Skocz do zawartości
szewi

Epson TW9300 / TW7300 w codziennym użytkowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, USS-SMAUG napisał:

Po trochę ponad tygodniu (w poniedziałek kurier odebrał ode mnie paczkę, teraz ja odebrałem ją od niego) wrócił z serwisu mój 9300.

4fc9aee602df4c4f233dd5d5563c382a.jpg

Tak więc gwarancja na lampę startuje od nowa.
Niemniej powiem Wam, że jak na sprzęt za taką kasę (tak tak, wiem że są dużo droższe, się w końcu nie było to 2k) to lampa szybko uległa uszkodzeniu - sprzęt kupiony lipcu 2018, lampa poniżej 1,5 tyś, czyli nie wyświeciła nawet połowy żywotności.

Zalecenie czyszczenia filtra kłóci mi się z tym co mówili w sklepie, że 'tam się nic nie grzebie'.
To jak to jest, czyścicie u siebie filtr?

Jak pisałem w tym wątku (jedne z pierwszych stron), że należy czyścić filtr to zostałem wyśmiany przez kolejnego znafcę, guru z tego forum jednego z panów B.  Jako nowy użytkownik pisałem po prostu o zaleceniach z instrukcji, a on jak zwykle prowokacyjnie i obraźliwie pojechał... Mnie zarzucał dezinformację... Śmieszne na tle tego co się zdarzyło samugowi... To tylko dowodzi jakim "poziom" wiedzy charakteryzują się co poniektórzy, a na jakich to znafców pozują... O całe 1,5 roku za późno dodani do ignorowanych:

 

Dnia 29.09.2017 o 17:09, binary napisał:

Z choinki sie urwales, czy palisz weglem?

Od przeszlo 7 lat zagladam srednio co roku do filtra, aby stwierdzic, ze nie ma czego czyscic.

Co 3 miesiace to nie jest "lekka przesada", tylko dezinformacja.

Najsmutniejsze jest to, że taki znafca jest od 2006 r., jedyne co potrafi to zamiast odpisywać na proste pytania i wyjaśniać prosto to ironizować i na zadane pytanie odpowiadać pytaniem i pozować na króla znajomości technologii... Daje jednak do myślenia jego słynna wojna z innym znanym userem, który prowadził blog, ale który rzeczywiście lepiej się zna i potrafi normalnie dyskutować... Natomiast nowa osoba, wchodzi na to forum i widzi kogoś takiego co pisze i może uwierzyć... Nie zakładam, żeby Smaug tym się sugerował, ale samo pisanie takich bzdur jak powyżej jest zagrożeniem dla nowych użytkowników...

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo faktycznie nie ma tam za wiele brudu i na pewno problem lampy nie jest spowodowany brudnym filtrem. Ja czyszcze bo mam taki kaprys ale brudu tam nie ma za wiele. Serwis pisze tak z automatu czego wlasnie mial dotyczyc moj poprzedni post.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, user7878 napisał:

Bo faktycznie nie ma tam za wiele brudu i na pewno problem lampy nie jest spowodowany brudnym filtrem. Ja czyszcze bo mam taki kaprys ale brudu tam nie ma za wiele. Serwis pisze tak z automatu czego wlasnie mial dotyczyc moj poprzedni post.

No tak - Epson się nie zna, serwis się nie zna... a ludzie na forum się znają... Ręce opadają... Każdy Polak zna się najlepiej na wszystkim, a w szczególności na piłce nożnej... :) W przypadku takiej technologii nawet najmniejszy pyłek, niedostrzegalny jak się dostanie do środka może spowodować takie problemy i nie ważne, że nie widać gołym okiem brudu... Jak coś jest napisane w instrukcji to nie po to, żeby sobie było, tylko jest jakiś cel tego...

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, USS-SMAUG napisał:

Zalecenie czyszczenia filtra kłóci mi się z tym co mówili w sklepie, że 'tam się nic nie grzebie'.
To jak to jest, czyścicie u siebie filtr?

