Skocz do zawartości
Maciej Koper

Panasonic FZ800 | TEST | OLED 2018 Ultra HD z HDR10+

Rekomendowane odpowiedzi

@Gmeru

@Maciej Koper

Przepraszam, że tak wywołuje ale mam bardzo ważne pytanie. Dlaczego daliście Panasonicowi referencje?

Zakupiłem i okazuje się, że telewizory FZ800 i FZ950 są wadliwe. Nie można na nich oglądać materiałów z Netflixa 4K HDR.

Za granicą telewizor wszyscy zachwalają bo ma swoje + ale teraz płaczą bo nie mogą oglądać Netflixa...

W każdym materiale 4K HDR jest coś takiego. Jak płynność ustawimy na 0 to mamy obraz, który tnie się tak, że dziecko pyta się o co chodzi... nigdy nic takiego wcześniej w życiu nie widziałem. Jak weźmiemy płynność na 5-10 to oczywiście problem prawie znika ale cały obraz rozwala się przez artefakty i nie są to takie artefakty, że coś leci i znika tylko ktoś przechodzi w jakiejkolwiek scenie i wszystko się rozwala. Widzimy jeden wielki rozwalony obraz przy jakimkolwiek ruchu. Nie ma żadnych ustawień na których można oglądać Netflix 4K HDR. Gdybym jeszcze tylko ja to widział to można by było nazwać mnie jakimś dziwakiem itp. ale to widzi każda osoba, która widziała ten telewizor.

Na zagranicznych forach piszą, że jakiekolwiek oglądanie to bez upłynniacza ale bez upłynniacza obraz jest w takim zacięciu, że nie widziałem czegoś takiego i nigdy bym nie pomyślał, że coś takiego może się wydarzyć w telewizorze za ponad 10 tys. zł. Nie widziałem czegoś takiego nawet w telewizorze manty na działce za 700 zł. Na żadnym urządzeniu... nie wiem jak to nawet nazwać.

Przepraszam, że tak napisze ale jak dla mnie to wprowadzacie ludzi w błąd. Netflix to podstawa w dzisiejszych czasach a w waszych tekstach nie ma o tym mowy.

Proponuje to zmienić w teście. Telewizor trzeba sprzedać na grosze i kupić jakiegoś LG lub Sony bo tam nie problemu przy Netflix.

Jeżeli tego nie wprowadzicie to będziecie mega nie w porządku wobec innych ludzi. Myślałem, że na konkurencyjnym forum facet robi kasę na ludziach więc oszukuje ale wy jesteście specjalistami, to wam się ufa, wy jesteście swego rodzaju autorytetami w tej dziedzinie. Dajcie znać. Jak nic się nie zmieni to wasze sumienie. Moim zdaniem powinniście napisać w teście aktualizację, że Netflix nie działa prawidłowo w 4K HDR. Teraz co 2-3 serial wychodzi w HDR.

Jestem ciekaw co wy na to powiecie :(  

 

Myślałem, że to jakaś wada ale informacji za granicą pojawiło się mega dużo w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie do mnie tekst ale z racji że posiadam fz800 pozwolę się wypowiedzieć...

oglądam netflixa z aplikacji wbudowanej oraz z shielda... i nic takiego nie zaobserwowałem  aby obraz przycinał się, upłynniacze mam ustawione na 10/5 lub w ogóle wyłączono, nie zaobserwowałem takich przypadków ani na zwykłym 4K ani na tym z HDR, wiec masz coś nie tak z ustawieniami lub może net za słaby do 4k HDR.

Podaj przykład filmu to zweryfikuję specjalnie dla Ciebie.

Edytowane przez darekgra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że testowałem ten TV na dużych materiałach, to wiem, że problem jest. Ale akurat na Natflix nie powinno się dziać coś takiego, bo jest bardzo mały bitrate z Netflixa i TV bez problemu powinien działać poprawnie. Przywróć ustawienia fabryczne, zobacz czy działa Ci dobrze internet. Warto czytać forum, bo ja wyraźnie napisałem, jakie ma problemy FZ800, ale „eksperci” uznali to za herezje, a widać ze problem istnieje.

@MarcinKK

Edytowane przez Daniel Towalski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, MarcinKK napisał:

@Gmeru

@Maciej Koper


Jestem ciekaw co wy na to powiecie :(  

 

Na FZ800 nie mam takiego problemu. Przy materiałach 4K (jak i w ogóle) obsługa ruchu jest świetna.

