Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED 55" C8 | TEST | Telewizor ThinQ na 2018r z technologią Ultra HD Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 5.11.2019 o 23:41, zorro102 napisał:

 

Natomiast w podobnej kwocie do C9 możesz mieć nową serię Panasonica, jest znacznie lepsza niż C8 czy C9, dostaniesz znacznie lepszy ruch, lepsze kolory po wyjęciu z pudełka, bardziej dokładny tryb HDR (dodatkowo obsługę HDR+), dobre skalowanie HD.  Minusy: brak funkcji łagodnej gradacji  i słaby system multimedialny...  ale szczerze mówiąc mimo że webos LG wydaje się rozbudowany to dostępne aplikacje są tak naprawdę przeciętne i daleko mu do androida     

 

Jaka to seria?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, John Forum Usa napisał:

Jaka to seria?

lub GZ 1500 - którego gorąco polecam. Dostaniesz lepszy dźwięk niż w C9 plus możliwość podpięcia suba - co da ci system z soundbarem. Oczywiście lepiej jest kupić dobry soundbar oddzielnie - ale jak cenisz minimalizm to można z tym żyć bo dźwięk w miarę OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wszystko prawda, co piszesz o Pasikoniku :) Lecz, jeśli chcesz już porównywać różne OLEDy, to nie zapominaj o sporej przewadze obrazowej LG nad innymi, czyli znacznie lepszej jasności.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Barnaba napisał:

To wszystko prawda, co piszesz o Pasikoniku :) Lecz, jeśli chcesz już porównywać różne OLEDy, to nie zapominaj o sporej przewadze obrazowej LG nad innymi, czyli znacznie lepszej jasności.

Absolutnie tak nie jest - po za testowymi pomiarami, nie zauważysz różnicy jasności między np. Panasoniciem  a LG, są to bardzo ale to bardzo małe różnice i zależne w dużej mierze od sztuki jaką otrzymasz. Po drugie system dynamicznego mapowania tonów w HDR w LG jest dość problematyczny, ogólnie rozjaśnia obraz - z początku wydaje się  to dobrym rozwiązaniem bo efekt HDR wydaje się mocniejszy, ale paradoksalnie jest odwrotnie, poprzez rozjaśnienie całości , obraz wydaje się dość sztuczny i płaski, dlatego choćby w rzeczonym Panasonicu HDR jest bardziej naturalny, zdecydowanie lepiej i łatwiej wyłapujesz wszystkie niuanse , "grę świateł", sprawia to lepsze wrażenie mimo że  w pomiarach ma mniejszą jasność. Do super jasnego salonu i oglądania głównie w dzień TV z + - 700 nitami i tak się nie nadają, więc Panas czy LG i tak będzie za ciemny. Jedyny problem że inni producenci mają bardziej agresywny ABL niż LG, ale to też można obejść - w końcu po coś jest menu serwisowe 😀

I pobrał ktoś tą aktualizację? - bo u sąsiada rano był komunikat, wieczorem zaś aktualizacja nie dostępna, bo jak rzeczywiście poprawili ruch to jutro grzeję po C8 za 6900zł  i nie mam pytań 😀

Edytowane przez zorro102

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mni nie znajduje aktualizacji. Na stronie LG również jej nie ma. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj oglądałem panasa gz 950 w 65calach cena 10,999zł.

I faktycznie jest coś w tym ,że od razu z pudła na ustawieniach domowych obraz robi wrażenie.

Początkowo myślałem że jest po kalibracji gdyż  już na starcie bardzo dobrze wyglądały kolory takie bliskie naturalności.

Jestem pod wrażeniem obrazu jego płynności tej glebi.

Naprawdę z tv bije taką żywą naturalnością w kolorach.

Naprawdę fajny tv.

Gorzej już z pilotem i obsługą Smart TV.

Pilot z epoki kamienia łupanego, grafika plus Smart też taki nijaki.

Ale co by nie mówić zastanawia mnie jakim cudem taka potęga  LG w panelach oled nie potrafi zrobić tego w swoich telewizorach.

Skoro Panas czy Sony na matrycach LG potrafi jeszcze wyciągnąć więcej niż sam producent to jest ciekawe.

