Skocz do zawartości
Maciej Koper

Panasonic FZ800 | TEST | OLED 2018 Ultra HD z HDR10+

Rekomendowane odpowiedzi

30 minut temu, peyo111 napisał:

Fakt ,na LG wyglada to nieakceptowalnie ,material w SD wyglada jak z VHS-u??.. 

ja oglądam z SD tylko Trace TV - obraz na lg (e6)  i na panasonicu (ex780) wygląda podobnie beznadziejnie (nie widzę żadnego lepszego skalowania które niby panas miałby zapewniać)

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2018 o 08:54, Gregs10001 napisał:

Pytanie do forumowiczów - pewnie nie pierwsze. Czy jest duża różnica FZ800 do EZ950? Pytam, bo cena 2k niższa przy ez950. Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Może pomogę.

Otóż moim zdaniem jest jedna dość istotna różnica - Absolute Black Filter na matrycy. Ma go EZ1000 i mają obecne FZ. Natomiast EZ950 nie posiada tego "drobiazgu" co powodowało, że mocno odbija światło (lampy, okna w dzień itp.) w charakterystyczny bordowy kolor. Ja zrezygnowałem z EZ950 właśnie z powodu tych odbić.

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, southorn napisał:

Może pomogę.

Otóż moim zdaniem jest jedna dość istotna różnica - Absolute Black Filter na matrycy. Ma go EZ1000 i mają obecne FZ. Natomiast EZ950 nie posiada tego "drobiazgu" co powodowało, że mocno odbija światło (lampy, okna w dzień itp.) w charakterystyczny bordowy kolor. Ja zrezygnowałem z EZ950 właśnie z powodu tych odbić.

Takie Absolute Black filter nie ma z np. Sony i LG? Tylko, że się inaczej nazywa? :)

 

1 godzinę temu, peyo111 napisał:

Przy slabym materiale 55 czy 65 cali to juz nie robi roznicy chyba w zadnym tv. Fakt ,na LG wyglada to nieakceptowalnie ,material w SD wyglada jak z VHS-u??.. Z drugiej strony nie kupuje sie Oleda 65 cali zeby ogladac jakis sh.t.

Napisałeś tak jakbym specjalnie oglądał w słabej jakości :) Masz jeszcze bardzo dużo filmów i materiałów bez 4K.

52 minuty temu, klaus71 napisał:

ja oglądam z SD tylko Trace TV - obraz na lg (e6)  i na panasonicu (ex780) wygląda podobnie beznadziejnie (nie widzę żadnego lepszego skalowania które niby panas miałby zapewniać)

Jeżeli tak by było to zamówienie padłoby na LG C8 i profesjonalną kalibrację :D a tak to myślę nad AF8 i FZ950 :D

Może inaczej, nie wiem czy ktoś kojarzy ten model. Czy płynność/ruch będzie gorszy w LG niż w takim SONY 55W905A? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Piotrek Kowalczyk napisał:

Gdybym brał 55 cali pewnie padłoby na LG a tak to zastanawiam się bo przy 65 calach wady są bardziej widoczne. W Sonym jest DV ale ma problemy z przyciemnianiem obrazu. Najlepiej byłoby zamówić dwa i sobie wybrać.. boje się obrazu LG przy słabym materiale ale nie wiem jak bardzo byłaby zauważalna to różnica. Nie chce odsyłać rozpakowanego i używanego sprzętu.

Ale po co będziesz kupował dwa telewizory, stawiał je obok siebie, jak wejdziesz w ustawienia i przekręcisz na LG nie ten suwak co trzeba żeby rozjaśnić obraz, po czym stwierdzisz że na LG nie ma czerni...

Testy, które się pojawiają w internecie też trzeba umieć interpretować. Każdy telewizor ma jakieś problemy. Każdy. Są błędy w oprogramowaniu, są jakieś niedoróbki konstrukcyjne, są różne ustawienia, które czasami dziwnie działają i dziwnie się nazywają. Każdy portal, każdy test może wyolbrzymić jakąś wadę, żeby udowodnić jakąś tezę, którą ma autor testu. Prawdziwi profesjonaliści, tacy jak Vincent Teoh wytykają każdą wadę, bo taka ich rola (i dobrze). Natomiast z reguły nie mówią o tym czy dana wada jest poważna czy nie, bo to zostawiają każdemu odbiorcy do indywidualnej oceny. 

