Skocz do zawartości
Maciej Koper

Samsung NU8002, NU8042, NU8072 | TEST | Telewizor LCD Ultra HD z HDR (2018) i systemem Tizen

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Na dniach kupuję TV. Wybrałem Samsung UE55NU80XX.

Te XX to dlatego, że zastanawiam się miedzy 8002, a 8042. 8002 od jutra czeka na mnie w salonie za 3059 zł, teraz patrzę i na tej stronie gdzie zamawiałem cena już 3773 zł także... wut. Ale nie o tym. Wypatrzyłem też model 8042 za niewiele drożej, bo za 3199 zł. I teraz mam dylemat. Mogę dopłacić, to nie problem. Z tym, że chcę wiedzieć, że dobrze wybieram, bo to mój pierwszy TV za swoje i ma być na lata.

Na necie się zaznajomiłem, że niby te TV różnią się pilotami, kolorem ramki ekranowej, więc niby nic, a że te inne nazwy to po prostu oznaczenia sklepów. Tylko czy tak jest na pewno? Na jednej ze stron znalazłem coś takiego: bardziej zaawansowana analiza sygnału wejściowego w 55NU8042 (tzw. “Supreme UHD Dimming” kontra zwykłe “UHD Dimming” w 55NU8002). Tylko jako laik nie wiem czy to dużo zmienia, na co to w ogóle wpływa, czy różnica jest taka, że warto dopłacać. Czy ktoś się w temacie interesuje?

Proszę nie polecać mi żadnych innych modelów, gdyż interesują mnie te dwa (jeden?). Dzięki z góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz tego jak najlepiej stoi cenowo. Ja mam 65 cali 8052. Porównywałem u kolegi ma "zwykły" różnicy w obrazie nie zauważyłem. Tylko pilot mi się bardziej podoba jaki mam. Jeśli są różnice to niewidoczne dla oka.  Jak już musisz to dołóż do 65 cali. Też miałem zamiar 55 ale od 65 zaczyna się zabawa. Ogólnie seria 8 nie do pobicia.

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze cenę q6fn. Mam osobiście 8070 ale jak porównywalem oba w sklepie ostatnio to jakoś tak ładniej świeci. Żałuję że go nie wziąłem. W UK jest w tej samej cenie obecnie. Nie wiem jak w PL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Od dwóch dni jestem posiadaczem 55NU8042. Testuje telewizor i zauważyłem 2 problemy:

1) W trakcie oglądania meczu (TVP1 HD, Cyfrowy Polsat), przy dynamicznie wybitej piłce, było widać coś w stylu lotki zamiast piłki. Kombinowałem chwilę z ustawieniami i wszedłem w ustawienia Auto Motion Plus i zmniejszyłem redukcję rozmycia do 0 i redukcję drgań do 0. Po tych zmianach, problem zniknął i piłkę było już widać normalnie. Czy ten efekt znikającej piłki był normalny i czy ta zmiana w ustawieniach jest konieczna i powinienem tak zostawić?

2) Ten problem zaobserwowałem dwukrotnie, za każdym razem przy ustawieniach takich jak wyżej (redukcja rozmycia = 0, redukcja drgań = 0), ale nie wiem czy to ma znaczenie. Także podczas oglądania meczu, obraz dwukrotnie się przyciął - coś w stylu klatkowania. Trwało to może ok. 1s. Czy jest to związane z jakimiś ustawieniami?

Będę wdzięczny za Wasze odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od wczoraj bawie się 65\"NU8042 Zamiana z 50\" plazy HDReady Panasonica. Po chwili obcowania stwierdzenie - 75\" byłby lepszy. Wcale 65\" nie jest duże ! Obraz ładny ale inny niż na plaźmie. Musze się przyzwyczaić. I mam 2 pytania - nie wiem co nacisnąłem czy samo to wyszło - przez moment była w górnym prawym rogu informacja o roździelczości obrazu i odświeżaniu. Jak w to wejść, co nacisnąć ? I kwestia powieszenia na ścianie - myślałem że wykorzystam stary uchwyt bez problemu. Wszystko ok, rozstawy otworów pasują. Tylko śruby za grube i za krótkie. W instrukcji jest tylko wzmianka że maja to być M8. Z Waszego doświadczenia - jakiej długości kupić śruby ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długości śrub powinny być w instrukcji ze strony samsunga napisane ( w poprzednim modelu były).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Od wczoraj bawie się 65\"NU8042Zamiana z 50\" plazy HDReady Panasonica. Po chwili obcowania stwierdzenie - 75\" byłby lepszy. Wcale 65\" nie jest duże ! Obraz ładny ale inny niż na plaźmie. Musze się przyzwyczaić.I mam 2 pytania - nie wiem co nacisnąłem czy samo to wyszło - przez moment była w górnym prawym rogu informacja o roździelczości obrazu i odświeżaniu.

