Skocz do zawartości
Gmeru

CES 2018: Pierwszy na świecie 3.1-kanałowy głośnik w formie listwy z systemem Dolby Atmos® wytwarzającym trójwymiarowy dźwięk przestrzenny

Rekomendowane odpowiedzi

CES 2018: Pierwszy na świecie 3.1-kanałowy głośnik w formie listwy z systemem Dolby Atmos® wytwarzającym trójwymiarowy dźwięk przestrzenny

Firma Sony rozszerza swoją ofertę o zaawansowany głośnik w formie listwy z systemem Dolby Atmos. Dzięki technologii wirtualizacji dźwięku model HT-ZF9 zapewnia nową jakość kinowych wrażeń we własnych czterech ścianach. Nowo opracowany, firmowy system Vertical Surround Engine wytwarza zapierający dech, wirtualny efekt trójwymiarowego dźwięku przestrzennego - bez instalowania głośników na suficie ani emisji dźwięku w górę.

 

Przeczytaj całość

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie, pięknie ale czemu SONY okroiło swoje najwyższe modele do 1 / 2 wejść HDMI?   :huh:

Jak cena będzie na poziomie HT-ST5000 nie wróży to kolejek do sklepu.

Ech nawet NFC poskąpili. :mellow:

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie sony.be pojawiły się pierwsze ceny nowości 2018:

listwa głośnikowa HT-XF9000 - 500 EUR
listwa głośnikowa HT-ZF9 - 800 EUR
  • Lubię 1
  • Dzięki 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Koowall napisał:

HT ZF9 - 899 USD

TV jest, UHD Player jest, ostrze zęby na ten soundbar mocno ?

Czyli cena za HT-ZF9 na PLn coś przeszło 3000,-      ;)

Napisz co Cię tak przekonało do niego...

:rolleyes:

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, Robert_1988_KrK napisał:

Czyli cena za HT-ZF9 na PLn coś przeszło 3000,-      ;)

Napisz co Cię tak przekonało do niego...

:rolleyes:

Nie mam miejsca w mieszkaniu na prawilny zestaw 7.1 więc muszę się zadowolić tym co proponują? dodatkowo Dolby Atmos na pokładzie ? idealne rozwiązanie jak dla mnie. 

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2018 o 17:08, Koowall napisał:

Nie mam miejsca w mieszkaniu na prawilny zestaw 7.1 więc muszę się zadowolić tym co proponują? dodatkowo Dolby Atmos na pokładzie ? idealne rozwiązanie jak dla mnie. 

Pytanie tylko czy bardziej się nie opłaca kupić listwę LG SJ9, prawie ta sama cena, a układ 5.1.2 Sam mam tę listwę i bardzo polecam. Nie bardzo rozumiem jak chcą uzyskać atmos z 3.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe  jak ten zestaw się prezentuję w stosunku do modelu ubiegłorocznego ht-st s5000..O ile wiem jak by ktoś  był  zainteresowany został  zapowiedziany  soundbar  Samsunga n950. Moim numerem  jeden  był  Sony s5000, ale teraz powiem szczerze  że mam dylemat.  Jak macie jakieś  informacje  to podzielcie  się, może  mi ktoś  doradzi  czy model  s5000 od Sony jest dobrym wyborem zależy  mi przedewszystkim na dobrym Atmosie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, reddeath napisał:

Ciekawe  jak ten zestaw się prezentuję w stosunku do modelu ubiegłorocznego ht-st s5000..O ile wiem jak by ktoś  był  zainteresowany został  zapowiedziany  soundbar  Samsunga n950. Moim numerem  jeden  był  Sony s5000, ale teraz powiem szczerze  że mam dylemat.  Jak macie jakieś  informacje  to podzielcie  się, może  mi ktoś  doradzi  czy model  s5000 od Sony jest dobrym wyborem zależy  mi przedewszystkim na dobrym Atmosie. 

Ciekawe  jak ten zestaw się prezentuję w stosunku do modelu ubiegłorocznego ht-st s5000..O ile wiem jak by ktoś  był  zainteresowany został  zapowiedziany  soundbar  Samsunga n950. Moim numerem  jeden  był  Sony s5000, ale teraz powiem szczerze  że mam dylemat.  Jak macie jakieś  informacje  to podzielcie  się, może  mi ktoś  doradzi  czy model  s5000 od Sony jest dobrym wyborem zależy  mi przedewszystkim na dobrym Atmosie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@reddeath

Jeżeli chcesz się zaopatrzyć w bar dzwięku, z systemami:

- Dolby Atmos

- Dts:X

W dodatku możesz sobie pozwolić takie takie dobra ;) to albo wez tego Soniaka, lub Yamaha YSP-5600 https://www.whathifi.com/yamaha/ysp-5600/review. O reszcie zapomnij, te dwa soundbar'y jako jedyne dadzą Ci najlepsze efekty. Są to też jedyne systemy co mają głośniki skierowane ku górze.

