Skocz do zawartości
szewi

Epson TW9300 / TW7300 w codziennym użytkowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

@hubio to samo powiedzieli mi w sklepie że jeśli mam białe ściany to szkoda mojej kasy na 9300. W przypadku zmiany 6800 na 7300 było to warte pieniędzy, tak wymiana na 9300 przyniesie bardzo małe zmiany w nieprzystosowanym pomieszczeniu. Więc kasę lepiej zainwestować w coś innego, a za jakiś czas projektor wymienić na coś nowszego.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mikas napisał:

@hubio to samo powiedzieli mi w sklepie że jeśli mam białe ściany to szkoda mojej kasy na 9300. W przypadku zmiany 6800 na 7300 było to warte pieniędzy, tak wymiana na 9300 przyniesie bardzo małe zmiany w nieprzystosowanym pomieszczeniu. Więc kasę lepiej zainwestować w coś innego, a za jakiś czas projektor wymienić na coś nowszego.

Ja 2 noce nie spałem zastanawiając się między wyborem 7300 i 9300 bo to różnica spora w kasie ok 3000zł. Zdecydowałem się na 9300. Ja też mam białe ściany, ale praktycznie w większości zasłonięte ciemnymi (czarny brąz) meblami i mimo, że próbuję dojrzeć jakieś rozbłyski ze ścian i sufitu dotąd nie zauważyłem. Ważna tez jest wielkość ekranu na jakim będziesz miał projekcję. Im mniejsza tym nieprzystosowane pomieszczenie ma mniejszy wpływ. Musisz więc się zastanowić w jakim stopniu masz nieprzystosowane pomieszczenie.

Nie mam oczywiście porównania do 7300, ale nie żałuję swojej decyzji. Lubię jasny obraz, a te 300 Lm więcej wydaje mi się, że może mieć znaczenie. Czerń jest niesamowita i myślę, że lepsza niż w 7300. Jak nie znasz niemieckiego, jak ja wrzuć do google translatora ten artykuł co wcześniej podawałem za szawim. Jest to najlepszy, zrobiony z iście niemiecką precyzją test porównawczy obu modeli 7300/9300 jakie istnieją w necie. Nie powiem, że mnie nie przekonał m in. po obejrzeniu zdjęć.

Oczywiście różnica 3000zł jest bardzo duża, ale w projekcji jak w żadnej innej technologii jakość jest niezwykle istotna bo na dużym ekranie widać wszelkie niedoskonałości. I to też mnie przekonało do 9300. No i ten czarny kolor... świetnie pasujący do reszty sprzętu...

 

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie nie ma czegoś takiego jak % dostosowania pokoju. Albo jest to jaskinia, ciemne sciany wszedzie bez mebli, welur itp, albo nie :) Jeśli juz to raczej rozgraniczyłbym na:

- jasne ogolnego uzytku

- wspolne z kontrolowanym swiatlem

do ww wiekszy sens ma 7300, bo nie skorzysta sie z wiekszego kontrastu

- pokoje dedykowane,

- jaskinie => tutaj przewaga 9300 jest wieksza (jesli nie uwzglednimy JVC ktore ma kilkadziesiat razy wiekszy kontrast :)

Mysle ze 99 % z nas nie ma pokoju jaskini

U siebie też nie moge powiedziec ze mam taki pokoj. Owszem mam ciemny podwieszany sufit wkolo pokoju oraz nad ekranem, ciemne sciany i podlogi i ciemny regał itp, ale odbicia sa nie do unikniecia np od szafki ktora mam w pokoju czy nawet od ciemnego sufitu.

Mikas ma racje, ze 7300 w pokoju typu salon bedzie grał bardzo podobnie do 9300. W testach polecaja ten prjektor do salonu lub jak ma sie jasne ściany (sufit) jako bardziej zasadny niz 9300. 

te 300 lumenów to papier. W testach na homecinema.fr wyszło im ze 7300 był jaśniejszy ;) wiec wszystko pewnie zalezy od egzemplarza. Co ciekawe 7300 dali wyzsze noty szczątkowe, bo nie pompuje kontrastu jak jest dynamiczna przeslona zalaczona.

