Skocz do zawartości
szewi

Epson TW9300 / TW7300 w codziennym użytkowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Filutek napisał:

Hubio Przyjacielu jak mogłeś to uczynić! :lol: 

Takiego, uczynnego i spolegliwego, empatycznego i responsywnego eksperta do ignorowanych? ?

To czysta Zbrodnia! Ludzie Ci tego nie wybaczą...... :P:lol:

No cóż... Nie mogę się tak denerwować... :)Kolega B. bardzo lubi pouczać innych, dawać im różne rebusy i zagadki do rozwiązania... Np. zamiast napisać - drogi hubio różnica między obrazem anamorficznym a panoramicznym jest taka i taka to woli napisać jaki to ze mnie ignorant (to tylko był przykład)... Pomijam, że kompletnie to nie było ważne w kontekście mojej wypowiedzi bo pisałem po prostu o filmach z pasami... z mniejszym obrazem na TV niż projektorze więc przyczepianie się do nazewnictwa nie miało tu absolutnie racji bytu...

Ja niestety jestem taki, że na każdy tego typu post odpowiadam, tracę czas itd więc po prostu już nie będę widzieć tego co wypisuje... Niech sobie pisze co chce jak tak się realizuje w życiu żeby innych pouczać... Może jest z tym szczęśliwszy... Któż to wie... :)

Natomiast ty to masz zadanie do wykonania... :)Szewi w dziale o JVC pyta o MADVR więc nawet napisałem, żebyś wracał... :)

Dnia 12.02.2019 o 09:55, szewi napisał:

pytanie do ogarniających tematy PC + MadVR + projekcja HDR, czy karta Nvidii GeForce GTX 1060 da rade z MadVR w 4K, czy od razu trzeba iść w GTX 1080 Ti ?

 

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, hubio napisał:

No cóż... Nie mogę się tak denerwować... :)Kolega B. bardzo lubi pouczać innych, dawać im różne rebusy i zagadki do rozwiązania... Np. zamiast napisać - drogi hubio różnica między obrazem anamorficznym a panoramicznym jest taka i taka to woli napisać jaki to ze mnie ignorant (to tylko był przykład)... Pomijam, że kompletnie to nie było ważne w kontekście mojej wypowiedzi bo pisałem po prostu o filmach z pasami... z mniejszym obrazem na TV niż projektorze więc przyczepianie się do nazewnictwa nie miało tu absolutnie racji bytu...

Ja niestety jestem taki, że na każdy tego typu post odpowiadam, tracę czas itd więc po prostu już nie będę widzieć tego co wypisuje... Niech sobie pisze co chce jak tak się realizuje w życiu żeby innych pouczać... Może jest z tym szczęśliwszy... Któż to wie... :)

Natomiast ty to masz zadanie do wykonania... :)Szewi w dziale o JVC pyta o MADVR więc nawet napisałem, żebyś wracał... :)

 

 

i pisalem zie bendzie GeForce GTX 1060 Ok... ?

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstyd przyznać, ale od czasu jak mam TV na proju obejrzany tylko jeden film - Roma... Na dzień dzisiejszy na proja zostawiam sobie filmy z pasami (anamorficzne/panoramiczne itp - to dla kolegi B, który nie zawsze rozumie co to film z pasami) wydane na BD i 4K... Netflix, filmy DVD, oczywiście TV i filmy BD i 4K w pełnym 16:9 idą do TV... Liczę na to, że jak mi przejdzie zachwyt nad TV wrócę do proja... Na pewno te starsze klasyczne filmy z lat 70-tych czy 80-tych pójdą tez na Epsona...

  • Smutny 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co strzelać focha - faktem jest, że nie rozumiesz znaczenia słowa "anamorficzny" czy to jeśli chodzi o sposób rejestracji czy wyświetlania obrazu. Binary nie jest pierwszą osobą, która zwróciła Ci na to uwagę i zapewne nie ostatnią. Wujek google wciąż działa więc warto w końcu skorzystać z jego pomocy... :)

Edytowane przez misfit
  • Plusik 2
  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, misfit napisał:

Binary nie jest pierwszą osobą, która zwróciła Ci na to uwagę i zapewne nie ostatnią.

