Skocz do zawartości
Maciej Koper

Samsung NU8002, NU8042, NU8072 | TEST | Telewizor LCD Ultra HD z HDR (2018) i systemem Tizen

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie ja też wyłączyłem jednak ten game motion plus, a freesync za dużo nie ma gier które korzystają z tego. 

A czy w grach które chodzą tylko w 30fps ten Freesync daję jakieś dodatkowe korzyści, bądź może wpływać negatywnie na wydajność?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, madhunt3r napisał:

No właśnie ja też wyłączyłem jednak ten game motion plus, a freesync za dużo nie ma gier które korzystają z tego. 

A czy w grach które chodzą tylko w 30fps ten Freesync daję jakieś dodatkowe korzyści, bądź może wpływać negatywnie na wydajność?

Może zlikwidować screentearing ale wydaje mi się że może nie puszczać natywnego 4K z HDR bo ikonka uhd znika przy włączonym freesync. HDMI 2.0 może nie mieć wystarczającej przepustowości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, madhunt3r napisał:

Ikonka UHD znika owszem, ale ostrość wydaje się na 4k i napis jest na górze 3840 × 2160

Wg tego: https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/nu8000 jest 4k niby.

3840*2160 wyświetla bo taką masz ustawioną na konsoli. Ustaw 1080p a będzie wyświetlał 1920*1080 nawet jak odpalisz grę w 4k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,
Potrzebuje pomocy, jaki uchwyt ruchomy mozecie polecic do tego modelu? Jakis Reinston? i czy w zestawie byly sruby do tego TV? M8 45mm mozna takie w ogole gdzies dostac?
Dzieki

Wysłane z mojego MHA-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Stygian napisał:

3840*2160 wyświetla bo taką masz ustawioną na konsoli. Ustaw 1080p a będzie wyświetlał 1920*1080 nawet jak odpalisz grę w 4k

To by wyłączał 4k? Ostrość jest ta sama jak włącze Freesync. Już sam nie wiem czy używać tego czy nie, jak większość i tak 30 fps jest. Dotychczas grałem bez tego i żyłem więc pewnie wyłącze, chociaż mam ikone UHD i wiem że idzie w 4k :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, madhunt3r napisał:

To by wyłączał 4k? Ostrość jest ta sama jak włącze Freesync. Już sam nie wiem czy używać tego czy nie, jak większość i tak 30 fps jest. Dotychczas grałem bez tego i żyłem więc pewnie wyłącze, chociaż mam ikone UHD i wiem że idzie w 4k :P

A przy grach z HDR nie znika ci ikona UHD na freesync?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mam włączony Freesync to nie ma w ogóle ikony UHD, jedynie HDR. Jak wyłącze Freesync, to jest HDR i UHD ikona. Więc wyłączam ten cały freesync. Nie wiedzę praktycznie żadnych różnic w grach które mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, madhunt3r napisał:

Jak mam włączony Freesync to nie ma w ogóle ikony UHD, jedynie HDR. Jak wyłącze Freesync, to jest HDR i UHD ikona. Więc wyłączam ten cały freesync. Nie wiedzę praktycznie żadnych różnic w grach które mam.

No właśnie. HDMI 2.0 nie przepuści chyba na raz freesync, UHD i HDR. W gry bez HDR można używać bo wtedy chyba 4K puszcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, effe11 napisał:

Witam wszystkich po dłuższej przerwie.

Moi drodzy, czy coś wiadomo o aktualizacji naszego TV NU aby obsługiwał Apple AirPlay i iTunes? Słyszałem, że telewizory z 2018 oraz z 2019r będą miały taką funkcje. 

Jeśli temat jest gdzieś na forum to przepraszam, proszę jedynie o odnośnik, bo niestety nie znalazłem.

 

Pozdrawiam

Arek

Czyli nie ma tego tematu i nikt nie wie o co chodzi w tej dziedzinie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej,
Potrzebuje pomocy, jaki uchwyt ruchomy mozecie polecic do tego modelu? Jakis Reinston? i czy w zestawie byly sruby do tego TV? M8 45mm mozna takie w ogole gdzies dostac?
Dzieki

Wysłane z mojego MHA-L29 przy użyciu Tapatalka


Tak samo wiadomo jak z uchwytem...
HDR rządzi....

Wysłane z mojego MHA-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, madhunt3r napisał:

Gdy bez HDR też nie pojawia sie ikona UHD podczas wł Freesync.

No właśnie. Sprawdziłem grę która jest 1080p we freesync i ikona UHD była ?. Trzeba czekać na jakiś konkretny test tej funkcji bo sam już głupieje??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@effe11 najwidoczniej mało osób jest tym zainteresowanych, stąd brak szybkiej odpowiedzi.