7300:

https://translate.google.pl/translate?sl=auto&tl=en&js=y&prev=_t&hl=pl&ie=UTF-8&u=http%3A%2F%2Fwww.projection-homecinema.fr%2F2016%2F08%2F14%2Ftest-epson-eh-tw7300%2F&edit-text=

9300:

https://translate.google.pl/translate?sl=auto&tl=en&js=y&prev=_t&hl=pl&ie=UTF-8&u=http%3A%2F%2Fwww.projection-homecinema.fr%2F2016%2F09%2F10%2Ftest-epson-eh-tw9300w%2F&edit-text=

Także strategia żeby te 3 tys przeznaczyć np na filmy UHD / amplituner czy coś innego nie jest całkowicie pozbawiona sensu.

 

nawet dopatrzyli sie kilku różnic na plus dla 7300.

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo mi powiedzieli w sklepie. Z wymianą nie ma problemu bo czym droższy sprzęt tym większą mają zysk, ale tu nie o to chodzi. Jeśli zmieniać to na SONY lub JVC a tam jest różnica kolosalna, ale pokój już musi być przystosowany. Klienci przeważnie podczas prezentacji nie zauważają różnic pomiędzy 9300 a 7300 i ten drugi im się lepiej sprzedaje. Polecają profesjonalną kalibracje u Macieja, bo tu mogę więcej osiągnąć.

Mam nadziej że zamówiony szary ekran poprawi te czernie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, szewi napisał:

Wg mnie nie ma czegoś takiego jak % dostosowania pokoju. Albo jest to jaskinia, ciemne sciany wszedzie bez mebli, welur itp, albo nie :) Jeśli juz to raczej rozgraniczyłbym na:

- jasne ogolnego uzytku

- wspolne z kontrolowanym swiatlem

do ww wiekszy sens ma 7300, bo nie skorzysta sie z wiekszego kontrastu

- pokoje dedykowane,

- jaskinie => tutaj przewaga 9300 jest wieksza (jesli nie uwzglednimy JVC ktore ma kilkadziesiat razy wiekszy kontrast :)

Mysle ze 99 % z nas nie ma pokoju jaskini

U siebie też nie moge powiedziec ze mam taki pokoj. Owszem mam ciemny podwieszany sufit wkolo pokoju oraz nad ekranem, ciemne sciany i podlogi i ciemny regał itp, ale odbicia sa nie do unikniecia np od szafki ktora mam w pokoju czy nawet od ciemnego sufitu.

Mikas ma racje, ze 7300 w pokoju typu salon bedzie grał bardzo podobnie do 9300. W testach polecaja ten prjektor do salonu lub jak ma sie jasne ściany (sufit) jako bardziej zasadny niz 9300. 

te 300 lumenów to papier. W testach na homecinema.fr wyszło im ze 7300 był jaśniejszy ;) wiec wszystko pewnie zalezy od egzemplarza. Co ciekawe 7300 dali wyzsze noty szczątkowe, bo nie pompuje kontrastu jak jest dynamiczna przeslona zalaczona.

7300:

https://translate.google.pl/translate?sl=auto&tl=en&js=y&prev=_t&hl=pl&ie=UTF-8&u=http%3A%2F%2Fwww.projection-homecinema.fr%2F2016%2F08%2F14%2Ftest-epson-eh-tw7300%2F&edit-text=

9300:

https://translate.google.pl/translate?sl=auto&tl=en&js=y&prev=_t&hl=pl&ie=UTF-8&u=http%3A%2F%2Fwww.projection-homecinema.fr%2F2016%2F09%2F10%2Ftest-epson-eh-tw9300w%2F&edit-text=

Także strategia żeby te 3 tys przeznaczyć np na filmy UHD / amplituner czy coś innego nie jest całkowicie pozbawiona sensu.

 

nawet dopatrzyli sie kilku różnic na plus dla 7300.

Jaki to jest ten pokój przystosowany typu jaskinia jestem ciekawy jak to wyglada może macie jakieś wzorcowe foty??? Narazie mam poddasze 43m2 jak tu najmądrzej się za to zabrać?

