Skocz do zawartości
szewi

Epson TW9300 / TW7300 w codziennym użytkowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

48 minut temu, szewi napisał:

nie wiem nad czym tu sie zastanawiać. Poczytaj fora, na AVS forums mozna spotkac opinie osbo ktore maja i porownały oba odtwarzacze, ze Panas wygrywa w jakosci obrazu, bo ma lepszy chroma upscaling ktory jest szczegolnie widoczny na duzych ekranach, co sie obajawia tym ze masz ostrzejszy obraz i bardziej kontrastowy.

Pic na wodę. Co z tego lepszego upscalingu chromy jeśli każde urządzenie wyświetlające degraduje i tak chromę ponownie do 4:2:0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Maciej Koper napisał:

Pic na wodę. Co z tego lepszego upscalingu chromy jeśli każde urządzenie wyświetlające degraduje i tak chromę ponownie do 4:2:0.

Maćku, a ktory odtwarzacz byś polecił jako lepszy do TW9300 ? UB700/UB900 czy 203, czy warto dopłacać do 203 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak myślę, że będzie jednak Panasonic. Jest o połowę tańszy od Oppo, do tego ma Netflixa i inne serwisy stremujące. W zasadzie dla mnie największa przewaga Oppo jest taka, że ma to wejście hdmi i można dzięki temu wpuścić sygnał np. z Tv boxa i jeszcze go poprawić no i zyskuję jedno więcej hdmi... ale nie ma tylu systemów poprawy jakości obrazu, nie ma Netflixa co wcześniej pisałem no i to co wyżej piszesz, że lepiej nadaje się do dużych ekranów (o czym wcześniej nie wiedziałem - dzięki za info).

Poczytam jeszcze jak sobie radzi z dyskami 4,5 TB bo wiem, że w Oppo bez problemu. Najnowsze aktualizacje załatwiły sprawę braku odczytu niektórych kodeków więc na upartego to nawet nie będę potrzebował żadnego TV boxu... Zaoszczędzone 2000 będę mógł przeznaczyć na kupno UHD bluray, które jak wiadomo nie są tanie...

I tak w nawiązaniu do tematu, że ja oglądam DVD dzisiaj szukałem świetnego filmu z De Niro o Madoffie pt "Arcyoszust" i co się okazuje ? Nie tylko nie ma UHD co było w zasadzie pewne, ale nie ma nawet wydania bluray. Oczywiście mówimy o wydaniu gdzie jest cokolwiek polskiego - napisy lub/i lektor bo pewno zagraniczne to i mogą być UHD.

To co jest u nas to jest po prostu porażka. Nie bez powodu jesteśmy 5 krajem UE ... od końca :)

Ale dobra wiadomość jest taka, że mamy niepowtarzalną okazję startować z UHD wraz z początkiem wydawania filmów w tym formacie. Pierwsze polskie premiery miały miejsce rok temu. No i pozostają serwisy streamujące jak Netflix... Aż żałuję, że 10 lat temu całkowicie zerwałem z piractwem bo pewno można ściągnąć jakieś dobre mkv co zawsze jest lepsze niż DVD z napisami :) No, ale to działa jak odwrócony narkotyk :) Jak się zerwie nie jest się w stanie wrócić :) Taki film na półeczce w opakowaniu po który zawsze można sięgnąć to jest coś jak dla mnie bezcennego. Pobieżnie oglądałem też zawartość (polską) ShowMax i Netflixa i dla mnie szału nie ma. Może na Netflixie seriale... Jako, że jestem fanem Star Treka fajnie, że są wszystkie seriale łącznie z najnowszym, ale wartościowych filmów to tam setkami nie ma...

Generalnie naprawdę nie ma mnóstwa rewelacyjnych filmów na bluray i pozostaje tylko DVD. No jeszcze zapomniałem ewentualnie o możliwości nagrywania z tunera sat w HD, ale tuner mam podłączony pod TV i raczej to co z TV będę oglądać na telewizorze...

