tv co roku a nie stare b7 i opisy które niczego nie dowodzą Dziś oglądałem film na 10 letniej plazmie Panasonica obraz bajka kolory takie jak mają być a czerń naturalna i nie ma wypaleń a tv idzie 13 godz dziennie A oled tragedia i to jest TRAGEDIA WIELKA ale za 7000 tys i by tak jeszcze był za 5000 tys a potem ratujcie mnie o tv nie ma tych kolorów Wiem ze dostanę bana ale ci na górze powinni pisać prawdę a testy to testy Każdy tv jest inny a na kalibrację nie wszystkich stać Pozdrawiam

  • Lubię 1
  • Haha 4
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, franus122 napisał:

Dziś oglądałem film na 10 letniej plazmie Panasonica obraz bajka kolory takie jak mają być a czerń naturalna i nie ma wypaleń a tv idzie 13 godz dziennie A oled tragedia i to jest TRAGEDIA WIELKA

10 letnia plazma typu pv60 nie miała czerni i nie miała bieli - jak uważasz że napisałeś coś mądrego i obiektywnego to po prostu pusty śmiech ogarnia

  • Plusik 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, klaus71 napisał:

porównanie LG vs Loewe - wygląda na zmanipulowane - na Loewe brak detali w czerniach (prawie zniknął ludzik po lewej) więc ktoś po prostu na nim zmniejszył jasność

jasniejsze rogi rzeczywiście dziwne na LG ale skoro jasność na Loewe jest zmniejszona to może i na nim te rogi by "świeciły"

 

co do parametru jasność w sony i LG - to chyba ktoś już pisał że w Sony Jasność  robi co innego niż Jasność w LG stąd i różnica w osiągniętych efektach  - ktoś nieogarnia menu w różnych tv i robi potem takie bezmyślne "odkrycia" 

Vincent też manipuluje? Przedstawia jak LG gorzej radzi sobie w ciemnych scenach.

Na tej stronie wychwalają LG, piszą, że jest to najlepszy dostępny Oled ale informują o problemach z czarnym kolorem. Gdyby to był zmanipulowany test to opisali by LG i tyle, nie pisaliby, że według portalu to najlepszy oled do Netflix, grania oraz 4K HDR...

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym śmiechem jesteś TY i tylko TY A jaki ty masz tv oled od lg za ile i co tam masz Śmiech bo ty tam jesteś

  • Lubię 1
  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

śmieszne jest bredzenie o przeciętnej przedpotopowej plaźmie - ją zjada na śniadanie lcd bez fald'a

  • Plusik 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, klaus71 napisał:

co do parametru jasność w sony i LG - to chyba ktoś już pisał że w Sony Jasność  robi co innego niż Jasność w LG stąd i różnica w osiągniętych efektach  - ktoś nieogarnia menu w różnych tv i robi potem takie bezmyślne "odkrycia" 

Wyjaśnili to dokładnie, ale @Piotrek Kowalczyk wie swoje. JASNOŚĆ W SONY I LG TO COŚ INNEGO. Przeczytaj to raz jeszcze. I raz jeszcze.

Kup sobie jaki chcesz tv. Naprawdę Sony i Panasonic robią dobre tv, które wielu kwestiach są lepsze od LG. Ale proszę nie pisz bzdur. W LG nie ma szarej czerni. Wiem bo mam taki tv i wiem, za co odpowiada "Jasność" a za co "Podświetlenie OLED". Dalej mam wątpliwości, czy jesteś trollem, czy tylko czytasz bez zrozumienia.

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje telewizora, który będzie miał dobry obraz w każdych warunkach, nawet przy zwykłym HD z NC+.


Panasonic FZ950 nie trzeba kalibrować, obraz jest taki jak powinien być od początku. LG wymaga kalibracji. Widziałem LG W8 65 cali, niestety tylko na Netflix ale obraz na każdym trybie był słaby jeżeli chodzi o kolory.

Dodatkowo ważne jest dla mnie skalowanie obrazu. Jedni używają do gier i 4k a ja potrzebuje jeszcze do starszych materiałów :) Gdzie nie czytam testów to sony wygrywa z lg pod tym względem

  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Piotrze kup panasa i będziesz miał spokój A tu na forum to już nie forum tylko KUP lg i tak to się ciągnie

  • Lubię 2
  • Dzięki 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Piotrek Kowalczyk napisał:

Vincent też manipuluje? Przedstawia jak LG gorzej radzi sobie w ciemnych scenach.