Nie mam potrzeby stosowania upłynniacza - ustawienia płynności filmu na 0, jeśli już to maksymalne ustawienie IFC dla filmu to 2.

Na Netflixie podobnie. Ten tv ma świetną obsługę ruchu.

Sam telewizor w mojej ocenie jest genialny. Jakość obrazu jest obłędna. Nie mogę przyłapać go na żadnej słabości.  Przed zakupem porównywałem w warunkach domowych z dwoma LEDami premium oraz dwoma Oledami.

 

 

P.S.

Nie wiem co odpowiedzą @Gmeru i @Maciej Koper, ale wydaję mi się, że coś źle testujesz (może złe materiały źródłowe, ustawienia tv, itd) lub po prostu faktycznie trafiłeś jakieś trefne sztuki.

P.P.S.

Oczywiście potencjalnym nabywcom tego telewizora polecam żeby sprawdzili tv sami, nie wierząc w 100% we wpisy na forach - łącznie z moim! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płynność ruchu w filmach 4K świetna, nic się nie dzieje nawet jakbym chciałem coś znaleźć to nie mogłem. Dopiero w 4K HDR dzieją się cuda. Może coś mam uszkodzone bo nie ma opcji tego nie zauważyć.

Bardziej widoczne przykłady tak na szybko to:

- odcinek 5 serialu NIGHTFLYERS od początku jak jest scena jak pokazują schody.

- kolejny przykład to 13:10 odcinek 4 NIGHTFLYERS. Tutaj widać to jeszcze bardziej bo na wyłączonym upłynniaczu lampa cała drga jakby na pokładzie mieli problem z natężeniem prądu ?

- jakakolwiek scena z ruszającym się statkiem również powoduje jeszcze większy efekt.

Przy Narcos Meksyk było tak samo. Cały obraz w zacięciu.

Internet pobiera od około 11 do 15 ( jest to podobno maks dla Netflixa)

Dziwi mnie to dlaczego przy zwykłym 4K nie widzę żadnego problemu.

Oczywiście jak wezmę w tym przypadku płynność na 5-7 czy 10 to jest w porządku ale jakikolwiek trochę szybszy ruch powoduje rozwalenie obrazu przy innych scenach. Np. na początku w tym serialu jest znaczek Netflix a później takie paski kolorowe rozjeżdżają się na boki to oczywiście rozwalają się przy upłynniaczu nawet na 2. Mówię o tym wstępie z paskami bo jest blisko początku, który się zacina. W Narcos przy włączonym upłynniaczu ktoś przejdzie i mamy cały obraz rozwalony bo tak to trzeba nazwać :)

Nie jestem specjalistą ale skoro w filmach 4K, nawet tych świeższych z dobrą jakością, nie ma żadnego problemu, nigdy go nie zauważyłem, nawet teraz szukając problemu to HDR jest uszkodzony w tym TV . W HDR cokolwiek oglądamy to problem występuje cały czas, że wolimy oglądać w sypialni bo naprawdę nie da się tego oglądać, oczy wysiadają całej rodzinie :)

Każdy inny materiał z 4K bez HDR jest świetny.

Spróbuje jeszcze wyzerować ustawienia.

@darekgra jak będzie wstanie sprawdzić byłbym wdzięczny.

Kiedyś nigdy nie używałem czegoś takiego jak upłynniacz. Mieliśmy Sonego i nigdy ale to nigdy w życiu nie miałem problemów z ruchem. Obraz nigdy nie był w zacięciu. Nigdy też nie widziałem rozwalającego się całego obrazu bo ktoś przeszedł :) Oczywiście wady są tylko w 4K HDR ale chyba do tego kupiliśmy ten telewizor :( Pewnie mój stary sony nie wyrobiłby jakby miał 4K i HDR ale skoro producent daje takie opcje i sprzedaje telewizor za takie pieniądze to musi działać dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również jestem posiadaczem tego TV na początku miałem z nim problemy mianowicie z upłynniaczami i artefaktami lecz po podłączeniu do niego Nvidia Shield jakiekolwiek problemy ustały, Upłynniacz na Minimum wszystko inne może pozostać włączone. 

0 przycięć 0 artefaktów za to Genialny Obraz polecam TV

Za to mam inny problem mianowicie z dźwiękiem przestrzennym. 