Pisałem o tym 1,5 roku temu pisząc o zaletach montowania na półce, a nie suficie, że łatwo jest wyjąć ten filtr... Jak się ma na półce, jak ja - cała operacja od wyjęcia do ponownego założenia trwa ok 20 sek i jest szybsza i prostsza niż wymiana worka w odkurzaczu... Jakie grzebanie ??? Nie ma żadnego... - 20 sek... :) ! User piszesz o brudzie ? Przecież na filtrze jest pełno kurzu....

2 minuty temu, user7878 napisał:

Dobrze hubio, że Ty się na wszystkim znasz emoji1787.png

Absolutnie nigdy tak nie twierdziłem i nie twierdzę...

Dodam jeszcze wątek polityczny, że przez takie kozakowanie co to my nie potrafimy, wbrew INSTRUKCJOM, procedurom zaliczyliśmy Smoleńsk... To niestety nasza cecha narodowa np. w przeciwieństwie do Niemców...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, hubio napisał:

To tylko dowodzi jakim "poziom" wiedzy charakteryzują się co poniektórzy, a na jakich to znafców pozują...

Znamienne, że akurat Ty o tym wspominasz...  :)

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zabrudzenia filtra zależą w dużej mierze od środowiska w jakim projektor pracuje i dostępności zanieczyszczeń nie tylko z pokoju ale i z zewnątrz. Inaczej filtr będzie wyglądał w projektorze, który jest zainstalowany blisko okna, które non stop jest otwarte w celu wentylacji pomieszczenia. Na dodatek znajdującego się blisko np.kotłowni, składów węgla itp. A Inaczej będzie wyglądał filtr powietrza,  który pracuje  w pomieszczeniu zamkniętym np. klimatyzacją. Dlatego producent zaleca regularne czyszczenie bo nie wie w jakim środowisku będzie pracował jego projektor.  ?

Edytowane przez Bipo
  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Propo czyszczenia filtra 1243 h po przeczytaniu dzisiejszej lektury na forum lecę i ściągam zaślepkę o filtra a tam syfu. 

224B1EA1-C998-4CCA-8860-2194BCCE2044.jpeg

  • Dzięki 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie to są jakieś żarty czy co?  Przecież wyraźnie jest napisane w instrukcji aby zaglądać i ewentualnie wyczyścić (nawet jest napisane jak łopatologicznie :))  ewentualnie wymienić na nowy. Przecież to jest podstawa. Jak czytam wypowiedzi co niektórych znawców to ręce opadają.  Przecież przez setki godzin pracy projektora przez filtr przechodzą tysiące litrów powietrza. Widzieliście kiedyś wnętrze np projektora BenQ które fabrycznie nie posiadają filtra? Tam to jest dopiero syf.  

Screenshot_2019-03-28-22-12-42-027_com.android.chrome.png

Edytowane przez boood
  • Plusik 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2019 o 15:27, hubio napisał:

Jak pisałem w tym wątku (jedne z pierwszych stron), że należy czyścić filtr to zostałem wyśmiany przez kolejnego znafcę, guru z tego forum jednego z panów B.  Jako nowy użytkownik pisałem po prostu o zaleceniach z instrukcji, a on jak zwykle prowokacyjnie i obraźliwie pojechał... Mnie zarzucał dezinformację... Śmieszne na tle tego co się zdarzyło samugowi... To tylko dowodzi jakim "poziom" wiedzy charakteryzują się co poniektórzy, a na jakich to znafców pozują... O całe 1,5 roku za późno dodani do ignorowanych:

 

Najsmutniejsze jest to, że taki znafca jest od 2006 r., jedyne co potrafi to zamiast odpisywać na proste pytania i wyjaśniać prosto to ironizować i na zadane pytanie odpowiadać pytaniem i pozować na króla znajomości technologii... Daje jednak do myślenia jego słynna wojna z innym znanym userem, który prowadził blog, ale który rzeczywiście lepiej się zna i potrafi normalnie dyskutować... Natomiast nowa osoba, wchodzi na to forum i widzi kogoś takiego co pisze i może uwierzyć... Nie zakładam, żeby Smaug tym się sugerował, ale samo pisanie takich bzdur jak powyżej jest zagrożeniem dla nowych użytkowników...

