Skocz do zawartości
Maciej Koper

Samsung NU8002, NU8042, NU8072 | TEST | Telewizor LCD Ultra HD z HDR (2018) i systemem Tizen

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, Damian Kwiatkowski napisał:

Do passata B5 w kombi po złożeniu kanapy tylnej  wchodzi bez problemu 

Mam troche mniejsze - Citroen C3 Picasso...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, irzi napisał:

Witam

Ktoś mógłby zmierzyć i podać wymiary kartonu/pudła po 65" wersji tego telewizora ?

Chce się zorientować czy mi wejdzie do auta ?

Jesli nikt nie poda Ci wymiarow pudelka pojde jutro z rana do garazu bo nie mam narazie tam oswietlenia i sprawdze dokladnie wymiary :) 

 

ale to malych aut raczej nie wejdzie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, predipall2015 napisał:

Jesli nikt nie poda Ci wymiarow pudelka pojde jutro z rana do garazu bo nie mam narazie tam oswietlenia i sprawdze dokladnie wymiary :) 

 

ale to malych aut raczej nie wejdzie .

Dzięki. Poczekam do rana ?

Ono niby małe z zewnątrz ale duże wewnątrz. Ale chcę się upewnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, irzi napisał:

Dzięki. Poczekam do rana ?

Ono niby małe z zewnątrz ale duże wewnątrz. Ale chcę się upewnić.

 

161.5cm   x 96  cm 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@irzi jeden z kolegów z forum umieścił ogłoszenie

 

Może warto się zastanowić?

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie chce sprzedac bo chlopaki z kalibracji powiedzieli ze przy mojej odleglosci najlepiej 82cale. Bede widzial wtedy roznice w 4k  a z miesiaca na miesiac tv wydaje mi sie mniejszy i chcialbym cos wiekszego :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, predipall2015 napisał:

 

161.5cm   x 96  cm 

Dzięki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobra ;) Brać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy purple-ghosting w modelu 55nu8xxxx, to jest jego ficzer?? Może te matryce, które lądują w EU i są montowane na Węgrzech są wątpliwej jakości? Sprawdzałem wszystkie możliwe ustawienia na dwóch różnych egzemplarzach. Jak jest to faktycznie wada, to czemu nie jest wspominana w recenzjach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Myślę, że udało mi się dojść do tego jakie faktycznie matryce(10 bit czy 8bit + FRC) są stosowane w NU8042. Na niektórych materiałach po zatrzymaniu widać wyraźny szum(dynamicznie zmieniający się) prawdopodobnie zastosowany celowo czyli tzw. dithering. Z racji tego, że film jest wtedy zatrzymany raczej nie może być mowy o szumie kamery, bo byłby raczej stały, dynamiczny. Dochodzę do wniosku, że można założyć, że Samsung w całej serii NU8000 zastosował matryce 8bit + FRC

Dobrze to widać na tym filmie: 

Materiał nagrany w 4K i najlepiej to widać we właśnie tej rozdzielczosci.

Tutaj jeszcze jeden film na którym dithering widać wyraźniej:

 

Edytowane przez kewert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Czy istnieje opcja, aby soundbar Samsunga (model HW-MS750) podłączony przez WiFi do tego tv włączał się automatycznie przy uruchamianiu telewizora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanko: czy ktoś z Was na tym tv konfigurował telewizję z UPC z podłączeniem bezpośrednio kablem koncentrycznym do telewizora (bez dekodera)?

Mi niestety nie działa. Naziemną wyszukuje poprawnie, ale kablowej już nie. Wpisuję te wszystkie identyfikatory sieci i częstotliwość i nic... Pomożecie? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, roberto369 napisał:

Jeszcze jedno pytanko: czy ktoś z Was na tym tv konfigurował telewizję z UPC z podłączeniem bezpośrednio kablem koncentrycznym do telewizora (bez dekodera)?

Mi niestety nie działa. Naziemną wyszukuje poprawnie, ale kablowej już nie. Wpisuję te wszystkie identyfikatory sieci i częstotliwość i nic... Pomożecie? :)

Kartę włożyłeś? Ja mam co prawda kablówkę w innej sieci, ale ładnie wyszukało kanały .

Edytowane przez Tomajx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mam pakiet start, wg UPC nie potrzeba karty, tylko trzeba podłączyć zwykłym kablem.

Edytowane przez roberto369

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź na stronie UPC czy telewizor jest na liście modeli obsługujących media moduł CI, jeżeli nie to być może i Twoja opcja dostępu do UPC jest niemożliwa. Tak czy inaczej warto skontaktować się z pomocą techniczną UPC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź, bo może trzeba przełączyć tuner na DVB-C?
Lista kanałów - na samym dole po prawej stronie, "naziemne", klikamy i tam powinieneś mieć opcję przełączenia na DVB-C. Nie mam pojęcia jak to może się nazywać, w przypadku korzystania z Cyfrowego Polsatu mam: Cyfrowy Polsat i Naziemne
Nie jestem tego pewien - gdybam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lub też lista nie jest zaktualizowana ... Skontaktuj się z pomocą techniczną UPC, jeżeli trafi Ci się w miarę ogarnięty konsultant to powinieneś się dowiedzieć na czym stoisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A rozumiem, że powinna być potem opcja wyboru między dvb-c a dvb-t? Bo teraz jak wyszukam dvb-t, a potem dvb-c to dvb-t mi znika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłącz kabel UPC bezpośrednio do telewizora, jeśli w strojeniu kanałów cyfrowych będziesz miał opcję wyboru operatora UPC to będzie ok, w razie draki masz chyba 14 dni na odstąpienie od umowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jakiś problem techniczny z sygnałem...  niech Ci technik sprawdzi czy wszystko ok w tej kwestii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...