Skocz do zawartości
Maciej Koper

OPPO UDP-203, TEST pierwszego odtwarzacza Ultra HD Blu-Ray z Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, Pablo Dziekan napisał:

Twój "panas" za kilka miesięcy będzie można kupić w każdym Carrefourze, za może 999 PLN, oczywiście w promocji. Cena OPPO, po ogłoszeniu zaprzestania produkcji, poszybowała w górę. Uwierz mi- Ty możesz uważać swojego "panasa" za "ach i och", ale w stosunku do OPPO, jest bida kuzyn z Bangladeszu. Dla przeciętnego Kowalskiego będzie to cudo- kolorowe, upłynniacz HDR (nie wiem po co ingerować w wizję twórców?),no i "panas"? Ciekaw jestem, jak długo będziesz mieć wsparcie tej firmy, w postaci aktualizacji oprogramowania?? OPPO robi to cały czas, mimo zaprzestania produkcji.

Oj widać, że wojenki nie dotyczą tylko wyświetlaczy... To jak epidemia - rozprzestrzenia się też na inne działy... :) Kolego Pablo Dziekan, nawet na tym forum Panasoniki są uznawane za najlepsze playery, zaraz po Oppo... W testach również porównuje się Panasy do Oppo więc powiedzmy w segmencie playerów dostępnych w MM Panasonic jest uznawany za najlepszy... Miałem I Samsunga UHD i SONY UHD i jeśli chodzi o jakość obrazu Panasonic nie ma sobie równych (po za Oppo)  więc tekst o Carrefourze i Bangladeszu jest co najmniej nie na miejscu... :) A jeśli chodzi o HDR to akurat w przypadku projektora Epson 9300 to np. bardzo dużo dawało i daje... Z pilota bezpośrednio możemy sobie ustawić tryb hdr jaki chcemy oglądać, a w standardowym czyta z metadanych (dokładnie jak chciał twórca)... Oppo jest bardzo dobro, wręcz idealne, ale tego jednego nie ma i nie jestem pewien czy i teraz by dostało referencję... Ja więc bym nie bagatelizował tej funkcji... W każdym filmie HDR korzystam z tej funkcji i bardzo, bardzo się przydaje... Jak np. mój Samsung Q9FN nie radził sobie z jakimiś detalami w czerniach jednym przyciskiem HDR można było zmienić obraz i to bez utraty jakości o czym pisał MK, że to nie powoduje np. przyciemnienia lub rozjaśnienia całej sceny, a tylko w zakresie HDR... Nie wspomnę też o możliwości ustawienia krzywej tonalnej dla bieli czy czerni, po 3 ustawienia ostrości czy poprawy jakości... To jest full wypas niedostępny w Samsungu czy Sony...

Edytowane przez hubio
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim

Moje pytanie dotyczy najnowszego oprogramowania. Czy usunęli w tym oprogramowaniu błąd z tym białym paskiem po lewej stronie podczas ładownia filmu. Rozumiem też że HDR10+ jest teraz widoczny w opcjach ustawień odtwarzacza, skoro mówicie że jest w oprogramowaniu , a na stronie nic o nim nie piszą. Czy po wgraniu nowej aktualizacji czegoś znowu nie popsuli ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Pablo Dziekan napisał:

Cena OPPO, po ogłoszeniu zaprzestania produkcji, poszybowała w górę.

Duży to był wzrost? 250,- / 300,- raczej nie więcej. Nie chodzi mi o wersje -FREE REGION.

Z tego co wiem, wszyscy z Forum A/V głoszą że godnym następca, OPPO 2-x  jest PIONEER LX - Xxx.   Nawet jakieś profi testy wyszły że obrazowo lepszy od Oppo.

https://www.pioneer-audiovisual.eu/pl/odtwarzacz-bluray

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, hubio napisał:

Oj widać, że wojenki nie dotyczą tylko wyświetlaczy... To jak epidemia - rozprzestrzenia się też na inne działy... :) 

Hubio wpadasz do tematu oppo, wychwalasz w nim panasonika, okreslasz mianem frajerstwa szukanie napisów (jedna z ciekawszyh funkcjonalnosci tego playera), moze nieswiadomie obrażając przy tym osoby, ktore nie chca przeplacac za drogie wydania krajowe i kupuja wydania obcojezyczne z wykorzystaniem czytania napisów w playerze, wiec nie rozumiem skad zdzwienienie ze "wojenki", jak sam w jakims sensie sie do nich przyczyniasz...