Kończąc ten przydługi wywód mam takie pytanie: co wy dokładnie oglądacie na tym projektorze a co na telewizorze ? Zakładam w ciemno, że UHD, Netflix 4k, bluray na projektorze, a DVD i filmy z tunera sat/dekodera tv na telewizorze ?

 

10 minut temu, szewi napisał:

Maćku, a ktory odtwarzacz byś polecił jako lepszy do TW9300 ? UB700/UB900 czy 203, czy warto dopłacać do 203 ?

Też przyłączam się oczywiście do tego pytania...

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, szewi napisał:

kup amplituner bedziesz mial więcej wyjść HDMI.

Różnica 2000zł pozwala i na takie rozwiązanie, ale w razie czego mogę sprawę rozwiązać splitterem. Jednak te rozwiązania nie dadzą mi obróbki obrazu z odtwarzaczu bluray, a to ma tylko Oppo. Jednak na dzień dzisiejszy głównie z powodu ceny bardziej skłaniam się do Panasonica. To nie jest kwestia 40 czy 50% ale 100% drożej przy czym Panasonic ma Netflixa, a już wiem na pewno, że minixy nie mają (mam na myśli 4k) więc musiałbym jednak kupić nvidia albo roko, a z pewnych względów wolę minixa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto broni mieć dwa lub trzy....

Ja mam osobny do plików, osobny do streamu i osobny do płyt.

I każdy z nich jest dobry w swojej dziedzinie. Bo taki uniwersalny nie istnieje, póki co.

Oppo by mogło być, jakby aplikacje dodało.

Pliki cię nie interesują, jak rozumiem.

To aplikacje i płyty w jednym już da radę połączyć. Może nie do końca pod nasz ograniczony projektor...

Ale jak chcesz mieć wszystko idealnie, to potrzebne dwa urządzenia.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, raf7705 napisał:

A kto broni mieć dwa?
Ja mam osobny do plików, osobny do streamu.

Tak ja też będę miał dwa, ale chodzi o to, że minix (nie wiem jak jest w roko albo nvidia shiled) nie posiada żadnej możliwości ustawienia/poprawy obrazu jak jasność/kontrast czy funkcje poprawy jakości. Dzięki wejściu HDMI w Oppo można podłączyć jakiś TV Box lub cokolwiek innego i skorzystać z procesora video w Oppo. Do tego właśnie wyczytałem, że Panasonic nie tylko zgodnie ze specyfikacją, ale rzeczywiście nie obsługuje dysków pow. 2 TB, a Oppo tak. Dla mnie idealne to było by połączenie obu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oppo ma kilka bardzo unikalnych cech, które ceniłbym dużo wyżej niż obecność serwisów streamingowych ;) Poczekajcie kilka dni na test.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hubio ale po co ci jakieś procesy w odtwarzaczu?
Przecież to się ustawia w projektorze lub telewizorze. Chyba że ich tam brak, to można się posiłkować odtwarzaczem lub amplitunerem. Twój projektor ma bardzo dobre te funkcje, więc po co marnujesz czas swój na zbędne sprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, raf7705 napisał:

Hubio ale po co ci jakieś procesy w odtwarzaczu?
Przecież to się ustawia w projektorze lub telewizorze. Chyba że ich tam brak, to można się posiłkować odtwarzaczem lub amplitunerem. Twój projektor ma bardzo dobre te funkcje, więc po co marnujesz czas swój na zbędne sprawy.

Podobno najlepiej poprawiać obraz jak najbliżej źródła. Wiem, że sam projektor ma te funkcje :) Biorę to oczywiście w pełni pod uwagę. Najważniejsze to ogromna różnica w cenie pomiędzy tymi odtwarzaczami.

Dzięki za test. Poczekam i poczytam :)

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Maciej Koper napisał:

Oppo ma kilka bardzo unikalnych cech, które ceniłbym dużo wyżej niż obecność serwisów streamingowych ;) Poczekajcie kilka dni na test.