Ales mi po rajtuzkach pojachal miisiuuu.

Nie trzymam projektora na sali operacyjnej, ale nie mieszkam tez na Slasku i nie musze co 3 miesiace, czyli statystycznie w moim przypadku co ok 100 h uzytkowania, czyscic lampy. Wystarczy  co pol roku, czyli co 200h,  a nie po 1200, jak u Kolegi USS-Smaug. Jak sie uderzysz mlotkiem w palec, to tez bedzie moja wina, bo proste prace moge zrobic sam i jesli pod wplywem mojej  szydery, zdecydujesz sie na heroiczny czyn wbicia kolka w sciane i  zlamiesz sobie przy tym paznokiec, to  oskarzysz mnie o napasc slowna, z uszkodzeniem ciala?  

Chlopie ja rozumiem, ze Ci sie tematy do lanserki skonczyly, a kredytu na nowy telewizor, czy projektor nie dadza, ale sprobuj moze rower sobie kup, albo  poogladaj te boxsety, ktore sobie kupiles, moze odswierzysz pasje, albo  jakas refleksja Cie najdzie, odnosnie  sensu zycia i odnajdziesz w sobie resztki instynktu samozachowawczego, ktory najwyrazniej Cie opuscil, tak jak rozum.  

Edytowane przez binary
  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim poscie powinno byc "czyscic filtr". Ale jak sie ma w glowie "przywalic w lampe", a pisze o czyszczeniu filtra, to pozniej wychodza takie kwiatki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@binary nie wiem co tam wymodziłeś, bo może cię ominął fakt, że jesteś na liście ignorowanych więc jeśli coś do mnie to nie(stety) nie zmarnuję już ani minuty dłużej na rozmowy z tobą.... Szkoda nerwów i mojego czasu.... Swoim "popisem" na temat czyszczenia filtra co mi pisałeś zaraz po zakupienia projektora pokazałeś jak się znasz ! W obliczu usterki smauga i powyższych zdjęć to ja bym się ze wstydu zapadał pod ziemię, a nie jeszcze coś pisał, no, ale taki "mądruś" to zawsze znajdzie jakąś receptę i pewno teraz też "wiesz lepiej"...

Edytowane przez hubio
  • Zmieszany 2
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Silent Hill (film) na projektory... Super ogląda się te wszystkie odcienie szarości i mgły... Nawet nie próbowałem na TV... Idealny film na projektor i to już na zwykłym DVD :) Polecam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2019 o 20:09, DawidŁ napisał:

Propo czyszczenia filtra 1243 h po przeczytaniu dzisiejszej lektury na forum lecę i ściągam zaślepkę o filtra a tam syfu. 

224B1EA1-C998-4CCA-8860-2194BCCE2044.jpeg

uuu grubo, niezle wykopaliska...

Chyba dawno tam nie było zaglądane...

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, szewi napisał:

uuu grubo, niezle wykopaliska...

Chyba dawno tam nie było zaglądane...

Wg kolegi: @binary nie trzeba przez 7 lat... więc może dawid posłuchał tej "rady"... hahahahaha :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, hubio napisał:

Wg kolegi: @binary nie trzeba przez 7 lat... więc może dawid posłuchał tej "rady"... hahahahaha :)

Hubio. Widze ze Ty zle czujesz sie jak Cie ktos nie sponiewiera co jakis czas.

Zagladam  do filtra co pol roku , misiaczku, bo u mnie mamusia nie sprzata. A Ty wez moze chlopaka sobie znajdz, a nie mendź.mi tutaj. Wrzuc na luz...

Masz zagadke. Lady or lady boy?

