Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony XF90 - TEST następcy XE93/XE90 na 2018 rok (KD-55XF9005) z Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

Napiszę jeszcze raz bo poprzednio trochę źle to opisałem. Problem nie występuje u mnie podczas oglądania telewizji, a jedynie kiedy używam telewizor jako monitor do PC,  telewizor służy mi głównie za monitor. Tak jak pisałem, pasek wyskakiwał mi rzadko, a od aktualizacji zaczął wyskakiwać co chwilę.  Czyli siedziałem przed telewizorem korzystając z kompa, i wszystko było cacy. Sprawdziłem czy może jest aktualizacja do tv, patrzę jest, no to dawaj aktualizuje. Po aktualizacji przełączam się na sygnał do PC i co chwilę, pasek, pasek pasek.

Edytowane przez jeffik79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PC podłączony bezpośrednio do TV? To w ogóle wygląda na błąd w Braviach, przynajmniej z 2018, poszperałem na AVForums.com i tam użytkownicy mają to samo, czy to przez soundbara, czy amplitunery.

 

Wysłane przez Tapatalka

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wyłączyć ten pasek żeby w ogóle się nie pokazywał? Nie mogę tego znaleźć w ustawieniach.

Mam dekoder podłączony przez soundbar. Przed aktualizacją nie było problemu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed aktualizacją do Androida 9 pasek się nie pokazywał?

W każdym razie wejdź w Ustawienia -> Oglądanie telewizji -> Pasek informacyjny.

Wysłane przez Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, dzisiaj mój egzemplarz złapał bootloopa, pokazuje się logo Sony, kręcą się kółka android po czym tv się resetuje i tak w kółko. Wyciągnięcie wtyczki z kontaktu i ponowne podłączenie nic nie daje. Ktoś ma jakiś patent na to, czy tv do serwisu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, wojcik6 napisał:

Cześć, dzisiaj mój egzemplarz złapał bootloopa, pokazuje się logo Sony, kręcą się kółka android po czym tv się resetuje i tak w kółko. Wyciągnięcie wtyczki z kontaktu i ponowne podłączenie nic nie daje. Ktoś ma jakiś patent na to, czy tv do serwisu?

Miałem to samo kiedyś.

https://www.sony.pl/electronics/support/articles/00159906

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem ciekawy problem, którym chcę się podzielić. Od czasu do czasu podczas oglądania na Netflix materiałów w Dolby Vision nagle zaczynają zmieniać się odcienie kolorów.  Wygląda to tak jak nałożony filtr.  Wszystko wygląda jak w odcieniach zielonego, niebieskiego, czerwonego lub żółtego. Co ciekawe nawet czarne paski wynikające z formatu obrazu też mają wtedy takie zabarwienie. To dziwne ,,zabarwienie " potrafi się zmienić kilka razy podczas jednej sceny ale generalnie co ok 20-30 sekund następuje zmiana ,,zabarwienia". Często pokrywa się to ze zmianą sceny w filmie. Problem wystąpił już 3 razy w ciągu 8 miesięcy.  Wystarczy uruchomić ponownie tv i Netflix,  a wszystko wraca do normy. Problem występuje tylko i wyłącznie na Netflix i tylko przy materiałach DV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy amplituner połączony z TV przez światłowód będzie się uruchamiał z TV i pilot będzie sterował głośnościa? Czy to tylko Hdmi Arc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wyjściu optycznym prawdopodobnie leci samo audio. Ja używam starej Yamahy bez HDMI i funkcji CEC więc sterowanie z TV nie jest możliwe. Nie jestem w 100% pewien jak jest z nowymi amplitunerami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko arc.. przecież ta jak i kolejna earc funkcja została wymyślona jako funkcja hdmi.

Edytowane przez prodarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś spotkał się może z problemem szarych pasków (tzw. panorama) góra-dól przy filmach mkv z HDR odpalanych w mx playerze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, podlaczylem PC z tym TV kablem HDMI, w ustawieniach na komputerze mam tylko 60HZ, czy tylko tyle moze ten TV przeslac? czy mozna ustawic jakos wiecej, tylko tak, zeby nic mi sie z nim nie stalo..?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tv ma matrycę 120Hz ale wejście hdmi 2.0 ma zbyt niską przepustowość żeby przesłać obraz 4k w 120Hz.  Przy full hd działa normalnie 120 po kablu. Co do ustawień w samym komputerze to nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, peterka20 napisał:

Tv ma matrycę 120Hz ale wejście hdmi 2.0 ma zbyt niską przepustowość żeby przesłać obraz 4k w 120Hz.  Przy full hd działa normalnie 120 po kablu. Co do ustawień w samym komputerze to nie wiem.