 

Test 203 czy 205 ? :) Mi sie bardzo podoba design tego urzadzenia no i fakt ze ma DV choc to melodia przyszlosci w  projektorach, jesli uporali sie z problemami wieku dzieciecego opisywanymi na forach za pomoca firmware updates to moze byc ciekawie. Ciekaw jestem jak wypadnie w porowaniu do UB900/700. Opinie userow zza oceanu sa skrajne, od osob ktore poczatkowo nawet zwracaly odtwarzacze, po takich ktorzy twierdza ze nie ma roznicy w stosunku do panasa, do takich ktorzy uwazaja ze Panasonic ma minimalnie lepszy obraz. Sa tez osoby ktore widza lepszy obraz na Oppo. Podobnie z recenzjami, czlowiek moze zgłupieć :) Tak to bywa z opiniami, profesjonalny test na pewno wiele wyjasni. Dzięki.

1 godzinę temu, raf7705 napisał:

Hubio ale po co ci jakieś procesy w odtwarzaczu?
Przecież to się ustawia w projektorze lub telewizorze. Chyba że ich tam brak, to można się posiłkować odtwarzaczem lub amplitunerem. Twój projektor ma bardzo dobre te funkcje, więc po co marnujesz czas swój na zbędne sprawy.

Hubio chce z DVD za pomoca procesora w Oppo zrobić UHD :) Czyli na okolo zmaiast skupić sie na amplitunerze i przesaidce na lepsze zrodlo Blu ray.

Oczywiscie nie ma takiego procesora, ktory tak poprawi kiepski wyjsciowy obraz, ale czytlaem ze Oppo w DVD (jakkolwiek kuriozalnie to nie zabrzmi) nawet cos tam daje rade. Chociaz brzmi to dziwnie zeby kupowac taki odtwarzacz do tak slabego zrodla, a kompletnie pomijac np amplituner.

To trochę tak jakby brac najdrozszy sprzet 4K/HDR do odtwarzania telewizji analogowej.

z ciekawosci moze kupie 203 na probe i zobacze jak wypadnie to w porownaniu z panasem na TW9300, chociaz ja szukalbym raczej najlepsego odtwarzacza do 4K/UHD pod katem HDR. Upscalowanie standardowych blu ray tez ma znaczenie oraz jak to odtwarza 3d (mam cos 80 płyt w tym formacie, ale UHD tez sie sporo nazbierało.

 

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, szewi napisał:

 

Test 203 czy 205 ? :) Mi sie bardzo podoba design tego urzadzenia no i fakt ze ma DV choc to melodia przyszlosci w  projektorach, jesli uporali sie z problemami wieku dzieciecego opisywanymi na forach za pomoca firmware updates to moze byc ciekawie. Ciekaw jestem jak wypadnie w porowaniu do UB900/700. Opinie userow zza oceanu sa skrajne, od osob ktore poczatkowo nawet zwracaly odtwarzacze, po takich ktorzy twierdza ze nie ma roznicy w stosunku do panasa, do takich ktorzy uwazaja ze Panasonic ma minimalnie lepszy obraz. Sa tez osoby ktore widza lepszy obraz na Oppo. Podobnie z recenzjami, czlowiek moze zgłupieć :) Tak to bywa z opiniami, profesjonalny test na pewno wiele wyjasni. Dzięki.

Hubio chce z DVD za pomoca procesora w Oppo zrobić UHD :) Czyli na okolo zmaiast skupić sie na amplitunerze i przesaidce na lepsze zrodlo Blu ray.

Oczywiscie nie ma takiego procesora, ktory tak poprawi kiepski wyjsciowy obraz, ale czytlaem ze Oppo w DVD (jakkolwiek kuriozalnie to nie zabrzmi) nawet cos tam daje rade. Chociaz brzmi to dziwnie zeby kupowac taki odtwarzacz do tak slabego zrodla, a kompletnie pomijac np amplituner.