Posiadam owy TV soundbar JBL 5.1 oraz Shielda moje połączenie to HDMI ARC TV z Soundbarem i HDMI shield do TV.

Jeśli dźwięk jest 5.1  z TV to soundbar go wykrywa  natomiast jeśli dźwięk 5.1 idzie z Shielda cały czas tylko stereo jakieś porady ? jak to naprawić (ustawić) ? 
Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krystian lol to taki sam zestaw jak u mnie :)

co do dźwięku włącz jakiś materiał na tv nie z HDMI wejdź w ustawienia dźwięk, wybór SPDiF ustaw na auto. Następnie włącza coś z HDMI np shild wejdź ponownie w ustawienia dźwięk, format dźwięku HDMI ustaw na bitstream. Bedzie wszystko co ma DD lub DTS w 5.1 poza Netflix z Shield ponieważ bar 5.1 niema dekodera DD+, ale ja oglądam netflixa z apki wbudowanej w tv wtedy jest 5.1.

jest opcja aby i z Shield był dźwięk 5.1 w tv w ustawieniach dźwięk ustaw wybór głośnika na TV a nie kino domowe, wtedy trzeba pilotem od tv zjechać głośnością na 0 a na SB mamy dźwięk 5.1 z aplikacji Netflix z shielda. Jednak w tym wypadku tracimy możliwość sterowania głośnością SB pilotem od tv.

Edytowane przez darekgra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, krystian lol napisał:

Również jestem posiadaczem tego TV na początku miałem z nim problemy mianowicie z upłynniaczami i artefaktami lecz po podłączeniu do niego Nvidia Shield jakiekolwiek problemy ustały, Upłynniacz na Minimum wszystko inne może pozostać włączone. 

0 przycięć 0 artefaktów za to Genialny Obraz polecam TV

Włączyłem Netflixa przez PS4 PRO. Sytuacja bez zmian :(

Najpierw napisze do Panasonica bo dla mnie to telewizor jest po prostu uszkodzony :( jeżeli u was tego nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, MarcinKK napisał:

Włączyłem Netflixa przez PS4 PRO. Sytuacja bez zmian :(

Najpierw napisze do Panasonica bo dla mnie to telewizor jest po prostu uszkodzony :( jeżeli u was tego nie ma.

Więc wydaje mi się że to problem z konkretnym modelem po ustawieniu upłynniacza na tryb minimalny wszystko działa perfekcyjnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, krystian lol napisał:

Więc wydaje mi się że to problem z konkretnym modelem po ustawieniu upłynniacza na tryb minimalny wszystko działa perfekcyjnie. 

Włączyłem minimum, obraz jest w mniejszym zacięciu ale już pojawiają się artefakty, po włączeniu pośrednie to już koniec oglądania bo rozjeżdża się wszystko.

Najbardziej i tak zastanawia mnie dlaczego problemu nie ma w 4K a jest w HDR :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, darekgra napisał:

Krystian lol to taki sam zestaw jak u mnie :)

co do dźwięku włącz jakiś materiał na tv nie z HDMI wejdź w ustawienia dźwięk, wybór SPDiF ustaw na auto. Następnie włącza coś z HDMI np shild wejdź ponownie w ustawienia dźwięk, format dźwięku HDMI ustaw na bitstream. Bedzie wszystko co ma DD lub DTS w 5.1 poza Netflix z Shield ponieważ bar 5.1 niema dekodera DD+, ale ja oglądam netflixa z apki wbudowanej w tv wtedy jest 5.1.

jest opcja aby i z Shield był dźwięk 5.1 w tv w ustawieniach dźwięk ustaw wybór głośnika na TV a nie kino domowe, wtedy trzeba pilotem od tv zjechać głośnością na 0 a na SB mamy dźwięk 5.1 z aplikacji Netflix z shielda. Jednak w tym wypadku tracimy możliwość sterowania głośnością SB pilotem od tv.

Ustawiłem jak mówiłeś z Bitstream jednak gdy puszczam z laptopa strumieniowo np Vikingów na Tv na soundbarze mam DOLBY.... a jeśli robie to samo ale do Aplikacji Kodi na Shieldzie tego 5.1 nie ma nawet w takich ustawieniach o czymś  zapomniałem ? Na netflixie zależy mi najmniej ponieważ praktycznie go nie używam jednak często coś strumieniuję na Shielda lub Gram i fajnie było by mieć dźwięk 5.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MarcinKK w serialu Nightflyers w podanych scenach faktycznie bez uplynniacze klatkuje ale jak włączyłem uplynniacze na pośredni wszystko jest ok ruch prawie idealny i artefaktów brak nawet na tych kolorowych paskach. Lampa też ok

Znów w Narcos nawet bez uplynniacze jest ok.

