Skocz do zawartości
Gmeru

CES 2018: Pierwszy na świecie 3.1-kanałowy głośnik w formie listwy z systemem Dolby Atmos® wytwarzającym trójwymiarowy dźwięk przestrzenny

Rekomendowane odpowiedzi

Zarówno ps4 pro jak i uhd UBP-x700 obsługują hdcp 2.2 także nie wiem o co kaman... Na infolinii też nie potrafią pomoc...jestem lekko załamany powiem szczerze... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, pmcomp napisał:

To nie jest prawda.

4K 4:2:0 10 bit z HDR to 10,2 Gbps.

18 Gbps to 4K 4:4:4 12 bit z HDR.

Jeśli mówimy o 4:2:0 lub nawet 4:4:4 (tylko 30Hz), wystarczy 10,2 Gbps . Jeśli chcemy mieć najlepszą jakość, jaką daje TV po włączeniu trybu "Enhanced" (o niej wcześniej mówiliśmy) potrzeba 18 Gbps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza jakosc czego? Sygnalu testowego? Kto nadaje przez SAT, OTT czy podaje z BD-UHD 18 Gbps?

Znasz? Bo ja nie.

2 godziny temu, Toma-San napisał:

Spróbuj zmienić kabel HDMI. Do przekazywania treści 4k HDR potrzebne jest 18 Mbps - pełne pasmo HDMI 2.0a.

Szlag. Oczywiście 18 Gbps. :) 

Napisałeś, że do przekazywańia treści 4K HDR potrzeba 18 Gbps. Patrz powyżej.

Wiec  nie zaprzeczaj sam sobie bo to do niczego nie prowadzi.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, pmcomp napisał:

Najlepsza jakosc czego? Sygnalu testowego? Kto nadaje przez SAT, OTT czy podaje z BD-UHD 18 Gbps?

Znasz? Bo ja nie.

Napisałeś, że do przekazywańia treści 4K HDR potrzeba 18 Gbps. Patrz powyżej.

Wiec  nie zaprzeczaj sam sobie bo to do niczego nie prowadzi.

Kolaga @Koowall napisał: "Kolejny dziwny problem - jeżeli dam hdmi enhanced w tv i na soundbarze tak samo to sam głos jest, zero obrazu... "

Moja wypowiedź odnosiła się do powyższych słów.

Wystarczy, że podłączysz sobie PS4 PRO lub XBoxaX i już masz pasmo wypełnione po brzegi...

3 minuty temu, Koowall napisał:

Hmmm a może obrazu nie ma, bo przestrzeń kolorów powinna być inna niż Auto?

Powinno zostać Auto...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już nie mam pojęcia co zrobić zatem... Chyba zostaje mi zareklamować nowy produkt... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Koowall napisał:

To już nie mam pojęcia co zrobić zatem... Chyba zostaje mi zareklamować nowy produkt... 

To podsumujmy:

1. Masz tryb "Enhanced" na soundbarze i TV

2. Masz powłączane HDCP2.2 i tryb rozszerzony (o ile taka opcja istnieje) na urządzeniach podpiętych do soundbara (port hdmi 1 i 2)

3. Masz soundbar podpięty przez port HDMI OUT pod TV na porcie HDMI ARC (chyba HDMI 2 - nie pamiętam)

4. Jesteś pewny kabli HDMI

Jeśli wszystkie odpowiedzi są na tak, to nie wiem, co może być przyczyną :( 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety wszystko się zgadza... 

Podjadę dzisiaj do SC zobaczyć jak oni mają poustawiane wszystko żeby wykluczyć każdą możliwość... 

Edytowane przez Koowall
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten soundbar jest jak kobieta, nie obrażając Pań rzecz jasna? ma humory - wróciłem i wszystko działa... No Kaman... Poustawialem odpowiednie odległości od belki i suba i włączyłem Transformersy w UHD z playera... Dałem głośność na połowę... O zesz ku**** ja pier****? dawno takiego banana na gębie nie miałem, jednak cofam to napisałem wcześniej. Ja poprsotu wtedy za cicho to wszystko ustawiłem ?

