Skocz do zawartości
Maciej Koper

Samsung NU8002, NU8042, NU8072 | TEST | Telewizor LCD Ultra HD z HDR (2018) i systemem Tizen

Rekomendowane odpowiedzi

Samsung NU8002, NU8042, NU8072 | TEST | Telewizor LCD Ultra HD z HDR (2018) i systemem Tizen

W roku ubiegłym, Samsung był praktycznie numerem jeden w segmencie niedrogich i dobrych wyświetlaczy. Model MU7002 właściwie królował na rynku i w 50% przypadków rozważanych na forum wybór padał właśnie na niego. W tym roku wiemy już, że firma dużo powalczy w kategorii high-end, wraz ze swoim Q9FN. Dzisiaj poszukamy natomiast odpowiedzi, czy następca kultowego MU7002 okaże się równie dobry. Jest nim NU8002 (litera "N" zamiast "M" oznacza modele na 2018 rok, w zależności od sieci sprzedaży mogą to być też NU8042 czy NU8072). Oznaczenia telewizorów "urosły" i seria "8" zastępuje tą z numerem "7". Analogicznie model NU7002 jest następcą MU6000. Zapraszamy do testu!

 

Przeczytaj całość

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He he, no to akurat tak się składa że ceny Sony i Samsunga są identyczne , 49″ NU80XX: 4 299 zł vs  SONY KD-49XF8596    4 299 zł, tyle tylko że Samsung w rozmiarze 49'' jest na matrycy 50 Hz, tak że w tym rozmiarze to bardziej można porównywać z sony XF 9005

Edytowane przez mmpeg-4
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, mmpeg-4 napisał:

tak że w tym rozmiarze to bardziej można porównywać z sony XF 9005

Niezbyt dokładnie się wyraziłem, bardziej miałem na myśli że ciekawe byłoby porównanie Samsunga w rozmiarze 55'' z matrycą 100 Hz do Sony XF9005, bo dopiero od tej wielkości  w Samsungu jest zastosowana taka matryca,  a znowu porównanie tego Samsunga w rozmiarze 49'' do serii XF85 (a tylko w tym rozmiarze i tym największym jest matryca VA) jest bez sensu, bo znowu Samsung w tym rozmiarze jest na matrycy 50 Hz. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co lepiej kupić w tej samej cenie - NU8000 czy Q6F? Ponadto chciałbym się dowiedzieć, czy zastosowane upłynniacze w jakiś sposób rekompensują 60 Hz matrycę w wersji 49 calowej czy też oglądając dużo sportu nie warto brnąć w 49 cali i brać od razu 55 cali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, TommyXV napisał:

czy też oglądając dużo sportu nie warto brnąć w 49 cali i brać od razu 55 cali?

Jeżeli chodzi o rozmiar 55'' to dokładając 500 zł można już mieć OLEDA LG z HDR z ponad 8 milionami stref rozjaśniania i wygaszania obrazu, ale ten Samsung ma większą jasność jednak precyzja stref (a w tym Samsungu są tylko pionowe paski stref tak że mu daleko do najlepszych rozwiązań strefowych direct/fald)  jest dramatycznie niższa niż w OLEDzie, bo Oled wygasza albo rozjaśnia (stopniuje) obraz z dokładnością do kilku pixeli..

Edytowane przez mmpeg-4
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem o zaletach OLEDA, z tym że ja gram dużo dużo w gry ze statycznymi elementami na ekranie (FIFA) i nie chcę przez to brać OLED. Ponadto przekonują mnie bardzo te upłynniacze, gdyż bardzo dużo gram, więc mój wybór pada na któryś z dwóch powyższych Samsungów.

Edytowane przez TommyXV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiadomo że jak tv będzie bardzo często chodzić od rana do wieczora (w sensie że zawsze ktoś w domu coś ogląda) i głównie na kanałach w wyraźnymi logami nazw kanałów a do tego sporo będzie grane na grach ze stałymi elementami, to znacznie bezpieczniej będzie wziąć jakiegoś udanego LCD-ka. 