SONY jaki Yamaha na razie nie planują zastępców.

s/\MSUNG i dobre Audio? Jakież oni mają doświadczenia w tej dziedzinie?

Wez zrób zakup najlepiej przez neta z możliwością zwrotu, chodzi mi tu oczywiście o SONY & Yamaha. Zrób odsłuchy u siebie w domu, w docelowym miejscu, porównać i wybrać.

SONY zostawić, Yamaha zwrócić. Lub na odwrót. Najlepsza opcja nie?

 

YSP-5600 jest nawet na start bez jakichkolwiek negocjacji z sklepem, tańszy od Sony, z tego co widzę ok. 600,- PLn.

 

- SONY 7500,- (?)

- Yamaha 6800,- (?)

+ też zależy ile by Ci jeszcze spuścili z ceny, jednego lub drugiego. Ale to zależy od sklepu, i kierownika. :)

 

Nic lepszego nie ma, są to same Top&Top.

Żadne inne ,,czary mary,, jakiś chodzi o najlepsze soundbar'y. B)

____________________________________________________________

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2018 o 10:42, Slixu napisał:

Pytanie tylko czy bardziej się nie opłaca kupić listwę LG SJ9, prawie ta sama cena, a układ 5.1.2 Sam mam tę listwę i bardzo polecam. Nie bardzo rozumiem jak chcą uzyskać atmos z 3.1

Ogólnie  dużo  się zmieniło  mialem kupić s5000 ale Sony wypuściło zf9 LG sk10y a Samsung n950. Zastanawiam który  będzie  najlepszy pod względem  dźwięku. Trzeba poczekać  na testy. Co do Twojego  sounbara  to nie podoba  mi się  barwa  dźwięku w porównaniu do s5000.

Dnia 9.02.2018 o 17:16, Robert_1988_KrK napisał:

@reddeath

Jeżeli chcesz się zaopatrzyć w bar dzwięku, z systemami:

- Dolby Atmos

- Dts:X

W dodatku możesz sobie pozwolić takie takie dobra ;) to albo wez tego Soniaka, lub Yamaha YSP-5600 https://www.whathifi.com/yamaha/ysp-5600/review. O reszcie zapomnij, te dwa soundbar'y jako jedyne dadzą Ci najlepsze efekty. Są to też jedyne systemy co mają głośniki skierowane ku górze.

SONY jaki Yamaha na razie nie planują zastępców.

s/\MSUNG i dobre Audio? Jakież oni mają doświadczenia w tej dziedzinie?

Wez zrób zakup najlepiej przez neta z możliwością zwrotu, chodzi mi tu oczywiście o SONY & Yamaha. Zrób odsłuchy u siebie w domu, w docelowym miejscu, porównać i wybrać.

SONY zostawić, Yamaha zwrócić. Lub na odwrót. Najlepsza opcja nie?

 

YSP-5600 jest nawet na start bez jakichkolwiek negocjacji z sklepem, tańszy od Sony, z tego co widzę ok. 600,- PLn.

 

- SONY 7500,- (?)

- Yamaha 6800,- (?)

+ też zależy ile by Ci jeszcze spuścili z ceny, jednego lub drugiego. Ale to zależy od sklepu, i kierownika. :)

 

Nic lepszego nie ma, są to same Top&Top.

Żadne inne ,,czary mary,, jakiś chodzi o najlepsze soundbar'y. B)

____________________________________________________________

No teraz dużo  się zmieniło  bo to już  nie  są  jedyne modele.  W rym roku  wyjdą sounbary  od LG sk10y, Sony zf9 czy Samsung n950.  Zastanawiamy jak będzie  się prezentował Sony zf9 vs  sony s9000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze dostawy, ceny przedstawiają się następująco:

- Sony HT-XF9000   2 199 zł

Sony HT-ZF9   3 499 zł

 

* Oferta z RTV EURO AGD

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2018 o 00:06, Koowall napisał:

Dawać już mi HT ZF9 i będzie test ?

kupujesz na 100% zf9? ja czekam na testy zf9 i samsunga n950

Z tego co wiem ma ruszyć sprzedaż 15 kwietnia zf9 a tego 2 modelu 8 kwietnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej jestem już zdecydowany ? do końca kwietnia zapewne zawita już u mnie w domu ? nad innym się nie zastanawiałem , bo mi zależy na tym żeby było dolby vision, bo pod tym kątem kupiłem tv oraz odtwarzacz uhd. 