 

Wydaje mi sie, ze to nie zadne wojenki, tylko zapanowala raczej dziwna maniera na forum w postaci bezrefleksyjnego prowadzenia dyskusji pt "moje jest najmojsze" przy  braku zrozumienia dla wyborów innych osób, ktore w danym sprzecie cenia inne funkcjonalnosci lub zwracaja uwage na inne sprawy wobec czego ich ocena sprzetu moze byc zgola odmienna :) 

 

Edytowane przez szewi
  • Dzięki 3
  • Zmieszany 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, szewi napisał:

Hubio wpadasz do tematu oppo, wychwalasz w nim panasonika, okreslasz mianem frajerstwa szukanie napisów (jedna z ciekawszyh funkcjonalnosci tego playera), moze nieswiadomie obrażając przy tym osoby, ktore nie chca przeplacac za drogie wydania krajowe i kupuja wydania obcojezyczne z wykorzystaniem czytania napisów w playerze, wiec nie rozumiem skad zdzwienienie ze "wojenki", jak sam w jakims sensie sie do nich przyczyniasz...

Jeśli ty lub ktokolwiek inny tak zrozumiał moje wcześniejsze wypowiedzi, że to "frajerstwo" to zrozumiał całkowicie mylnie... Jak już wyjaśniałem ja PODZIWIAM takie osoby i to piszę bez krzty ironii, całkowicie szczerze... Podziwiam za to, że zamiast iść po najmniejszej linii oporu co robi większość (niestety) ludzi w naszym kraju i ściągnąć sobie ripa, płacą kasę za legalne filmy, a potem jeszcze poświęcają czas na szukanie napisów i ich dopasowywanie... Ja wiem po sobie, że jak już raz się przejdzie na dobrą stronę mocy bardzo ciężko z niej zejść..., ale wy to już jesteście mistrzami jedi... :)

Jest to genialna funkcjonalność Oppo i nic tego nie zastąpi... Panasonica nie wychwalałem tylko pisałem rzeczowo o HDR bo taka jest prawda, że tego nie ma Oppo, ale nigdy nie pisałem np., że generuje lepszy obraz niż Oppo czy cokolwiek innego więc zarzuty, drogi przyjacielu Szewi pod moim adresem nie do końca prawdziwe...

  • Dzięki 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, hubio napisał:

Jeśli ty lub ktokolwiek inny tak zrozumiał moje wcześniejsze wypowiedzi, że to "frajerstwo" to zrozumiał całkowicie mylnie... Jak już wyjaśniałem ja PODZIWIAM takie osoby i to piszę bez krzty ironii, całkowicie szczerze... Podziwiam za to, że zamiast iść po najmniejszej linii oporu co robi większość (niestety) ludzi w naszym kraju i ściągnąć sobie ripa, płacą kasę za legalne filmy, a potem jeszcze poświęcają czas na szukanie napisów i ich dopasowywanie... Ja wiem po sobie, że jak już raz się przejdzie na dobrą stronę mocy bardzo ciężko z niej zejść..., ale wy to już jesteście mistrzami jedi... :)

Jest to genialna funkcjonalność Oppo i nic tego nie zastąpi... Panasonica nie wychwalałem tylko pisałem rzeczowo o HDR bo taka jest prawda, że tego nie ma Oppo, ale nigdy nie pisałem np., że generuje lepszy obraz niż Oppo czy cokolwiek innego więc zarzuty, drogi przyjacielu Szewi pod moim adresem nie do końca prawdziwe...

 :unsure: hmmm… jakoś dziwnie od kilku dni podziwiane przez Ciebie osoby nie podzielają Twojego punktu widzenia.

