Skocz do zawartości
szewi

Epson TW9300 / TW7300 w codziennym użytkowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

HDR jest ustawiony na auto, jesli zapodasz tresc z HDR np Netflix to masz 4K z HDR. Polecam Shielda mimo ze nie jest to najtanszy android box, ale jest to jedno z lepszych urzadzen  do wspolpracy wlasnie z Epsonem. Takie wnioski mozna wyczytac na zagranicznych forach i jak narazie podpisuje sie pod tym.

Przykladowo porownywalem aplikacje wbudowane w moim odtwarzacz UHD Panasa i tam Youtuba nie udalo mi sie puscic z 4k z 12bitowym kolorem, Nvidia daje sobie z tym rade przy ograniczonym klatkażu do 24 

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Namówiłeś? Jak się ogarne to kupię a jak z filmami przez usb w 4k z h.265? 

Zoomtak przez Kodi momentami troszkę przycina☹️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, szewi napisał:

tak dokładnie.

To jest

NVIDIA SHIELD TV

czy jakaś inna wersja ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z innych wersji masz jeszcze tablet Shield - jak Ci sie uda go podłączyć do Epsona daj mi znać  ;) 

  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kupiłem epsona 7300 i zauważyłem ze ma za dużo koloru czerwonego, szczególnie w trybie kino. Słyszałem ze modele 7300/9300 tak maja. Jak sobie z tym poradziliście i jakimi parametrami to zniwelowaliście? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, raf7705 napisał:

Podobno tryb "naturalny" jest najlepiej skalibrowanym, tak z pudełka. Ja głównie jego używam.

Jednak szkoda nie używać innych trybów i może ktoś sobie go skalibrował i mniej więcej wie co zdjąć by nie było tyle czerwieni. Miałem przez kilka dni 6800w i tam nie było takich problemów z kolorami.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja uzywam  wstepnie skalibrowanego brightcinema do HDR i naturalnego do SDR. Profesjonalna kalibracje zrobie jak juz beda warunki docelowe.

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jednak szkoda nie używać innych trybów i może ktoś sobie go skalibrował i mniej więcej wie co zdjąć by nie było tyle czerwieni. Miałem przez kilka dni 6800w i tam nie było takich problemów z kolorami.
 

Tryby cinema są do materiału z szerokim gamutem koloru, czyli aktualnie wszystkie z HDR. Do SDR jest tryb naturalny. Tak jak Szewi napisał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, mikas napisał:

Właśnie kupiłem epsona 7300 i zauważyłem ze ma za dużo koloru czerwonego, szczególnie w trybie kino. Słyszałem ze modele 7300/9300 tak maja. Jak sobie z tym poradziliście i jakimi parametrami to zniwelowaliście? 

No nie wiem jak 7300 ale ja niezauwazylem żeby były problemy z kolorami. Jak to widzisz co Ci przeszkadza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiliscie update firmware w Epsonie? Nowe oprogramowanie z automatu wybiera HDR1 i ma tryby autobright, wiec nie trzeba nic grzebac w ustawieniach.

Najnowszy firmware to wersja 1.09 w EU i 1.10 w US:

9300

https://www.epson.eu/viewcon/corporatesite/site/154/products/mainunits/overview/18317#drivers

(-> Support -> drivers & software)

7300

https://www.epson.eu/viewcon/corporatesite/site/154/products/mainunits/overview/18318#drivers

Oczywiscie update tylko na swoja opodwiedzialnosc. 

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, szewi napisał:

Robiliscie update firmware w Epsonie? Nowe oprogramowanie z automatu wybiera HDR1 i ma tryby autobright, wiec nie trzeba nic grzebac w ustawieniach.

Najnowszy firmware to wersja 1.09 w EU i 1.10 w US:

9300

https://www.epson.eu/viewcon/corporatesite/site/154/products/mainunits/overview/18317#drivers

(-> Support -> drivers & software)

7300

https://www.epson.eu/viewcon/corporatesite/site/154/products/mainunits/overview/18318#drivers

Oczywiscie update tylko na swoja opodwiedzialnosc. 