To trochę tak jakby brac najdrozszy sprzet 4K/HDR do odtwarzania telewizji analogowej.

Szewi, a to nie Ty pisałeś, że poprawiasz źródło Panasonikiem i że lepiej poprawiać bliżej źródła ? :) To, że chcę wyciągnąć maxa z DVD nie oznacza, że w planach nie będzie przesiadka na bluray i amplituner. Jedno nie wyklucza drugiego :) Zresztą filmów na bluray też już mam całkiem sporo więc tragedii nie ma...

Co do DVD to parę postów wyżej pisałem o poszukiwaniu filmu Arcyoszust na bluray. To jest film z 2016 r i nie ma go z polskimi napisami na bluray, jest tylko DVD. To jest tylko przykład, ale Szewi takich filmów są tysiące gdzie po prostu nie ma i nie będzie żadnej przesiadki na bluray dlatego to rzeczywiście jest dla mnie ważne.

Wiem, że nawet najlepsze procesy nie zrobią z DVD HD, ale warto powalczyć o jak najlepszy rezultat. Gdyby Oppo 203 miało Darbee to byłby wielki dodatkowy plus.

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Ja najchetniej zlecilbym to projektorowi, ale panasonic ma tak ze albo upscaluje wszystko albo recznie wybierasz mu zrodlo i wtedy masz upscaling przez projektor. Ja jestem leniwy i nie lubie za kazdym razem zmieniac ustawien dlatego panasonic upcaluje wszystko. NIe potrzebujesz darbee w UHD, bo masz bardzo dobre funkcje poprawy obrazu w TW9300 to tak jakbysmial juz darbee na pokladzie. Poza tym za duzo ulepszaczy spowoduje, ze obraz bedzie wygladal jak przerysowany z artefaktami i sztucznie. Jesli w poszukiwaniu Blu rayow ograniczasz sie do polskich wydań to rzeczywiscie moze byc problem z niektorymi tytulami. Wg mnie film to film, nie ma zadnego uzasadnienia zeby placic wiecej za wydanie z lektorem czy napisami a na wydaniach angielskich masz wszystkie tytuły. Z drugiej storny blu ray jest juz na tyle powszechny, ze znakomita wiekszosc tytulow powinna byc osiagalna z napisami PL.

Mialem darbee do stareog projektora i niektore filmy z jego uzyciem mialy takie ziarno ze nie dalo sie teog ogladac, szczegolnie starsze wydania (mowie o blu rayach), ale juz nowsze filmy taki np oblivion wygladal znakomicie (prawie jak 4k).

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest prosta: jeśli komuś nie zależy na Dolby Vision, braku regionalizacji dla BD (Oppo Region Free albo można kupić za dopłatą lub też kupić kabelek umożliwiający zmianę Regionu), możliwości odtworzenia struktury UHD i/lub BD wraz z menu z dysku twardego po USB czy po sieci, czy możliwości wczytania polskich napisów z pliku zewnętrznego w trakcie odtwarzania płyty BD/UHD nie posiadającej polskiej wersji językowej to nie ma co przepłacać - Panas bądź Sony w zupełności wystarczy.

Przydać może się też ten filmik w podjęciu decyzji:

Konkretnie co do Epsona i płyt UHD to niektórym może się przydać opcja w Oppo "strip metadata", ale nie wiem czy aktualnie ona już działa tak jak należy.
W kwestii pogarsza, sorry "ulepszaczy" wyostrzających/odszumiających obraz się nie wypowiem bo nigdy ich nie używam.

Edytowane przez misfit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, szewi napisał:

 Jesli w poszukiwaniu Blu rayow ograniczasz sie do polskich wydań to rzeczywiscie moze byc problem z niektorymi tytulami. Wg mnie film to film, nie ma zadnego uzasadnienia zeby placic wiecej za wydanie z lektorem czy napisami a na wydaniach angielskich masz wszystkie tytuły. Z drugiej storny blu ray jest juz na tyle powszechny, ze znakomita wiekszosc tytulow powinna byc osiagalna z napisami PL.

