Skocz do zawartości
szewi

Epson TW9300 / TW7300 w codziennym użytkowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, hubio napisał:

Czy na shield można bez problemu odtwarzać różne formaty plików avi, mov, mkv - SD,  HD, UHD  z zewnętrznych dysków twardych ?

 

Jak  na razie sprawdzałem HD, UHD i 3D wszystko idzie bez problemu. Jedynie miałem problem z niektórymi plikami 3D na KODI ale uruchomiłem to na innym programie. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, mikas napisał:

Jak  na razie sprawdzałem HD, UHD i 3D wszystko idzie bez problemu. Jedynie miałem problem z niektórymi plikami 3D na KODI ale uruchomiłem to na innym programie. 

 

A można w shield ściągnąć sobie np Mx player albo jakiś inną apkę do odwarzania czy tylko kodi ? Kodi zresztą też jest ok bo mam na minixie i działa bardzo dobrze, wszystko czyta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, hubio napisał:

A można w shield ściągnąć sobie np Mx player albo jakiś inną apkę do odwarzania czy tylko kodi ? Kodi zresztą też jest ok bo mam na minixie i działa bardzo dobrze, wszystko czyta.

Tak można ściągnąć Mx player i inne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, DawidŁ napisał:

Coś w temacie jak macie ustawione zwiększenie szczegółów? lepiej podkręcić?6894D493-8BCB-466A-8781-E308566D83B0.thumb.jpeg.518e36758db7172e962d0eee567a4e63.jpeg

 

Dla mnie to temat rzeka... :) Tak poustawiałem wstępne, że na 1 są minimalne, a potem wraz z kolejnymi zwiększam suwaki, aż w 5 są na maxa. Filmy na DVD oglądam w 3 albo 4, materiały HD np z TVN playera w 2. Czyli im gorsza jakość materiału źródłowego tym bardziej agresywne. Prawda jest taka, że jest tego tak dużo, że przydałby się jakiś tutorial :)

Jak tutaj raf czy szewi oglądają wyłącznie UHD i czasami HD to w zasadzie sam materiał źródłowy jest tak dobry, że poprawiacze raczej psują niż poprawiają, ale z SD robią cuda.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, raf7705 napisał:

Ja nie oglądam 4k na projektorze. Tylko 1080p.

Tej funkcji używam na poziomie 3 lub 4.

 

 

Dlaczego tylko 1080p. Możesz jakoś to uzasadnić? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie.

Po pierwsze, projektor jest natywnie 1080p. Po drugie nie widzę sensu wydawania kasy na płyty UHD.

Dla mnie szału nie ma.

Do Netflix i Amazon mam telewizor 78" 4k. Ale te ich 4k też [beeep]y nie urywa. Ciężko powiedzieć czy to FHD czy UHD. A często właśnie FHD wygląda lepiej, bo ten cały HDR, to taki przymulony.

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, DawidŁ napisał:

Coś w temacie jak macie ustawione zwiększenie szczegółów? lepiej podkręcić?

"Podkręcanie" to kwestia gustu, ale redukcja szumów na 4? Przecież to paskudztwo rozmywa Ci obraz :)

16 minut temu, raf7705 napisał:

Pewnie.

Po pierwsze, projektor jest natywnie 1080p. Po drugie nie widzę sensu wydawania kasy na płyty UHD.

Dla mnie szału nie ma.

Do Netflix i Amazon mam telewizor 78" 4k. Ale te ich 4k też [beeep]y nie urywa. Ciężko powiedzieć czy to FHD czy UHD. A często właśnie FHD wygląda lepiej, bo ten cały HDR, to taki przymulony.

Projektor jest 1080p + 4K Enhancement, to nie to samo co natywne 1080p. Poza tym ma sprawny HDR i poszerzoną paletę barw :) A jaki masz TV?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG z 2015 z jakimiś prototypem HDR chyba, bo w specyfikacji go nie ma a działa, tzn włącza się tryb HDR.

To, że projektor ma podbicie rozdzielczości i ma możliwość wyświetlania 4k, nie zmienia faktu, że natywnie jest 1080p.