To bardzo ciekawe... Więc kto był pierwszy ? Proszę o cytat... Łatwo coś napisać, gorzej jak się coś pisze bez sprawdzania... Od 1,5 roku używaliśmy w tym wątku tego określenia, nie tylko ja...

Natomiast to kolejny post nie związany ani z Epsonami ani z tym co pisałem... Raczej oczekiwałem, że ktoś podzieli się ze mną doświadczeniami co gdzie ogląda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na przykład raf7005 ok. półtora roku temu próbował Cię nakierować w tym temacie z czym się je obraz anamorficzny, ale jak widać niewiele wyniosłeś z jego postów. A szkoda...

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, misfit napisał:

Na przykład raf7005 ok. półtora roku temu próbował Cię nakierować w tym temacie z czym się je obraz anamorficzny, ale jak widać niewiele wyniosłeś z jego postów. A szkoda...

ok

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Mój projektor (9300) coraz częściej dość długo się uruchamia, a czasami zaczyna nie uruchamiać się w ogóle za pierwszym razem.

Na urządzeniu pomarańczowa lampka (ta od lampy) najpierw mruga, a później świeci się ciągłym światełkiem.

 

d42a642e7c13d2ed630cca7d454774f6.jpg&key=fa630a456ea40dc2822bfc373fa092bfb8498cd4c54fc679965b14353f845186

 

Teraz nie chce się uruchomić w ogóle. Jakieś pomysły?

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk Pro

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nasuwa się oczywiste pytanie: a ile wyświecił?

Trochę ponad 1,2 tys (od lipca), więc jeszcze nie czas na lampę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, USS-SMAUG napisał:

Trochę ponad 1,2 tys (od lipca), więc jeszcze nie czas na lampę

Ale masz chyba na gwarancji więc niech Ci wymieniają na 9400... :) I jeszcze skorzystasz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwarancja oczywiście jest, ale jakoś wątpię żeby oni byli tacy skorzy do wymiany od razu hehe.
Ale nadal nie wiem od czego tak się dzieje. Odłączyłem od prądu i wstał po chwili.
Swoją drogą, powinienem uderzać do sklepu czy serwisu Epsona od razu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To cos od lampy. Obserwuj czy będzie tak caly czas czy tylko sporadycznie. Jak padnie lampa to do wymiany lampa. 36 miesięcy gw jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, USS-SMAUG napisał:

Gwarancja oczywiście jest, ale jakoś wątpię żeby oni byli tacy skorzy do wymiany od razu hehe.
Ale nadal nie wiem od czego tak się dzieje. Odłączyłem od prądu i wstał po chwili.
Swoją drogą, powinienem uderzać do sklepu czy serwisu Epsona od razu?

Do sklepu reklamuj z tytułu rękojmi i domagaj się wymiany lub zwrotu gotówki. Mają prawo odmówić, ale tylko raz i jeśli pierwsza naprawa okaże się nieskuteczna masz prawo już do bezwarunkowego zwrotu środków albo wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To cos od lampy. Obserwuj czy będzie tak caly czas czy tylko sporadycznie. Jak padnie lampa to do wymiany lampa. 36 miesięcy gw jest.

Niestety dziś znów się nie chce włączyć. Nie zdążyłem dziś zadzwonić nigdzie. Jutro będę atakował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadzwon na infolinię epsona. Podaj nr seryjny i oni zamowią kuriera. Odbierze od Ciebie sprzet i za pare dni masz naprawiony.

Sprawdź jeszcze filtr powietrza czy nie zapchany

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, user7878 napisał:

Zadzwon na infolinię epsona. Podaj nr seryjny i oni zamowią kuriera. Odbierze od Ciebie sprzet i za pare dni masz naprawiony.

