Skocz do zawartości
szewi

Epson TW9300 / TW7300 w codziennym użytkowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

46 minut temu, szewi napisał:

Wiekszosc osob zapomina ze nie samą jasnoscią HDR stoi ;) to kontrast miedzy jasnymi i ciemnymi scenami, a wiadomo w temacie czerni król jest jeden :) Ja wiem ze raczej nie wroce do LCD (za duzo spraw by mi juz teraz przeszkadzało), no chyba ze  do salonu, tak zeby miec dopelnienie oleda  lub nie trzęść portkami o wypalenia - chociaz to juz tak poprawili ze nie powinno byc problemem dla zbliansowanego uzytkowania.

Ja Ci Szewi powiem jedno - tak naprawdę różnica między tym moim QLEDem, a OLEDami jest naprawdę mała... Nawet jak przyjmiemy, że czerń jest lepsza, choć ja bym powiedział, że na OLEdach lepiej stonowana, bo sama czerń na moim QLEDZIE - jest totalna (po prostu całkowita czerń) i kontrast na OLED lepszy to różnice nie są większe niż 10%. To naprawdę nie jest jakaś przepaść. Postaw obok siebie mojego QLEDa i jakiegoś OLEDa, wrzuć jakiś film z BD, 4K, DVD i porównaj - i nie będzie wielkiej różnicy...

6 minut temu, Barnaba napisał:

Ceny w PL na OLED 55/65 są bardzo dobre w tej chwili. Szkoda, że 77" jakoś u nas nie może się "przebić".

Poluję na nówkę poniżej 20k i były już pod koniec roku w tej cenie w DE ale bez przesyłki.

Teraz jest ok 21.000 np tu: https://www.gamingoase.de/de/kategorie3/fernseher/lg/75-zoll/lg-oled77c8-flat-uhd-4k-smart-tv-webos

i chyba to "uczciwa" różnica do gorszego i mniejszego jednak qLED za ok 15.000 zł

Ja niestety LG nigdy już nie zaufam. Za dużo miałem problemów z tą marką w życiu. Ponadto oglądałem wczoraj różne OLEDy od LG i na SONY OLEDach wyglądało to znacznie lepiej.

Ale jeśli ktoś chce koniecznie OLEDa to cena dobra. Ale pamiętaj, że wywalasz ponad 20 tyś i nie masz polskiej gwarancji (a wiemy o problemach z wypalaniem), sprzęt jedzie z Europy itd. Ja to tak do 2 -3 tyś to jeszcze mogę kupić z po za Polski, ale ponad bałbym się...

Nie każdy jest tak odważny jak nasz kolega Filutek sprowadzający od listopada zza oceanu sprzęt za 30 tyś... :) A właśnie - Filutek - w jakim obecnie porcie znajduje się Twój projektor... ? :)

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, hubio napisał:

Ja niestety LG nigdy już nie zaufam. Za dużo miałem problemów z tą marką w życiu. Ponadto oglądałem wczoraj różne OLEDy od LG i na SONY OLEDach wyglądało to znacznie lepiej.

 

Wszystki dostepne oledy Sony, Panasonic, Philips maja matryce od LG Display ;) Co do Twojej oceny Sony, czy Lg to pozwól, ze nie bede sie odnosił do wniosków na podstawie obserwacji w sklepie... ;)  Natomiast tutaj na portalu Af9 dostal ocene bardzo polecamy, Lg c8 natomiast referencje ;) 

W kwestii marek to kazdy mial jakies tam perypetie, ja mialem kilka z mim qledem samsunga, z kolei lg mialem sporo tv i nie bylo problemow, ale to o niczym nie swiadczy. Tak samo jak na forum masz super zadwowolonych uzytkownikow oledow i qledow, a znjdzie sie jakis ulamek ktory akurat mial pecha i trafil na gorsza matryce itp.

Kazdy ma jednak swoje preferencje co do marki  ;)

25 minut temu, Barnaba napisał:

Ceny w PL na OLED 55/65 są bardzo dobre w tej chwili. Szkoda, że 77" jakoś u nas nie może się "przebić".

Poluję na nówkę poniżej 20k i były już pod koniec roku w tej cenie w DE ale bez przesyłki.