Vincent testował i porównywał coś z Loewe ? nie wiedziałem - podaj link bo nie znam tego testu

ja napisałem co widzę - na Loewe brakuje szczegółów - być może taki był cel by pokazać "świecące rogi" ale ja tego nie wiem - daj link do testu 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, klaus71 napisał:

śmieszne jest bredzenie o przeciętnej przedpotopowej plaźmie - ją zjada na śniadanie lcd bez fald'a

Tylko żle czytasz Ja mam dx 900 a to już FaLD A jak czytasz nie umiesz to jesteś kim

  • Lubię 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Piotrek Kowalczyk napisał:

Dodatkowo ważne jest dla mnie skalowanie obrazu. Jedni używają do gier i 4k a ja potrzebuje jeszcze do starszych materiałów :) Gdzie nie czytam testów to sony wygrywa z lg pod tym względem

I super. Kup Sony, bądź zadowolony tylko nie powielaj bzdur, bo ktoś przyjdzie i przeczyta, że LG ma szarą czerń.

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, franus122 napisał:

Dziś oglądałem film na 10 letniej plazmie Panasonica obraz bajka kolory takie jak mają być a czerń naturalna i nie ma wypaleń a tv idzie 13 godz dziennie 

pij może lecytynę bo jak widac masz problem z pamiętaniem co pisałeś

  • Plusik 1
  • Zmieszany 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, fio2 napisał:

Wyjaśnili to dokładnie, ale @Piotrek Kowalczyk wie swoje. JASNOŚĆ W SONY I LG TO COŚ INNEGO. Przeczytaj to raz jeszcze. I raz jeszcze.

Kup sobie jaki chcesz tv. Naprawdę Sony i Panasonic robią dobre tv, które wielu kwestiach są lepsze od LG. Ale proszę nie pisz bzdur. W LG nie ma szarej czerni. Wiem bo mam taki tv i wiem, za co odpowiada "Jasność" a za co "Podświetlenie OLED". Dalej mam wątpliwości, czy jesteś trollem, czy tylko czytasz bez zrozumienia.

Widzę, że jesteś prawdziwym robotem. Nie tylko wsadzili Al do TV ale jeszcze tutaj na forum.

Nie jest tak, że napisali to w jednym miejscu, tylko informacje o problemie z czarnym i ciemnych scenach jest wiele. Rozumiem, że możesz nie mieć tego u siebie ale nie zaprzeczaj, że LG nie ma z tym problemu. Jeden widzi problemy z agresywnym Abl u siebie a drugi nie. Skoro dużo miejsc informuje o jakim problemie to może on wystąpić u każdego.

Ja nie piszę bzdur tylko przedstawiam fakty od vincenta, benchmark, flatpanelshd oraz opinie innych użytkowników.

7 minut temu, klaus71 napisał:

Vincent testował i porównywał coś z Loewe ? nie wiedziałem - podaj link bo nie znam tego testu

ja napisałem co widzę - na Loewe brakuje szczegółów - być może taki był cel by pokazać "świecące rogi" ale ja tego nie wiem - daj link do testu 

https://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1525423234

  • Lubię 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, klaus71 napisał:

pij może lecytynę bo jak widac masz problem z pamiętaniem co pisałeś

Bo ja piję dziś martelka ta chyba wiesz co to jest a po tym pamięta się co Się pisało Chcesz link do Love Kup i testuj z lg a nie czytaj BRAK

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Piotrek Kowalczyk napisał:

no i masz przecież wytłumaczenie

na playerach wywalajcych po HDMI dolby vision jest problem z "raising black" 

"We had expected the bug to be fixed in the 2018 LG OLED line-up but unfortunately that is not the case. We continue to observe issues with raised blacks in the black bars in movies like Netflix’s Bright. And to be clear; the issue appears to affect HDMI sources only (we used the Apple TV 4K). Playing the same content via the built-in Netflix app on LG’s TV does not replicate the issue. This is obviously disappointing."

może poprawią to (oby, choćby jak panas który zdaje się upłynniacz w serii dx poprawiał bardzo długo - jak widać nikt nie jest nieomylny)

a może nie

jak DV jest dla ciebie ważne to po prostu kupujesz Loewe lub  Sony (ono ma DV ale nawet nie wiem czy już w końcu działa na wejściach hdmi)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednego nie rozumiem, jak coś się napisze na LG to fala idzie.. a jak pytanie o matryce to cisza :D

5 minut temu, klaus71 napisał:

no i masz przecież wytłumaczenie

na playerach wywalajcych po HDMI dolby vision jest problem z "raising black" 

