Skocz do zawartości
Gmeru

CES 2018: Pierwszy na świecie 3.1-kanałowy głośnik w formie listwy z systemem Dolby Atmos® wytwarzającym trójwymiarowy dźwięk przestrzenny

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
Dnia 27.06.2018 o 20:41, Koowall napisał:

Skontaktowało się Sony ze mną, że wg nich problemem jest TV, a nie soundbar. Narazie dostarczyłem im dowód zakupu, zobaczymy co zaproponują... 

I jak tam? jakieś postępy w sprawie?

A powiedz mi, bo w sklepie dla ''idiotów mm'' mają tylko dema podłączone.

Jeśli oglądasz film na Blu-ray który jest zakodowany w ścieżce DTS:X / lub DOLBY Atmos. Albo w standardowej wersji dzwięku dla (BD)  dts-HD Master Audio, to po przyciśnięciu na pilocie (Display) od soundbara, Soundbar wypluwa takie info z danymi dziwęku, w trakcie seansu? :)

Edytowane przez Robert_1988_KrK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, narazie nad moją sprawą mędrkują inżynierowie że Sony, w dowód zadośćuczynienia że tak długo przedłużyli mi gwarancję tv o 3 miesiące. Jeżeli chodzi o Twoje pytanie - tak, info wyświetla się na tv lub na wyświetlaczu soundbara zależnie od źródła. Dokupilem głośniki tylne SA Z9R, teraz to chodzi tak jak powinno od początku. 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Koowall napisał:

w dowód zadośćuczynienia że tak długo przedłużyli mi gwarancję tv o 3 miesiące

Dobre i 3+ miechy :)

1 godzinę temu, Koowall napisał:

Dokupilem głośniki tylne SA Z9R, teraz to chodzi tak jak powinno od początku.

A jednak Cię wzięło na nie, czyli duuuża poprawa przestrzennego dzwięku?

one się łączą bezprzewodowo z soundbarem? tylko od każdego głośniczka idzie kabel z wtyczką do podłączenia do prądu?

U mnie w Grodzie Kraka ten soundbar np. Jest wystawiony w dwóch sklepach tylko :lol: w tym jeden to Firmowy Sc. Tak to tylko na zamówienie z magazynu :blink: także Ci powiem że, nawet nie mam jak sprawdzić długości kabli:

Tz.- Jaki jest długi kabel zasilający sam soundbar. Tak samo długość kabla od subwoofera, w sklepie dla ''idiotów'' sam nie sprawdzę bo są sprytnie ukryte, pochowane w jakieś tuneliki. A sprzedawcy nie wiedzą hehehe. :unsure:

A to muszę wiedzieć bo nie chce żadnej ''muki'' że do gniazdek mi kable zasilające nie dosięgną. Byś w wolnej chili zmierzył i podał wymiary długości kabli, był bym Ci wdzięczny. :)

Ps. Czyli teraz z tylnymi Z9R które dokupiłeś już w 101% jesteś zadowolony z brzmienia, nie oddał byś..? hehehe :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmierzę w weekend ? Głośniki są bezprzewodowe z własną wtyczką, tak jak pisałeś. We Wrocławiu chciałem zobaczyć jak grają Z9R to mi w Saturnie powiedzieli, że tylko na zamówienie dostępne są bo słabe bardzo zainteresowanie nimi...była promo na soundbar i dawali głośniki za 1 PLN... szkoda, że kupiłem wcześniej... 

Jestem bardziej niż zadowolony teraz, dźwięk z soundbara i głośników tworzą jakby kopułę i teraz nie dość, że 5.1 to jeszcze z namiastką Atmosa ?

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że tak długo to trwało, głośniki mają kable o długości 1.9m

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Co Ty mówisz zarówno kabel zasilający soundbar, jak i subwoofera mają prawie po 2 m? :) To bardzo mnie to cieszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Robert_1988_KrK napisał:

Cześć,

Co Ty mówisz zarówno kabel zasilający soundbar, jak i subwoofera mają prawie po 2 m? :) To bardzo mnie to cieszy.