Teraz jest ok 21.000 np tu: https://www.gamingoase.de/de/kategorie3/fernseher/lg/75-zoll/lg-oled77c8-flat-uhd-4k-smart-tv-webos

i chyba to "uczciwa" różnica do gorszego i mniejszego jednak qLED za ok 15.000 zł

zdecydowanie tak :)

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, szewi napisał:

Wszystki dostepne oledy Sony, Panasonic, Philips maja matryce od LG Display ;) Co do Twojej oceny Sony, czy Lg to pozwól, ze nie bede sie odnosił do wniosków na podstawie obserwacji w sklepie... ;)  Natomiast tutaj na portalu Af9 dostal ocene bardzo polecamy, Lg c8 natomiast referencje ;)

Jasne... To tylko taka luźna dyskusja, jak się zdecyduję na przesiadkę na OLEDa to wtedy może nawet i będzie LG. Nic nie wiadomo. Ale myślę, że jeśli już to szybciej wymienię Epsona na to JVC co Ty masz bo cenka zbliżona do OLEDów, a jakość porównywalna z o wiele większym ekranem... Na razie na dłuższy czas pobawię się QLEDEM i Epsonem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hubio ma zaadoptowany salon w 80%

Tak wyliczył ze znanych tylko sobie wzorów, hehehe.

 

 

  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, raf7705 napisał:

Hubio ma zaadoptowany salon w 80%emoji3.png

Tak wyliczył ze znanych tylko sobie wzorów, hehehe.

Bądźmy precyzyjni - nie 80% tylko 85%... :)

Na razie droga do JVC daleka i z pewnością jak będę brał umówię się ze sprzedawcą na ewentualny zwrot bo po przygodach z wymianą 4 projów to teraz już będę uważał, szczególnie przy kwocie ok 20 tyś. A może będzie to co tu piszemy, że jakieś OLEDy albo microLED będą w 100'' w normalnej cenie i wtedy nie będzie już problemu zaadaptowanego pomieszczenia... :)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, raf7705 napisał:

Hubio ma zaadoptowany salon w 80%emoji3.png

Tak wyliczył ze znanych tylko sobie wzorów, hehehe.

 

 

zawartość 80% cukru w cukrze też mozna wyliczyć, wiec nie ma sie co dziwić haha ;)

 

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to dołączę się do OT ;)....

właśnie odkryłem, że od paru miesięcy wpatruję się w kwantowe kropki !!!

dokupiłem do lapka monitor samsunga 34" CF791 Curved Widescreen Monitor

i nawet przydatny, choć ma fatalne podświetlenie po bokach (nie narzekam jednak, bo cena była okazyjna)

tylko te kropki...gdzie one? może dlatego, że maksymalnie ściemniony, to przygasły, czy co?

@hubio, ratuj!

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, hubio napisał:

Bądźmy precyzyjni - nie 80% tylko 85%... :)

"Potwierdzenie procentu cukru w cukrze w zaleznosci od podziemnego promieniowania na tym terenie..." teraz juz wiemy na kim sie wzorowałeś przy wyliczeniach tych skomplikowanych formul na % zaadaptowania pokoju ;) polecam powyzszy filmik haha ;)

Ja tak sobie mysle ze jak zrobie wreszcie (dokoncze salke na wycinku sufitu) tak jak planowalem tzn gwiezdziste niebo ze swiatlowodow to mi skoczy niczym poziom cukru w sacharynie do 500%  ;) 

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, szewi napisał:

"Potwierdzenie procentu cukru w cukrze w zaleznosci od podziemnego promieniowania na tym terenie..." teraz juz wiemy na kim sie wzorowałeś przy wyliczeniach tych skomplikowanych formul na % zaadaptowania pokoju ;) polecam powyzszy filmik haha ;)

Ja tak sobie mysle ze jak zrobie wreszcie (dokoncze salke na wycinku sufitu) tak jak planowalem tzn gwiezdziste niebo ze swiatlowodow to mi skoczy niczym poziom cukru w sacharynie do 500%  ;) 

Widzę Szewi, że koniecznie chcesz mnie sprowokować do tłumaczenia mojej teorii... Ok... To, że Tobie i innym osobom wydaje się śmieszna, nie oznacza, że nie jest prawdziwa...