A szeroka paleta barw jest z filtrem na trybach "cinema" gdzie filtr przyciemnia obraz i do HDR się wogole ten tryb nie nadaje.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba wcale uzywac filtra / dynamic cinema, żeby cieszyć sie szeroką paletą. Nawet jak zapodasz tryb neutralny możesz i tak korzystac z poszerzonej palety (tracisz jej ok 10-15%) ale i tak widać róznicę jak porównasz ze standardwoym blu rayem ;)

Właśnie sobie oglądam blade runnera w 4K - uczta dla oczu i uszu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Maciej Koper napisał:

"Podkręcanie" to kwestia gustu, ale redukcja szumów na 4? Przecież to paskudztwo rozmywa Ci obraz :)

Projektor jest 1080p + 4K Enhancement, to nie to samo co natywne 1080p. Poza tym ma sprawny HDR i poszerzoną paletę barw :) A jaki masz TV?

W przyszłym roku przeprowadzam się do nowego domu przygotowany mam tam pomieszczenie pod małe kino domowe? wtedy pomyśle o kalibracji przeprowadzonej przez profesjonalistę. Według Ciebie jak powinno być ustawione redukcja szumów???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, raf7705 napisał:

Pewnie.

Po pierwsze, projektor jest natywnie 1080p. Po drugie nie widzę sensu wydawania kasy na płyty UHD.

Dla mnie szału nie ma.

No, ale na tej zasadzie to i JVC tak chwalone też są natywnie 1080p z podbiciem 4k. Prawdziwe 4k (nie liczę oczywiście Optomy, która ma co prawda natywnie 4k, ale całą resztę SD :) )  to ceny gdzieś w modelach JVC i SONY zaczynają się od 30 tyś. I podbicie 4k jak wykazały testy, ale też ja sam to potwierdzam po wcześniejszych projektorach 1080p robi różnicę i to wielką. 

Chyba dla nas jako końcowych użytkowników najważniejsze jest jak odbieramy ten obraz, a nie czy to się nazywa "natywne 4k", "podbicie 4k" czy jeszcze coś innego. Jeśli widzimy coś jak 4k lub prawie 4k (i nie jest to "prawie") to bez różnicy czy natywne czy nie.

3 godziny temu, Maciej Koper napisał:

"Podkręcanie" to kwestia gustu, ale redukcja szumów na 4? Przecież to paskudztwo rozmywa Ci obraz :)

Muszę się przyjrzeć jak mam to ustawione dzisiaj i pozmieniać jak mam też 4. Dzięki za głoś eksperta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, hubio napisał:

No, ale na tej zasadzie to i JVC tak chwalone też są natywnie 1080p z podbiciem 4k. Prawdziwe 4k (nie liczę oczywiście Optomy, która ma co prawda natywnie 4k, ale całą resztę SD :) )  to ceny gdzieś w modelach JVC i SONY zaczynają się od 30 tyś. I podbicie 4k jak wykazały testy, ale też ja sam to potwierdzam po wcześniejszych projektorach 1080p robi różnicę i to wielką. 

Chyba dla nas jako końcowych użytkowników najważniejsze jest jak odbieramy ten obraz, a nie czy to się nazywa "natywne 4k", "podbicie 4k" czy jeszcze coś innego. Jeśli widzimy coś jak 4k lub prawie 4k (i nie jest to "prawie") to bez różnicy czy natywne czy nie.

Muszę się przyjrzeć jak mam to ustawione dzisiaj i pozmieniać jak mam też 4. Dzięki za głoś eksperta.

Optoma wcale nie ma natywnego 4K. Bazuje na chipie DMD od TI o rozdzielczości 2.7K z przesunięciem, jak w projektorach JVC/Epson itd i jaki jest tego efekt? Ano taki, że krótko mówiąc skopało dupę wszystkim natywnym przetwornikom 4K Sony, w projektorach poniżej 200 000zł :) To tyle w temacie wyznawania, że jedyną słuszną drogą jest natywne 4K. https://hdtvpolska.com/dlp-4k-nowa-technologia-ti-projektorze-benq-w11000/

3 godziny temu, DawidŁ napisał:

W przyszłym roku przeprowadzam się do nowego domu przygotowany mam tam pomieszczenie pod małe kino domowe? wtedy pomyśle o kalibracji przeprowadzonej przez profesjonalistę. Według Ciebie jak powinno być ustawione redukcja szumów???

