Skocz do zawartości
szewi

Epson TW9300 / TW7300 w codziennym użytkowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, hubio napisał:

Co kto lubi. Ja sobie nie wyobrażam braku elektryki, szczególnie jak mam tiggera w projektorze :). Jednym przyciskiem na pilocie włączam i wyłączam wszystko łącznie z ekranem. Ale kto co lubi :) Być może przy 100'' nie widać tych niedoskonałości fałdek. Ja w każdym razie w trakcie projekcji kompletnie tego nie widzę.

Ja tak samo uważam, tylko za rok lub dwa przeprowadzam się do innego mieszkania i tam dopiero kupie, lub przerobie ten ekran z napędem.

Co do powierzchni szarej, to na pewno są różne i nie ważne gdzie zrobione. Chińczycy też potrafią zrobić dobre rzeczy, jeśli odpowiednio im się za to zapłaci. 

Edytowane przez mikas
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, mikas napisał:

Ja tak samo uważam, tylko za rok lub dwa przeprowadzam się do innego mieszkania i tam dopiero kupie, lub przerobie ten ekran z napędem.

Co do powierzchni szarej, to na pewno są różne i nie ważne gdzie zrobione. Chińczycy też potrafią zrobić dobre rzeczy, jeśli odpowiednio im się za to zapłaci. 

Jak już będziesz miał ten ekran napisz jakie wrażenia. Czy biel jest biała ? Bo czerń to jestem pewien, że będziesz miał bardzo dobrą. Mnie strasznie przeszkadzała taka brudna biel, przygaszony kolor skóry, generalnie wszelkie jasne sceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, hubio napisał:

Jak już będziesz miał ten ekran napisz jakie wrażenia. Czy biel jest biała ? Bo czerń to jestem pewien, że będziesz miał bardzo dobrą. Mnie strasznie przeszkadzała taka brudna biel, przygaszony kolor skóry, generalnie wszelkie jasne sceny.

Ok, tylko jak się uda to w tym miesiącu jeszcze skorzystam z kalibracji u Macieja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki mam obraz po częściowym zaciemnieniu salonu. Źródło roku3 1080p z amazon video.

c78f99a83dd0a656a76d4e88bb25f943.jpga8f5cdf3eb43ea4624c107507d44d8db.jpg

Zdjęcia zrobione telefonem.

 

Jak to jest przygaszony kolor skóry, to ty Hubio masz problem z oczami. Chyba że jednak suprema nie ma takiego samego materiału na ekranie.
Ja myślę, że nie ma.

Dodam, że lampa w trybie eko.

Ps.
Ja widać, czarnych pasów, nie widać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych mam JVC DLA-X 500 z dwoma kalibracjami na sprzedaż.  Powód ? Brak czasu na filmy . Możliwa zamiana na coś takiego dla syna pod konsole lub tv 40" 

 

Ps . Dziwi mnie jaką to super czerń ,  koledzy widzą z projektora LCD :) Jak czerń , to tylko JVC :)  Król jest tylko jeden , ma na imię JVC :) 

Edytowane przez Tofikmax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, raf7705 napisał:

Taki mam obraz po częściowym zaciemnieniu salonu. Źródło roku3 1080p z amazon video.

c78f99a83dd0a656a76d4e88bb25f943.jpga8f5cdf3eb43ea4624c107507d44d8db.jpg

Zdjęcia zrobione telefonem.

 

Jak to jest przygaszony kolor skóry, to ty Hubio masz problem z oczami. Chyba że jednak suprema nie ma takiego samego materiału na ekranie.
Ja myślę, że nie ma.

Dodam, że lampa w trybie eko.