Edytowane przez Nygus
  • Plusik 1
  • Smutny 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, JackWack napisał:

Cześć wszystkim

Moje pytanie dotyczy najnowszego oprogramowania. Czy usunęli w tym oprogramowaniu błąd z tym białym paskiem po lewej stronie podczas ładownia filmu. Rozumiem też że HDR10+ jest teraz widoczny w opcjach ustawień odtwarzacza, skoro mówicie że jest w oprogramowaniu , a na stronie nic o nim nie piszą. Czy po wgraniu nowej aktualizacji czegoś znowu nie popsuli ?

Nigdy u siebie żadnego białego paska nie miałem, ale słyszałem że niektóre osoby bawiące się w odtwarzanie treści 4K na wyświetlaczu FHD narzekały na zielony pasek - to ponoć zostało poprawione w tej wersji.

Edytowane przez misfit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Oleda LG E6.Ten biały pasek o którym pisałem pojawił się po wcześniejszej aktualizacji oprogramowania (UDP20XEU-60-0625), a wygląda to tak że podczas ładowania filmu gdy pojawiają się procenty ładowania to pojawia się pionowy biały pasek z lewej strony szerokości 1cm i wygląda to tak jakby obraz podczas ładowania filmu przesunął się lekko w prawo. Podczas oglądania filmu już tego efektu niema. Dlatego boję się aktualizować do najnowszej wersji softu , aby znowu jakieś cyrki nie wyszły podczas odtwarzania filmów. Na zachodnim forum czytałem że po aktualizacji niektóre filmy z dysku zatrzymywały się podczas odtwarzania, czego przed najnowszym oprogramowaniem nie mieli. Pytanie do misfit czy ty wgrałeś u siebie to najnowsze oprogramowanie, i czy wszystko działa bez problemów . Proszę o odpowiedź na pytanie w sprawie HDR10+ czy HDR10+ jest teraz widoczny w opcjach ustawień odtwarzacza i jakie były objawy że film o którym pisałeś nie działał jak potrzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam LG OLED C7 i u mnie nie było i nie ma żadnych białych ani zielonych pasków.

Tak, aktualizowałem player jakieś dwa tygodnie temu (ten firmware był dostępny na serwerach OPPO już blisko miesiąc temu), w tym czasie obejrzałem jakieś 5 filmów i zero problemów. Na bieżąco obserwuję też zagraniczne fora (avsforum, blu-ray.com) i nie zauważyłem aby ktoś zgłaszał jakieś problemy z odtwarzaniem na tej nowej wersji.

Na LG OLED nie zobaczysz HDR10+ bo żaden z wyświetlaczy LG go nie wspiera. Gdybyś miał wyświetlacz z obsługą HDR10+ to niczego nie trzeba wybierać w ustawieniach, po włożeniu płytki w HDR10+ z automatu TV przełączy się na ten tryb.

1 godzinę temu, JackWack napisał:

i jakie były objawy że film o którym pisałeś nie działał jak potrzeba.

Pytasz o Braveheart UHD ? Tak jak pisałem Fox wypuścił na rynek felerne płyty, które nie działały m.in. na odtwarzaczach OPPO, LG i Sony.
Objawy to czarny ekran + zwis odtwarzacza zaraz po włożeniu płyty do napędu i próbie jej odczytu.
Fox nie schował głowy w piasek, przyznał się do błędu i wypuścili poprawioną płytę, która jest odtwarzana przez wszystkie odtwarzacze, ale nie wiem czy trafiły już one na półki sklepowe. Można jednak do nich wysłać maila na europecustomercare@fox.com i po okazaniu dowodu zakupu wysyłają poprawione płyty (też do PL).
Felerne płyty mają oznaczenie F1-8908-UHD-SE.1, a poprawione F1-8908-UHD-SE.1R2.

W międzyczasie OPPO pogmerało przy tym ostatnim firmware i tak jak pisałem teraz nawet ta felerna płyta Braveheart z oznaczeniem F1-8908-UHD-SE.1 bez problemu odpala się na naszym odtwarzaczu.