Wyłączona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum minixa dostałem potwierdzenie, że Neo U9-H z najnowszym oprogramowaniem potrafi ustawić różne ustawienia do chromy i 8/10 bitowego koloru. Sprawdzę jeszcze jak jest z netflixem i 4k i jak będzie ok to zdecyduję się na minixa i napiszę co i jak. Jak wy macie shield przyda się ktoś kto sprawdzi konkurencję. Cena też ma znaczenie bo ten minix kosztuje ok 650-700zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Maciej Koper napisał:

Optoma wcale nie ma natywnego 4K. Bazuje na chipie DMD od TI o rozdzielczości 2.7K z przesunięciem, jak w projektorach JVC/Epson itd i jaki jest tego efekt? Ano taki, że krótko mówiąc skopało [beeep]ę wszystkim natywnym przetwornikom 4K Sony, w projektorach poniżej 200 000zł :) To tyle w temacie wyznawania, że jedyną słuszną drogą jest natywne 4K. https://hdtvpolska.com/dlp-4k-nowa-technologia-ti-projektorze-benq-w11000/

Wyłączona.

Super dzięki za info czekamy na wiecej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Maciej Koper napisał:

Optoma wcale nie ma natywnego 4K. Bazuje na chipie DMD od TI o rozdzielczości 2.7K z przesunięciem, jak w projektorach JVC/Epson itd i jaki jest tego efekt? Ano taki, że krótko mówiąc skopało [beeep]ę wszystkim natywnym przetwornikom 4K Sony, w projektorach poniżej 200 000zł :) To tyle w temacie wyznawania, że jedyną słuszną drogą jest natywne 4K. https://hdtvpolska.com/dlp-4k-nowa-technologia-ti-projektorze-benq-w11000/

Wyłączona.

Jak już taki ekspert tu się wypowiedział pozwolę sobie zapytać o 2 sprawy: wydaje mi się, że podczas jakiejś burzliwej dyskusji tłumaczyłeś, że ta Optoma550X ma to podbicie 4k, ale nie ma "solidnych podstaw" i dlatego nie była testowana bo by nie mogła mieć znaczka "polecamy". Jeśli to nie to to popraw mnie. Ale tak czy inaczej nie było testu tego projektora. Tak samo nie było testu BenQ W11000 czyli 2 projektorów 4k DLP. Był tylko ten artykuł co jest w linku, ale testu jako takiego nie było. Czyli nie było żadnego projektora DLP 4k, a tutaj piszesz, że skopało d. ... :) Jak to w końcu jest z tymi projektorami: Optomą i BenQ ? Pozdrawiam

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak już taki ekspert tu się wypowiedział pozwolę sobie zapytać o 2 sprawy: wydaje mi się, że podczas jakiejś burzliwej dyskusji tłumaczyłeś, że ta Optoma550X ma to podbicie 4k, ale nie ma "solidnych podstaw" i dlatego nie była testowana bo by nie mogła mieć znaczka "polecamy". Jeśli to nie to to popraw mnie. Ale tak czy inaczej nie było testu tego projektora. Tak samo nie było testu BenQ W11000 czyli 2 projektorów 4k DLP. Był tylko ten artykuł co jest w linku, ale testu jako takiego nie było. Czyli nie było żadnego projektora DLP 4k, a tutaj piszesz, że skopało d. ... Jak to w końcu jest z tymi projektorami: Optomą i BenQ ? Pozdrawiam
W poprzednim wpisie poruszyłem kwestię rozdzielczości, pod względem której "pseudo 4K" w technologii DLP, kopie tyłek natywnemu 4K. Nie samą rozdzielczością człowiek jednak żyje. Co nam po lepzzej rozdzielczości, skoro mamy kontrast poniżej 500:1 i 60Hz przetwornik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2017 o 21:56, Maciej Koper napisał:

 

Wyłączona.