Tylne głośniki tyle mają, listwa na 100% ma krótszy... 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. 5 dni temu zakupiłem soundbar. Wszystko było ok aż zauważyłem dziwne dźwięki dochodzące z subufera. Mam go podłączonego przez hdmi do listwy samsunga ks8000 i do ps4 pro. Problem występuje przy opcji dolby virtualizer z advanced auto volume. Ogladajac niektore sceny z transofrmes na netflix czy sluchajac niektorej muzyki slychac trzaski dochodzace z niego. Reklamowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak to jest z tym soundbarem przymierzam się już do kupna go od paru tygodni i jakoś w 100% nie jestem przekonany, dużo osób zgłasza problemy z nim, a część jest bardzo zadowolona. W planach miałby tez dokupienie tylnych głośników. Jak w Waszym odczuciu gra ten spoundbar? Jest efekt wow?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2018 o 14:34, TheRell04 napisał:

Panowie jak to jest z tym soundbarem przymierzam się już do kupna go od paru tygodni i jakoś w 100% nie jestem przekonany, dużo osób zgłasza problemy z nim, a część jest bardzo zadowolona. W planach miałby tez dokupienie tylnych głośników. Jak w Waszym odczuciu gra ten spoundbar? Jest efekt wow?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Hmmmn czy jest efekt wow - nie powiedziałbym... Gra mocarnie, filmy z tylnymi głośnikami grają bardzo fajnie, szczególnie te z Atmosem w 4k. Od siebie mogę polecić. Jest to droga impreza, ale jak dla mnie gdzie mam ograniczoną przestrzeń w mieszkaniu to rozwiązanie idealne. 

Edytowane przez Koowall

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie,

od roku jestem posiadaczem tego soundbara HT-ZF9 podpiętego do wejścia HDMI ARC TV Sony XF-9005. Zawsze zastanawiało mnie jak sprawdzić rodzaj dźwięku przez niego wypuszczanego, co więcej dopiero kilka dni temu zdałem sobie sprawę, że mój TV nie ma obsługi Dolby Atmos.

Stąd moje pytanie.

Czy jeśli mój Tv XF-9005 nie obsługuje Dolby Atmos to znaczy, że sam nie będzie nadawał w nim (co jest logiczne przy moim modelu bo ma standardowe głośniki a już nowszy XG-9505 który ma system acoustic surface i ekran może służyć za centralny głośnik ten Atmos jest) ale przepuści dźwięk po eArc do Sounbara??

Dopiero dzisiaj grzebiąc w tematach o tym sounbarze odkryłem że za pomocą przycisku display mogę wyświetlić rodzaj nadawanego sygnału. Przyznam że sterowałem nim pilotem do TV Sony a włączał się i wyłączał razem z nim więc prawie nigdy po pilot od Sounbara nie sięgałem.

Postanowiłem więc posprawdzać różne źródła i ku mojemu zaskoczeniu wyszły następujące problemy:

1. informacja nie pojawia się na ekranie TV jak opisywali niektórzy tylko na Soundbarze,

2. Atmos jest potwierdzony tylko przy odpaleniu czegoś z Netflixa. W przypadku Remuxa 4K odpalanego z Pendriva przez dowolny player od systemowego, przez Kodi aż po VLC dźwięk to LPCM nieważne czy wybiorę główną ścieżkę w Atmos czy jakieś poboczne w DTS HD-MA czy zwykłym DD (AC3). Rozumiem, że nie powinno tak być bo chociażby zwykły DD jest odtwarzany jak wybiorę coś na Netflixie co nie ma audio w Atmosie tylko w zwykłym DD.

Poruszę ten temat z serwisantami z Pramu, którzy pojawią się jutro do mojego TV z racji martwego pixela na dolnej krawędzi może oni coś poradzą.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc i pozdrawiam.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...