Sytuacja cały czas się zmienia, bo wychodzą np aktualizacje oprogramowania które czasami są w stanie sporo namieszać. Przykład: felerna aktualizacja na Sony która w trybie HDR ściemnia obraz jeżeli na ekranie telewizor wykryje nawet malutki statyczny element. Nie istnieje portal który nadąży za tym wszystkim i będzie testował telewizor na nowo po każdej aktualizacji. Biorąc to pod uwagę i to co napisałem wcześniej, że nie ma telewizora idealnego trzeba umieć wybrać sprzęt do własnych potrzeb, czyli zdecydować się na mniejsze zło. Wybrać na podstawie testów sprzęt który będzie najlepiej spełniał dane potrzeby. Nie jest to łatwo zrobić, bo trzeba umieć rozróżnić która wada jest duża, a która w ogóle nie robi znaczenia. Jeszcze trzeba to odnieść do ceny jaką trzeba zapłacić za dany model.

Wiesz dlaczego oledy LG są tak popularne na tym forum? Bo siedzą tu ludzie którzy wiedzą co nieco o telewizorach i dla nich nie ma problemu, żeby wady LG zneutralizować jak najbardziej się da, żeby uzyskać jak najlepszy obraz. Dla ludzi obeznanych w temacie LG to jest świetny wybór, bo dostajesz naprawdę kawał świetnego obrazu za niezłą cenę. Jasne - trzeba wiedzieć z którymi urządzeniami te telewizory najlepiej współpracują, jak ustawić to ustrojstwo, albo przynajmniej mieć świadomość co to jest kalibracja profesjonalna i co daje. 

Podsumowując mój wywód - dla Ciebie lepszym wyborem będzie Panasonic, bo ten sprzęt wyjmujesz z pudełka i on po prostu gra. Nie ma potrzeby gmerania w ustawieniach i nie ma ryzyka, że coś sam spieprzysz. 

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Piotrek Kowalczyk napisał:

Nie jest tak, że napisali to w jednym miejscu, tylko informacje o problemie z czarnym i ciemnych scenach jest wiele. Rozumiem, że możesz nie mieć tego u siebie ale nie zaprzeczaj, że LG nie ma z tym problemu.

Oparłeś się na jednym wpisie kolegi z czarnego forum, który poszedł do sklepu i kręcił ustawieniami "Jasność" w serii 8. Ten sam człowiek zresztą w nazwał Panasonica i LG syfem. Dołożyłeś artykuły, których nie przeczytałeś ze zrozumieniem, a których teść musieli Ci wyjaśniać koledzy, które zresztą dotyczyły serii 7. Za miesiąc przyjdzie następny Piotr Kowalczyk na to tutaj forum, przeczyta Twoje brednie i będzie powielał "LG ma problem bo nie ma czarnego tylko szary - tak piszą znafcy".

Mam nadzieję, że już rozumiesz swój błąd, moje rozdrażnienie i kiedyś też zrozumiesz również szkodliwość takich "teorii" pisanych po 30 min przeglądania sieci?

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, fio2 napisał:

Oparłeś się na jednym wpisie kolegi z czarnego forum, który poszedł do sklepu i kręcił ustawieniami "Jasność" w serii 8. Ten sam człowiek zresztą w nazwał Panasonica i LG syfem. Dołożyłeś artykuły, których nie przeczytałeś ze zrozumieniem, a których teść musieli Ci wyjaśniać koledzy, które zresztą dotyczyły serii 7. Za miesiąc przyjdzie następny Piotr Kowalczyk na to tutaj forum, przeczyta Twoje brednie i będzie powielał "LG ma problem bo nie ma czarnego tylko szary - tak piszą znafcy".

Mam nadzieję, że już rozumiesz swój błąd, moje rozdrażnienie i kiedyś też zrozumiesz również szkodliwość takich "teorii" pisanych po 30 min przeglądania sieci?