Edytowane przez misfit
  • Lubię 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Braveheart z USA nie było problemów tylko dlatego, że u nich wydawcą był Paramount, a nie Fox :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanko( w zasadzie to dwa) Czy oppo 203 kupiony w niemiekim sklepie będzie miał wybor jezyka w menu (ang./pol.)? I jeszcze gdzies czystalem, że oppo 203 juz nie wspiera dodatkowych napisow z dyskow zewnetrznych? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Pablito El Brujo Specjal napisał:

Mam jeszcze jedno pytanko( w zasadzie to dwa) Czy oppo 203 kupiony w niemiekim sklepie będzie miał wybor jezyka w menu (ang./pol.)? I jeszcze gdzies czystalem, że oppo 203 juz nie wspiera dodatkowych napisow z dyskow zewnetrznych? 

Nie wiem jak Oppo, ale kupowałem Samsunga M9500 UHD player w amazon.de i nawet instrukcja papierowa była po polsku... :) Oczywiście sprzęt też... Zresztą w HimediaQ10pro też z amazon.de też sprzęt po polsku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Pablito El Brujo Specjal napisał:

I jeszcze gdzies czystalem, że oppo 203 juz nie wspiera dodatkowych napisow z dyskow zewnetrznych? 

Nie wiem gdzie to przeczytałeś, ale to nie jest prawda. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki za odpowiedz, wlasnie zobaczylem na YT, ze niemiecki model ma angielska instrukcje i angielskie menu. Co do napisow to nie wiem gdzie to przeczytalem bo od tygodnia przegladam setki forum poswieconych elektronice. Jeszcze jedno pytanko, czy ten model odtwarza pliki iso albo foldery bdmv z dyskow zewnetrznych? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BDMV - tak, tylko najpierw trzeba zmodyfikować pliki programem BDMV Modifier 2.0 (nie dotyczy UHD BD - tu nic nie trzeba robić).

Edytowane przez misfit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Pablito El Brujo Specjal napisał:

Dzieki za odpowiedz, sprzet zamowiony z dojczlandow :) Teraz tylko nie wiem czy brac C8 oleda czy poczekac na C9.

Moge zapytac ile i gdzie to mozna dostac w DE?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.ebay.co.uk/itm/OPPO-UDP-203-4K-Ultra-HD-Blu-Ray-Player-in-Referenzqualitat/254142171360?_trkparms=aid%3D111001%26algo%3DREC.SEED%26ao%3D1%26asc%3D20160908105057%26meid%3D8e74f9db38e14a72ae23ff2960202103%26pid%3D100675%26rk%3D2%26rkt%3D7%26sd%3D273714327010%26itm%3D254142171360&_trksid=p2481888.c100675.m4236&_trkparms=pageci%3A628aeecb-3ab3-11e9-99fa-74dbd1806310%7Cparentrq%3A2ff4ea5f1690ab6b23c1f53effe1702e%7Ciid%3A1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chora cena. Tyle dopłacać względem innych odtwarzaczy tylko dla tej funkcji dodawania napisów? Fakt, przydało by mi się bo to przydatna rzecz ale nie za takie pieniądze.  Zostanę przy xboxie nadal a kasa pójdzie na nowy tv.

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena nie jest zachęcająca, to fakt. Ale możliwość wczytywania zewnętrzych napisów to nie jest jedyny atut. Zwłaszcza, ze dzięki tej funkcji mozesz kupić np. film UHD po przeliczeniu za około 50 - 60zl, do tego często wydania niedostępne w PL. Jest możliwość kupna filmu nawet za 100zl taniej, w niektórych przypadkach oczywiście, ostatecznie ten odtwarzacz wcale nie jest drogi... Ja mógłbym powiedzieć ze mój już dawno mam za darmo :).

Ten sprzęt daje największe możliwości, jeśli się chce je wykorzystać.

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Nygus napisał:

Zwłaszcza, ze dzięki tej funkcji mozesz kupić np. film UHD po przeliczeniu za około 50 - 60zl, do tego często wydania niedostępne w PL

Mój OPPO też już się zwrócił z nawiązką.
W promocjach (np. 5 za -50% na włoskim amazonie) zdarzają się też niektóre tytuły UHD, które można wyrwać za dwadzieścia parę złociszy ?
W tym znaczna część niedostępna nigdzie w pl wersji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...