Ciekawe czy to nie ma związku z iloscią klatek na sekundę.

Może to wina aplikacji w tv, sprawdzę jeszcze jak to wygląda przez shielda.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, MarcinKK napisał:

Płynność ruchu w filmach 4K świetna, nic się nie dzieje nawet jakbym chciałem coś znaleźć to nie mogłem. Dopiero w 4K HDR dzieją się cuda. Może coś mam uszkodzone bo nie ma opcji tego nie zauważyć.

Bardziej widoczne przykłady tak na szybko to:

- odcinek 5 serialu NIGHTFLYERS od początku jak jest scena jak pokazują schody.

- kolejny przykład to 13:10 odcinek 4 NIGHTFLYERS. Tutaj widać to jeszcze bardziej bo na wyłączonym upłynniaczu lampa cała drga jakby na pokładzie mieli problem z natężeniem prądu ?

- jakakolwiek scena z ruszającym się statkiem również powoduje jeszcze większy efekt.

Przy Narcos Meksyk było tak samo. Cały obraz w zacięciu.

Internet pobiera od około 11 do 15 ( jest to podobno maks dla Netflixa)

Dziwi mnie to dlaczego przy zwykłym 4K nie widzę żadnego problemu.

Oczywiście jak wezmę w tym przypadku płynność na 5-7 czy 10 to jest w porządku ale jakikolwiek trochę szybszy ruch powoduje rozwalenie obrazu przy innych scenach. Np. na początku w tym serialu jest znaczek Netflix a później takie paski kolorowe rozjeżdżają się na boki to oczywiście rozwalają się przy upłynniaczu nawet na 2. Mówię o tym wstępie z paskami bo jest blisko początku, który się zacina. W Narcos przy włączonym upłynniaczu ktoś przejdzie i mamy cały obraz rozwalony bo tak to trzeba nazwać :)

Nie jestem specjalistą ale skoro w filmach 4K, nawet tych świeższych z dobrą jakością, nie ma żadnego problemu, nigdy go nie zauważyłem, nawet teraz szukając problemu to HDR jest uszkodzony w tym TV . W HDR cokolwiek oglądamy to problem występuje cały czas, że wolimy oglądać w sypialni bo naprawdę nie da się tego oglądać, oczy wysiadają całej rodzinie :)

Każdy inny materiał z 4K bez HDR jest świetny.

Spróbuje jeszcze wyzerować ustawienia.

@darekgra jak będzie wstanie sprawdzić byłbym wdzięczny.

Kiedyś nigdy nie używałem czegoś takiego jak upłynniacz. Mieliśmy Sonego i nigdy ale to nigdy w życiu nie miałem problemów z ruchem. Obraz nigdy nie był w zacięciu. Nigdy też nie widziałem rozwalającego się całego obrazu bo ktoś przeszedł :) Oczywiście wady są tylko w 4K HDR ale chyba do tego kupiliśmy ten telewizor :( Pewnie mój stary sony nie wyrobiłby jakby miał 4K i HDR ale skoro producent daje takie opcje i sprzedaje telewizor za takie pieniądze to musi działać dobrze

Shield Netflix na NIGHTFLYERS działa Idealnie upłynniacz w TV na minimum ustawienia obrazu "Normalny"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krystian lol musisz zmienić ustawienia przekazywania dźwięku w KODI

Ustawienia zmień na tryb expercki

System

Dźwięk włącz, zezwalaj na przekazywanie dźwięku,obsługuje format DD, transkoduj do formatu DD i obsługuje format DTS, wyłącz obsługuje format DDplus.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, darekgra napisał:

MarcinKK w serialu Nightflyers w podanych scenach faktycznie bez uplynniacze klatkuje ale jak włączyłem uplynniacze na pośredni wszystko jest ok ruch prawie idealny i artefaktów brak nawet na tych kolorowych paskach. Lampa też ok

Znów w Narcos nawet bez uplynniacze jest ok.

Ciekawe czy to nie ma związku z iloscią klatek na sekundę.