"We had expected the bug to be fixed in the 2018 LG OLED line-up but unfortunately that is not the case. We continue to observe issues with raised blacks in the black bars in movies like Netflix’s Bright. And to be clear; the issue appears to affect HDMI sources only (we used the Apple TV 4K). Playing the same content via the built-in Netflix app on LG’s TV does not replicate the issue. This is obviously disappointing."

może poprawią to (oby, choćby jak panas który zdaje się upłynniacz w serii dx poprawiał bardzo długo - jak widać nikt nie jest nieomylny)

a może nie

jak DV jest dla ciebie ważne to po prostu kupujesz Loewe lub  Sony (ono ma DV ale nawet nie wiem czy już w końcu działa na wejściach hdmi)

ok, rozumiem. Niezmienia to faktu, że LG gorzej radzi sobie w ciemnych scenach :)

Edytowane przez Piotrek Kowalczyk
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piotrek Kowalczyk

Jak podajesz zdjęcia to podawaj źródła. Te zdjęca Loewe i C8 są na stronie https://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1525423234  Problem który tam jest pokazany dotyczy algorytmów Dolby Vision i współpracy z Apple TV w wersji 11.4 i tego jak mapowana jest jasność. Panasonic nie ma w ogóle Dolby Vision, więc faktycznie tego problemu w ogóle nie będzie :)  Sony A1 musiało czekać bardzo, bardzo długo na wydanie pierwszej wersji Dolby Vision i tam również występują podobne problemy. Są to problemy wieku dziecięcego DV (stwierdzono błąd w implementacji DV), który opisał bardzo dokładnie Vincent. Wszystko będzie pewnie poprawiane, ale tu musi być poprawiony i firmware w telewizorach i po stronie nadawczej (czyli na Apple TV).

Nie wiem o co chodzi z tymi telewizorami na wystawie, ale poznaje te zdjęcie porównawcze Sony A1 i B7. To zdjęcie B7 było zrobione przed dużą aktualizacją firmware'u B7 i bardzo ciekawy jestem jak obecnie by ono wyszło. Ale generalnie masz rację - tak LG ma nieco większe szumy w scenach o niskich jasnościach, ale trzeba zdawać sobie też sprawę z tego, że zdjęcie ma bardzo mocno podniesioną ekspozycję po to aby ten efekt można było zauważyć. LG nie ma jednak żadnych problemów z ginącymi szarościami. Zacytuję ponownie:

Dnia 27.04.2017 o 19:55, Maciej Koper napisał:

Przecież napisałem kilkukrotnie w teście, że nic nie ginie w czerniach, a Ty powiększasz na cały monitor 125kB jpeg'a by jakieś wnioski wyciągać ? Masakra...

http://www.tvtest.pl/testujemy-lg-oled55b7v/

Cytat

bardzo dobre odwzorowanie ciemnych detali – znacznie lepiej niż w modelu 55B6,

Vincent Teoh -  https://www.hdtvtest.co.uk/news/oled55c7v-201706144480.htm

Cytat

Improved Near-Black Performance

LG engineers have worked hard to improve the near-black handling across the company’s 2017 OLED TV lineup, and we’re happy to report that it’s noticeably superior to 2016 models, even though most mainstream, less videophile-centric publications were oblivious to the improvements. Gradations and brightness control in the area just above black were finer on the LG C7, resulting in visibly less macroblocking, noise and pixellation compared with last year’s B6, C6, E6 and G6. Viewers can now watch even heavily compressed, bit-starved dark scenes such as those in certain episodes of Games of Thrones without being distracted by posterisation and fizzy artefacts.

To była opinia Vincenta na temat B7 sprzed dużej aktualizacji firmware'u. Na C8 na pewno jest jeszcze nieco lepiej.

A wracając do wyboru - tak Sony i Panasonic mają wciąż lepszą elektronikę niż LG, choć LG z roku na rok nadrabia zaległości i obecnie według mnie są już niedalego za Sony i Panasonic. Jak chcesz wybrać FZ800, to będzie to obecnie najlepszy TV to filmów (większa dokładność odzwierciedlenia kolorów, nieco mniejsze szumy/posteryzacja, lepszy upłynniacz). Są też jednak i minusy - np. gorszy ABL, brak DV, gorszy smartOS. Jeśli chcesz najlepszy obraz - bierz FZ800, będziesz na pewno zadowolony :) 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Subman napisał:

@Piotrek Kowalczyk

Jak podajesz zdjęcia to podawaj źródła. Te zdjęca Loewe i C8 są na stronie https://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1525423234  Problem który tam jest pokazany dotyczy algorytmów Dolby Vision i współpracy z Apple TV w wersji 11.4 i tego jak mapowana jest jasność. Panasonic nie ma w ogóle Dolby Vision, więc faktycznie tego problemu w ogóle nie będzie :)  Sony A1 musiało czekać bardzo, bardzo długo na wydanie pierwszej wersji Dolby Vision i tam również występują podobne problemy. Są to problemy wieku dziecięcego DV (stwierdzono błąd w implementacji DV), który opisał bardzo dokładnie Vincent. Wszystko będzie pewnie poprawiane, ale tu musi być poprawiony i firmware w telewizorach i po stronie nadawczej (czyli na Apple TV).

Nie wiem o co chodzi z tymi telewizorami na wystawie, ale poznaje te zdjęcie porównawcze Sony A1 i B7. To zdjęcie B7 było zrobione przed dużą aktualizacją firmware'u B7 i bardzo ciekawy jestem jak obecnie by ono wyszło. Ale generalnie masz rację - tak LG ma nieco większe szumy w scenach o niskich jasnościach, ale trzeba zdawać sobie też sprawę z tego, że zdjęcie ma bardzo mocno podniesioną ekspozycję po to aby ten efekt można było zauważyć. LG nie ma jednak żadnych problemów z ginącymi szarościami. Zacytuję ponownie:

http://www.tvtest.pl/testujemy-lg-oled55b7v/

Vincent Teoh -  https://www.hdtvtest.co.uk/news/oled55c7v-201706144480.htm

To była opinia Vincenta na temat B7 sprzed dużej aktualizacji firmware'u. Na C8 na pewno jest jeszcze nieco lepiej.

A wracając do wyboru - tak Sony i Panasonic mają wciąż lepszą elektronikę niż LG, choć LG z roku na rok nadrabia zaległości i obecnie według mnie są już niedalego za Sony i Panasonic. Jak chcesz wybrać FZ800, to będzie to obecnie najlepszy TV to filmów (większa dokładność odzwierciedlenia kolorów, nieco mniejsze szumy/posteryzacja, lepszy upłynniacz). Są też jednak i minusy - np. gorszy ABL, brak DV, gorszy smartOS. Jeśli chcesz najlepszy obraz - bierz FZ800, będziesz na pewno zadowolony :) 

Gdybym brał 55 cali pewnie padłoby na LG a tak to zastanawiam się bo przy 65 calach wady są bardziej widoczne. W Sonym jest DV ale ma problemy z przyciemnianiem obrazu. Najlepiej byłoby zamówić dwa i sobie wybrać.. boje się obrazu LG przy słabym materiale ale nie wiem jak bardzo byłaby zauważalna to różnica. Nie chce odsyłać rozpakowanego i używanego sprzętu.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy slabym materiale 55 czy 65 cali to juz nie robi roznicy chyba w zadnym tv. Fakt ,na LG wyglada to nieakceptowalnie ,material w SD wyglada jak z VHS-u??.. Z drugiej strony nie kupuje sie Oleda 65 cali zeby ogladac jakis sh.t.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, peyo111 napisał:

Przy slabym materiale 55 czy 65 cali to juz nie robi roznicy chyba w zadnym tv. Fakt ,na LG wyglada to nieakceptowalnie ,material w SD wyglada jak z VHS-u??..

No bez przesady z tym HVS :) Widzę że tu często pojawiają się skrajne opinie. Nie ma problemu z obrazem w niskich jakościach na LG, choć oczywiście najlepszy jest tu Sony ze swoją łagodną gradacją. W HDRze zwycięża jendak LG (ze względu na wsparcie DV i najlepszy ABL i generalnie najwyższą mierzoną jasność). W bardzo dobrych jakościowo materiałach 4k różnice według mnie są bardzo niewielkie, choż jeśli chodzi o precyzję i dokładność, to Panasonic jest tu oczywiście najlepszy.

Jeśli chodzi o postprocessing, to spójrzcie też na to jak dobrze sobie radzi obecna 8 generacja OLEDów LG w gracacji: https://www.rtings.com/tv/tests/changelog/gradient - jest tak samo dobra jak w Sony. To gdzie jeszcze LG jest w tyle - to niestety upłynniacz (czasami pojawiają się artefakty). Na tym polu Panasonic jest nieco lepszy. Warto też wiedzieć, że LG bardzo często wymaga kalibracji, a taki Panasonic już na starcie ma bardzo dobry obraz.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...