Chodzi mi o full HD, czy mozna jakos ustawic wieksze odswiezanie, niz tylko 60HZ, bo tylko tyle mam do wyboru maksymalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz kabel hdmi 2.0, to powinno się dać tak ustawić. Przynajmniej z punktu widzenia tv wszystko powinno działać.  Kwestia ustawienia w PC. Nie wiem dokładnie jak, bo nie podłączałem jeszcze do tv. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są dwa gniazda o zwiększonej przepustowości.  Trzeba dodatkowo włączyć to w ustawieniach tv dla danego wejścia hdmi (dokładnie to trzeba włączyć ,,format rozszerzony"). Teraz mi się przypomniało. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.04.2021 o 10:32, betek napisał:

Chodzi mi o full HD, czy mozna jakos ustawic wieksze odswiezanie, niz tylko 60HZ, bo tylko tyle mam do wyboru maksymalnie.

Z tego co wiem można wymusić full HD przy 120Hz na tym TV przy korzystaniu z komputera PC i z tego co wiem z XBox'a

Już nie mam tego telewizora ale w przypadku PC i karty NVidia zrobiłbym tak:

- podłączył kartę do pełnego wejścia 4K i ustawił format (na TV) na rozszerzony. 

- zdefiniowałbym custom resolution 1080@120Hz w sterowniku NVIDA w ten sposób:

https://nvidia.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/759/~/custom-resolutions

 

Nie testowałem tego, ale jeżeli masz PC z kartą NVidia i dostępne te opcje w sterowniku to sprawa wymaga jedynie 5 min

Zwróć jeszcze uwagę na to: 

"When a given resolution doesn't work natively, we try using a forced resolution. We do this by creating a custom resolution in the NVIDIA Control Panel, then we change the Timing to 'CVT reduced blank' to reduce bandwidth. If unsuccessful, we then try 'CVT' and 'Automatic'. Finally, we check to see which resolution is active. Note that if the timing is set to 'Automatic', it can sometimes show that the active resolution is 3840 x 2160, even though the signal sent is 1440p."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hello. Witam.
Mam takie małe coś.
Posiadam owy TV spięty z komputerem. Karta to rtx3080.
Chciałbym uzyskać jak najlepszą jakość obrazu przez HDMI. Jak ustawić 4k HDR? W windowsie włączam HDR, ale kolory bledna. Tak jakby nie było chromy 4.4.4.
Tylko coś w okolicach 4.2.2. ktoś wie może? Bo nie wiem jak to zrobić. W panelu sterowania NVIDIA są rozdzielczości, ale nic poza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak ma mieć działać Windows z hdrem, szata graficzna Windowsa raczej nie ma hdr tak myślę, podobnie jest z ps4 jak działa gra z hdr i przejdziesz do systemu konsoli nie wyłączając grę to caly system konsoli tez jest w bladych kolorach. Poprostu powinno byc na automacie kiedy wykrywa sygnal dopiero sie przestawia a tak wyglada na to, że wymusiłes wyświetlanie hdr gdzie tego hdr nie ma tzn sygnału.

I zapewne jak włączysz grę obsługującą hdr wtedy kolory będę takie jak powinny być ale w grze, czyli wniosek jest taki, że na pc żeby grać z hdr trzeba ręcznie w ustawieniach przestawiac, za każdym razem, tzn czy materiał jest sdr lub hdr. Tak myślę może się mylę.

Edytowane przez DawidP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie.
Jeśli nie włączę HDR w windowsie to w grach jest opcja zablokowana.
Chodzi mi jak ustawić, żeby obraz szedł w chroma 4.4.4
Może ktoś wie. Włączając np. cyberpunka z HDR wszystkie napisy w HUD są tak jakby pół przeźroczyste ale reszta niby ok. Dlatego się zastanawiam, czy może trzeba ręcznie wymusić czy coś.
Może ktoś ma ustawione? Jeśli nie, to trudno. Wiem że ogarniczeniem w tv jest HDMI 2.0, ale w PS4 gry wyglądały ładnie. Tutaj cyber też ładnie wygląda. Tylko HUD wyblakły i trochę drażni mnie. Nie mam jak zdjęcia teraz zrobić, bo na jakiś czas wyleciałem z domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra a przy jakiej rozdzielczości i odświeżeniu chcesz 4.4.4 przy 4k i 60hz chyba 4.4.4 w 10bit nie wiem czy się da przy hdmi 2.0 bardziej bym stawiał na 4.4.4 8bit dla takiej rozdzialki. Tak hdr jest 10bit ale przepustowość hdmi 2.0 ma swoje ograniczenia.

image.thumb.png.2774fb16b58b0962a17ae8fc7c8e89a3.png

Tutaj opis że stronki sony:

UWAGA: Aby wyświetlać obrazy 4K lub HDR przy prędkości transmisji 18 Gb/s*

* 4K (50, 60 Hz) w formacie YCbCr 4:4:4, YCbCr 4:2:2, YCbCr 4:2:0/10 bitów, RGB, obraz HDR itp.

wnioskuje że da się 4.4.4 ale bez hdr

Edytowane przez DawidP
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...