No uzasadnieniem... może być brak doskonałej znajomości jęz. angielskiego :) No chyba, że lubisz oglądać filmy bez rozumienia o co w nich chodzi :) W zasadzie znam tylko 2 gatunki gdzie to jest możliwe, ale oba nie są moimi priorytetami:wub::)

Właśnie setki tytułów nie są z polskimi napisami... O to chodzi, że nawet jak by się chciało może być niemożliwa przesiadka. Niektóre filmy, które mam w swojej kolekcji nawet na DVD było bardzo ciężko znaleźć. Oczywiście mówimy wciąż o wydaniach z polskim czymkolwiek.

 

 

" możliwości odtworzenia struktury UHD i/lub BD wraz z menu z dysku twardego po USB czy po sieci, czy możliwości wczytania polskich napisów z pliku zewnętrznego w trakcie odtwarzania płyty BD/UHD nie posiadającej polskiej wersji językowej " w Oppo to kolejny plus - wtedy można działać z wydaniami zagranicznymi

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten sam gośc z linka ktory wkleiłem porownywał oba, bardzo ciekawy filmik. Source direct wlasnie o tym pisałem, to coś dla mnie :) dzięki @misfit

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajny przykład działania suwaka HDR w panasie na przykladzie Epsona LS10500. 

post #728 of 881

taka sama funkcjonalnosc jest w UB700.

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj się zastanawiałem jak to wszystko rozegrać i jednak najprawdopodobniej będzie PANASONIC DMP-UB700 + Minix U9-H. Brałbym pewno Oppo 203, ale nie przy różnicy 2000zł i do tego bez streamingu, a i tak absolutnie wszystkiego to Oppo też nie czyta bo jest parę formatów jak wmv2, którego nie czyta. Co do jakości obrazu głosy są różne, ale przeważają takie, że Panasonic daje ciut ostrzejszy. Wobec tego wszystkiego dopłata aż 2000zł wydaje się nieuzasadniona. Po prostu Oppo ma fatalny stosunek jakości do ceny wprost odwrotnie do Panasonica. No, ale jeszcze poczekam na obiecany test, może odkryję funkcje które uzasadnią dopłatę drugie tyle do Oppo. Zauważmy, że w cenie tego Oppo mamy 2 Panasoniki lub Panasonic i najtańsze kino domowe lub Panasonic i wszystkie filmy UHD w polskich edycjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

3 godziny temu, hubio napisał:

Wczoraj się zastanawiałem jak to wszystko rozegrać i jednak najprawdopodobniej będzie PANASONIC DMP-UB700 + Minix U9-H. Brałbym pewno Oppo 203, ale nie przy różnicy 2000zł i do tego bez streamingu, a i tak absolutnie wszystkiego to Oppo też nie czyta bo jest parę formatów jak wmv2, którego nie czyta. Co do jakości obrazu głosy są różne, ale przeważają takie, że Panasonic daje ciut ostrzejszy. Wobec tego wszystkiego dopłata aż 2000zł wydaje się nieuzasadniona. Po prostu Oppo ma fatalny stosunek jakości do ceny wprost odwrotnie do Panasonica. No, ale jeszcze poczekam na obiecany test, może odkryję funkcje które uzasadnią dopłatę drugie tyle do Oppo. Zauważmy, że w cenie tego Oppo mamy 2 Panasoniki lub Panasonic i najtańsze kino domowe lub Panasonic i wszystkie filmy UHD w polskich edycjach.

w cenie roznicy masz tez spoko amplituner... 

Panas to b. dobry i solidny wybor do TW9300 na pewno nie bedziesz zawiedziony. Co wazne sprzet ten dziala mega stabilnie od samego poczatku jest tez dobra historia aktualizacji i dodanie nowych funkcji. Wyglad jest troche śmieszny w sotsunku do metalowego designu Oppo,ale nie razi i na pewno lepiej wyglada niz wiekszosc plastikowych odtwarzaczy na rynku...

