Skocz do zawartości
Maciej Koper

Samsung NU8002, NU8042, NU8072 | TEST | Telewizor LCD Ultra HD z HDR (2018) i systemem Tizen

Rekomendowane odpowiedzi

23 godziny temu, arek190491 napisał:

Ja pilotem nie mogę w żaden sposób obsługiwać ps4. Jak to skonfigurowałeś ? A możesz ps4 włączyć za pomocą pilota od tv ?

Na Playstation 4 wejdz w ustawienia > system i tam wlacz polaczenie z urzadzeniem HDMI.

Pilotem od tv. mozna kierowac menu konsoli.

Gdy konsola jest wylaczona i chcesz ja wlaczyc to poprostu z menu tv. wybierz ikone Playstation 4, wtedy konsola sie uruchomi.

Edytowane przez saptis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Od piątku wisi u mnie 65NU8042 ale zauważyłem kilka problemów. Najbardziej irytujący jest clouding(w kształcie litery "V") w prawej, dolnej części ekranu(tak jak w załączniku). Inna sprawa to dwa martwe piksele w tym samym obszarze który opisałem wcześniej(od ilu takich pikseli samsung rozpatruje reklamacje?) oraz "strzelanie" obudowy telewizora chwilę po włączeniu i po wyłączeniu telewizora(tutaj jednak podejrzewam, że to normalne ze względu na rozszerzalność materiałów). Myślicie, że warto to reklamować? Nie mam za bardzo możliwości zwrotu telewizora do sklepu czyli zostaje mi tylko serwis.

20190422_232009.jpg

20190422_225603.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, kewert napisał:

Cześć

 

Od piątku wisi u mnie 65NU8042 ale zauważyłem kilka problemów. Najbardziej irytujący jest clouding(w kształcie litery "V") w prawej, dolnej części ekranu(tak jak w załączniku). Inna sprawa to dwa martwe piksele w tym samym obszarze który opisałem wcześniej(od ilu takich pikseli samsung rozpatruje reklamacje?) oraz "strzelanie" obudowy telewizora chwilę po włączeniu i po wyłączeniu telewizora(tutaj jednak podejrzewam, że to normalne ze względu na rozszerzalność materiałów). Myślicie, że warto to reklamować? Nie mam za bardzo możliwości zwrotu telewizora do sklepu czyli zostaje mi tylko serwis.

20190422_232009.jpg

20190422_225603.jpg

Strzelanie tez miałem po czasie przestanie , a co do cludingu tez mam minimalny w rogach ale u ciebie prze[beeep]ane masakra 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Mam pytanie ponieważ stoję przed wyborem kupna telewizora  . Jak Waszym zdaniem wypadnie testowany  Samsung NU 8002 w porównaniu z najtańszym telewizorem tego producenta z seri QLED QE55Q6FN ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
 
 
5 godzin temu, JANUSZ003 napisał:

Witam 

Mam pytanie ponieważ stoję przed wyborem kupna telewizora  . Jak Waszym zdaniem wypadnie testowany  Samsung NU 8002 w porównaniu z najtańszym telewizorem tego producenta z seri QLED QE55Q6FN ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, JANUSZ003 napisał:

Witam 

Mam pytanie ponieważ stoję przed wyborem kupna telewizora  . Jak Waszym zdaniem wypadnie testowany  Samsung NU 8002 w porównaniu z najtańszym telewizorem tego producenta z seri QLED QE55Q6FN ? 

Kolego, sam interesowałem się tym tematem przed zakupem telewizora. W testach branżowych różnica jest podobno znikoma, ze wskazaniem na serię NU ze względu na lepszy stosunek jakość - cena. Na żywo ciężko  o porównanie zwłaszcza w warunkach sklepowych (zazwyczaj różne ustawienia).  Jeżeli trafisz na udany egzemplarz to będziesz zadowolony zarówno z jednego jak i drugiego. Jak masz możliwość to weź lepiej model NU 8072, podobno w teorii nie ma wielkiej różnicy, ale jakby użytkownicy tych niższych serii częściej na coś się uskarżają. Nie wiem jak teraz jest z cenami, ale osobiście,  gdyby nie było wielkiej różnicy w cenie brałbym Q6, w innym przypadku NU. Sam posiadam NU8072 i po kalibracji  pod swoje preferencję jestem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, demios1 napisał:

Kolego, sam interesowałem się tym tematem przed zakupem telewizora. W testach branżowych różnica jest podobno znikoma, ze wskazaniem na serię NU ze względu na lepszy stosunek jakość - cena. Na żywo ciężko  o porównanie zwłaszcza w warunkach sklepowych (zazwyczaj różne ustawienia).  Jeżeli trafisz na udany egzemplarz to będziesz zadowolony zarówno z jednego jak i drugiego. Jak masz możliwość to weź lepiej model NU 8072, podobno w teorii nie ma wielkiej różnicy, ale jakby użytkownicy tych niższych serii częściej na coś się uskarżają. Nie wiem jak teraz jest z cenami, ale osobiście,  gdyby nie było wielkiej różnicy w cenie brałbym Q6, w innym przypadku NU. Sam posiadam NU8072 i po kalibracji  pod swoje preferencję jestem zadowolony.

Dokładnie. Wszystkie testy mówią, że różnice są bardzo znikome jeśli chodzi o możliwości. Dlatego wyznacznikiem będzie cena i ewentualnie design, który mnie akurat bardziej odpowiada ten z serii NU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po miesiącu użytkowania tego Samsunga, mogę jedynie odradzić model NU80xx.

1. Pierwsza sprawa, o której jedynie wspomnę (bo już wszystko na ten temat zostało powiedziane w tym wątku) to te obrzydliwe drganie obrazu. Testowałem na wszystkich możliwych ustawieniach w grach, na Netflix'sie w FHD jak i UHD HDR. Efekt występuje i powoduje krwawienie mych oczu.

2. brak możliwości całkowitego wyłączenia local dimming. Nie wiem czy to wina tej opcji, ale w filmach w 4K z HDR'em jak postać ma np białą brodę, to kiedy porusza głową ta broda "miga"  nie wiem jak nazwać ten efekt :) Raz jest jakby podświetlona, a raz nie. Jakby co klatkę był efekt wyłączany i włączany naprzemiennie.. Wygląda to kiepsko.

3. Kąty widzenia to porażka.  Na początku tego nie zauważyłem, ale wystarczy że w fotelu, przesuniesz się z patrzenia na wprost, w lewą lub prawą stronę, by zamiast czerni mieć odcienie szarości.

4. Jakbym nie ustawił i na niewiadomo jakim źródle, nie mogę uzyskać satysfakcjonującego obrazu. Bo albo w niektórych scenach jest za ciemno, albo znowu mam szary zamiast czarnego. Kombinowałem z gammą, jasnością, odcieniem bieli etc. Ciągle to samo. Jasne jest ta przez was wszystkich zachwalana kalibracja, ale ten efekt powinienem sam wyeliminować, a jednak nie potrafię. Poza tym kupując nowy samochód, nie lecę od razu do mechanika żeby mi biegi ustawił ? No i wspomnę że na poprzednim Soniaku po kilku chwilach ustawiłem że czarny to czarny, szary szary a biały biały..

Ehhh..

Tragiczny wybór. 

  • Plusik 1
  • Lubię 2
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Piotrek Skorupa napisał:

Ja po miesiącu użytkowania tego Samsunga, mogę jedynie odradzić model NU80xx.

1. Pierwsza sprawa, o której jedynie wspomnę (bo już wszystko na ten temat zostało powiedziane w tym wątku) to te obrzydliwe drganie obrazu. Testowałem na wszystkich możliwych ustawieniach w grach, na Netflix'sie w FHD jak i UHD HDR. Efekt występuje i powoduje krwawienie mych oczu.

2. brak możliwości całkowitego wyłączenia local dimming. Nie wiem czy to wina tej opcji, ale w filmach w 4K z HDR'em jak postać ma np białą brodę, to kiedy porusza głową ta broda "miga"  nie wiem jak nazwać ten efekt :) Raz jest jakby podświetlona, a raz nie. Jakby co klatkę był efekt wyłączany i włączany naprzemiennie.. Wygląda to kiepsko.

3. Kąty widzenia to porażka.  Na początku tego nie zauważyłem, ale wystarczy że w fotelu, przesuniesz się z patrzenia na wprost, w lewą lub prawą stronę, by zamiast czerni mieć odcienie szarości.