Więc jeszcze raz napiszę to co wcześniej: każdy z nas ma inny salon, inne pomieszczenie, inaczej urządzone... Testy robione na salce w niemieckim teście były robione we wzorcowym "niezaadaptowanym" pomieszczeniu co implikowało wyniki. Oprócz szpitali i szkół NIKT TAK NIE MIESZKA !!! To jest zdjęcie z tego testu:

1.JPG

Zwróćcie uwagę na okna ! To jest dość sprytne aby odciąć światło zewnętrzne z zewnątrz, a nie wewnątrz. Co to oznacza ? Ano to, że okna na maksa odbijają całą projekcję - całkowicie się odbija  w oknach. Już samo to degraduje kontrast o 50%, nie potrzeba idealnie białych ścian i błyszczącego parkietu... I idioci czytają takie testy i myślą sobie - o kurczę ja też mam "niezaadaptowane pomieszczenie", a nie patrzą, że tak nie jest.

Tak więc licząc ten procent poodejmowałem te błyszczące okna, gołe białe ściany, biały parkiet i stąd takie, a nie inne wyliczenie. Oczywiście to nie było robione narzędziami pomiarowymi i liczeniem każdego niebiałego cm powierzchni więc przyjmijmy, że w stosunku do salki może nie być 85%, ale nie jest też tak jak na zdjęciu wyżej...

Więc nie wprowadzajcie ludzi w błąd używając zerojedynkowego terminu "zaadaptowane"/"niezaadaptowane" bo ile zaadaptowane łatwo zdefiniować, o tyle "niezaadaptowane" ma tyle odcieni co każda rzecz w naszym życiu !

A dodam jeszcze, że wszystkie wyliczenia na których się opieraliśmy analizując zaadaptowane i niezaadaptowane między 7300 a 9300 pochodziły z tego testu. Więc ktoś mógł całkowicie mylnie odebrać, że w niby swoim "niezaadaptowanym" będzie miał niewielką różnicę, co szczególnie po ostatnich testach 7400 powoduje, że to by była kolejna dezinformacja !

Dodam jeszcze, że swojego czasu zrobiłem mały test w postaci zasłonięcia kawałka białej ściany ciemnym materiałem, po prawej stronie od ekranu i co ? I absolutnie nic się nie zmieniło bo po prostu ten kawałek jest umieszczony za daleko żeby mógł w jakikolwiek wpływać na projekcję. Przy tej analizie należy też oczywiście brać pod uwagę rozmiar ekranu w stosunku do całego pomieszczenia, jego usytuowanie - czy jest na ścianie czy od sufitu, a przede wszystkim czy w jego sąsiedztwie jest dużo bieli. Oczywiście i biel bieli nie równa... Na adaptację składa się mnóstwo czynników... I nie każdego stać Szewi na salkę, powiedziałbym, że mało kogo w Polsce skoro najbardziej upowszechnioną pensją jest ok 2000zł, ani nikt nie ma specjalnie ochoty jak Ty Raf czynić półgodzinne przygotowanie do odpalenia proja. Więc w tym kontekście brak straszenia ludzi ich "niezaadaptowanymi" pomieszczeniami jest jak najbardziej uzasadniony.

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że można to wyrazić w % tylko jak to policzyć. Każdy przypadek jest indywidualny.

Przede wszystkim wielkość powierzchni odbijającej, wartość odbitego światła no i najważniejsze, odległość od ekranu.

Ta sama powierzchnia Np 1m² będzie miał różny wpływ na różnych odległościach od ekranu i w zależności czym jest pokryty, będzie inny wpływ.

 

To są conajmniej 3 zmienne które wpływają na % odbitego światła. Wszystkie naraz muszą być uwzględnione.

 

 

To teraz powiedz jak to wyliczyłeś?

 

 

 

Rozumiem że popatrzyłeś, popatrzyłeś i stwierdziłeś " A z 85% będzie

 

Hehehe.

 

Ja się nie śmieję z tej tezy % zaadaptowania.

Tylko z twoich 85% "wyliczonych".