Oppo owszem wyglada i ma unikalne funkcje np bardzo przydatne przy testowaniu dla profesjonalistow jak zapetlanie obrazu zeby erkan sie nie przyciemnial, czy ta funkcja source direct (mnie akurat to by sie przydalo bo w panasonicu mnie to denerwuje), czy strip metadata jak ktos ma ciemny wyswietlacz/projektor  i chce koszystac z UHD w trybie SDR bez wynalazkow typu hdfury integral, funkcja ta chyba wreszcie zaczela dzialac tak jak powinna (na poczatku byly z nia problemy) oraz to ze mozna mu zapuscic po sieci obraz plyty, czy mnogosc odczytywanych formatow itp, To sa waze sprawy i warte zastanowienia dla odtwarzacza multimedialnego, ale w kwestii odtwarzacza plyt UHD / blu ray najwazniejsza i na 1# miejscu uważam powinna być bezdyskusyjna jakosc obrazu i za taka kase powinna ona byc wzorcowa, bez zadnych watpliwosci pokroju tego filmiku HDTVtest https://www.youtube.com/watch?v=6Ys6mpdhaZI, gdzie w opinii testera sporo tanszy dal lepszy obraz, a na 203 w jednej sceie wdoczny byl banding...Taki eopinie mozna tez znalezc w ponizszym watku u osob ktore posiadaly / posiadaja oba te odtwarzacze. Mozliwe ze juz to wyeliminowali upgrejdami oprogramowania, bo test byl robiony w kwietniu. Ciekawy jest fakt, ze w innym filmie ten sam tester wyjasnia ze do testow wyswietlaczy uzywa Oppo  nie Panasa, ale duzy wplyw na to jak wyjasnia maja wasnie te unikalne funkcje jak m.in obsluga dolby Vision;) 

Dolby vision niestety z tej unikalnej funkcji sie nie skorzysta przy projektorz :(. Jakbym mial kupować do nowych TV pokroju  2016/17 OLEDa LG to bym bez wahania  bral 203, bo wtedy skorzystalbym z tej funkcji nawet przy malej ilosci filmow w DV (jest nadzieja z ebedzie ich wiecej tak przynajmniej zapowiada Dolby i wytwornie filmowe)

Po przebrnieciu przez opinie uzytkownikow zza oceanu,  gdzie mozna znlezc porownania obu tych odtwarzaczy

http://www.avsforum.com/forum/149-blu-ray-players/2707945-panasonic-dmp-ub900-versus-oppo-udp-203-uhd-blu-ray-players-all-comparisons.html

UB700 i UB900 wydaja sie bezkonkurencyjne w swojej cenie, szczegonie model 700 ktory ma ten sam procesor obrazu co 900 a jest sporo tanszy. Jakosc obrazu, dostepnosc apllikacji streamingowych w 4K, zaawansowanych funkcji regulacji m.in jasnosc HDR oraz bezporoblemowa praca z ograniaczeniami HDMI w TW9300, to sa te rzeczy dla ktorych warto sie nad nim zastanowić.

Oczywiscie z uwaga i niecierpliwoscia czekam na test, ktory chciabym, zeby wykazał ze Oppo daje jednak lepszy, bardziej kontrastowy i bardziej sczegolowy obraz niz Panas UB700/900 na duzym ekranie oraz posiadacze projektorow ktorzy stawiaja na HDR nie musza sie obawiac braku przydatnej funkcji regulacji jasnosci efektu HDR ;) wtedy Panas na licytacje a ja mam pretekst zeby napisac list do Mikolaja :)

A tak na powaznie, z gory podejrzewam ze wypadnie on bardzo dobrze, ciekawi mnie czy dostanie note referencja i czy poprawili te sprawy o ktorych mowa w ww filmie i czy jest to faktycznie najlepszy odtwarzacz UHD dostepny na rynku.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby jakościowo Oppo 203 się opłacało powinno mieć 2x razy lepszą jakość obrazu, a to jest niemożliwe... Niech ma nawet 50% lepszą jakość, ale to też jest niemożliwe. Dokładnie jak pisałeś w cenie tego Oppo mam Panasonica i do tego amlituner. To jest po prostu przepaść cenowa. 