Edytowane przez Koowall
  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Koowall napisał:

Ten soundbar jest jak kobieta, nie obrażając Pań rzecz jasna? ma humory - wróciłem i wszystko działa... No Kaman... Poustawialem odpowiednie odległości od belki i suba i włączyłem Transformersy w UHD z playera... Dałem głośność na połowę... O zesz ku**** ja pier****? dawno takiego banana na gębie nie miałem, jednak cofam to napisałem wcześniej. Ja poprsotu wtedy za cicho to wszystko ustawiłem ?

Czyli co zadowolony?

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mega zadowolony ? jeszcze tylko tylne i będzie cud miód ? jak odpaliłem płytkę z demem to miałem wrażenie, że dźwięk dobiega z każdej strony tylko nie z belki, także virtualizer robi robotę ?

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Koowall napisał:

Mega zadowolony ? jeszcze tylko tylne i będzie cud miód ? jak odpaliłem płytkę z demem to miałem wrażenie, że dźwięk dobiega z każdej strony tylko nie z belki, także virtualizer robi robotę ?

To co zrobiłeś  że  przed tem nie działało  a teraz wszystko  chodzi  jak ta lala. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, reddeath napisał:

To co zrobiłeś  że  przed tem nie działało  a teraz wszystko  chodzi  jak ta lala. 

Szczerze...wczoraj wszystko w cholere wyłączyłem, a dzisiaj po powrocie z pracy wsio śmiga... Wiem, że to brzmi jak jakieś fanaberie ale co poradzę... 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy rzeczywiście w celu uzyskania najlepszego dźwięku 3d należy siedzieć w odległości 2m od TV? Czy mógłbyś sprawdzić, jak sprawa się ma z innymi odległościami? Może ta odległość jest konfigurowalna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, Toma-San napisał:

Czy rzeczywiście w celu uzyskania najlepszego dźwięku 3d należy siedzieć w odległości 2m od TV? Czy mógłbyś sprawdzić, jak sprawa się ma z innymi odległościami? Może ta odległość jest konfigurowalna?

Oczywiście, że jest konfigurowalna w menu soundbara ? ale z tego co mówili nawet w sklepie to 2m to taka optymalna odległość jest. Ja u siebie mam 2,5 do belki i 3 do suba. 

Edytowane przez Koowall

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Koowall napisał:

Ten soundbar jest jak kobieta, nie obrażając Pań rzecz jasna? ma humory - wróciłem i wszystko działa.

Tak myślałem że będzie OK.Częściej to czynnik ludzki odpowiada za problemy.Nie dopięty przewód,itp,itp.Sam mam góla na to ,tylko nie wiem jak to postawić przed A1???Chyba stolik na zamówienie mnie czeka.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Koowall

Mogłeś zrobić unboxing na YT miałbyś parę milionów wyświetleń, bo z tego co widzę nie ma jeszcze nic o nim na YT. :D

A tak na poważnie może przyczyna tego wszystkiego, to jakieś ''choroby wieku dziecięcego'' jak by nie było kupiłeś z pierwszej taśmy produkcyjnej.

Ostatnio czytałem na jakimś Forum, Audio / Video że nie którzy twierdzą że gra nawet lepiej do Yamaha YSP - 2700. Pomimo że SONY ma tylko trzy przetworniki(...)

Ciekawym rozwiązaniem może też być, jak się go powiesi nad TV..

trzeba będzie zbadać, jak już będę go posiadał, a na 101% będę, coś nie co otaguje opinie więcej.. :)

 

Ps. Jak byś w wolnej chwili wrzucił jakieś zdjęcia jak się prezentuje przed Tv, w maskownicy, jak i bez, było by fajnie.

Aaaa.. pokaż fotkę której zaślepki Ci brakuję, co wspominałeś o tym.