 

Wciśnij na pilocie trzy kolorowe kropki i wybierz "i" informacje

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, 79tomek79 napisał:

 

 

 

 

 

Wciśnij na pilocie trzy kolorowe kropki i wybierz "i" informacje

 

Hmmmm

Wciskam na pilocie 4 kolorowe kropeczki. Na ekranie mam widok jakby kółeczka z pilota z 4 kolorami po jednym na każdej stronie, a po środku napis Więcej. Naciskam Więcej i widze : Zasilanie, Poprzedni, Informacje, Nagrywaj, Stop, Teletekst, Opcje. 

Cokolwiek nacisne nic się nie dzieje tzn wychodzi mi całkowicie z menu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 8.05.2019 o 20:36, Oskar Skowroński napisał:

Cześć. Na dniach kupuję TV. Wybrałem Samsung UE55NU80XX.

Te XX to dlatego, że zastanawiam się miedzy 8002, a 8042. 8002 od jutra czeka na mnie w salonie za 3059 zł, teraz patrzę i na tej stronie gdzie zamawiałem cena już 3773 zł także... wut. Ale nie o tym. Wypatrzyłem też model 8042 za niewiele drożej, bo za 3199 zł. I teraz mam dylemat. Mogę dopłacić, to nie problem. Z tym, że chcę wiedzieć, że dobrze wybieram, bo to mój pierwszy TV za swoje i ma być na lata.

Na necie się zaznajomiłem, że niby te TV różnią się pilotami, kolorem ramki ekranowej, więc niby nic, a że te inne nazwy to po prostu oznaczenia sklepów. Tylko czy tak jest na pewno? Na jednej ze stron znalazłem coś takiego: bardziej zaawansowana analiza sygnału wejściowego w 55NU8042 (tzw. “Supreme UHD Dimming” kontra zwykłe “UHD Dimming” w 55NU8002). Tylko jako laik nie wiem czy to dużo zmienia, na co to w ogóle wpływa, czy różnica jest taka, że warto dopłacać. Czy ktoś się w temacie interesuje?

Proszę nie polecać mi żadnych innych modelów, gdyż interesują mnie te dwa (jeden?). Dzięki z góry.

Lepiej dopłacić ale do 65 cali. Też miałem brać 55 ale trafiła się promka na 65 i wziąłem. Nie żałuję . Rozmiar ma znaczenie. Modele bez względu na końcówkę są takie same.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 9.05.2019 o 19:22, mike127 napisał:

Cześć,

Od dwóch dni jestem posiadaczem 55NU8042. Testuje telewizor i zauważyłem 2 problemy:

1) W trakcie oglądania meczu (TVP1 HD, Cyfrowy Polsat), przy dynamicznie wybitej piłce, było widać coś w stylu lotki zamiast piłki. Kombinowałem chwilę z ustawieniami i wszedłem w ustawienia Auto Motion Plus i zmniejszyłem redukcję rozmycia do 0 i redukcję drgań do 0. Po tych zmianach, problem zniknął i piłkę było już widać normalnie. Czy ten efekt znikającej piłki był normalny i czy ta zmiana w ustawieniach jest konieczna i powinienem tak zostawić?

2) Ten problem zaobserwowałem dwukrotnie, za każdym razem przy ustawieniach takich jak wyżej (redukcja rozmycia = 0, redukcja drgań = 0), ale nie wiem czy to ma znaczenie. Także podczas oglądania meczu, obraz dwukrotnie się przyciął - coś w stylu klatkowania. Trwało to może ok. 1s. Czy jest to związane z jakimiś ustawieniami?

Będę wdzięczny za Wasze odpowiedzi.