20190418_135921_zpszcj9tran.jpg

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hubio mistrz. Zarzuca innym że nie stosują sie do instrukcji czyszczenia filtra w epsonie a jednocześnie w innym wątku chce czyscic TV srodkami chemicznymi a w instrukcji ma napisane ze tylko wodą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, user7878 napisał:

Hubio mistrz. Zarzuca innym że nie stosują sie do instrukcji czyszczenia filtra w epsonie a jednocześnie w innym wątku chce czyscic TV srodkami chemicznymi a w instrukcji ma napisane ze tylko wodą emoji1.pngemoji1.pngemoji1.png

A gdzie ja pisałem w innym wątku, że chcę czyścić środkami chemicznymi ????????????? Przecież ja tylko odpowiadałem na inny post i się o to pytałem.... Proszę nie kłam więcej... bo Ci urośnie wielki........ nos..... hahahahaha :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hubio Twoje zmyslania na tym forum to powinny byc zebrane i jako przyklad trolowania w necie pokazywane.
Odkąd trafilem na Ciebie (w temacie o Epsonie) to wszędzie gdzie się pojawiasz to zmyślasz, obrażasz, madrzysz się i wychodzisz przez to na typowego Janusza i trola internetowego. Zacznij w koncu czytać co Ci ludzie piszą, przestań uważać się za najmadrzejszego i skoncz z tym zarozumialstwem. Może wtedy inni zaczną traktowac Ciebie i Twoje posty bardziej poważnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, user7878 napisał:

Hubio Twoje zmyslania na tym forum to powinny byc zebrane i jako przyklad trolowania w necie pokazywane.
Odkąd trafilem na Ciebie (w temacie o Epsonie) to wszędzie gdzie się pojawiasz to zmyślasz, obrażasz, madrzysz się i wychodzisz przez to na typowego Janusza i trola internetowego. Zacznij w koncu czytać co Ci ludzie piszą, przestań uważać się za najmadrzejszego i skoncz z tym zarozumialstwem. Może wtedy inni zaczną traktowac Ciebie i Twoje posty bardziej poważnie.

Widzisz jakie można mylne wnioski wyciągnąć jak się kogoś nie zna... albo nie słucha... Jak byś czytał uważnie co piszę to byś wiedział, że setki razy (w przeciwieństwie do wielu innych "znafców" pouczających innych) pisałem, że jestem zwykłą osobą jak każda inna. Nie jestem ekspertem w sprawach technologii tylko jej odbiorcą. Na tym co się znam to się znam i wtedy rozstrzygam wiele spraw autorytarnie bo mam wiedzę i doświadczenie... Tak zresztą jak każdy z nas... A to jest zwykłe hobbystyczne forum, a śmieszą mnie niektórzy ludzie jak Pan B. silących się właśnie na jakiś ekspertów, albo inne osoby co nie miały jakiegoś sprzętu, a piszą o nim codziennie... Mnie też troszkę się to udzieliło w kwestii waszego JVC... :) ale generalnie nie mam zwyczaju wypowiadać się o czymś co nie mam, a jeśli już to zawsze opieram się o testy i wyniki co też piszę... A już do szału mnie doprowadza powielanie dezinformacji albo "prowokacje" mające i tak na celu, bez względu na moją odpowiedź, potwierdzenie swojej tezy... Tak było ze znikającą armią...

A co do zmyślania, obrażania, trolowania - to co ja niby zmyśliłem ? Kogo ja niby obraziłem ? To raczej jest na odwrót... Piszesz mi, że cyt. " (...)jednocześnie w innym wątku chce czyscic TV srodkami chemicznymi". Proszę więc wklej cytat takiego mojego zdania z tego forum gdzie ja postawiłem taką tezę. Kto tu niby zmyśla ? Nie odpisałeś mi merytorycznie tylko jakieś ogólniki. Sprawa buziek jest do dzisiaj nie wyjaśniona... Administrator forum zapewnił mnie, że nie ma takiej możliwości... Więc sorry, że Ci pisałem o kłamstwie, ale do głowy mi nie przyszło, że ludzie odpowiedzialni za forum go nie ogarniają... Ale 30 sek. możliwość edycji w sumie niezmieniana od lat... Dla przykładu jestem na innym forum (nie technologicznym) gdzie już było z 10 dużych zmian... Tak czy inaczej ja trolem nie jestem i nie chcę być...