Edytowane przez Koowall
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2018 o 14:46, Koowall napisał:

Raczej jestem już zdecydowany ? do końca kwietnia zapewne zawita już u mnie w domu ? nad innym się nie zastanawiałem , bo mi zależy na tym żeby było dolby vision, bo pod tym kątem kupiłem tv oraz odtwarzacz uhd. 

to samsung n950 nie będzie miał DV? i co DV do dźwięku? Napisz tutaj swoją mini recenzję :)

22 godziny temu, Koowall napisał:

Sony HT-XF9000 już dostępna : https://scentre.pl/shop/product/show?produkt=soundbar_ht_xf9000__21_kanałowa_listwa_głośnikowa

Może zatem HT-ZF9 też będzie wcześniej. 

https://www.amazon.co.uk/Sony-Soundbar-Vertical-High-Resolution-Subwoofer/dp/B07B7SXCMZ/ref=pd_sbs_504_1?_encoding=UTF8&psc=1&refRID=TEEWR41F0DVJR48Q2Z80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to czekam aż w Sony Center będzie od ręki ? a z DV chodzi o to że będzie można sygnał z Blu Ray UHD puścić HDMI przez soundbar do TV przez Arc i będzie DV cały czas, takie pass through ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 1.04.2018 o 19:11, Koowall napisał:

Ja to czekam aż w Sony Center będzie od ręki ? a z DV chodzi o to że będzie można sygnał z Blu Ray UHD puścić HDMI przez soundbar do TV przez Arc i będzie DV cały czas, takie pass through ?

nie wolisz kupić za 3500 zamiast w sony cetre za 4 tys. po ja sie obawiam mocy tej listwy, posiada tylko 400W w dodatku masz tylko 3 głośniki w listwie i dlatego o moc sie boje w stosunku do tego modelu. Wszystko się okaże po pierwszych recenzjach tego sprzętu

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 1.04.2018 o 19:11, Koowall napisał:

Ja to czekam aż w Sony Center będzie od ręki

Ale chłopie mieszasz hehe : D

Jeżeli cena Cię teraz przeraża, i nie chcesz przepłacać za (podatek od nowości) poczekaj na okazje dla Klubowiczów w SONY Centre. :)

Sam na niego czekam, tylko niech cena będzie się bujać w okolicach 2800,-

Edytowane przez Robert_1988_KrK
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś jest zainteresowany to już w można zamawiać i Warszawie jest odbiór osobisty w sklepie Saturn. Ja natomiast czekam na recenzję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ja jednak chyba po powrocie z urlopu się zaopatrzę w tego soundbara. Chętnie bym jakiś test przeczytał ale mam wrażenie, że szybko żadnego nie będzie... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Koowall napisał:

Hmmm ja jednak chyba po powrocie z urlopu się zaopatrzę w tego soundbara. Chętnie bym jakiś test przeczytał ale mam wrażenie, że szybko żadnego nie będzie... 

dziwna w ogóle sytuacja, bo można kupić ten soundbar w kilku sklepach, a w sony centre nie ma i nie wiedzą kiedy będzie u nich w sklepie. Po skoro jest u nas to w USA powinien być już dawno a co za tym idzie powinna być recenzja a tu cisza.. Ktoś może z forum wie? jest jakaś blokada na recenzje? HDTV POLSKA będzie robiła test tego soundbara?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We Wrocławiu mają w SC, dzwonili do mnie, że mają dwie sztuki na salon. Ale to takie kupowanie kota w worku teraz, zanim zakupię napewno poproszę o jakąś konkretną prezentację z UHD żeby Atmos był, bo się może okazać że gra niewiele lepiej niż HT Xf9000... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Koowall napisał:

We Wrocławiu mają w SC, dzwonili do mnie, że mają dwie sztuki na salon. Ale to takie kupowanie kota w worku teraz, zanim zakupię napewno poproszę o jakąś konkretną prezentację z UHD żeby Atmos był, bo się może okazać że gra niewiele lepiej niż HT Xf9000... 

z tego  wiem te 2 modele będą się różnić tylko tym, że xf9000 nie będzie posiadał tych dołączanych głośników

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...