Skocz do zawartości
Maciej Koper

Samsung NU8002, NU8042, NU8072 | TEST | Telewizor LCD Ultra HD z HDR (2018) i systemem Tizen

Rekomendowane odpowiedzi

No to mnie pocieszyłeś kolego Matujani... Niemniej jednak dzięki za opinię.

Mogę oddać tylko jaka potem alternatywa dla tego TV w podobnej cenie (kupiłem za 4 tys.)? Jedyny sensowny wybór Sony XF90 na chwilę obecną raczej trudny do dostania, po za tym nie ta półka cenowa. Lg i Panasonic na matrycach IPS. No nic pomyślę... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze chyba jednak loteria jest z jakością tych tv. U mnie jest wszystko git. Żadnych przycinek i smug w grach , żadnego rozjaśniania matrycy przy napisach( tu zalecam local dimming na niski) obraz ogólnie w grach i filmach 4K zrywa majty. Chyba mam farta ??

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez wszystko jest okey, jedynie minimalnie widze rozjasnienie napisow w hdr, ale jak sie skupie na tym, tak nie zwracam uwagi. Uwazam ze mam w 90% udany egzemplarz...

Wysłane z mojego MHA-L29 przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, madhunt3r napisał:

Tak jak mówiłem to nie raczej wina tv. Bo na laptopie z matryca 120hz, odpaliłem gierkę i jak ma 60fps to wszystko śmiga ładnie, jak ustawiłem na sztywno 30 fps to są te smugi, jak ze stroboskopu pojawiają się za obiektami. Po prostu to nie wina tv, tylko uroki 30fps. Na tv full hd bym nie porównywał, bo wcześniej też miałem soniacza full hd to tam nie rzucało się tak to w oczy, widocznie bardziej to się uwidacznia na 4k, bo też zauważ tv musi dużo dużo więcej pikseli obrobić, więc porównywał bym do innych tv 4k. Po prostu 30 fps tak ma na każdym raczej tv obecnym na rynku. Odnośnie fify 19 to jeżeli masz kometę za piłką to stawiałbym na matryce albo coś, bo u mnie zarówno na ps4 pro jak i xbox one x jest wyraźne i ostre jak żyleta, zwracałem na to uwagę czy coś nie tak. Pozatym fifa chodzi w 60fps podczas meczu, jedynie przerywniki są w 30fps. Ja jestem zadowolony z tv, daje bardzo ładny obraz zarówno w tv jak i grach, jak dla mnie oczywiście ;)

Dokładnie. Przy obrazie w 4K po prostu wyświetlacz ma trudniej w obróbce każdej klatki i dlatego może wyglądać to gorzej niż na 1080p Mam Samsunga J6300 i faktycznie tam artefaktów jest mniej, ale tutaj ostrość i HDR rekompensują wszystko ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@madhunt3r Mój szwagier właśnie pojechał za moją namową po XF90, bo chciał kupić Samsunga ale mu odradziłem (ależ ja mu zazdroszczę szwagra który dobrze poradzi ;P) i jak wróci to będzie testował i zobaczymy czy faktycznie jest tak na każdym tv 4K ;)

Co do jakości, to zawsze twierdziłem że kupując Samsunga to jest loteria, a kupując Sony pewność. Dlatego trochę śmieszy mnie jak ktoś mówi o Samsungu że ma jakiś wyrób klasy premium. Klasa premium to ma być pewność a nie loteria. 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpadki zdarzają się każdej firmie, mam 4 letniego Panasonica i o ile obraz jest naprawdę ok, to niestety pod matryce dostał się kurz i na jasnym tle widać plamy. Uważam że taka sytuacja nie powinna mieć miejsca, ale serwisant twierdzi że to się zdarza, zwłaszcza kiedy tv wisi na ścianie. Samsung sprzedaje chyba najwięcej telewizorów więc odsetek klientów którzy zgłaszają że coś jest nie tak z ich sprzętem jest większy niż u innych co nie znaczy że w Sony czy Panasonicu też nie zdążają się kwiatki.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko dziwne że za każdym razem jak się skuszę na Samsunga to potem żałuję?  Dwa telefony i łącznie z tym co teraz kupiłem, dwa tv. A Sony jeszcze ani razu mnie nie zawiodło. Czy to konsole, telefony, czy tv. Zawsze byłem z zakupu zadowolony, a z samsungiem jeszcze nigdy :) To nie tak że jestem fanbojem, ale takie miałem doświadczenia. 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nic. Rozpakuje jutro mojego i zobaczę co mi się trafiło, mam wersję 8072 i tu upatruje szansy że może nie będzie tak źle...