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  No właśnie... Wyczytałem w instrukcji, że NIE WOLNO czyścić niczym oprócz wody, ale do sprzątania na święta nie zaprzątałem sobie tym głowy... Dzięki za odpowiedź, że czyszczenie nawet dedykowanymi płynami do LCD może uszkodzić jedną z warstw.. Pewno jak bym tu tego nie wyczytał, jak siebie znam i tak bym tak zrobił...A może można zamiast spryskiwania tym bezpośrednio ekranu, spryskać ściereczkę antystatyczną, bardzo delikatnie i wtedy przetrzeć ? Jak myślicie - tak można ?   



Proszę hubio.

Epson już sprzedany?

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, user7878 napisał:

 


  No właśnie... Wyczytałem w instrukcji, że NIE WOLNO czyścić niczym oprócz wody, ale do sprzątania na święta nie zaprzątałem sobie tym głowy... Dzięki za odpowiedź, że czyszczenie nawet dedykowanymi płynami do LCD może uszkodzić jedną z warstw.. Pewno jak bym tu tego nie wyczytał, jak siebie znam i tak bym tak zrobił...A może można zamiast spryskiwania tym bezpośrednio ekranu, spryskać ściereczkę antystatyczną, bardzo delikatnie i wtedy przetrzeć ? Jak myślicie - tak można ?   
Proszę hubio.


Epson już sprzedany?

No i co mamy problemy z jęz polskim i logicznym rozumieniem ? Tekst nie zaprzątam sobie tym głowy do świąt nie oznacza, że nie zastosuję się do instrukcji tylko, że przyjrzę się sprawie do świąt... hahahaha, następnie zadaję pytanie... A ponieważ już jestem po sprzątaniu - to bardzo delikatnie spryskałem płynem ściereczkę do czyszczenia i tylko tam gdzie było naprawdę dużo plam tam tak przetarłem, ale tylko w kwadratach po 1cm, a resztę z wodą... No i nic się nie stało... :)

Co do Epsona rzeczywiście podjąłem taką decyzję, ale jeszcze mam... W święta będzie u mnie kuzyn z rodziny i wstępnie jesteśmy dogadani na sprzedaż... :)

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hubio Ty jednak jesteś ewenement
Ja tylko delikatnie to się nie liczy.

A co do Epsona to fajnie że sprzedaleś. Będzie spokój na allegro

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, user7878 napisał:

Hubio Ty jednak jesteś ewenement emoji1787.pngemoji1787.pngemoji1787.png
Ja tylko delikatnie to się nie liczy.

A co do Epsona to fajnie że sprzedaleś. Będzie spokój na allegro emoji16.pngemoji16.pngemoji16.png

No widzisz - mnie zarzucasz, że zachowuję się jak troll ! A dokładnie sam tak się zachowujesz !!!!!!!!!!!!!!!!!!! Pomyśl k. przecież teraz sam o tym napisałem, nie musiałem... A ty to wyciągasz jak jakiś argument ???????? Odnosiłeś się do tego co wcześniej pisałem, a nie TERAZ... Po prostu jak ktoś by czytał to podzieliłem się z nim taką informacją, a nie żeby tobie coś udowadniać !!! Następna sprawa - pytasz o Epsona, odpisuję Ci, a ty mi piszesz o jakiejś sprzedaży na Allegro ? Tego już w ogóle nie rozumiem !!! Po co pytałeś jak wiesz lepiej ???!!!

Jesteś zwykłym hejterem i to wszystko w temacie... Od momentu nieporozumienia z buźkami, co już wielokrotnie tłumaczyłem i przepraszałem, atakujesz mnie przy każdej okazji !!! Ok jak nie masz lepszego czasu na spędzenie Wielkiego Piątku to gratuluję... :)  Twoje posty pisane do mnie nie mają żadnej wartości merytorycznej.

Teraz ostatecznie udowodniłeś, że nie chcesz ze mną rozmawiać tylko atakować personalnie więc dalsza dyskusja nie ma sensu... Niech każdy dokładnie prześledzi tą naszą ostatnią wymianę zdań i sam wyciągnie wnioski... Naprawdę współczuję Ci skoro w Wielki Piątek stać Cię jedynie na coś takiego. Mimo wszystko Wesołych Świąt... ❤️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ma do tego Wielki Piątek?
Hubio nie brnij w to bo to nie ma sensu. Wesołych Świąt dla wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...