 

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, raf7705 napisał:

Pewnie że można to wyrazić w % tylko jak to policzyć. Każdy przypadek jest indywidualny.

Przede wszystkim wielkość powierzchni odbijającej, wartość odbitego światła no i najważniejsze, odległość od ekranu.

Ta sama powierzchnia Np 1m² będzie miał różny wpływ na różnych odległościach od ekranu i w zależności czym jest pokryty, będzie inny wpływ.

To są conajmniej 3 zmienne które wpływają na % odbitego światła. Wszystkie naraz muszą być uwzględnione.

To teraz powiedz jak to wyliczyłeś?

Rozumiem że popatrzyłeś, popatrzyłeś i stwierdziłeś " A z 85% będzie emoji3.png

Hehehe.

Ja się nie śmieję z tej tezy % zaadaptowania.

Tylko z twoich 85% "wyliczonych".

 

To już postęp, że przynajmniej się ze mną zgadasz, że nie można mówić o zerojedynkowej terminologii... To jest dla mnie najważniejsze...

Jak wyliczyłem, że akurat 85% ? Uwzględniłem zasłonięte okna, ciemne meble z ciemnymi przedmiotami, brak w pobliżu ekranu jasnych elementów, szarą wykładzinę dywanową nic nie odbijającą, mały ekran mocowany od sufitu,... Nie liczyłem z "linijką" więc oczywiście, że to takie zupełnie na oko wyliczenie... Jeśli zamówię kalibrację to specjalnie dopłacę żeby dla Twojej i innych ciekawości to dokładnie policzyć i poproszę o zrobienie pomiaru przynajmniej podstawowych parametrów typu: kontrast on/ff i wtedy będę mógł odnieść do pomiarów robionych w idealnej salce niezaadaptowanej przez Niemców jak i w pełni zaadaptowanej...

A tych zmiennych wg mnie jest znacznie więcej niż 3 bo nawet ustawione z boku ekranu ciemne wazony mogą być matowe lub odbijające światło... Nawet jak ktoś tu kiedyś pisał, pojedyncze diody potrafią zmniejszyć kontrast.... Tych zmiennych jest mnóstwo, ale jak proj ma na starcie przyzwoite parametry to każda nawet najmniejsza adaptacja poprawia kontrast.

Z wielu powodów nie chcę upubliczniać swojego pomieszczenia, ale musisz mi uwierzyć, że naprawdę elementów jasnych i odbijających  światło, a już w szczególności w pobliżu ekranu jest naprawdę mało. Sam ekran nie jest na białej ścianie tylko w odległości 1m i 50 cm od nich, no i od sufitu pas rozbiegowy... Jak miałem wcześniej playera Samsunga tam "info" było na górze w bardzo jasnym kolorze więc ilekroć je włączyłem wyobrażałem sobie jak degradowany jest kontrast gdzie powierzchnia projekcyjna jest tuż pod sufitem albo tuż koło ściany...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powierzenia wazonu, to nie powierzenia odbijająca o jakimś tam odbiciu i wielkości.

Zmienne to zmienne, na każdej powierzchni.

Ja naliczyłem 3 zmienne.

 

Faktycznie, najlepiej zrobić kalibrację i pomiary na ekranie a następnie porównać do referencyjnych dla danego projektora. Wtedy możemy określić procentowe zadaptowanie salki.

A nie " na oko".

 

Znalazłem czwartą zmienną.

 

Kąt ustawienia w stosunku do ekranu.

Ta samą powierzchnia np bok szafki inaczej będzie wpływał na ekran kiedy będzie prostopadle do ekranu a inaczej jak będzie równolegle do ekranu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniewaz lubie operować pojeciami mierzalnymi, wiec Twoja teoria w ksztalcie jak ja przedstawiles Hubio i opisales nie jest dla mnie matematycznie zdefiniowana, nie poparles jej zadnymi wyliczeniami, wiec tym samym jest malo wiarygodna, a w konsekwencji wynik koncowy na niej oparty niemiarodajny.