Macieju mam taki pomysł, propozycję. Z uwagi na to, że mnóstwo ludzi (w tym ja) gubi się w gąszczu ustawień projektorów może byście zrobili na święta :) taki ogólny przewodnik jak co ustawiać. Oczywiście każdy projektor ma różne ustawienia, ale działanie jest zbliżone. W sumie zresztą wystarczy porównać Epsony, Sony, JVC i BenQ i będzie ok bo to wiodące marki. Marzy mi się coś takiego z podziałem na materiał źródłowy np dla SD bardzo niskiej jakości typu 304x256, DVD, 720p, 1080p, UHD, SUHD, HDR jakie dawać opcje np. w Epsonie jaki super resolution, czy interpolacja ramki poprawia taki słaby obraz czy psuje. Czy warto zmieniać jasność, kontrast, kolor czy zostawiać jak jest ? Czy jest sens w UHD coś poprawiać itd. Czyli generalnie pytanie - jak poprawić aby nie popsuć ? Wydaje mi się, że nie zalecasz włączania żadnych tego typu ulepszaczy i pewno do najwyższych rozdzielczości typu SUHD ma to sens, ale takie DVD potrafi naprawdę dobrze wyostrzyć. To oczywiście tylko sugestia, ale jak widać nawet po tym jak zauważyłeś, że mieliśmy ustawioną redukcję szumów na 4 wydaje się, że potrzebna. To oczywiście zupełnie coś innego niż indywidualna kalibracja, której nic nie zastąpi i można to w takim artykule napisać, ale raczej ogólny kierunek jak ustawiać tą ogromną ilość funkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamów kalibracje u Macieja i będziesz miał kalibracje / przewodnik ;)

Nie chce byc niegrzeczny, ale poradze Ci to co ktoś kiedyś mi poradził i to naprawdę działa - w delikatnym tłumaczeniu: przeczytaj cholerną instrukcję :)

instrukcja uzytkowania TW9300 -> parametry obrazu:

icon-misc-documentzipPrzewodnik użytkownika (ZIP) (1.0)13.63MBs 01-lip-2016

W skrocie taki podrecznik, o ktory prosisz można sprowadzić do: wszystkie polepszacze / uplynniacze off + kalibracja i ot caly przewodnik :)

Raf7705 tez wkleił w temacie linka do ustawień, możesz potestować.

A tak na poważnie liczysz, że ktoś za Ciebie charytatywnie sprawdzi każda funkcje i pobawi się we wróżkę jak na materiale ktory masz w Twoich warunkach, jak taka funkcja zadziała, potem porówna to z innymi projektorami :) ?

To praktycznie niemozliwe, bo subiektywne odczucia i warunki sa rozne: ktos moze nie lubic interpolacji klatek, a inny moze uwielbiac ekfekt teatru, ktos woli ostrzejszy obraz i ustawi wyostrzanie na poziom 3,4 a ktos inny ustawi na Off.

Przecież to cała frajda posiedziec sobie i pokombinować / poodkrywać samemu jak dana funkcja wpłynie na obraz, a każda funkcja czy nawet zalecenia są dostępne w róznych recenzjach, choćby w linkach ktore zamiescilem na początku tego tematu...

 

 

 

 

 

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, szewi napisał:

Zamów kalibracje u Macieja i będziesz miał kalibracje / przewodnik ;)

Nie chce byc niegrzeczny, ale poradze Ci to co ktoś kiedyś mi poradził i to naprawdę działa - w delikatnym tłumaczeniu: przeczytaj cholerną instrukcję :)

instrukcja uzytkowania TW9300 -> parametry obrazu:

icon-misc-documentzipPrzewodnik użytkownika (ZIP) (1.0)13.63MBs 01-lip-2016

W skrocie taki podrecznik, o ktory prosisz można sprowadzić do: wszystkie polepszacze / uplynniacze off + kalibracja i ot caly przewodnik :)

Raf7705 tez wkleił w temacie linka do ustawień, możesz potestować.

A tak na poważnie liczysz, że ktoś za Ciebie charytatywnie sprawdzi każda funkcje i pobawi się we wróżkę jak na materiale ktory masz w Twoich warunkach, jak taka funkcja zadziała, potem porówna to z innymi projektorami :) ?