E89819F7-A11B-454D-A984-34E79E862F7E.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale szewi zwróć uwagę na wyniki tego testu co sam mi dałeś link. Ja się mogę mylić, ale oni zrobili to bardzo dokładnie za pomocą narzędzi pomiarowych.

Tutaj jest porównanie obu modeli w pomieszczeniu NIEZAADAPTOWANYM całkowicie w 100% (wszystko białe):

3.JPG

Po lewej Epson 9300, po prawej Epson 7300. Kontrast i czerń są znacznie lepsze.

A co do procenta niezaadaptowania - znaczenie ma również rozmiar ekranu i bliskość do białych ścian/sufitu. Ja mam ekran 100'' i z jednej strony kawałek białej ściany i białych drzwi, reszta ciemna. I myślę, że nie jest jak piszesz zerojedynkowo, albo jaskinia, albo niezaadaptowane pomieszczenie. Jeśli masz jak piszesz tak ciemne otoczenie jestem pewien, że miałbyś na 9300 odczuwalny wzrost czerni i kontrastu. Ja nigdy jeszcze u siebie nie widziałem żadnych odbić. Oczywiście mogę być w błędzie bo nie miałem do czynienia z SUHD i HDR, głównie teraz DVD więc może w końcu zacznę widzieć te odbicia :)

2 godziny temu, mikas napisał:

Mam nadziej że zamówiony szary ekran poprawi te czernie.

... ale zdegraduje biel i generalnie będziesz miał cały ciemniejszy obraz. Ja wymieniłem ekran szary na biały... i to naprawdę nie chciałem robić bo zdejmowanie, pakowanie i zakładanie było koszmarne, jednak nie byłem w stanie patrzeć na nienaturalną biel i kolor skóry.

29 minut temu, hubio napisał:

Ale szewi zwróć uwagę na wyniki tego testu co sam mi dałeś link. Ja się mogę mylić, ale oni zrobili to bardzo dokładnie za pomocą narzędzi pomiarowych.

Tutaj jest porównanie obu modeli w pomieszczeniu NIEZAADAPTOWANYM całkowicie w 100% (wszystko białe):

3.JPG

źródło:http://cine4home.de/grosses-test-special-epson-eh-tw7300-vs-eh-tw9300-w/

Po lewej Epson 9300, po prawej Epson 7300. Kontrast i czerń są znacznie lepsze.

A co do procenta niezaadaptowania - znaczenie ma również rozmiar ekranu i bliskość do białych ścian/sufitu. Ja mam ekran 100'' i z jednej strony kawałek białej ściany i białych drzwi, reszta ciemna. I myślę, że nie jest jak piszesz zerojedynkowo, albo jaskinia, albo niezaadaptowane pomieszczenie. Jeśli masz jak piszesz tak ciemne otoczenie jestem pewien, że miałbyś na 9300 odczuwalny wzrost czerni i kontrastu. Ja nigdy jeszcze u siebie nie widziałem żadnych odbić. Oczywiście mogę być w błędzie bo nie miałem do czynienia z SUHD i HDR, głównie teraz DVD więc może w końcu zacznę widzieć te odbicia :)

... ale zdegraduje biel i generalnie będziesz miał cały ciemniejszy obraz. Ja wymieniłem ekran szary na biały... i to naprawdę nie chciałem robić bo zdejmowanie, pakowanie i zakładanie było koszmarne, jednak nie byłem w stanie patrzeć na nienaturalną biel i kolor skóry.

 

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam ten test i  chyba wszystkie jakie byly modelu TW9300 i TW7300 i nie zmienia to mojej opinii po lekturze ich wszystkich ze do pomieszczenia nieprzystosowanego / niededykowanego 7300 jest polecany jako sensowniejszy wybór.

Przeczytaj linki ktore zamiescilem, to inne para testów od równie renomowanych testerów.

7 godzin temu, DawidŁ napisał:

Jaki to jest ten pokój przystosowany typu jaskinia jestem ciekawy jak to wyglada może macie jakieś wzorcowe foty??? Narazie mam poddasze 43m2 jak tu najmądrzej się za to zabrać?