Tak, dzięki za wytłumaczenie, treść poprzednią skasuje :) 

1 godzinę temu, fio2 napisał:

Oparłeś się na jednym wpisie kolegi z czarnego forum, który poszedł do sklepu i kręcił ustawieniami "Jasność" w serii 8. Ten sam człowiek zresztą w nazwał Panasonica i LG syfem. Dołożyłeś artykuły, których nie przeczytałeś ze zrozumieniem, a których teść musieli Ci wyjaśniać koledzy, które zresztą dotyczyły serii 7. Za miesiąc przyjdzie następny Piotr Kowalczyk na to tutaj forum, przeczyta Twoje brednie i będzie powielał "LG ma problem bo nie ma czarnego tylko szary - tak piszą znafcy".

Mam nadzieję, że już rozumiesz swój błąd, moje rozdrażnienie i kiedyś też zrozumiesz również szkodliwość takich "teorii" pisanych po 30 min przeglądania sieci?

Rozumiem i zmienię treść - usunę, żeby nikogo w błąd nie wprowadzać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, ciekawe te Wasze wywody, dla mnie największą wadą Panasów w tym momencie są tylko 2 (a efektywnie 1) pełnoprawne HDMI do którego można podpiąć dobry sygnał (a będzie konsola, PC, tuner sat i oczywiście AV po ARC).

To z jakiegoś konkretnego powodu się dzieje? Oszczędności?

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Plebann napisał:

Kurcze, ciekawe te Wasze wywody, dla mnie największą wadą Panasów w tym momencie są tylko 2 (a efektywnie 1) pełnoprawne HDMI do którego można podpiąć dobry sygnał (a będzie konsola, PC, tuner sat i oczywiście AV po ARC).

To z jakiegoś konkretnego powodu się dzieje? Oszczędności?

Statystyka, typowi użytkownicy nie podłączają tylu urządzeń do TV.

A w Twoim przypadku (w moim również) wystarczy wszystko podpiąć do amplitunera. Gdzie problem? ?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@southorn

No tak, musisz mieć AV kompatybilny, 4k HDR itp - cena plus konieczność zmiany.

Plus to jest mocno niewygodne, masz definicję obrazu w TV dla źródła, które się nie będzie (z punku widzenia TV) zmieniało a efektywnie - tak.

Jak jest podłączone źródło pod TV to takie ficzery działają (masz tryb Gra dla konsoli, inny tryb dla PC i tryby się automatycznie zmieniają).

Plus możesz sobie przypiąć inne setupy obrazu do innego źródła. To wszystko są ułatwienia które znikają jak dajesz względnie głupiego pośrednika, jakim jest AV.

Zaleta jest tylko jedna - nie polegasz na z reguły działającym ARC tylko wszystko na prosto.

Edytowane przez Plebann

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli tuner sat do telewizora a konsola do amplitunera.

W moim przypadku nie mam zewnętrznego tunera, mam moduł CI (bardzo praktyczny wynalazek). A konsola podłączona do amplitunera i na tym HDMI mam ustawiony tryb "Gra". Jak zdarza mi się oglądać jakiś film przez konsolę to po prostu przełączam tryb obrazu TV z "Gry" na odpowiedni i po sprawie. Przy każdym źródle ustawienia wszystkich trybów zapamiętują się osobno więc wszystko działa jak należy.

Edytowane przez southorn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, efel napisał:

Ale po co będziesz kupował dwa telewizory, stawiał je obok siebie, jak wejdziesz w ustawienia i przekręcisz na LG nie ten suwak co trzeba żeby rozjaśnić obraz, po czym stwierdzisz że na LG nie ma czerni...

Testy, które się pojawiają w internecie też trzeba umieć interpretować. Każdy telewizor ma jakieś problemy. Każdy. Są błędy w oprogramowaniu, są jakieś niedoróbki konstrukcyjne, są różne ustawienia, które czasami dziwnie działają i dziwnie się nazywają. Każdy portal, każdy test może wyolbrzymić jakąś wadę, żeby udowodnić jakąś tezę, którą ma autor testu. Prawdziwi profesjonaliści, tacy jak Vincent Teoh wytykają każdą wadę, bo taka ich rola (i dobrze). Natomiast z reguły nie mówią o tym czy dana wada jest poważna czy nie, bo to zostawiają każdemu odbiorcy do indywidualnej oceny. 