4. Jakbym nie ustawił i na niewiadomo jakim źródle, nie mogę uzyskać satysfakcjonującego obrazu. Bo albo w niektórych scenach jest za ciemno, albo znowu mam szary zamiast czarnego. Kombinowałem z gammą, jasnością, odcieniem bieli etc. Ciągle to samo. Jasne jest ta przez was wszystkich zachwalana kalibracja, ale ten efekt powinienem sam wyeliminować, a jednak nie potrafię. Poza tym kupując nowy samochód, nie lecę od razu do mechanika żeby mi biegi ustawił ? No i wspomnę że na poprzednim Soniaku po kilku chwilach ustawiłem że czarny to czarny, szary szary a biały biały..

Ehhh..

Tragiczny wybór. 

Witaj Piotrze.

 

moze dostales wadliwy egzemplarz?

po moim uzytkowaniu od grudnia moge stwierdzic rowniez jakies wady. Wiem ze teraz celuje w 75-85cali

-minusy tak jak mowisz katy widzenia 

-clouding ale to normlane przy podswietleniu krawedziowym 

 

Jesli chodzi  o twoj 2pkt to tak jak chlopaki wyzej pisali na xx stronie ze local dimming mozna wylaczyc w menu serwisowym ale wtedy spadnie ci jasnosc. jakis kompromis.

Drgania obrazu? hmm moze cos masz zle ustawione z motion plus ? za duze wartosci? 

Przy moim 65nu8042 obraz w HDR FILM SDR  jak i w grach na konsoli xbox one x jest plynny nie mam naprawde zadnych problemow z plynnym ruchem. A tryb Gra na AUTO plus freesync 2 robi swoja robote. 

a Po Kalibracji ten Telewizorek dostal nowego zycia . szkoda ze nie zrobilem zdjec przed kalibracja i po . Kolory  sa o niebo lepsze  bialy jest bialy a nie piaskowy i czern rowniez sie polepszyla.

 

Na Twoim miejscu to zadzwonilbym do serwisantow Samsunga i powiedzial im wszystko a tym bardziej o tym ruchu plynnym z ktorym sie borykasz moze bedziesz mial wymiane na nowy :)

 

Z pozdrowieniami

Przemek  

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, JANUSZ003 napisał:

Witam 

Mam pytanie ponieważ stoję przed wyborem kupna telewizora  . Jak Waszym zdaniem wypadnie testowany  Samsung NU 8002 w porównaniu z najtańszym telewizorem tego producenta z seri QLED QE55Q6FN ?

QE55Q6 ma lepszy system upłynniania obrazu o częstotliwości poniżej 60Hz. Widać to bardzo dobrze w przypadku testów na rtings.com

Patrz na parametr motion interpolation:

Q6: https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/q6fn-q6-q6f-qled-2018#comparison_2446

NU80xx: https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/nu8000#comparison_2464

Zwróć uwagę na różnice w jakości przy 30 FPS. O ile w przypadku nowych filmów raczej nie będzie to wielkim problemem, o tyle dla starszych produkcji oraz dla konsol do gier będzie już odczuwalne (zobacz co pisze @Piotrek Skorupa, to jego problemy oraz wypowiedzi innego forumowicza naprowadziły mnie na tą różnicę między tymi 2 modelami).

Swoją drogą @Piotrek Skorupa zobacz czy w menu swojego modelu masz opcję o nazwie bodajże Film (powinna być dostępna dla źródeł z HDMI). Jeżeli tak to zmień przyporządkowanie  konsoli do gier na np. kino domowe (Źródło -> ikonka konsoli -> góra -> edytuj -> Kino domowe). To powinno umożliwić włączenie tej opcji. Zobacz czy nie poprawi to płynności ruchu (nie gwarantuję tego). Opcja nr 2 to przełącz konsolę na inny port HDMI i w trakcie dodawania urządzenia przypisz inną funkcję (nie konsolę). Niby nic ale... zmieniają się wówczas dostępne ustawienia menu. W moim odczuciu włączenie tej opcji zwiększa płynność kosztem nieznacznego spadku ostrości obrazu. W ustawieniach na rtings.com nazywa się to film mode i jest dostępne w menu obrazu.

Edytowane przez Slepaq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Piotrek Skorupa napisał:

1. Pierwsza sprawa, o której jedynie wspomnę (bo już wszystko na ten temat zostało powiedziane w tym wątku) to te obrzydliwe drganie obrazu. Testowałem na wszystkich możliwych ustawieniach w grach, na Netflix'sie w FHD jak i UHD HDR. Efekt występuje i powoduje krwawienie mych oczu.