Sprawdź jeszcze filtr powietrza czy nie zapchany

Źle mu doradzasz !!! Jeszcze raz napiszę - zrób jak ci pisałem USS-SMAUG ! Wiem ci piszę... :) W przypadku gwarancji mogą mu "naprawiać" do usr... śmierci, a w przypadku rękojmi tylko raz, a czasami od razu zgadzają się na wymianę... Ja mimo swojej wiedzy raz tak zrobiłem bezsensownie, jeszcze podpuszczony przez sprzedawcę, serwis naprawił, a potem po tygodniu się popsuło więc znów oddałem, znów się popsuło po 3 tyg. - chciałem wymienić, a sprzedawca cwaniaczek - napisał, że przecież nie było w trybie rękojmi... A wcześniej mi pisał, że jak przez niego to dłużej potrwa i dlatego od razu zaniosłem do serwisu, a i tak czekałem miesiąc na naprawę ! Chodziło o zestaw audio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwalę system.
Zrobiłem porównanie Epson tw7300 vs JVC x7900.
I co....
Ano Epson ma ładniejszy obraz .
Ustawienia naturalne na obu.
Sygnał z jednego playera na dwa HDMI.
Góra JVC, dół Epson.

Oceńcie sami.
c2c296b9ebc650a3188e6a8e61487b38.jpgc99fd1e213caa35c4888cf1a901111c5.jpg874c68136add16a62215f391968aa0c3.jpg6f4f7b34e1c31d547e1fddf205c57657.jpgf17a885a689cd765fa004649c91bd17b.jpg2b05d710f87d6f5f79cede7839859061.jpge2e5f8fa08ac29f4aca2e4fb474b7808.jpg0b07c244bc0aeb0a301e1e2898d8738a.jpg9d8a968fe329f38b530667e633ef283b.jpg

Zdjęcia słabe ale na żywo lepszy obraz ma Epson.
JVC nic nie było ustawiane i w sumie we Epsonie też jest wszystko na "0".

Jak na razie to czuję trochę niesmak.

Jedyny plus JVC, to że jest czarny i lepiej do półki mi pasuje.

No dobra, może obraz z Epsona lepszy nie jest, ale gorszy też nie.c3945ded5687c56c39497636128c6752.jpg9641440b05f7452a779f2edd28d060c8.jpg746ac4c2bc83f296d41d757b1d1c87c9.jpg

Jedyna przewaga JVC jest, kiedy są naprawdę czarne kadry.
Ale ile jest takich kadrów w filmach...
Czy to warte dopłaty 10tys zł...
No chyba nie.

Na papierze przewaga JVC jest miażdżąca a tak naprawdę niewielka.

Muszę się zastanowić, który sprzedam.

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raf dzięki za poświęcony czas i zrobione porównanie... Na tym JVC to ustawiałeś sobie ostrość ? Szewi zaraz po wyjęciu z pudełka też z tego co pamiętam miał jakieś zarzuty, ale była kwestia ustawień... W dziale o JVC jest to opisywane...

Na tych fotkach wygląda lepiej Epson, ale jestem niemal pewien, że jak się pobawisz ustawieniami to JVC będzie znacznie lepszy... Poczytaj ten wątek o JVC - tam Szewi dokładnie pisał co trzeba ustawić bo na początku miał chyba podobne odczucia co Twoje, a teraz jest mega zadowolony..

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hubio. Nie o ostrość mi chodzi, bo to mogę i w jednym i w drugim podkręcić.
Chodzi o ten "boski" kontrast.
Nie widać tej przewagi w normalnych filmach.
Tylko, w naprawdę czarnych scenkach.
Musiał bym czarne niebo z gwiazdami ciągle oglądać, żeby widzieć różnicę.
Wtedy tak, czerń jest bardzo głęboka, super, tylko ile takich scen jest.....

Chyba oba sprzedam i kupię tw9400.
Będzie czarny projektor i nie będę przepłacał, za coś czego nie widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał poustawiaj i obejrzyj kilka filmów. Ja na początku też mialem mieszane uczucia. Teraz nie wyobrażam sobie innego projektora.

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, raf7705 napisał:

Rozwalę system.
Zrobiłem porównanie Epson tw7300 vs JVC x7900.
I co....
Ano Epson ma ładniejszy obraz emoji16.png.
Ustawienia naturalne na obu.
Sygnał z jednego playera na dwa HDMI.
Góra JVC, dół Epson.