E89819F7-A11B-454D-A984-34E79E862F7E.jpeg

poszukaj, sporo inspiracji jest w necie np cos takiego

http://images4.static-bluray.com/htgallery/2600.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie zastanawia mnie tylko jedno tak jak czytam to kalibracja powinna odbyć się w pomieszczeniu gdzie będzie używany projektor? Wiesz może jakie są koszty takiej kalibracji?

2 godziny temu, Tofikmax napisał:

Panowie , kalibracja u Macieja K. obowiązkowa ! 

Wszystko fajnie zastanawia mnie tylko jedno tak jak czytam to kalibracja powinna odbyć się w pomieszczeniu gdzie będzie używany projektor? Wiesz może jakie są koszty takiej kalibracji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, DawidŁ napisał:

Wszystko fajnie zastanawia mnie tylko jedno tak jak czytam to kalibracja powinna odbyć się w pomieszczeniu gdzie będzie używany projektor? Wiesz może jakie są koszty takiej kalibracji?

Wszystko fajnie zastanawia mnie tylko jedno tak jak czytam to kalibracja powinna odbyć się w pomieszczeniu gdzie będzie używany projektor? Wiesz może jakie są koszty takiej kalibracji?

Przypuszczam że kalibracja HD, UHD i 3D to koszt około 1000zł, ale mogę się mylić i najlepiej zadzwonić do Macieja bo to on robi. Ale sugerowane ceny są na jego stronie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, DawidŁ napisał:

Wszystko fajnie zastanawia mnie tylko jedno tak jak czytam to kalibracja powinna odbyć się w pomieszczeniu gdzie będzie używany projektor?

Ano dlatego, że każdy ma inne pomieszczenie, inny ekran, a jako, że tu już kilka razy pisaliśmy o pomieszczeniach - mają zasadniczy wpływ na projekcję.

Ja osobiście co do samej kalibracji się waham. Oczywiście nie chodzi o koszt bo 1000zł przy zakupie za 14 000 to nic, ale kalibracja ma na celu jak najlepsze odwzorowanie kolorów. Z reguły oznacza, że obraz jest ciemniejszy po kalibracji, a ja mam zupełnie inne oczekiwania. Na dzisiaj wszystko mi się podoba z wyjątkiem jednej rzeczy: scena gdzie jest jakaś postać lub grupa postaci w pełni jasnego dnia (nie chodzi o sztuczne) - nie widać tej jasności dnia, postacie są jakieś źle skontrastowane - jest nie tak. Próbuję to jakoś obejść, bezskutecznie. Wszystkie inne sceny, a szczególnie w ciemnych sceneriach są rewelacyjne. Mówimy jednak o DVD. Jak ogarnę w końcu Panasonica i bluray i 4k (obowiązkowo Planeta Ziemia II HDR :D ) to wtedy jeszcze raz się temu przyjrzę. Najpewniej to niedoskonałość DVD. I po za tą jedną rzeczą jestem z tego projektora bardzo zadowolony. Ale gdzieś za jakiś czas jak już kupię Panasonica i nowy TV Box to kolejnym zakupem może być właśnie kalibracja.

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie przemyślałem wymianę i poczekam jak dojdzie ekran i wtedy ocenie czerń i kolory. Bo można za daleko zabrnąć z tymi zakupami i mając sprzęt za 20000zł, można powiedzieć że dalej to nie jest to :) Trzeba sobie umieć powiedzieć stop, przecież ludzie kupują projektory za 2500zł i są zadowoleni.Ja też na początku myślałem o 5300 a kupiłem 6800 i wymieniłem na 7300, więc robiąc to dalej popadnę w jakąś paranoje :/

Edytowane przez mikas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, mikas napisał:

Ja na razie przemyślałem wymianę i poczekam jak dojdzie ekran i wtedy ocenie czerń i kolory. Bo można za daleko zabrnąć z tymi zakupami i mając sprzęt za 20000zł, można powiedzieć że dalej to nie jest to :) Trzeba sobie umieć powiedzieć stop, przecież ludzie kupują projektory za 2500zł i są zadowoleni.Ja też na początku myślałem o 5300 a kupiłem 6800 i wymieniłem na 7300, więc robiąc to dalej popadnę w jakąś paranoje :/