Edytowane przez demios1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera ten mój szwagier to farciaż jeden.. Była promocja i w cenie XF90 dostał LG OLED B8 :D Tam pewnie efekt o którym gadaliśmy nie będzie występował. Dzisiaj już nie zdąży go przetestować, ale mówił że rano odpala i da znać co i jak. I kurde co ja mam teraz zrobić ? Nie będę porównywał Oleda do dziadowskiego Samsunga.. On się cieszy a ja jestem w kropce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddaj Samsunga i kup Soniaka - niech i dział Sony dzięki Tobie odżyje na tym forum.?

  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Piotrek Skorupa napisał:

Cholera ten mój szwagier to farciaż jeden.. Była promocja i w cenie XF90 dostał LG OLED B8 :D Tam pewnie efekt o którym gadaliśmy nie będzie występował. Dzisiaj już nie zdąży go przetestować, ale mówił że rano odpala i da znać co i jak. I kurde co ja mam teraz zrobić ? Nie będę porównywał Oleda do dziadowskiego Samsunga.. On się cieszy a ja jestem w kropce.

Nie bój, nie bój, wypali mu się ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bądź złośliwy :) Czytałem recenzje i opinie i to wcale nie jest tak w tych nowych tv. Pierwsze modele miały tą przypadłość.

@colins Nie no jasne ja będę się bujał po sklepach i testował tv, a HDTV. Pl dzięki mnie będzie nabierać doświadczenia hahaha :) Wlaśnie chciałem tego uniknąć bo nie chce mi się go znowu pakować, wozić itd. Chciałem jedynie potwierdzenia bądź zaprzeczenia tezy madhunt3ra że tak ma każdy 4K. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na oledzie tez to może występować bardziej ;) ale kto wie zobaczymy. Ja nie wymieniam tv jestem zadowolony :)

Edytowane przez madhunt3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu ma być to bardziej widoczne? Przecież OLED ma szybszy czas reakcji podświetlenia danego piksela i na moje to powinno być właśnie dużo lepiej.. Może się mylę, ale tak mi się wydaje.

Naprawdę chciałbym jak Ty być usatysfakcjonowany zakupem.. Niestety na chwilę obecną jest z tym tak średnio.. I kurde dużo czasu straciłem na omawianym problemie i nie wiem czy wyeliminuję ziarno na ciemny scenach w 4K czy to już tak zostanie ?

Edytowane przez Piotrek Skorupa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Piotrek Skorupa napisał:

Nie bądź złośliwy :) Czytałem recenzje i opinie i to wcale nie jest tak w tych nowych tv. Pierwsze modele miały tą przypadłość.

Poczytaj test chłopaków z rtings, wcale tak różowo nie jest, a problem przy określonych warunkach występuje nadal. Nie zmienia to faktu, że obraz z oleda znakomity jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten telewizor kilka dni i to co zauważyłem, to to, że obraz nie jest do końca ostry. Wydaje się taki jakby za mgłą czasami. 

Usługodawca telewizyjny to nc+ dekoder ultrabox+. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś puścić jakiś film w którym masz pewność że jest w 4K? Netflix, YT, pendrive? 

Poza tym nie każdy kanał jest wyświetlany w 4K nawet jeśli masz dekoder 4K :)

Edytowane przez Piotrek Skorupa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...