Jeżeli możesz zrób zdjęcie swoich ustawień lub je opisz i wrzuć na forum zdecydowanie łatwiej będzie nam udzielić Ci pomocy. U mnie efekt "stop klatki" pojawia się czasami przy ustawieniach automatycznych upłynniania i cyfrowej redukcji szumów (tak jakby te 2 opcje nie bardzo się zgrywały), na początku irytowało, obecnie się przyzwyczaiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Stygian napisał:

Lepiej dopłacić ale do 65 cali. Też miałem brać 55 ale trafiła się promka na 65 i wziąłem. Nie żałuję . Rozmiar ma znaczenie. Modele bez względu na końcówkę są takie same.

Jak niewielka doplata to bierz 8042. Pare szczegołów ma na korzyść, o których wpomniałeś. Poza tym w glowie będzie ze wzięło sie model wyższy w hierarchi ?

Ps. Rozmiar ma znaczenie. Ja już po 1 dniu stwierdzam że 75" było by odpowiedniejsze niż 65" !

1 godzinę temu, Slepaq napisał:

Jeżeli możesz zrób zdjęcie swoich ustawień lub je opisz i wrzuć na forum zdecydowanie łatwiej będzie nam udzielić Ci pomocy. U mnie efekt "stop klatki" pojawia się czasami przy ustawieniach automatycznych upłynniania i cyfrowej redukcji szumów (tak jakby te 2 opcje nie bardzo się zgrywały), na początku irytowało, obecnie się przyzwyczaiłem.

Myśle ze to też kwestia kanałów i z jaką jakością nadają. U mnie mecze  piłki nożnej nawet spoko wyglądają. Za to dzisiejszy mecz tenisowy na TVP Sport HD z udziałem SimonyHalep źle się oglądało. Cały czas przy wymianach, za piłeczką było widać jakby warkocz komety...

Jak tak jest przy matrycach 120Hz to nie chce wiedzieć co jest przy matrycach 60Hz !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym Was zapytać o jeszcze jedną rzecz. Egzemplarz, który otrzymałem nie miał gąbek po bokach ekranu, ani folii na matrycy. Z tego co czytałem we wcześniejszych postach, zdarzają się egzemplarze bez folii, ale gąbki po bokach chyba powinny być. Mój egzemplarz miał jedynie pokrowiec, w który zawinięty był ekran. Czy to oznacza, że jest ze zwrotu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, mike127 napisał:

Chciałbym Was zapytać o jeszcze jedną rzecz. Egzemplarz, który otrzymałem nie miał gąbek po bokach ekranu, ani folii na matrycy. Z tego co czytałem we wcześniejszych postach, zdarzają się egzemplarze bez folii, ale gąbki po bokach chyba powinny być. Mój egzemplarz miał jedynie pokrowiec, w który zawinięty był ekran. Czy to oznacza, że jest ze zwrotu?

Obawiam, się że tak. Folii zawsze nie ma ale gąbki są. W media markt kupiony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem z TV i aplikacją Youtube. Czy u Was też jest tak, że po zakończeniu piosenki Telewizor przełącza się do oglądania TV? W moim przypadku do nc+. Trzeba ponownie wchodzić w YT. Na drugim telewizorze Panasonicu nie mam takiego problemu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

U mnie taka sytuacja nie występuje. A jak włączysz w opcjach YouTube, autoodtwarzanie to też wywala? Może zaktualizuj do najnowszego soft jeżeli tego nie robiłeś jeszcze.

Edytowane przez demios1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Mckaroly Kupiony w morele. Czy myślisz, że to dyskwalifikuje ten egzemplarz?

Edytowane przez mike127

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, demios1 napisał:

U mnie taka sytuacja nie występuje. A jak włączysz w opcjach YouTube, autoodtwarzanie to też wywala? Może zaktualizuj do najnowszego soft jeżeli tego nie robiłeś jeszcze.

Uruchomiłem ponownie TV i teraz Youtube nie szaleje, zobaczymy na jak długo. 

 

32 minuty temu, madhunt3r napisał:

@Gmeru wiadomo może już coś kiedy pojawi się aktualizacją z obsługą Airplay 2 i iTunes Tv App od Apple? 

Ponawiam zapytanie kolegi. Coś już gdzieś wiadomo? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Mckaroly napisał:

Obawiam, się że tak. Folii zawsze nie ma ale gąbki są. W media markt kupiony?

Mój z MM miał zarówno folie jak i gąbki po bokach ekranu !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Najprościej zobaczyć po prostu czy na kartonie była naklejona podwójnie taśma. Ważne jest też to czy na kartonie były bindy czy był zamknięty czymś innym.