Nie mniej ja czekam na wymianę mojej B7 na C9 przez serwis i tutaj pełen szacun dla firmy.

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj oglądałem panasa gz 950 w 65calach cena 10,999zł.
I faktycznie jest coś w tym ,że od razu z pudła na ustawieniach domowych obraz robi wrażenie.
Początkowo myślałem że jest po kalibracji gdyż  już na starcie bardzo dobrze wyglądały kolory takie bliskie naturalności.
Jestem pod wrażeniem obrazu jego płynności tej glebi.
Naprawdę z tv bije taką żywą naturalnością w kolorach.
Naprawdę fajny tv.
Gorzej już z pilotem i obsługą Smart TV.
Pilot z epoki kamienia łupanego, grafika plus Smart też taki nijaki.
Ale co by nie mówić zastanawia mnie jakim cudem taka potęga  LG w panelach oled nie potrafi zrobić tego w swoich telewizorach.
Skoro Panas czy Sony na matrycach LG potrafi jeszcze wyciągnąć więcej niż sam producent to jest ciekawe.
Nie mniej ja czekam na wymianę mojej B7 na C9 przez serwis i tutaj pełen szacun dla firmy.
 
 
 
 
 
 
Czemu wymieniają na C9?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak to czemu... bo nie mają B7? :) Wymieniają na to co mają dostępne/aktualne czyli C9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W lipcu tego roku wyminieli mi matrycę gdyż stara wypaliła się.

Nowa natomiast posiada wadę tzw widoczny banding kilka pasów od góry na dol.

I ją również reklamowałam ale tym razem zażądałem wymiany tv na nowy lub zwrot gotówki.

I  od sierpnia z różnymi przepychankami z serwisem lokalnym oraz z LG zapadła decyzja o wymianie na nowy.

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Ketsurui napisał:

U mni nie znajduje aktualizacji. Na stronie LG również jej nie ma. 

Wczoraj rano była do pobrania 5.10.35 bo mi się wyświetlił komunikat. Oczywiście nauczony tym że u LG aktualizacja robi więcej szkody niż pożytku nie zaktualizowałem a dziś rzeczywiście nic nie ma do pobrania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No jak to czemu... bo nie mają B7?  Wymieniają na to co mają dostępne/aktualne czyli C9.
Szczęście w nieszczęściu
Brawo dla LG

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj rano była do pobrania 5.10.35 bo mi się wyświetlił komunikat. Oczywiście nauczony tym że u LG aktualizacja robi więcej szkody niż pożytku nie zaktualizowałem a dziś rzeczywiście nic nie ma do pobrania
Może zepsuli coś i wycofali update?
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te aktualizacje pojawiają się i znikają ;) Ostatnią .20 też raz widziałem (ale nie aktualizowałem), a gdy już chciałem, to jej nie znajdowało. Po krótkim czasie znowu się pojawiła. Więc cierpliwości :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, zorro102 napisał:

Absolutnie tak nie jest - po za testowymi pomiarami, nie zauważysz różnicy jasności między np. Panasoniciem  a LG, są to bardzo ale to bardzo małe różnice i zależne w dużej mierze od sztuki jaką otrzymasz

Tutaj chodzi właśnie o ABL, który gołym okiem w specyficznych sytuacjach zauważy każdy. A że skoki narciarskie u nas są dość popularne, to pierwszy lepszy wujek Stefan, którego zaprosisz na wspólne oglądanie po chwili zauważy że coś z tym Panasonikiem jest nie tak, że obraz się co chwilę rozjaśnia i ściemnia...

7 godzin temu, zorro102 napisał:

Jedyny problem że inni producenci mają bardziej agresywny ABL niż LG, ale to też można obejść - w końcu po coś jest menu serwisowe 

Poproszę o jakieś potwierdzone info, że da się wyłączyć/zmniejszyć ABL w menu serwisowym, nie powodując tym samym, że maksymalna jasność TV nie spada drastycznie (z poziomu tych 700 nitów do gdzieś 200, co powoduje że ta operacja jest bez sensu). Wg mojej wiedzy to co napisałeś to jest nieprawda.