Wystarczy ze masz bialy sufit i juz cala misterna adaptacja na nic, chociaz oczywiscie tutaj tez wazne jak daleko od ekranu itp ;) 

Odnies sobie to do sali jaka masz w kinie uznajac ze tam jest blisko ideału w kwestii zaciemnienia, albo tak jak napisal Raf prosciej czyli referencyjne wartosci przyjmujac uproszczenie ze dany projektor testowano w warunkach 100% przenaczonych i potem odnies je do swoich - aczkolwiek tutaj nalezalo by tez uwzglednic inne zmienne jak roznice w parametrach miedzy prjektorami,  inne ekrany...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie jedynie chodziło o pokazanie, że nie można używać pojęć zaadaptowane/niezaadaptowane, natomiast jak oszacować procent, jak to zmierzyć to już było by zadanie dla specjalistów.... Z racji tego, że normalny człowiek dokonujący zakupu proja raczej przed zakupem nie ma możliwości skorzystania z takiej oceny, zresztą chyba nie ma nikogo kto się tym zajmuje, pozostaje takiej osobie jak mnie - sprawdzanie na oko, kierując się własną inteligencją... Nie trzeba nic mierzyć aby wiedzieć, że biały sufit + odbijające okna to zawsze gorzej niż sam biały sufit... :) Tym nie mniej sprawa ta jest bardzo ważna bowiem nawet tutaj mieliśmy zupełnie inne pomiary dla 7300/9300 tak w zaadaptowanym jak i niezaadaptowanym pomieszczeniu więc ktoś kierując się definicją takiego wzorcowego niezaadaptowanego pomieszczenia mógłby dokonać mylnego wyboru sądząc, że różnica w odbiorze będzie mniejsza niż w rzeczywistości. Dlatego dla wszystkich obecnych i przyszłych użytkowników projektorów jest to bardzo ważna sprawa, a zerojeynkowa terminologia nie jest precyzyjna.

Ja jestem humanistą, wybaczcie mi... :) Wiem, że umysł ścisły może wszystko wyliczyć i to można wyliczyć... Jak byśmy mieli odpowiednie narzędzia i wiedzę bez gdybania można by było w każdym pomieszczeniu sprawdzić jak to jest naprawdę. Ponieważ tego nie mamy musimy przyjąć jakieś założenia... Dla mnie takim założeniem jest to, że im bardziej nasz salon odbiega od tego co wkleiłem na zdjęciu powyżej, oczywiście w sensie zaciemnienia tym możemy mówić o większej adaptacji.

Oczywiście Szewi - biały sufit tuż nad powierzchnią projekcyjną degraduje kontrast - dlatego warto kupować zawsze ekran z dużym pasem rozbiegowym i problemu nie będzie, szczególnie w przypadku ekranów mniejszych - 100'''

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy ATV. Szlag mnie już trafia, bo jak tylko włączę ATV to pod ekranem (rozwijanym z sufitu, może ktoś pamięta) WŁĄCZA mi się ciągle telewizor. Niby mam sterowanie przez HDMI wyłączone, ale ani w amplitunerze (Marantz sr5012) ani a ATV nie mogę żadnej innej funkcji znaleźć za to odpowiedzialnej :(

Macie jakiś pomysł jak to wyłączyć żeby wyłączanie/włączanie ATV nie sterowało telewizorem? Wyłączam telewizor to zaraz wyłącza mi się też ATV.. i tak w kółko.

Btw zaraz się będę za lampą rozglądał, bo od sierpnia jakoś mojemu 9300 stuknelo już ponad 1k godzin na lampie (1056 dokładnie hehe)

Jestem z niego MEGA zadowolony :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień to w TV. Sterowanie przez HDMI. W kazdym tv inaczej dię to nazywa ale zasafa taka sama. Jaki masz TV?