@don_tkaczu jak kupowałem poprzedni TV 49'', kupiłem w MM ISY IWH 6000, sprzedawca dał mi go do ręki, jako spełniający parametry. Ponieważ 49'' stanęła jednak na półce, to uchwyt cierpliwie czekał na lepsze czasy. Miesiąc temu kupiłem UE55NU8072 i postanowiłem wykorzystać ten uchwyt. Nie ukrywam, że dostarczone wraz z uchwytem śruby były za krótkie, pomogła wizyta w Castoramie.

Jakość uchwytu? Nie tak źle, choć pierwsze wrażenie: "Czy aby nic się nie urwie?". W rzeczywistości uchwyt jest stabilny, istnieje możliwość regulacji oporu. Możliwość regulacji pokłonu ekranu, ramię umożliwiające wygodny dostęp do przewodów...

Montaż robił mi facet ze sklepu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Stygian napisał:

No właśnie. Sprawdziłem grę która jest 1080p we freesync i ikona UHD była ?. Trzeba czekać na jakiś konkretny test tej funkcji bo sam już głupieje??

Więc wyłączyłem to i nie zaprzątam sobie już tym głowy ;)

@Piotrek Skorupa to o czym mówimy to raczej nie wina TV. Ustawiłem sobie w grze na laptopie 30fps na sztywno i to samo. Czyli to wina gier 30fps, ze za obiektem sa smugi jak ze stroboskopu to wali :D a jak gra chodzi 60 to jest idealnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Jeśli było to przepraszam ale ciężko przebrnąć przez 82 strony...

Zakupiłem wczoraj NU8002 w Neonecie i dziś natknąłem się na pierwszy spory problem, a mianowicie brak sygnału na portach HDMI.

Próbowałem podłączyć stary dekoder z wcześniejszego tv oraz laptopa Lenovo i w obu przypadkach ten sam efekt (na wszystkich wejściach hdmi) - pojawia się ikonka źródła hdmi jako"nieznany" po wybraniu tego źródła przez chwilę jest pusty ekran  gdzieś po 2-3 sekundach pojawia się "Brak sygnału". Jak odłączę przewód to napis znika na ułamek sekundy. Kabel sprawny, jeszcze wczoraj używałem go do wcześniejszego TV. W necie znalazłem informację żeby na 10 minut wyłączyć zasilanie i spróbować ponownie - nie pomaga. :(

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sprawdził inny kabel. Tak dla pewności. To że działał na poprzednim telewizorze, nie znaczy że podpasuje Samsungowi. 

Ja mam inne pytanko: Jak sprawdzić jakie źródło jest wyświetlane np na Netflix'sie? Skąd mam wiedzieć czy wyświetlany obraz jest hd czy uhd? Pomijając względy estetyczne oczywiście ;)

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piotrek Skorupa kurcze nie wierzyłem, że to może być kabel, a jednak :D a już zdążyłem nowy temat założyć wołając o pomoc na forum. Dzięki za sugestię żeby to jednak zweryfikować - znalazłem jakiś stary kabel w rupieciach i niespodzianka - poszło!

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja bym sprawdził inny kabel. Tak dla pewności. To że działał na poprzednim telewizorze, nie znaczy że podpasuje Samsungowi. 
Ja mam inne pytanko: Jak sprawdzić jakie źródło jest wyświetlane np na Netflix'sie? Skąd mam wiedzieć czy wyświetlany obraz jest hd czy uhd? Pomijając względy estetyczne oczywiście
Pusc cos na netflix, potem na pilocie kolorowe kropki i informacje, tam masz w lewym gornym rogu wszystko

Wysłane z mojego MHA-L29 przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Piotrek Skorupa napisał:

Ja pierniczę nigdy bym na to nie wpadł ;) Dziękuję. 

Nie po to dali "super designerskiego ", srebrnego pilota, żeby było łatwo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny jest ale wkurza mnie np. że za każdym razem kiedy chcesz wejść do opcji, to musisz przewertować całe menu z aplikacjami, źródłami i uj wie co jeszcze ?

Rozwiązanie tragiczne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jeszcze raz ja z jednym pytaniem.

TV ma wyjście Toslink co daje mi możliwość podłączenia mojej wieży takim ulepem (toslink > konwerter > chinch > jack)  ?

ale jak to będzie grało? jak podłączę to jedynym źródłem dźwięku będzie wieża, a tv się wyciszy? Czy jest możliwość aby dźwięk był jednocześnie też z TV?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, Piotrek Skorupa napisał:

Fajny jest ale wkurza mnie np. że za każdym razem kiedy chcesz wejść do opcji, to musisz przewertować całe menu z aplikacjami, źródłami i uj wie co jeszcze ?

Rozwiązanie tragiczne. 

Dla mnie tragiczne jest ustawianie sleeping'u trzeba przekopać pół menu...ale pilot za to ładnie wygląda na stoliku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...