Ps.
Ja widać, czarnych pasów, nie widać emoji5.png

? SUPER szczególnie drugie zdjęcie co masz namyśli pisząc (częściowo zaciemnienie salonu)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Tofikmax napisał:

Dla zainteresowanych mam JVC DLA-X 500 z dwoma kalibracjami na sprzedaż.  Powód ? Brak czasu na filmy . Możliwa zamiana na coś takiego dla syna pod konsole lub tv 40" 

 

Ps . Dziwi mnie jaką to super czerń ,  koledzy widzą z projektora LCD :) Jak czerń , to tylko JVC :)  Król jest tylko jeden , ma na imię JVC :) 

Czy ja wiem, DLA-X500 to już nie najnowsza maszyna, raczej ciemny projektor (Epson 2500 vs 1700lm po kalibracji to jakies 1950 vs 1000), kontrast i czernie odstaja od najnowszych JVC i sa w zasadzie podobne do TW9300.

przykladowo 7 tys : 1 kontrast on : off bez dynamicznej przyslony wg homecinema.fr:

https://translate.google.pl/translate?sl=auto&tl=en&js=y&prev=_t&hl=pl&ie=UTF-8&u=http%3A%2F%2Fwww.projection-homecinema.fr%2F2014%2F03%2F02%2Ftest-comparatif-jvc-dla-x500-vs-sony-vpl-hw55es-vs-epson-eh-tw7200%2F&edit-text=

TW9300 za to jest duzo jasniejszy, ma HDR i bardzo dobre pokrycie szerokiej palety. Nie znalazlem info dot pokrycia DCI w X500

tutaj fragment recenzji dot balck levels TW9300:

"Black levels are outstanding at this price point and compete with the far more expensive JVC X5000 (a fact backed up by our own Steve Withers who has tested both and thinks that the Epson nicks it)"

https://www.avforums.com/review/epson-eh-tw9300-projector-review.13460

Także czernie TW9300 widzimy i one sa bardzo dobre, co sie pokrywa z recenzjami. Oczywiscie widzialem / porównywałem RS420 i inne prjektory JVC z wyzszej polki i kupilem swiadomie Epsona wg mnie daje bardzo dobry stosunek mozliwosci w porownaniu do ceny.

Jesli rozważać alternatywę do TW9300 to właśnie RS420, jesli jego cena oscylowała by ~16tys.

1 godzinę temu, raf7705 napisał:

Taki mam obraz po częściowym zaciemnieniu salonu. Źródło roku3 1080p z amazon video.

Zdjęcia zrobione telefonem.

Jak to jest przygaszony kolor skóry, to ty Hubio masz problem z oczami. Chyba że jednak suprema nie ma takiego samego materiału na ekranie.
Ja myślę, że nie ma.

Dodam, że lampa w trybie eko.

Ps.
Ja widać, czarnych pasów, nie widać emoji5.png

ja u siebie na szarym ekranie też nie widziałem róznic w odcieniach skóry.

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
SUPER szczególnie drugie zdjęcie co masz namyśli pisząc (częściowo zaciemnienie salonu)?

Częściowe, u mnie oznacza, na 1.2m szerokości czarnego materiału od ekranu. Sufit, ściany, podłoga.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raf z ciekawosci masz gdzies fotki ? a co na podlodze wykladzina ? ja mam ciemny parkiet ale w połysku i ekran sie odbija lekko, zastanawiam sie czy jakiejs wykladziny nie pierdyknąc na czas projekcji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ekranie szarym, jak już pisałem wcześniej nie sprawdzałem 9300 tylko 6700 i było to dla mnie traumatyczne przeżycie. Pominę fakt, że musiałem oglądać wszystko w trybie największego zużycia lampy bo tak to było za ciemno. Biel po prostu nie była biała. Denerwowało nawet zwykłe białe tło w apkach na androidzie bo było biało-szare. Kolor skóry był nienaturalny. Tak było w każdym trybie więc to nie było to, że przekombinowałem z ustawieniami. Bez żadnej aparatury i pomiarów wiedziałem, że to nie dla mnie.

Nie odważę się już w przyszłości próbować szarego ekranu tym bardziej, że do 9300 jak pisaliście zalecany jest biały. To też kwestia preferencji - po prostu nie lubię ciemnych obrazów chociaż od czasu jak mam te projektory może przewartościuje swoje preferencje bo odkrywam na nowo czernie :), a w TV zaczął mi przeszkadzać clouding na którego od 3 lat nie zwracałem uwagi :)

Jeśli chodzi o czernie zdaję sobie sprawę, że w Sony czy JVC mogą być znacznie lepsze, ale jak bym miał się tylko tym kierować to i na tym 9300 jest dla mnie całkowicie wystarczająco.