2. brak możliwości całkowitego wyłączenia local dimming. Nie wiem czy to wina tej opcji, ale w filmach w 4K z HDR'em jak postać ma np białą brodę, to kiedy porusza głową ta broda "miga"  nie wiem jak nazwać ten efekt :) Raz jest jakby podświetlona, a raz nie. Jakby co klatkę był efekt wyłączany i włączany naprzemiennie.. Wygląda to kiepsko.

Ad. 1 Są chyba tylko dwie możliwości:

- masz nadnaturalnie wyczulony wzrok o wiele bardziej niż przeciętny użytkownik telewizora (w związku z tym jest szansa, że wkrótce dołączysz do Avengersów ;)

- masz wadliwy egzemplarz swojego telewizora (bardziej prawdopodobna opcja)

Ad2. U mnie nie występuję, żaden z opisanych przez Ciebie problemów, zwłaszcza na treściach o wysokiej rozdzielczości, lub:

- mam wzrok przeciętnego użytkownika telewizora / skupiam się bardziej na samym filmie a nie na wyłapywaniu różnych negatywnych niuansów obrazu.

Nie obraź się Piotrze, mój post nie był w żadnej mierze złośliwy, czytając Twoje uwagi na temat tego telewizora od dłuższego czasu, jestem skłonny przypuszczać, że trafił Ci się po prostu wadliwy egzemplarz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to istotne ,  ale widze ze Redakcja z https://www.displayspecifications.com/en/model/660311e0  zmienila zakladke Panel Bith z 10 bit na 10bit (8bit+frc ) i FRC= Yes

gdzie pamietam ostatnie czasy ciagle ogladalem ten model nu8070 i bylo jak byk natywne 10bit i FRC na NO.  hmmm ciekawe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Piotrek Skorupa napisał:

Nie usunąłeś przypadkiem z menu głównego?  Jeśli tak to musisz przywrócić z Google apps czy jakoś tak, nie pamiętam dokładnie :)

"Jeśli tak to musisz przywrócić z Google apps" - ty na pewno masz samsunga  0_0
No i to "drganie obrazu" WTF?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Mam duży dylemat między Samsung UE55NU8042 ,a Sony KD-55XF8505 - ktoś pomocny wskazać konkretne różnice między nimi?

 

Tv do seriali ,filmów - konsoli na razie nie mam ,ale przyszłościowo który bardziej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piotrek Skorupa ma poprostu wadliwy egzemplarz. Sugerowałem to już kilka razy. U mnie wymienione przez niego wady również nie występują, zwłaszcza te związane z ruchem.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2019 o 07:50, Piotrek Skorupa napisał:

Nieraz wspominałem w tym wątku.. System który jest nim tylko z nazwy, bo to tylko bardziej rozbudowane menu. Wertowanie całego tego "systemu" żeby zmienić np jasność,  a w trybie gry żeby zmienić coś z upłynniaczem to mało brakuje trzeba byłoby go zhackować. Żałosne rozwiązanie.

Strasznie lipny ma też procesor obrazu, bo wogóle nie radzi sobie z obróbką niskiej jakości sygnału. Filmy w 4K wyglądają dobrze i tylko tyle. Tak naprawdę nie wiem czy zauważyłbym różnicę między 1080p a 4K. Choć w zasadzie to dopiero zaczynam go pod tym względem rozgryzać i ustawiać, ale na razie nie mogę sobie poradzić z ziarnistością ciemnych scen. Jak jest jasno jest fantastycznie, ale jak kadry pokazują ciemne sceny to wygląda jakby było 720p a nie uhd. 

No i wisienka na torcie którą będę punktował do znudzenia: paskudne drżenie i darcie obrazu podczas grania w gry mające 30fpsów, nawet z tym niby cudownym upłynniaczem. Kilka stron wcześniej wstawiłem filmik z Horizon Zero Dawn jak to wygląda. Zaznaczę że w God of War wygląda to jeszcze gorzej.  W Spider-Manie budynki przy obracaniu kamery zlewają się w nieokreśloną papkę drżących pikseli i jak sobie przypomnę jak to wygląda na poprzedniku to aż mi się płakać chce. W moich oczach jest to po prostu niegrywalne. Z filmami jest to samo, przy dynamicznych scenach postacie się powielają i gubi się ostrość (nie ważne czy 1080p czy UHD HDR). Wczoraj sprawdzałem The Last of Us, w którym mozna  w trakcie gry zmieniać z 30 na 60 i to co się dzieje z ekranem przy 30 klatkach powoduje normalnie ból głowy. Poprzednio grałem na Sony Bravia 55-809c i ani razu nie przyszło mi do głowy używanie jakiegokolwiek upłynniacza bo nie było to potrzebne, a obraz w grach i dynamicznych filmach nigdy nie szwankował i był zawsze płynny. Po prostu procesor X1 przy tym Samsungu by się normalnie nudził bo to w moim odczuciu kilka klas wyżej. .