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w każdym urządzeniu te funkcje sterowania HDMI wyłączone i nic takiego się nie dzieje, jak opisujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, USS-SMAUG napisał:

Pytanie do posiadaczy ATV. Szlag mnie już trafia, bo jak tylko włączę ATV to pod ekranem (rozwijanym z sufitu, może ktoś pamięta) WŁĄCZA mi się ciągle telewizor. Niby mam sterowanie przez HDMI wyłączone, ale ani w amplitunerze (Marantz sr5012) ani a ATV nie mogę żadnej innej funkcji znaleźć za to odpowiedzialnej :(

Szukaj w Marantz funkcji HDMI-CEC i wyłącz ją... Musi być... Jeśli nie ma i masz wyłączoną w TV lub/i projektorze to niby też nie powinno się załączać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, USS-SMAUG napisał:

Pytanie do posiadaczy ATV. Szlag mnie już trafia, bo jak tylko włączę ATV to pod ekranem (rozwijanym z sufitu, może ktoś pamięta) WŁĄCZA mi się ciągle telewizor. Niby mam sterowanie przez HDMI wyłączone, ale ani w amplitunerze (Marantz sr5012) ani a ATV nie mogę żadnej innej funkcji znaleźć za to odpowiedzialnej :(

Macie jakiś pomysł jak to wyłączyć żeby wyłączanie/włączanie ATV nie sterowało telewizorem? Wyłączam telewizor to zaraz wyłącza mi się też ATV.. i tak w kółko.

Wyjątkowo upierdliwe jest to ATV. U mnie losowo (ale dość często) przełącza aktywne źródło w ampli właśnie na siebie. Mam tak ustawione, że włączenie TV powoduje załączenie również ampli z wejściem tunera sat. Niestety apple czasem postanawia być ważniejsze:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Barnaba napisał:

Wyjątkowo upierdliwe jest to ATV. U mnie losowo (ale dość często) przełącza aktywne źródło w ampli właśnie na siebie. Mam tak ustawione, że włączenie TV powoduje załączenie również ampli z wejściem tunera sat. Niestety apple czasem postanawia być ważniejsze:(

A co masz ? U mnie na Onkyo nie mogę ustawić MAIN+ SUB bo projektor nie widzi. Czasami muszę przełączać main na sub z 2 razy żeby zobaczył. Teraz na nowym TV od czasu do czasu potrafi rozłączyć na parę sekund. Niestety taki "urok" amplitunera...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, hubio napisał:

A co masz ? U mnie na Onkyo nie mogę ustawić MAIN+ SUB bo projektor nie widzi. Czasami muszę przełączać main na sub z 2 razy żeby zobaczył. Teraz na nowym TV od czasu do czasu potrafi rozłączyć na parę sekund. Niestety taki "urok" amplitunera...

Nie bardzo rozumiem, o czym piszesz, ale u mnie wszystko dobrze działa poza tymi wybrykami apple tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie może ktoś wie czy HiMedia planuje w tym roku wydać jakiś nowy TV-BOX ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Barnaba napisał:

Wyjątkowo upierdliwe jest to ATV. U mnie losowo (ale dość często) przełącza aktywne źródło w ampli właśnie na siebie. Mam tak ustawione, że włączenie TV powoduje załączenie również ampli z wejściem tunera sat. Niestety apple czasem postanawia być ważniejsze:(

polecam sterowanie przez Harmony. Ustawia sie co ma byc wlaczone w jakiej kolejnosci i na jakie zrodlo ampli - potem 1 przycisk  do danej akcji i po temacie. Nie ma opcji ze ATV cos przelączy.

@USS-SMAUG rzeczywiscie najprosciej to wylaczyc HDMI cec w ampli / tv i zobaczyc. Po tysiaku  godzin lampe wymieniać to troche wczesniej ? jakies symptomy zuzycia ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@USS-SMAUG luzik z tym 1000 godzin. Ja mam już około 1500 i kompletnie nic z lampą się nie dzieje. Wydaje mi się, że teraz nawet lepiej świeci ? Spokojnie 4500-5000 w trybie ECO da rade. Z drugiej strony cena nowej lampy do 7300/9300 to na oficjalnej stronie epsona - 595 zł więc realnie można pewnie koło 400zl dostać. Raz na 3-4 lata to żaden koszt.

Co do odtwarzaczy jak HiMedia czy Egreat to powiem Wam, że gdyby Apple dodało pełny passthrough dla dźwięku HD to nie szukałbym nic innego. Obraz z Apple TV jest bardzo dobry. Na pewno jest lepszy od Egreat A5. Jedyny minus to brak passthrough :(

@hubio

Edytowane przez user7878

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...