A jak z basem z suba? OK? Dobrze że jest on aktywny, a nie pasywny. ;)

Z tego co kiedyś widziałem pilot też mega dopracowany nie? :>

17 godzin temu, Koowall napisał:

jak odpaliłem płytkę z demem to miałem wrażenie, że dźwięk dobiega z każdej strony tylko nie z belki, także virtualizer robi robotę ?

I o to chodzi B)

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, gangi007 napisał:

 

7 godzin temu, gangi007 napisał:

Tak myślałem że będzie OK.Częściej to czynnik ludzki odpowiada za problemy.Nie dopięty przewód,itp,itp.Sam mam góla na to ,tylko nie wiem jak to postawić przed A1???Chyba stolik na zamówienie mnie czeka.

Heehe odpaliłem po powrocie do domu i znów [beeep]a... Cały czas tylko info, że nieobslugiwany format obrazu... Wtyczka z prądu i działa ponownie...Denerwujące jest to na maxa... Jak jakiegoś patcha nie wypuszcza to tylko reklamacja...  Fotki wrzucę jakieś w weekend? ma głośność to 50 dla belki i 12 dla mocy suba. W warunkach domowych oglądałem film z basem na maxa i glosnoscią na 25. Więcej się balem? szanują sąsiadów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Koowall napisał:

Heehe odpaliłem po powrocie do domu i znów [beeep]a... Cały czas tylko info, że nieobslugiwany format obrazu... Wtyczka z prądu i działa ponownie...Denerwujące jest to na maxa... Jak jakiegoś patcha nie wypuszcza to tylko reklamacja...  Fotki wrzucę jakieś w weekend? ma głośność to 50 dla belki i 12 dla mocy suba. W warunkach domowych oglądałem film z basem na maxa i glosnoscią na 25. Więcej się balem? szanują sąsiadów ?

Ha! Właśnie mi się skojarzyło. Podobne zachowanie, tylko z ampli (głuchość słyszę, głuchość) miałem PRZED ostatnią łatką systemu. Po ostatniej aktualizacji jest już ok. Masz najnowszy firmware w TV?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam najnowszy firmware? jeszcze objaw był taki, że zanim wywalił komunikat o nieobslugiwanym formacie to przez około 2-3s takie białe paski jakby zakłócenia przeleciały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od rana znów ta sama historia, włączyłem tv, włączyłem soundbar i Ps4. Obraz zaczął mrugać, chwilę było widać menu konsoli i został sam dźwięk bez obrazu...to samo z playerem UHD... 

Edytowane przez Koowall

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka,
Czytam Twoją przygodę z tym sprzętem i ja bym Tobie radził oddać sprzęt albo może spróbuj wymienić na nowy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojechałem do sklepu i udało mi się uzyskać zwrot kasy. Nie mieli na miejscu nowego także kupię pewnie jak środki wrócą na konto w przyszłym tygodniu jakoś albo chwilę poczekam na jakieś recenzje. Jakoś bycie królikiem doswiadczalnym przestało mi się podobać... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze zrobiłeś!

Ogólnie to ten Dolby Atmos w sounbar to chwyt marketingowy, nawet z tymi tylnymi głosnikami. Myślę, że moja Yamaha Yas-207 z DTS Virtual X zagra podobnie jak ten Sony bez tylnych głośników. Dźwięk również rozchodzi się na boki oraz góra-dół.

Ten sounbar Sony, jedynie potrafi obsłużyć ten dekodek dźwięku ale nie ma fizycznie możliwości aby wypuścił dźwięk Dolby Atmos a wiec szkoda kasy na ten "bajer"

Jedynie te tylne głośniki robią robotę bo masz fizyczne głośniki

 

 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko koszt z tymi dodatkowymi głośnikami to 4,5k, a taka Yamaha jakieś 1,7k?muszę o niej poczytać, bo może niewarto przepłacać 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...