To coś jak ja tylko z 6800 na 9300, ale myślałem początkowo też o 7300. Jeśli jednak narzekasz w 7300 na czernie to wiem, że zrobiłem dobrze bo czernie mam boskie i to na białym ekranie... Nie muszę iść na kompromis że mi spadnie biel w szarym ekranie żebym miał dobre czernie. Zresztą na szarym to czernie były świetne także na 6800. Natomiast oczywiście nikt nie ogląda samego białego albo czarnego i sceny są mieszane, a w tym 9300 jest super bo prawdziwe czernie oddzielają się od czystej bieli. W 6800 na szarym ekranie miałem tak, że jak były całe ciemne sceny było bardzo dobrze, ale w scenach mieszanych czernie były ok, ale biel beznadziejna (nie wiem czy przez ekran czy sam projektor bo nie testowałem go na białym ekranie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja narazie mam wszystkie ściany wymalowane na biało świeżo? jest to salon standard  jadę narazie bez ekranu  jestem zadowolony zupełnie inny poziom oglądania przyjdzie czas na uzupełnienie brakujących elementów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, hubio napisał:

To coś jak ja tylko z 6800 na 9300, ale myślałem początkowo też o 7300. Jeśli jednak narzekasz w 7300 na czernie to wiem, że zrobiłem dobrze bo czernie mam boskie i to na białym ekranie... Nie muszę iść na kompromis że mi spadnie biel w szarym ekranie żebym miał dobre czernie. Zresztą na szarym to czernie były świetne także na 6800. Natomiast oczywiście nikt nie ogląda samego białego albo czarnego i sceny są mieszane, a w tym 9300 jest super bo prawdziwe czernie oddzielają się od czystej bieli. W 6800 na szarym ekranie miałem tak, że jak były całe ciemne sceny było bardzo dobrze, ale w scenach mieszanych czernie były ok, ale biel beznadziejna (nie wiem czy przez ekran czy sam projektor bo nie testowałem go na białym ekranie).

A jakiej firmy miałeś ten szary ekran?

Szewi i raf7705 też mają szary. Najgorsze jest to że jeśli sam nie przetestujesz sprzętu, to nie będzie się widziało co jest odpowiednie.

U mnie dużo światła odbija się od ścian i sufitu, wystarczy że zjadę obrazem do prawie samej ziemi a czerń staje się o niebo lepsza i mogła by tak prawie zostać. Ja też mam wyrugowane wymagania co do czerni, bo TV który mam jest po kalibracji i czerń jest piękna.

 

Edytowane przez mikas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, mikas napisał:

A jakiej firmy miałeś ten szary ekran?

Szewi i raf7705 też mają szary. Najgorsze jest to że jeśli sam nie przetestujesz sprzętu, to nie będzie się widziało co jest odpowiednie.

U mnie dużo światła odbija się od ścian i sufitu, wystarczy że zjadę obrazem do prawie samej ziemi a czerń staje się o niebo lepsza i mogła by tak prawie zostać. Ja też mam wyrugowane wymagania co do czerni, bo TV który mam jest po kalibracji i czerń jest piękna.

 

Suprema.

No cóż - kto co lubi. Czerń na szarym rzeczywiście bardzo doceniłem, ale biel była straszna. Może na 9300 było by inaczej.

Tam gdzie kupowałeś ten 7300 mają JVC DLA-X500 za 14000zł czyli w cenie 9300. Jak byli dla Ciebie tacy mili może Ci wymienią. Tu będziesz miał czerń doskonałą.

Mnie to już oczywiście nie wymienią, ale powoli sam się zastanawiam czy byłbym zadowolony bo jak widać po wymianie ekranu szarego różnię się w podejściu od "normalnych" użytkowników :) A tak na poważnie 1700Lm trochę mnie odstrasza. Teraz jest 2500 i jest w sam raz. W 6800 było 3000 i było za jasno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, mikas napisał:

Właśnie Supremy nie polecał mi sam Maciej bo rozmawialiśmy o kalibracji

Ja tam nie narzekam :) Dopłacać 3 tyś i kupować ekran za 6 tyś tylko dlatego, że ma napinacze ? Szczerze mówiąc ten szary tez od Supremy miał jedną malutką fałdkę, ten ma trochę więcej - no i co z tego ? Podczas projekcji jest to kompletnie nie widoczne (być może dlatego, że to tylko 100'', a na większym było by bardziej widoczne), a wierz mi starałem się to zobaczyć :) Mogę go nawet jeszcze reklamować jak mi powiedział sprzedawca, ale nie mam ani czasu ani ochoty kolejny raz go zdejmować i zakładać nowy. Z ekranami to jest tak, że zależy na jaki trafisz egzemplarz. Oczywiście mówimy o standardowych nie o ramowych magic screen bo to zupełnie inna bajka. A jeśli chodzi o materiał to może się mylę, ale matt white lub matt grey będzie zawsze taki sam lub bardzo podobny i nie będzie różnicy pomiędzy firmami w przedziale do 6000zł.

Ja mam dokładnie ten: EKRAN SUPREMA Andromeda Elegant IM Matt White 16:9 (elektryczny) za 2560zł, adeo są 2x droższe i tą różnicę wolałem dołożyć do projektora 9300 niż do kawałka szmaty :)

Ty jak rozumiem będzie miał Adeo ?

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie "szmata" jest ważna, a napinacze niezbędne.

Trzeci raz  zmieniam projektor, a ekran sobie wisi;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, adeo reference grey. Projektor zawsze można wymienić, nawet za większą dopłatą ze względu na większy przebieg lampy. Ale ekran był zamawiany pod konkretny rozmiar, kolorze... i tutaj nie obowiązuje prawo zwrotu. Dużo też czytałem o szarych ekranach i tym modelu. Co niektórzy właśnie pisali że po założeniu szarego żałowali że nie kupili białego, ale po kalibracji banan powrócił. Wydaje mi się że da się wyciągnąć biel i kolory przy kalibracji. A co do ekranu to suprema kosztował by mnie 1500zł a za ten zapłaciłem 2800zł tylko bez napędu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpię, żeby płótna były takie same w adeo i suprema.

Skoro Maciek, nie polecał, to musiał mieć ku temu powód.

I nie o faudy zapewne chodziło, tylko o jakość powierzchni ekranu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak, adeo reference grey. Projektor zawsze można wymienić, nawet za większą dopłatą ze względu na większy przebieg lampy. Ale ekran był zamawiany pod konkretny rozmiar, kolorze... i tutaj nie obowiązuje prawo zwrotu. Dużo też czytałem o szarych ekranach i tym modelu. Co niektórzy właśnie pisali że po założeniu szarego żałowali że nie kupili białego, ale po kalibracji banan powrócił. Wydaje mi się że da się wyciągnąć biel i kolory przy kalibracji. A co do ekranu to suprema kosztował by mnie 1500zł a za ten zapłaciłem 2800zł tylko bez napędu.

Ekran jest bardzo ważny. Do tw9300 polecane sa biale ale szare tez daja radę. Jak ktoś ma warunki pod ekran ALR mozna brać magica

Ja przekonalem sie do ramowki bezramkowej z ledami a'la ambilight i taki wlasnie we czwartek przyjeżdża

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, raf7705 napisał:

Wątpię, żeby płótna były takie same w adeo i suprema.

Skoro Maciek, nie polecał, to musiał mieć ku temu powód.

I nie o faudy zapewne chodziło, tylko o jakość powierzchni ekranu.

Na hd forum było pisane, że wszystkie ekrany mają jednego ojca - Chińczyka :), a czy to się nazywa Suprema, Bueno czy Adeo to wszystko jedno. Dopiero przy magic screenie jest całkowita różnica jeśli chodzi o materiał projekcyjny. Oczywiście adeo ma napinacze i to plus.

3 godziny temu, mikas napisał:

 A co do ekranu to suprema kosztował by mnie 1500zł a za ten zapłaciłem 2800zł tylko bez napędu.

Co kto lubi. Ja sobie nie wyobrażam braku elektryki, szczególnie jak mam tiggera w projektorze :). Jednym przyciskiem na pilocie włączam i wyłączam wszystko łącznie z ekranem. Ale kto co lubi :) Być może przy 100'' nie widać tych niedoskonałości fałdek. Ja w każdym razie w trakcie projekcji kompletnie tego nie widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...