Edytowane przez kewert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2019 o 22:05, mike127 napisał:

Chciałbym Was zapytać o jeszcze jedną rzecz. Egzemplarz, który otrzymałem nie miał gąbek po bokach ekranu, ani folii na matrycy. Z tego co czytałem we wcześniejszych postach, zdarzają się egzemplarze bez folii, ale gąbki po bokach chyba powinny być. Mój egzemplarz miał jedynie pokrowiec, w który zawinięty był ekran. Czy to oznacza, że jest ze zwrotu?

Mój kupiony w Euro Agd  miał folie i gąbki, po jakimś czasie reklamowałem go na matrycę która została wymieniona na nową i również miała folię ochronną i gąbki więc według mnie masz tv ze zwrotu lub z wystawy i nie słuchaj bajek które sprzedają sprzedawcy że cześć tv posiada folie a inne jej nie mają, wszystkie matrycę które schodzą z taśmy produkcyjnej posiadają folię ochronną i gąbki. 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby byc fer z naszym forum jak i grupa ktora dzieli sie roznymi doswiadczeniami z branzy TV zamiescilem na swoim temacie Sprzedazy Samsunga jako "nieaktualne" . Poniewaz tv pomimo swoich testow ktore przeprowadzilem i byly bezbledne . W Trybie Serwisowym  pokazal swoje rogi. @Piotrek Skorupa @Slepaq . Nadmienie ze nawiedzil mnie jeden z Serwisantow Samsunga , ktory byl naprawde wyrozumialy i podpowiedzial mi duzo odnosnie tej Seri , przekazal mi dosc szczegolna uwage ze te samsungi nie zawsze maja idealna matryce, mowi ze to jak 60% na 40% ze trafi sie ideal.  Wracajac do sedna w niedziele mialem problem z jednym zlaczem hdmi ktore nie dzialalo , ooooo tak nagle przestalo dzialac.. Szybka reakcja i mega Serwis juz dzisiaj byl u mnie :) wymieniona plyta glowna wszystko dziala.  Serwisant na mnie zdziwiony i mowi . Prosze Pana niech Pan sprawdzi na Matryce ja mowie no wszystko ok dziala :) a on nie nie . Prosze podejsc do mnie i zobaczy  co sie dzieje z Pana Matryca (co dla niego bylo to normalne bo mowi ze wraca z 4 serwisow z seri NU) Nadmienie ze przy trybie normlanym w kazdej palecie kolorow czarny, bialy , zielony  tego nie zobaczycie. Mowi ze zaleta wlasnie trybu Serwisowego jest to ze mozna zauwazyc czy z matryca jest ok. Wracajac do tego co powiedzial, podchodze i zlapalem  sie za glowe...... Matryca jak to powiedzial jest WYPALONA...  Zalaczyl mi specjalny wzorzec i matryca nie byla jednolita byly zabarwienia tzw rowniez wypalenia kolorow . W jednym miejscu ladnie ciemno w drugim szaro a w innym prawie bialo...(i to nie wazne czy rog czy srodek poprostu mialem na matrycy misz masz) jak on to powiedzial na tym tescie powinien byc jednolity kolor CIEMNY a nie jakas szachownica. Tv uzywany od grudnia 2018 i takie jaja i jeszcze  w klasie sredniej gdzie za dnia duzo nie uzywalem TV.  Nie wiem dlaczego ale byl bardzo pomocny i poinstruowal mnie co kiedy gdzie mam sie odezwac i dostane Caly zwrot za TV czyli ponad 5k zl. Kiedys ktos rowniez wspomnial ze ten tv boryka sie ze strzelaniem przy wylaczeniu badz wlaczeniu tv przez pare minut.  Pan z Serwisu przekazal mi info ze w 89% tak objawia sie matryca,  nie elektronika, czy plastiki obudowy tylko wadliwa matryca.

  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli przy normalnym użytkowaniu nie widać niepokojących objawów to po co popadać w paranoje. Działa działa to mnie interesuje :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, madhunt3r napisał:

Jeżeli przy normalnym użytkowaniu nie widać niepokojących objawów to po co popadać w paranoje. Działa działa to mnie interesuje :) 

To prawda dziala dziala :D w moim wypadku wychodzi ze dziala ale z wadliwa matryca , a cholera wie co dalej sie stanie moze totalnie walnie matryca :)  Trudno bedzie zwrot doplace i wpadnie 82cale :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...