Sytuacja cały czas się zmienia, bo wychodzą np aktualizacje oprogramowania które czasami są w stanie sporo namieszać. Przykład: felerna aktualizacja na Sony która w trybie HDR ściemnia obraz jeżeli na ekranie telewizor wykryje nawet malutki statyczny element. Nie istnieje portal który nadąży za tym wszystkim i będzie testował telewizor na nowo po każdej aktualizacji. Biorąc to pod uwagę i to co napisałem wcześniej, że nie ma telewizora idealnego trzeba umieć wybrać sprzęt do własnych potrzeb, czyli zdecydować się na mniejsze zło. Wybrać na podstawie testów sprzęt który będzie najlepiej spełniał dane potrzeby. Nie jest to łatwo zrobić, bo trzeba umieć rozróżnić która wada jest duża, a która w ogóle nie robi znaczenia. Jeszcze trzeba to odnieść do ceny jaką trzeba zapłacić za dany model.

Wiesz dlaczego oledy LG są tak popularne na tym forum? Bo siedzą tu ludzie którzy wiedzą co nieco o telewizorach i dla nich nie ma problemu, żeby wady LG zneutralizować jak najbardziej się da, żeby uzyskać jak najlepszy obraz. Dla ludzi obeznanych w temacie LG to jest świetny wybór, bo dostajesz naprawdę kawał świetnego obrazu za niezłą cenę. Jasne - trzeba wiedzieć z którymi urządzeniami te telewizory najlepiej współpracują, jak ustawić to ustrojstwo, albo przynajmniej mieć świadomość co to jest kalibracja profesjonalna i co daje. 

Podsumowując mój wywód - dla Ciebie lepszym wyborem będzie Panasonic, bo ten sprzęt wyjmujesz z pudełka i on po prostu gra. Nie ma potrzeby gmerania w ustawieniach i nie ma ryzyka, że coś sam spieprzysz. 

Dzięki za informację.

Sony podobno poprawiło aktualizacją przyciemnianie https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1537773683

FZ950 ma wyższą jasność niż AF8

AF8 winietuje, FZ950 bardzo równe podświetlenie

Panasonic ŚREDNIA JASNOŚĆ EFEKTU HDR 725 cd/m2

Sony Średnia jakość efektu HDR 650cd/m2 Większość oglądamy wieczorem więc nie jest to dla nas najważniejsze

FZ950 nie ma Dolby Vision

System FZ950 działa płynniej, potrzebuje do podstawowych funkcji (chociaż najbardziej chciałbym mieć system LG OS + Pilot :D )

FZ950 wyjdzie mnie 1,5 tys. więcej

Nie wiem jak jest z ruchem przy satelitarnej i gorszymi materiałami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś niektóre TV Panasonic (np. plazma V20, którą posiadam) miały problem z tunerem SAT i kanałami HD, nawet przy doskonałych warunkach odbioru, dobrej instalacji, dosyć często podczas oglądania występowały typowe zakłócenia dla przekazu cyfrowego, czyli "kwadraciki" (tzw. "pikseloza"). Przy kanałach SD problem nie był widoczny, nie było też problemu z innymi tunerami. Nie wnikając w szczegóły (mam to przetestowane), pytanie do osób, które mają lub testowały dłużej FZ800, czy ten model nie ma takiego problemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, southorn napisał:

Czyli tuner sat do telewizora a konsola do amplitunera.

I kupię fajny TV żeby grać w FHD i bez HDR?

Ja rozumiem, że rozwiązanie jest na wyciągnięcie 2 tysięcy PLN (z kawałkiem pewnie) ale nadal... czemu LG "umi" a w zasadzie reszta oledowców nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Plebann napisał:

czemu LG "umi" a w zasadzie reszta oledowców nie.