To praktycznie niemozliwe, bo subiektywne odczucia i warunki sa rozne: ktos moze nie lubic interpolacji klatek, a inny moze uwielbiac ekfekt teatru, ktos woli ostrzejszy obraz i ustawi wyostrzanie na poziom 3,4 a ktos inny ustawi na Off.

Przecież to cała frajda posiedziec sobie i pokombinować / poodkrywać samemu jak dana funkcja wpłynie na obraz, a każda funkcja czy nawet zalecenia są dostępne w róznych recenzjach, choćby w linkach ktore zamiescilem na początku tego tematu...

Szczerze mówiąc w instrukcji to wyjaśnienie każdej funkcji jest jednozdaniowe lub jeszcze mniej np. super resolution - zwiększenie szczegółów. Ja np nie wiem czym są ostre linie i miękkie itd. A z instrukcją nie rozstaję się od początku i przeczytałem ją już dziesiątki razy. Zawsze zresztą czytam instrukcje do każdego sprzętu w przeciwieństwie do 90% Polaków :)

Jednak projekcja jest na tyle skomplikowaną sprawą, że sama instrukcja nie wystarcza. Kalibracja jak najbardziej, ale kalibracja ma na celu jak najlepsze odwzorowanie kolorów itd, a mnie chodzi nie o to tylko jak pisałem - jak ustawiać różne funkcje do DVD, HD, UHD itd - jak wcześniej pisałem. Kalibracja nie ma nic tu do rzeczy. Jak widać po przykładzie DawidŁ i moim samo czytanie instrukcji nie pomogło.

I jak oglądasz HD lub UHD to może i wszystko off, ale na DVD, SD to dużo daje... I nie chodzi o indywidualne preferencje tylko jak skutecznie poprawić i nie popsuć co jest uniwersalne.

Myślę, że to jest dobry pomysł i po takim tutorialu portal by miał duży ruch, a przy okazji mógłby zareklamować indywidualną kalibrację.

edit// i nie wiem po co dajesz mi link do instrukcji, którą czytam codziennie od 2 tyg. ?

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na parametry 7300 i 9300 widzę że ten drugi jest jaśniejszy ma 2.500 lumen

Przed zakupem wyczytałem w internecie że 9300 nadaje się bardziej do przystosowanych pomieszczeń. Ale skoro jest jaśniejszy to wydaje mi się że poradzi sobie w trudnych warunkach lepiej, chyba że tu ma to wpływ ten wysoki kontrast?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, mikas napisał:

Patrząc na parametry 7300 i 9300 widzę że ten drugi jest jaśniejszy ma 2.500 lumen

Przed zakupem wyczytałem w internecie że 9300 nadaje się bardziej do przystosowanych pomieszczeń. Ale skoro jest jaśniejszy to wydaje mi się że poradzi sobie w trudnych warunkach lepiej, chyba że tu ma to wpływ ten wysoki kontrast?

W przystosowanych pomieszczeniach w 9300 jest większa różnica jeśli chodzi o kontrast, ale w nie przystosowanych również jest różnica tylko mniejsza. Miałem niedawno podobny dylemat i dokładnie przestudiowałem temat. Najbardziej przydaje się tu test porównawczy jaki zrobili Niemcy - link podał szewi na pierwszej stronie tego tematu. Ten test jest bardzo pomocny przy wyborze między 7300 i 9300.

http://cine4home.de/grosses-test-special-epson-eh-tw7300-vs-eh-tw9300-w/

1.JPG

2.JPG

Pamiętaj również o tym o tym na co zwracam często uwagę - w tym teście nieprzystosowane pomieszczenie jest wzorcowe tzn ABSOLUTNIE wszystko jest białe, nawet tam gdzie zazwyczaj jest roleta na oknie też jest biało bo są rolety zewn., nie ma żadnych mebli itd. Wszystko białe. Praktycznie nikt w salonie nie ma takiego czegoś - jest bliżej lub dalej do tak wzorcowo nieprzystosowanego pomieszczenia. Tak więc w naszych pomieszczeniach te różnice będą tak pomiędzy jednym, a drugim obrazkiem.

Ja mam 9300 i dla mnie kontrast jest rewelacyjny i świetna czerń. Mam tak w 30% nie przystosowane pomieszczenie.

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...