8 godzin temu, zorro102 napisał:

Po drugie system dynamicznego mapowania tonów w HDR w LG jest dość problematyczny, ogólnie rozjaśnia obraz - z początku wydaje się  to dobrym rozwiązaniem bo efekt HDR wydaje się mocniejszy, ale paradoksalnie jest odwrotnie, poprzez rozjaśnienie całości , obraz wydaje się dość sztuczny i płaski

Po to jest ta opcja żebyś zdecydował czy chcesz jej używać czy nie. To co opisałeś jako problematyczne dokładnie tak ma działać, bo do tego jest ta opcja: ma wyciągnąć detale bliskie czerni, żeby były bardziej widoczne, a najjaśniejsze partie ściemnić, żeby nie zlewały się w jedną wielką plamę. W efekcie otrzymujesz obraz, który ma po prostu więcej detali, które możesz zobaczyć. A to że całość jest jaśniejsza, wielu osobom się po prostu podoba. W czasach B7 dynamiczne mapowanie HDR nie było dostępne w trybie 'gra'. Telewizor próbował zachować detale w najjaśniejszych partiach (żebyś coś widział w grach masterowanych na 10 tys nitów) kosztem ogólnej jasności. Konkurencyjne OLEDy miały w nosie detale i ogólnie wyświetlały jaśniejszy obraz. Przez forum przetoczyła się fala krytyki na LG, że ich OLEDy nie są w HDRze tak jasne jak konkurencja. LG rozwiązało ten zarzut wprowadzając tą opcję, ale jak zawsze znajdą się malkontenci, których nie da się zadowolić.

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, zorro102 napisał:

Do super jasnego salonu i oglądania głównie w dzień TV z + - 700 nitami i tak się nie nadają, więc Panas czy LG i tak będzie za ciemny

A tego to już nie rozumiem w żaden sposób :( Używasz telewizora jako źródła światła?? Zapewniam wszystkich, że  każdy z OLEDów nadaje się do normalnego oglądania w jasnych salonach. Miałem jeden telewizor, który rzeczywiście się nie nadawał w takich warunkach - był to projekcyjny Sony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda że oled w jasnym pomieszczeniu daje spokojnie radę.

U rodziców jest Samsung zakrzywiony led i za cholerę nie idzie w dzień oglądać a pokój mają mniej nasłoneczniony niż u mnie.

Kiedy mój B7 był w serwisie to na krótko zawiesiłem plazmę LG 50 z drugiego pokoju i faktycznie w dzień cienizna , dopiero wieczorem było oki.

Także spokojnie podpisuję się dwiema rękoma że oled spokojnie sobie radzi w jasnym pokoju.

Dodam że okno mam na przeciwko zawieszonego tv. Drugie jest z lewej strony patrząc na tv a dodatkowo kolejne okno jest w kuchni po prawej stronie,pomieszczenie z aneksem kuchennym.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, efel napisał:

Tutaj chodzi właśnie o ABL, który gołym okiem w specyficznych sytuacjach zauważy każdy. A że skoki narciarskie u nas są dość popularne, to pierwszy lepszy wujek Stefan, którego zaprosisz na wspólne oglądanie po chwili zauważy że coś z tym Panasonikiem jest nie tak, że obraz się co chwilę rozjaśnia i ściemnia...

Jak tak tylko o moim przypadku.

Użytkuje Panasonica FZ800 od początku roku. Używam go sporo (ponad 3000h) i nie widziałem ani razu tego efektu (na skokach, hokeju również).

Tv stoi u mnie w dość ciemnym pomieszczeniu (okno od wschodu) co działa na plus.

Mając na uwadze powyższe uważam, że "problem" APL jest trochę demonizowany. Choć na pewno w niektórych sytuacjach użytkowych może występować (np. jasny pokój, specyficzne treści)

Fakt, ze nie oglądałem skoków narciarskich z wujkiem Stefanem. Może on zauważyłby ten efekt? ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odbiegamy od tematu :) Jakieś inne wieści o nowym FV .35 ? Inne zmiany?

 

PS.
Dziwne że pojawił się i już go nie ma hmmm... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, SlR napisał:

Jakieś inne wieści o nowym FV .35 ? Inne zmiany?

 

PS.
Dziwne że pojawił się i już go nie ma hmmm... 

Przez OTA że go nie ma to raczej normalne, ale dlaczego nie ma go na stronie www ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...