Szawi, raf - ilu calowe macie ekrany ?

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 130" ale w trybie panoramy to będzie ze 125".
Szawi.
Materiał czarny w rolce rozpinam na sufit i ściany i kawałek (na długość ekranu) kładę na podłodze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A te odbicia od ścian i sufitu co piszecie dotyczą wszystkich pomieszczeń i rozmiarów ekranów czy nie ? Ja mam ekran 100'', projekcja jest od 3m na max pomniejszeniu. Cały pokój nie jest za duży - to taki kwadrat jakieś 4 na 4 - więc tak kompaktowo. No i wypełniony ciemnymi meblami, przedmiotami - jest mało wolnej przestrzeni - może to powoduje, że nie ma żadnych odbić ? Bo od kawałeczka wykładziny i kawałka białej ściany to mało co może być odbić, a pod sufitem projekcja 55cm. Jak jak tak oglądam rożne zdjęcia od was jak u was wygląda projekcja to wy macie puste te salony w porównaniu do mojego. Ja tak miałem jak 10 lat temu się wprowadziłem :) Obecnie jak jednocześnie w domu prowadzę firmę i żyję to mam każdy cm zapełniony. Może to wszystko powoduje, że nie ma tych odbić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, DawidŁ napisał:

Panowie co myślicie o tym czy chwilowo dopóki nie mam ekranu może by podmalować jest sens? Coś ta farbka da? http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6692135074  

Boże za farbę 630zł ??? Szok ! Nie sądziłem, że tyle kosztują. Może lepiej kup jakieś bueno za 900zł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, hubio napisał:

A te odbicia od ścian i sufitu co piszecie dotyczą wszystkich pomieszczeń i rozmiarów ekranów czy nie ? Ja mam ekran 100'', projekcja jest od 3m na max pomniejszeniu. Cały pokój nie jest za duży - to taki kwadrat jakieś 4 na 4 - więc tak kompaktowo. No i wypełniony ciemnymi meblami, przedmiotami - jest mało wolnej przestrzeni - może to powoduje, że nie ma żadnych odbić ? Bo od kawałeczka wykładziny i kawałka białej ściany to mało co może być odbić, a pod sufitem projekcja 55cm. Jak jak tak oglądam rożne zdjęcia od was jak u was wygląda projekcja to wy macie puste te salony w porównaniu do mojego. Ja tak miałem jak 10 lat temu się wprowadziłem :) Obecnie jak jednocześnie w domu prowadzę firmę i żyję to mam każdy cm zapełniony. Może to wszystko powoduje, że nie ma tych odbić.

Dot. wszystkich pomieszczen. Nawet czarna farba tez minialnie bedzie odbijac swiatło. 

8 minut temu, hubio napisał:

Boże za farbę 630zł ??? Szok ! Nie sądziłem, że tyle kosztują. Może lepiej kup jakieś bueno za 900zł ?

te farby nie sa najtansze. Kupowanie najtanszego ekranu do takiego projektora mija sie z celem, bo to wbrew pozorom nie jest tylko plachta ktora wszedzie jest ta sama. Prjektor może by swietny, ale ekran powinien byc tak samo dobry zeby dobrze odwzorowac to co wyswietla na nim projektor. Zle dobranym ekranem mozna sobie cale wrazenie z projekcji zepsuć, tanie ekrany maja slabszee konstrukcje, sa bardziej podatne na falowanie czy nierownomiernosc powierzchni, mozna poczytac ze srebrzenie itp zjawiska nie sa im obce. Oczywiscie nie kazdy, ale to moze byc loteria. Jak ktoś zauwazył wymiana ekranu potem to jest kłopot, wiec lepiej podejsc do tematu z głową i nie oszczedzac na tym i kupować cos co jest sprawdzone i ma dobre opinie. 

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, hubio napisał:

Boże za farbę 630zł ??? Szok ! Nie sądziłem, że tyle kosztują. Może lepiej kup jakieś bueno za 900zł ?