Oceńcie sami.
c2c296b9ebc650a3188e6a8e61487b38.jpgc99fd1e213caa35c4888cf1a901111c5.jpgJedyna przewaga JVC jest, kiedy są naprawdę czarne kadry.
Ale ile jest takich kadrów w filmach...
Czy to warte dopłaty 10tys zł...
No chyba nie.

Na papierze przewaga JVC jest miażdżąca a tak naprawdę niewielka.

Muszę się zastanowić, który sprzedam.

 

 

Skalibruj oba projektory i zamieć zdjęcia ponownie.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, raf7705 napisał:

Hubio. Nie o ostrość mi chodzi, bo to mogę i w jednym i w drugim podkręcić.
Chodzi o ten "boski" kontrast.
Nie widać tej przewagi w normalnych filmach.
Tylko, w naprawdę czarnych scenkach.
Musiał bym czarne niebo z gwiazdami ciągle oglądać, żeby widzieć różnicę.
Wtedy tak, czerń jest bardzo głęboka, super, tylko ile takich scen jest.....

Chyba oba sprzedam i kupię tw9400.
Będzie czarny projektor i nie będę przepłacał, za coś czego nie widać.

Użyłem skrótu myślowego.. Nie chodzi o ostrość w sensie parametru... Coś tam było takiego, że Szewi musiał pozmieniać bo na początku nie było dobrze... Jest w wątku o JVC...

Przy okazji napisz jak sprawują się biele na JVC względem Epsona.

Tymczasem ostatnie 2 godziny spedzilem na czyms co powinienem zrobic na samym poczatku czyli ustawić pixel alignment/adjust i ogolnie mowiac out of the box bylo nie najgorzej, ale w podziale na strefy wyszly juz sprawy do poprawienia. Dobrze ze zakres regulacji jest bardzo duzy calego panelu i stref.

Ustawienia i regulacji stref jest multum.... Pracochlonne ale warto zrobic by miec pewnosc ze jest dobrze wszystko ustawione i konwergencja barw jest poprawna, bo to wplywa na jakosc projekcji.

 

Dokładnie ten post miałem na myśli:

Dnia 21.11.2018 o 20:31, szewi napisał:

Tymczasem ostatnie 2 godziny spedzilem na czyms co powinienem zrobic na samym poczatku czyli ustawić pixel alignment/adjust i ogolnie mowiac out of the box bylo nie najgorzej, ale w podziale na strefy wyszly juz sprawy do poprawienia. Dobrze ze zakres regulacji jest bardzo duzy calego panelu i stref.

Ustawienia i regulacji stref jest multum.... Pracochlonne ale warto zrobic by miec pewnosc ze jest dobrze wszystko ustawione i konwergencja barw jest poprawna, bo to wplywa na jakosc projekcji. 

Czyli teraz powinno byc lepiej, a moze byc jeszcze lepiej po kalibracji ;)

@Filutekwarto jeszcze dodac, ze ta ostrosc w Epsonie niestety jest czesto sztucznie podbijana w stosunku do zrodla opcjami wyostrzania. W JVC masz inny panel LCoS plus ingerencja w material zrodlowy jest niższa. To co widzisz od razu to roznica w kontrascie, ktora robi roznicę.

@hubiodetali w czerniach nie gubi, wrecz przeciwnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma złego wyboru, ja osobiście wolę JVC. Dla mnie w mojim domu to była duża w porównaniu z Epsonem TW9300. Zamówiłem dzisiaj RTX 2060, i w przyszłym tygodniu zacznię optymalizować MadVR dla videa.

 

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem że Szewi to ustawiał.
Ja to ustawiałem w Epsonie, w JVC oczywiście tego nie robiłem jeszcze, bo na to trzeba parę godzin poświęcić.

Ps.
Mam już ofertę na tw9300, nówka za 1425 funtów. Tylko brać.

Ale dam szansę jeszcze temu JVC.
Pomęcze go po pracy dziś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...