Szewi widzisz różnice warto zrobić update? Jak wyglada proces wgrania akutualizacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie robiłem, może zrobię jak 1.10 wyjdzie dla Europy.

 

No przecież Szewi napisał. Jak włączysz film z hdr z automatu wybierze hdr1 nie hdr2, który jest ciemniejszy.

Tak widać to.

Bez update trzeba sobie samemu przełączyć.

 

 

 

Szewi.

Niestety żadne autobright nie ogarnia hdr.

Jedyne wyjście, żeby ten hdr jakoś wyglądał, to wklepanie ustawien Harper Vision.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, raf7705 napisał:

Szewi.

Niestety żadne autobright nie ogarnia hdr.

Jedyne wyjście, żeby ten hdr jakoś wyglądał, to wklepanie ustawien Harper Vision.

Czyli jak dokładnie ustawić by HDR wyglądał ładnie, bo faktycznie nie wygląda to za ciekawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@raf7705 ja wklepalem konkurencyjne do HV, Autobright settings i wg mnie jest git, ale wiadomo jak to jest jak sie uzywa gotowych ustawień - to jest delikatnie rzecz ujmując lipa, bo projektor trzeba ustawic pod konkretne warunki projekcyjne i egzemplarze moga sie roznic od siebie

 

 

mialo byc bright cinema settings...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mikas.

Niejaki David Harper w USA zrobił ustawienia, jak wpiszesz w Google Harper Vision, to powinno Ci znaleźć.

Oprócz tych jego są jeszcze inne "konkurencyjne" nie pamiętam jak się nazywały.

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, mikas napisał:

Właśnie kupiłem epsona 7300 i zauważyłem ze ma za dużo koloru czerwonego, szczególnie w trybie kino. Słyszałem ze modele 7300/9300 tak maja. Jak sobie z tym poradziliście i jakimi parametrami to zniwelowaliście? 

Jest taki gość , ma na imię Maciej Koper . Wal do niego.  Wszystko inne , co wpiszesz w ustawienia , to prowizorka i maniana :) Wydałeś tyle kasy , więc zrob , to profesjonalnie . 

Kalibrowałem u niego 2 projektory i efekt jest zaje.... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Tofikmax napisał:

Jest taki gość , ma na imię Maciej Koper . Wal do niego.  Wszystko inne , co wpiszesz w ustawienia , to prowizorka i maniana :) Wydałeś tyle kasy , więc zrob , to profesjonalnie . 

Kalibrowałem u niego 2 projektory i efekt jest zaje.... 

A jak cenowo to wychodzi od projektora? Oczywiście rozumiem że kalibracja jest wyłącznie w domu?

Widzę że w temacie piszecie o nvidia shield. Szukam jakiegoś odtwarzacza który odtworzy pliki w 4k z hdr, 3D i pójdzie na tym Netflix 4k z HDR. Na razie nie znalazłem takiego urządzenia i jestem ciekaw czy już jest jakiś firmware które to obsługuje w tym modelu.

Edytowane przez mikas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przecież sam wymieniłeś jego nazwę (odtwarzacza).

Maciej Koper. Jak najbardziej.

Kalibracja projektora sdr.

Do kalibracji hdr chyba jeszcze nie maja opracowanych norm i procedur.

Jak by się dało tak łatwo skalibrować do hdr, to by tyle o tym nie pisali na forum USA. Dużo osób ma zrobioną kalibracje sdr a z hdr sami kombinują. Dlatego ja w ten temat hdr nawet nie wchodzę.

Zamieszczam ustawienia w pdf.