Narazie nie mam kasy na porządny ekran lepiej odłożyć i kupić coś na lata jak 9300w?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili tak idzie technika do przodu, że sprzęt nie da się mieć na lata, to nie skrzypce. Więc jak wypuszczą nowy model na pewno człowieka będzie kusiło. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, ja najpierw kupiłem projektor Epson 6700, a potem ekran. Może jak bym przewidział, że będzie 9300 to bym wybrał lepszy ekran. Ale w sumie naprawdę nie widzę tych pofałdowań, a wydaje mi się, że między Adeo, a Supremą różnica jest w napinaczach, a nie samym materiale. Na hd forum było sporo o ekranach i jak pamiętam również w Adeo były problemy i tak naprawdę pisali, że wszystko zależy od konkretnego modelu. No może z wyjątkiem Bueno szarego, który srebrzy przy projekcji sufitowej. Ja myślę, że ta moja suprema to taki średniak. Jeśli jednak okazało by się, że to ekran ma wpływ na te jasne sceny o których pisałem to go wymienię, ale do tego to już potrzeba Macieja i kalibracji i wszystko mi powie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, mikas napisał:

W tej chwili tak idzie technika do przodu, że sprzęt nie da się mieć na lata, to nie skrzypce. Więc jak wypuszczą nowy model na pewno człowieka będzie kusiło. 

9300W myśle że na pare lat wystarczy?

Ja mam tak ze jak coś kupuje to najwyższy model na jaki mnie stać żeby później nie płakać ze przyoszczędziłem.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie co myślicie na ten temat żeby sparować ten 9300 z Oppo UDP-203 zamiast PANASONIC DMP-UB700 ? Czy w tym Oppo można też tak ustawić Chromę żeby był 10 bitowy kolor na naszym 9300 (coś takiego jak w teście pokazali na tym portalu z Panasonikiem) ?

Tak sobie myślę, że jak bym wydał te 3800 to było by ok 1000zł więcej niż jak bym osobno kupował shield + Panasonic no i rozwiązał bym problem kina bo na wyjściu przez hdmi out audio bym puścił sobie do obecnego kina i po jednym kabelku do projektora. Ale czy to Oppo ma lub będzie miało Netflixa 4k ? Oto jest pytanie.

Już wyczytałem - nie ma Netflixa więc jednak raczej będzie Panasonic bo za 3800zl to już powinno być wszystko.

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, szewi napisał:

mozna ustawic 10 bit color w Oppo na TW9300.

A czy jest sens zamiast Panasonica - jak myślicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na teraz myślę żeby kupić minixa U9-H + Oppo 203 UHD. Przez minixa będę miał netflix, Dlaczego ? Jedna przynajmniej dla mnie genialna sprawa - wejście hdmi 2.0. Rozwiązuje mi to problem kupna nowego kina domowego bo bez bawienia się w splittery będę mieć 2 urządzenia z hdcp 2.2 na jednym wyjściu. To jednak jeszcze mało - najważniejsza sprawa po podpięciu minixa będę mógł korzystać z dobrodziejstwa obróbki video. Sam zresztą Oppo świetnie sobie radzi z NAS, dyskami zewn, podobno lepiej niż Panasonic. Wyczytałem też, że mimo faktu, że Panasonic ma rewelacyjne systemy poprawy jakości to z jakimiś szumami to Oppo radzi sobie jeszcze lepiej. Szkoda, że do pełnego szczęścia pod 2 wyjściem hdmi jest tylko fonia, a nie jak pisano na początku także video bo mógłbym wyprowadzić z niego sygnał także do TV. Przez chwilę pomyślałem nad Oppo 103D. Skoro mam tyle filmów na DVD to mogło by być idealne wyjście, ale myślę, że nawet bez technologi darbee ten 203 będzie świetnie scalowal i poprawiał, a może nawet zaimplementowano coś z darbee tylko z uwagi na jakieś patenty albo prawa tak tego nie nazwano. Tak czy inaczej jak już mam ten projektor to nie będę kupował odtwarzacza HD w cenie UHD :)

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...