EDIT:

Odnośnie modelu Samsunga w rozmiarze 49'' na matrycy 50 Hz, to potrzebny by był oddzielny test tej wersji, bo w 50 Hz Samsungach upłynniacze chodzą bardzo różnie.

Edytowane przez mmpeg-4
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, TommyXV napisał:

Co lepiej kupić w tej samej cenie - NU8000 czy Q6F? Ponadto chciałbym się dowiedzieć, czy zastosowane upłynniacze w jakiś sposób rekompensują 60 Hz matrycę w wersji 49 calowej czy też oglądając dużo sportu nie warto brnąć w 49 cali i brać od razu 55 cali?

tez jestem ciekawy po co samsung zrobil w sumie 2 bardzo podobne tv NU8000 i Q6F  - q6n jakby lepszy (w HDR) wg testu rtings

 

i ciekawe czy matryca 60hz w 49calach tez bedzie tak dobrze uplynniac gry z 30hz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do tego modelu, ale z racji wielkości pomieszczenia w grę wchodzi 49 cali - tutaj jest na matrycy 60Hz, więc co zyskam biorąc NU80xx zamiast NU7xxx w tym samym rozmiarze?

Swoją drogą, fakt 60Hz matrycy w 49" modelu powinien być zaznaczony w recenzji.

Edytowane przez Buhaj47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To po teście tego TV stoję przed wyborem 55nu8072 vs 55xe9005. Co ostatecznie byście polecili? [80% film, 20% sport]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko dodam, że Samsung Q6F też ma 60Hz matrycę w 49", więc w tym rozmiarze Samsung nie ma żadnej 120Hz matrycy w sensownej cenie. Żenada, zostaje tylko Sony lub LG (SK8500) jeśli ktoś chce mieć 120Hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie ale brak DTS-u w tym telewizorze skreśla go na całej linii, przynajmniej w moich oczach.

Z tego co wiem to po optyku także nie przepuści na kino domowe.

Wszystko tak jak w moim Samsungu B650 :(

Edytowane przez kurczak80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jak widać mozna dać jeszcze fajną matrycę VA która osiaga natywnie ponad 5000:1 w ANSI.

Edytowane przez PeterMac
  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, spitfire2 napisał:

To po teście tego TV stoję przed wyborem 55nu8072 vs 55xe9005. Co ostatecznie byście polecili? [80% film, 20% sport]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Patrząc pod kątem samej jakości obrazu to lekka przewaga Sony, ale całościowo to już nie takie proste...

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 Panowie jak to jest z modelami QLED z 2017 a QLED z 2018???

Chodzi mi całą nazwę w sieci są np. Q6FAM i Q6FNA.

Rozumiem że Q6FNA to model z 2018?

Można się pomylić

Edytowane przez KARTON
błąd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sadzicie ,kiedy mozna sie spodziewac  spadku cen tego NU8002?wiem ,ze byla juz promocja na Neonet za 4200 ale przegapilem a tv zapowiada sie na "hit" i raczej sie zdecyduje na niego chociazby ze wzgledu na 120hz a sportu troche ogladam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, KARTON napisał:

Krótka rozmowa z Samsung i wszystko jasne, modele z 2018 końcówka FN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, sunnboy napisał:

jak sadzicie ,kiedy mozna sie spodziewac  spadku cen tego NU8002?wiem ,ze byla juz promocja na Neonet za 4200 ale przegapilem a tv zapowiada sie na "hit" i raczej sie zdecyduje na niego chociazby ze wzgledu na 120hz a sportu troche ogladam

Pod koniec roku pewnie. Ale on i tak jest dość tani więc wielkich ruchów bym się nie spodziewał za szybko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2018 o 11:35, TommyXV napisał:

Czyli kupuję jednak NU8072. Dzięki wielkie Karton!

No problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli waszym zdaniem nieopłacalne jest branie NU8072 w rozmiarze 49" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z zauważalnych rzeczy zyskamy jedynie szeroką paletę barw. Moim zdaniem warto dołożyć do 55".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...