Może to wina aplikacji w tv, sprawdzę jeszcze jak to wygląda przez shielda.

 

To znaczy, że u mnie jest coś tak skoro u Ciebie przy paskach jest ok nawet na pośrednim. U mnie wystarczy zrobić upłynniacz na minimum lub na 1/10, żeby paski miały artefakty :(

Narcos Meksyk 4K HDR bez upłynniacza masakra, cały obraz w zacięciu.

Narcos 1 2 w 4K jest dobrze :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, darekgra napisał:

Krystian lol musisz zmienić ustawienia przekazywania dźwięku w KODI

Ustawienia zmień na tryb expercki

System

Dźwięk włącz, zezwalaj na przekazywanie dźwięku,obsługuje format DD, transkoduj do formatu DD i obsługuje format DTS, wyłącz obsługuje format DDplus.

 

Dokładnie tak mam zrobione.  Po wystartowaniu czegoś w 5.1 zawsze pokazuje ci się na barze Info ? czy dzieje się to bez jakiegokolwiek komunikatu ?  A co  masz w ustawieniach Shield jeśli chodzi o dźwięk 

Po uruchomieniu materiału w Kodi jak dam dźwięk mam [NIEZNANY] AAC 5.1 6 kanały
ale na soundbarze nie wyświetliło się DOLBY tak jak przesyłał bym to na TV a nie Shielda 

Edytowane przez krystian lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Shield mam dźwięk ustawiony na auto.

Bar pokazuje tylko wtedy gdy jest zmiana formatu.

W kodi wyłącz jeszcze w ustawieniach odtwarzacz wideo - synchronizuje odtwarzanie z wyświetlaczam ustaw na wyłączony. 

Wtedy u mnie śmiga wszystko co ma 5.1 w DD lub DTS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To u mnie zdecydowanie coś jest nie tak bo bar nie wyświetla przejścia na Dolby. Podczas uruchamiania czegoś nawet z Prime Video amazona co jest dźwięk 5.1 nie wymusza na barze przełączenie się w DOLBY ..  już nie wiem jak sobie z tym poradzić ;/ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te dwa ustawienia w tv masz tak jak pisałem?

Ja tak mam to poustawiane i jest wszystko ok.

Bar po arc kablem z zestawu do tv HDMI2 arc, a shield wpięty do HDMI 1 w tv. Bar wyświetla DD, DTS, lub Pcm tylko wtedy gdy następuje przejście pomiędzy tymi formatami.

Spróbuj podłączyć jeszcze SB kablem optycznym. Może SB coś nie tak.

 

 

Edytowane przez darekgra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, darekgra napisał:

Te dwa ustawienia w tv masz tak jak pisałem?

Ja tak mam to poustawiane i jest wszystko ok.

Bar po arc kablem z zestawu do tv HDMI2 arc, a shield wpięty do HDMI 1 w tv.

Spróbuj podłączyć jeszcze SB kablem optycznym. Może SB coś nie tak.

 

zaczęło działaća ale tylko na Kodim gdy uruchamiam coś z Amazon Prime tam tez jest 5.1 to nie działa na SB jeszcze chce sprawdzić TV ale nie wiem który kanał lub program będzie nadawany w 5.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pl zwykle tv naziemnej nie ma prawdziwego 5.1. owszem wyświetli ci się np na Polsacie DD lecz to jest obcięte do dwóch kanałów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale na C+ lub HBO chyba prędzej coś poleci

ale tylko Kodi daje dźwięk Dolby do SB .. nie wiem dlaczego. U ciebie amazon prime np daje dźwięk 5.1 ? bo na YT chyba nie ma prawda ? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na YouTube normalnie nie ma 5.1 chociaż ostatnia aktualizacja Shield mówiła o tym że posiadają pierwsi na świecie 5.1 na YouTube, lecz materiał z tym dźwiękiem trudno tam znaleźć.

Amazon prime nie posiadam więc nie sprawdzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, darekgra napisał:

Na YouTube normalnie nie ma 5.1 chociaż ostatnia aktualizacja Shield mówiła o tym że posiadają pierwsi na świecie 5.1 na YouTube, lecz materiał z tym dźwiękiem trudno tam znaleźć.

 Amazon prime nie posiadam więc nie sprawdzę.

A gdzie jeszcze prócz KODI uruchamia ci się DOLBY ? jakiś program kanał aplikacja co można to zauważyć ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...