Harper Vision i Odelurt (to te konkurencyjne ).http://cloud.tapatalk.com/s/59d8e3d9e21b1/hdrsettings.pdf

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z gubieniem sygnału pod hdmi2 rozwiązany :) Winny był kabelek. Po zmianie jest wszystko ok i widzi w 1080p 12 bitowy kolor i nie gubi 4k/60Hz pod hdmi2

Co do trybów nie wiem czy wszystko dobrze mam ustawione (na bank źle :) ), ale najbardziej mi odpowiada tryb dynamiczny - na razie tylko oceniam to na podstawie DVD. Jest to tryb fabryczny z jedną zmianą - zużycie lampy z dużego zmieniłem na średnie i podkręciłem ostrość o parę pkt. Po za tym ostro mam podrasowane systemy poprawy jakości. Próbowałem oglądać na naturalnym i jasne kino i jeszcze jasne kino w miarę, ale naturalny nie bardzo, a kino i digital kino jak dla mnie porażka - ale oczywiście mowa o marnej jakości DVD. Jak kupię i podłącze Panasonica i wrzucę UHD wszystko może się pozmieniać :)

Kalibrację na pewno zamówię bo jak się wydało 14 tyś można wydać kilkaset zł na kalibrację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

digital cinema nie sluzy do ogladania DVD to tryb do UHD gdzie zalacza sie specjalny filtr filmowy (slychac taki dzwiek z projektora), dzieki temu masz jeszcze poszerzona palete barw pokrycie do 99% DCI, ale jasnosc spada przy tym znaczaco.

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, raf7705 napisał:

No przecież sam wymieniłeś jego nazwę (odtwarzacza).

 

Ale w internecie piszą że on w Netflix nie odtwarza HDR, chyba że wypuścili jakiś nowy firmware który to już obsługuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, hubio napisał:

Problem z gubieniem sygnału pod hdmi2 rozwiązany :) Winny był kabelek. Po zmianie jest wszystko ok i widzi w 1080p 12 bitowy kolor i nie gubi 4k/60Hz pod hdmi2

Co do trybów nie wiem czy wszystko dobrze mam ustawione (na bank źle :) ), ale najbardziej mi odpowiada tryb dynamiczny - na razie tylko oceniam to na podstawie DVD. Jest to tryb fabryczny z jedną zmianą - zużycie lampy z dużego zmieniłem na średnie i podkręciłem ostrość o parę pkt. Po za tym ostro mam podrasowane systemy poprawy jakości. Próbowałem oglądać na naturalnym i jasne kino i jeszcze jasne kino w miarę, ale naturalny nie bardzo, a kino i digital kino jak dla mnie porażka - ale oczywiście mowa o marnej jakości DVD. Jak kupię i podłącze Panasonica i wrzucę UHD wszystko może się pozmieniać :)

Kalibrację na pewno zamówię bo jak się wydało 14 tyś można wydać kilkaset zł na kalibrację.

Hiubio co to za kabel kupiłeś??? Weź się pochwal?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

40 minut temu, mikas napisał:

Ale w internecie piszą że on w Netflix nie odtwarza HDR, chyba że wypuścili jakiś nowy firmware który to już obsługuje?

gdzie tak piszą ?

kolego przecież wałkowane jest że Nvidia Shield dobrze wspolpracuje z Epsonem powinna dac rade po wybraniu trybu sygnalu 4K/24 nie powinno byc problemu z HDR bo jest wymagany bandwidth żeby przesłać taki sygnał. 

Inna sprawa, ze z początku były problemy na roznych urzadzeniach i potrzebny był upgrade aplikacji Netflixa na Android boxach, bo ta preinstalowana moze nie miec takiej opcji. Ja jeszcze nie testowałem HDR na swoim, ale w wolnej chwili to zrobię.

Pamietaj też że masz rózne wersje Shielda: z 2015 roku (tu na bank update potrzebny aplikacji) oraz z 2017.

24 minuty temu, DawidŁ napisał:

Hiubio co to za kabel kupiłeś??? Weź się pochwal?

na allegro mozesz nabyc kabel HDMI 2.0 CX blue  z AWG 24 - ja mam 15 metrowy i działa bez problemu.

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...