Szwagier dzisiaj kupuje za moją namową Sony XF90 bo chciał Szajsunga ale mu stanowczo odradziłem.

Niech chociaż on będzie zadowolony z zakupu.

Strasznie narzekasz. Wszyscy Ci piszą że to 'drżenie' obrazu w 30 klatkach jest normalne, na każdym telewizorze efekt będzie ten sam, chyba że włączysz jakiś upłynniacz. Jeżeli u Ciebie po włączeniu motion plus gra nic się nie zmienia to parę osób Ci napisało że masz po prostu wadliwy egzemplarz, bo ta funkcja jest po to żeby to eliminować. Ale Ty nie chcesz słuchać, tylko biadolisz swoje i narzekasz na system. Trzeba było oddać ten TV w ciągu 14 dni po zakupie. Przecież piszesz że od razu 'oczy krwawiły'. Teraz będziesz narzekał przez parę lat i każdemu w tym wątku polecał Sony. Litości.

Ciekawi mnie jak to faktycznie wyglądało na Twoim starym TV. Seria 800C od Sony miała naprawdę świetny upłynniacz, ale piszesz że go nie używałeś. Szczerze w to wątpię, bo obraz miałbyś pod względem ruchu identyczny jak na tym Samsungu. 

Co do filmów, to zapytam tylko: byłeś w ciągu ostatnich 10 lat w kinie? Jak wrażenia? 

  • Plusik 1
  • Lubię 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, efel napisał:

Strasznie narzekasz. Wszyscy Ci piszą że to 'drżenie' obrazu w 30 klatkach jest normalne, na każdym telewizorze efekt będzie ten sam, chyba że włączysz jakiś upłynniacz. Jeżeli u Ciebie po włączeniu motion plus gra nic się nie zmienia to parę osób Ci napisało że masz po prostu wadliwy egzemplarz, bo ta funkcja jest po to żeby to eliminować. Ale Ty nie chcesz słuchać, tylko biadolisz swoje i narzekasz na system. Trzeba było oddać ten TV w ciągu 14 dni po zakupie. Przecież piszesz że od razu 'oczy krwawiły'. Teraz będziesz narzekał przez parę lat i każdemu w tym wątku polecał Sony. Litości.

Ciekawi mnie jak to faktycznie wyglądało na Twoim starym TV. Seria 800C od Sony miała naprawdę świetny upłynniacz, ale piszesz że go nie używałeś. Szczerze w to wątpię, bo obraz miałbyś pod względem ruchu identyczny jak na tym Samsungu. 

Co do filmów, to zapytam tylko: byłeś w ciągu ostatnich 10 lat w kinie? Jak wrażenia? 

Prosiłem @Piotrek Skorupa żeby wstawił filmik jak to wygląda ale nie w zwolnionym tempie tylko normalnie i tego nie zrobił. Co raz bardziej mam wrażenie że pochodzi z obozu Sony i ma za zadanie hejtowac ten model tv ??. Pisałem mu dokładnie to samo że uplynniacz ma za zadanie redukować drgania a jeśli u niego nie redukuje tzn. że działa nieprawidłowo. Też mu pisałem żeby zwrócił ale ponoć nie zdążył bo czekał na opinie szwagra na temat nowego oleda którego kupił. Ehhh.... Polecam by nowi potencjalni nabywcy nie zwracali uwagi na opinie @Piotrek Skorupa na temat tego modelu bo najprawdopodobniej posiada on wadliwy egzemplarz.