Dla mnie najlepsze w Oppo było by wpuszczenie po hdmi z minixa żeby np coś poprawić, ale jak pisałeś i projektor sobie z tym świetnie radzi... Po za tym w kodi mam kontrast, jasność itd. Druga fajna sprawa to czytanie tych plików z tekstami. Wtedy można kupować zagraniczne wydania. Ale mimo wszystko czy to jest warte prawie 4000zł ? Nie sądzę...

No powiedzmy, że jak by Oppo czytało jak minix absolutnie wszystkie formaty i miało serwisy streamujące to wtedy można by nie kupować TV Boxa jakieś 700 (minix) -1000zł (za Shield) i powiedzmy, że różnica by zmalała z 2000zł do 1000zł - jeszcze, jeszcze, ale w tej sytuacji z TV Boxem wyszło by prawie 5000zł. Bez przesady...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mamy test tego Oppo.

Wow ! Maciej poleciał - Referencja :)

I co tu człowieku robić ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, raf7705 napisał:

Może dalszy monolog w adekwatnym temacie. ...

Raf nie wiedziałem, że zostałeś moderatorem... To jest temat dotyczący projektorów, ale... do projektora podłącza się taką czarną skrzyneczkę z której wydobywa się obraz i dźwięk i ta skrzyneczka różnie może działać na naszych projektorach więc temat jak najbardziej adekwatny. Zresztą sam Pan Maciej pisał o tym w tym wątku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy test, w sumie wiadomo bylo ze nota bedzie wysoka i nie powinno to nikogo dziwić, bo sprzet ma swoja renomę. Zabraklo mi tylko odniesienia / porownania do Panasa, wiec sam je zrobie na swoj uzytek, ale moze kogos zaciekawi ;) (tak zeby nie wymagac wszystkiego tylko od testerów, bo wiadomo ze oni maja duzo pracy).

Ja juz tak mam ze musze sam swoimi oczkami obejrzec zanim sie na cos zdecyduje :)W przyszłym tygodniu jestem umowiony na porownanie mojego Panasa z Oppo - to co mnie interesuje to obraz UHD i HDR na obu playerach. W sumie klocek do NEtflixa juz mam wiec...Musze tylko rozwiac swoje watpliwosci po lekturze opinii z AVS i odnosnie tego filmu z HDTVtest.

Wezme kilka filmow np Lucy, bo na tym filie operal sie jesli pamietam ten test Vincenta oraz skyfall bo tam jest duzy transfer danych i zobaczymy jak wyglada natywne UHD i upscaling na obu.

porobie fotki i wrzuce w odpowiednim watku.

oczywiscie sprawdizmy to pod katem Epsona TW9300.

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Raf nie wiedziałem, że zostałeś moderatorem... To jest temat dotyczący projektorów, ale... do projektora podłącza się taką czarną skrzyneczkę z której wydobywa się obraz i dźwięk i ta skrzyneczka różnie może działać na naszych projektorach więc temat jak najbardziej adekwatny. Zresztą sam Pan Maciej pisał o tym w tym wątku...

No tak. Ale o obecnie dostępnych odtwarzaczach już żeśmy pisali.
A twoje rozterki, "co kupić" to chyba nie tu powinny być, tym bardziej, że ciągle masz nowe pomysły i niekoniecznie związane z projektorem.
No ale jak musisz, to pisz.

Ps
Napisałem, że to monologi, bo wiele razy są po 2, 3 posty twoje, pod rząd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...