Bo sprzęt w dzisiejszych czasach projektują księgowi. Ktoś uznał że wszystkie porty HDMI z pełną prędkością to będzie wydatek dodatkowych 5$ na każdą sztukę telewizora. Rocznie da to koszt np 2 mln $ dla całej firmy, a skorzysta z tego niewielu użytkowników. Księgowy zaproponował 'optymalizację', ktoś to klepnął i jest. LG 'umi' bo oni jeszcze niedawno gonili konkurencję. Musieli się czymś wyróżniać więc dawali wszystkiego więcej, poświęcając tym samym część swoich zysków. Teraz już praktycznie konkurencję dogonili i pewnie chętnie też by obcieli to czy tamto, ale już nie mogą, bo ludzie by się wkurzyli i byłyby straty wizerunkowe. Marketingowo ciężko by im było wciskać nowości, jak część rzeczy jest gorsza niż w poprzednim modelu.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś orientuje się jak to jest z jasnością FZ800 i FZ950? Jest taka sama czy inna? W testach są informację, że różnica może wynikać z wielkości (były testowane dwie wielkości)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można w menu serwisowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :)

Mam dylemat. Czas zamienić Sony Full HD na coś nowszego. Na szczęście ceny Oled 65 to już nie 20 tys.

Poczytałem przez ostatnie dwa dni na forum o Oledach. Chce kupić Oleda bo moim zdaniem jest na tą chwilę najlepszą opcją.

Byłem w sklepie i interesuje mnie półka cenowa w którą łapie się LG C8, FZ800 i AF8.

Po przeczytaniu chyba wszystkich informacji na forum dalej nie wiem co będzie dla mnie dobre :)

Oglądam TV z NC+, Netflix i HBO GO. Gier nie biorę pod uwagę bo gramy czasami weekendami w głupie gry ze znajomymi ?

Z tego co przeczytałem to matryce są te same. Jasność mnie raczej nie przeraża, że w LG jest najwyższa bo nie przepadam za mega jasnością ?

Chciałbym się dowiedzieć czy są w obrazie między tymi telewizorami jakieś różnice? Dla normalnego człowieka :) Lubię dobry obraz dlatego np. mam Retine w Macbook bo przy zwykłych ekranach nie wytrzymuje ale czy przy tych telewizorach dostrzegę różnice? W sklepie wiadomo, materiał rewelacyjny i różnic żadnych :)

Panasonic nie ma Dolby Vision co jest minusem ale jest HDR, który występuje na Netflixie, więc nie jest to opcja, którą muszę mieć. W opiniach trafia się sporo osób, które narzekają na ruch, znikające piłki, nie jestem fanem ale przy meczu Polska - XX szkoda byłoby oglądać jak znika ? w LG. Generalnie chce kupić telewizor i tak jak z poprzednim Sonym, wyjąć i używać :) Nie ustawiać, przestawiać co chwilę itp. Po prostu cieszyć się dobrym obrazem. Widziałem też, że dużo osób narzeka na jakość matryc w B8/C8.

Bawiłem się systemem w LG, bo pilot jest przy TV w RTV i odpowiada mi. Jednak Nie potrzebuje nic rozbudowanego, wystarczy mi Netflix i YouTube ?

Proszę was o opinię. Co wybralibyście przy moich potrzebach? Obraz dobry lubię, wzrok mam idealny ale nie znam się na tych wszystkich parametrach, upłynniaczach itp. Zawsze tylko słyszę, że Sony najlepsze (w sumie u nikogo nie było lepszego, tak naturalnego i czystego obrazu, oczywiście porównując FullHD) o Panasonicach też słyszało się dużo dobrego, szczególnie jak DX900? wyszedł. A LG? Robią matrycę, ciekawe są te przyklejane, fajny system ale co z obrazem? LG (10800 zł) wychodzi najtaniej ale nie są to takie różnice duże żeby nie móc dopłacić (FZ800 - 11500 zł) Zakup oczywiście na raty ? więc nie odczuje dodatkowych kilkuset złotych na przestrzeni 5 lat.

Nawet nie wiem czy mam jakiś upłynniacz włączony w moim 4-5 letnim Sonym ?

Chciałbym też żeby materiały z telewizji wyglądały dobrze, nie gorzej niż na poprzednim.