  • Plusik 2
  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Posiadam Samsunga w 65 calach 8052. Przeskoczyłem z plazmy Panasonica st60 w 42 calach. Jestem bardzo miłe zaskoczony Samsungiem. Szybki system, materiały 4k zrobiły na mnie wrażenie. Nie zauważyłem tylu wad co w powyższych postach.Jakoś nie widzę spadku jakości w porównaniu do plazmy. Najbardziej mi przeszkadzaja kąty widzenia. Oglądam z odległości ok. 3 metrów. W przypadku zmiany miejsca poprostu obracam delikatnie tv w moją stronę. . A w słoneczny dzień rozklada plazmę na łopatki jasnością i poziomem czerni w jasnym pomieszczeniu. Przy zgaszonym świetle załączam taśmę ledowa na telewizorze i niweluje to podświetlenie matrycy w czerniach. Nie polecam oglądać w całkowitej ciemności bo wtedy wychodzą wady LCD. Przy delikatnym świetle jest dużo lepiej i nie zwraca się na to uwagi. Dotyczy to tylko filmów z " czarnymi paskami". 

Jedyna większa wada moim zdaniem katy. Ciekawe jak w nowym ru8000.

Chciałem oleda ale u mnie telewizor chodzi po 14 godzin dziennie w tym TVN24. Wiec na razie oleda odpuszaczam. Ale na pewno następny będzie oled. W razie pytań proszę pisać



Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia ‎24‎-‎04‎-‎2019 o 01:56, JANUSZ003 napisał:

Witam 

Mam pytanie ponieważ stoję przed wyborem kupna telewizora  . Jak Waszym zdaniem wypadnie testowany  Samsung NU 8002 w porównaniu z najtańszym telewizorem tego producenta z seri QLED QE55Q6FN ?

Czyli generalnie trudny wybór . Powiedzcie mi jak oceniacie brak DSD w  QLED QE55Q6FN to poważny mankament w funkcjonowaniu tego telewizora ? Ja to głownie głownie będe go używał do np netfiks jakiś Polsat itd ale mocno mnie interesuje ogladanie głownie YouTube gdzie chce podłaczyć pod swój system audio .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Napierniczam w dwóch pracach i nie mam za bardzo kiedy pisać. A jeszcze trzeba znaleźć czas na testowanie tv ;) Na wstępie dzięki za uwagę, rady i za te docinki w sumie też :)

 Mój egzemplarz nie jest wadliwy. Ten typ tak ma ? I nie, nie jestem z jakiegokolwiek obozu. A że zwykle posiadałem sprzęt SONY to do niego przyrównuję nowy telewizor, to chyba logiczne prawda?  Do rzeczy. Sprawdzalem co mi @SlepaqSlepaq podawałeś i zrobiłem tak, że wyłączyłem tryb gry i mogłem zmieniać ustawienia obrazu jak na "normalnym" źródle. Próbowałem różnych ale nie będę się rozpisywał ;) W trybie film i z ustawionym drganiem na 10 to.....  No mordę miałem otwartą dobre kilka sekund. Obraz jest tak płynny że się w pale nie mieści. Sprawdzałem na Daying Light i Horizon:ZD. Nie mam zbyt wiele czasu stąd tylko dwa tytuły, ale niedługo majówka o której za chwilę ;) Nie może być za różowo i są dwa problemy ?

Lag, (jako gracz jestem bardzo wyczulony na tym punkcie) nie jakoś specjalnie, ale jednak jest on odczuwalny. I artefakty. Które tak zniekształcają obraz że staje się chwilami bardzo niewyraźny i nieczytelny. Chwilę się bawiłem ustawieniami i obraz, a raczej jego ruch jest satysfakcjonujący. Ale ten lag ;/ 

Co zauważyłem. W trybie gra, upłynniacz nie radzi sobie w pełni nawet po ustawieniu drgań na 10. W trybie film, płynny jak woda, ale jest lag i spore artefakty.

A teraz majówka :) Na weekend przyjeżdża szwagier który kupił oled  LG, o którym wspomniał też jakiś kolega wyżej ( @Stygian łobuzie ;)). ustawię tryb gry i upłynniacz wyłączę. On z gałami "przyzwyczajonymi" do swojego LG będzie miał bliskie spotkanie z Samsungiem. Zobaczę co powie nie mówiąc mu nic. Dostanie surowy obraz. Potem poustawiam najlepsze na tą chwilę znane mi ustawienia i jakie będzie jego zdanie. Sam jestem ciekaw co powie bo faktycznie może być tak, że za szybko patrzę ;)

Pozdrawiam, wracam do pracy i opiszę temat w ciągu majówki. 

 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...