Przesiadka z 55 na 65 cali

Z góry dziękuje za wszystkie opinie. Proszę osoby, które wiedzą coś w temacie TV o pomoc

Widziałem na forum dużo osób z wiedzą, pomóżcie człowiekowi w potrzebie, chętnie dowiem się więcej na temat TV :)

 

Dzięki!!?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2018 o 10:19, Plebann napisał:

I kupię fajny TV żeby grać w FHD i bez HDR?

Ja rozumiem, że rozwiązanie jest na wyciągnięcie 2 tysięcy PLN (z kawałkiem pewnie) ale nadal... czemu LG "umi" a w zasadzie reszta oledowców nie.

To odwrotnie: konsola do TV a tuner do ampli (a lepiej moduł CI do TV) . Albo wszystko do TV a dźwięk wyciągasz optykiem. Możliwości jest mnóstwo... :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@southorn - moim zdaniem nie ma wcale możliwości.

Jak by były 2 "normalne" hdmi na złączach bez arc - ok, wtedy może - powiedzmy tuner można odpuścić. Ale tak zostaje efektywnie 1 hdmi do użycia a źródła są jakby 2. Przecież nie będę przekładał kabelków.

Po optyku to sobie możesz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótko mówiąc, nie po to telewizor ma cztery złącza HDMI, żeby wszystko wpiąć w jedno gniazdo i do tego wymieniać wzmacniacz na taki, który przepuści taki sygnał. ?

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2018 o 23:27, Plebann napisał:

@southorn - moim zdaniem nie ma wcale możliwości.

Jak by były 2 "normalne" hdmi na złączach bez arc - ok, wtedy może - powiedzmy tuner można odpuścić. Ale tak zostaje efektywnie 1 hdmi do użycia a źródła są jakby 2. Przecież nie będę przekładał kabelków.

Po optyku to sobie możesz...

Założenie jest dosyć proste: kupując TV za 10k złotych, podstawą jest dodatkowe nagłośnienie (jeśli ktoś kupił 55/65 cali oleda i korzysta tylko z fabrycznych głośników to doprowadził do absurdalnego nieporozumienia). Czyli przyzwoity amplituner jest dodatkiem niezbędnym (ewentualnie jakiś porządny soundbar) co jest standardem u wszystkich świadomych użytkowników na całym świecie. Idąc dalej za tym tokiem myślenia, nie ma potrzeby montować nie wiadomo jakiej ilości złącz HDMI. TV klasy FZ800 to część pewnej drogi do wysokiej jakości nie jedyny cel sam w sobie.

Druga sprawa, problemy się rozwiązuje a nie debatuje o nich. Potrzebny albo w miarę nowoczesny ampli (ceny używanych już od 1,5-2k złotych) albo trzeba dostosować to co się ma (a widzę, że się da).

Ewentualnie pozostają nieskuteczne żale jaki to świat jest niesprawiedliwy, tymczasem producenci mają statystyki oraz bardzo dobrych fachowców i to co robią ma konkretne uzasadnienie.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, southorn napisał:

Założenie jest dosyć proste: kupując TV za 10k złotych, podstawą jest dodatkowe nagłośnienie (jeśli ktoś kupił 55/65 cali oleda i korzysta tylko z fabrycznych głośników to doprowadził do absurdalnego nieporozumienia). Czyli przyzwoity amplituner jest dodatkiem niezbędnym (ewentualnie jakiś porządny soundbar) co jest standardem u wszystkich świadomych użytkowników na całym świecie. Idąc dalej za tym tokiem myślenia, nie ma potrzeby montować nie wiadomo jakiej ilości złącz HDMI. TV klasy FZ800 to część pewnej drogi do wysokiej jakości nie jedyny cel sam w sobie.

Druga sprawa, problemy się rozwiązuje a nie debatuje o nich. Potrzebny albo w miarę nowoczesny ampli (ceny używanych już od 1,5-2k złotych) albo trzeba dostosować to co się ma (a widzę, że się da).

Ewentualnie pozostają nieskuteczne żale jaki to świat jest niesprawiedliwy, tymczasem producenci mają statystyki oraz bardzo dobrych fachowców i to co robią ma konkretne uzasadnienie.

Posiadasz osobiście Panasonica Oleda? Jak tak to może napiszesz coś jak się sprawuje :)

Jest na forum jakiś użytkownik panasonica Oled 2017 lub 2018? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...