Skocz do zawartości
Pułkownik81

Kalibracja na HDTV.COM.PL - czy coś warta? Sklep LOCOLOCO/HDTV.COM.PL

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

na konkurencyjnym forum dominują wpisy:

Jeśli będziesz niebieski to przy zakupie danego modelu TV kalibracja profesjonalna gratis. 

Czy ktoś z Was z takiej usługo korzystał? Czy warto?

Dzięki.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogrzeb więcej w necie to się dowiesz co to jest za kalibracja.

 

:) .

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie po to zadaje pytanie na forum żeby grzebać w necie. Jak wiesz to napisz. 

nie po to zadaje pytanie na forum żeby grzebać w necie. Jak wiesz to napisz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, raf7705 napisał:

Nie warto z tej akurat usługi korzystać.

 

Bo to ściema jest.

tak się stało że skorzystałem i obraz jest fatalny!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, raf7705 napisał:


No to fajnie, ja bym nie ryzykował.

 
Przykładowa rozmowa z KIKI:
 
Żart że się nie znam?
Nie nie żart.
Kalibrację prowadzi firma zewnętrzna od 10 lat i to się nie zmieni.
Kalibracja sprzętem profesjonalnym Calman 5 dla niebieskich członków forum !
Takie są zasady kalibracji które robimy przy telewizorach.

Na wydruku kalibracyjnym jest podany try w jakim jest telewizor skalibrowany , więc łatwo sprawdzić.
Jest podany dokładnie tryb w którym jest zrobiona kalibracji i HDMI również.

Pozdrawiam
Krzysztof
600059615 tel.
 
 
Domyślnie Odp: Tv

To jakiś żart? 

 
Cytat:
Napisał kiki
Ja się nie znam na kalibracji, kolega od kalibracji wraca jutro lub pojutrze z urlopu to zapytam.
Przypomnij się proszę.
Pozdrawiam
Krzysztof
600059615 tel.

 
Cytat:
Napisał Pułkownik
Udało się sprawdzić?

[3QUOTE=kiki]Witam
Sprawdzę jak będę w firmie.
Pozdrawiam
Krzyszof


QUOTE=Pułkownik]Odebrałem TV XE90 już wisi. Mam kilka pytań.
Nie miałem załączonej kalibracji w kartonie ale Bogdan wysłał mi już na maila. Jak mam sprawdzić czy TV jest skalibrowany? Czy ja mam sam wprowadzić te ustawienie czy one są na którymś wyjściu HDMI? Kalibracja jest zrobiona pod film, sport?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Pułkownik81 napisał:

Cześć, 

na konkurencyjnym forum dominują wpisy:

Jeśli będziesz niebieski to przy zakupie danego modelu TV kalibracja profesjonalna gratis. 

Czy ktoś z Was z takiej usługo korzystał? Czy warto?

Dzięki.

 

Chcę tylko nadmienić, że to my jesteśmy HDTV.PL / HDTVPOLSKA.COM a miałeś na myśli: HDTV.COM.PL Przestudiuj sobie google i to forum a będziesz wiedział, że to pic na wodę ; ) Jedyna profesjonalna usługa w kraju na poziomie światowym to skalibrujtv.pl . Potem długo długo nic i różne amatorskie albo pół profi podejścia.

Po drugie masz już taki temat i radzę go starannie poczytać ; )

A na koniec tutaj masz info co to jest profesjonalna kalibracja: https://hdtvpolska.com/czym-jest-profesjonalna-kalibracja-telewizora/

I o takie rzeczy pytają firmę, która Ci ma coś kalibrować. Wszystko inne to działania amatorskie / hobby.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Gmeru napisał:

Chcę tylko nadmienić, że to my jesteśmy HDTV.PL / HDTVPOLSKA.COM a miałeś na myśli: HDTV.COM.PL Przestudiuj sobie google i to forum a będziesz wiedział, że to pic na wodę ; ) Jedyna profesjonalna usługa w kraju na poziomie światowym to skalibrujtv.pl . Potem długo długo nic i różne amatorskie albo pół profi podejścia.

Po drugie masz już taki temat i radzę go starannie poczytać ; )

A na koniec tutaj masz info co to jest profesjonalna kalibracja: https://hdtvpolska.com/czym-jest-profesjonalna-kalibracja-telewizora/

I o takie rzeczy pytają firmę, która Ci ma coś kalibrować. Wszystko inne to działania amatorskie / hobby.

 

 

Dzięki za informację. Dałem się zrobić....

Załączam kalibrację jaką otrzymałem na XE90. Bardzo jestem ciekawy uwag na jej temat.

CalMAN5 Report Sony KD-55XE9005.pdf

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Pułkownik81 napisał:

Dzięki za informację. Dałem się zrobić....

Załączam kalibrację jaką otrzymałem na XE90. Bardzo jestem ciekawy uwag na jej temat.

CalMAN5 Report Sony KD-55XE9005.pdf

Ktokolwiek wykonał tę "kalibrację" nie ma zielonego pojęcia o tym co robił. Popełnione zostały kardynalne błędy w procedurze, a raport wygląda jak stos problemów. Nie ma też możliwości, by ustawiony w ten sposób obraz wyglądał dobrze na Twoim ekranie. Śpieszę z wyjaśnieniami dlaczego, zaczynając od najgrubszych błędów:

1. Operator ustawił skalę szarości tak, że ciemne szarości masz w kolorze mocno brunatnym. Co najciekawsze nie przeszkadzało mu to, by uznać kalibrację za zakończoną i wstawić Ci wykres dokumentujący ten zły stan do protokołu:

Przechwytywanie.JPG

Z ciekawości odtworzyłem sobie na gradiencie jak wyglądają takie ustawienia i tak oto zamiast takiego obrazu:Gradient-16bit2.jpg

Widzisz mniej więcej taki, z czerwonym syfem w czerni:

Gradient-16bit.jpg

Błędy zrobił wbijając wykluczające się ustawienia, robiące to samo, ale w innej skali.

Przechwytywanie2.JPG

Przechwytywanie3.JPG

W jednym miejscu podbicie, w drugim zmniejszenie do granicy skali. Szczerze gratuluję pomysłu :blink: Z ciekawości masz przykład mojej kalibracji balansu bieli pod tym linkiem.

2. Wyłączona funkcja lokalnego przyciemniania (wtf?). Jedna z największych zalet tego telewizora. Bez niej masz czerń jak w najprzeciętniejszym LCD z matrycą VA.

Przechwytywanie4.JPG

Do tego z nieprawdziwej przyczyny! Wcale włączenie nie rozreguluje krzywej gamma.

3. Ostrość na 61? Przecież nawet gołym okiem widać, że poprawną i optymalną wartością jest 50! Do tego redukcja zakłóceń, żeby najpierw wyostrzyć, a potem rozmyć obraz :wacko:

Przechwytywanie5.JPG

4. Ten protokół nie spełnia zasad poprawnego protokołu z kalibracji, które opisałem w wątku: https://hdtvpolska.com/czym-jest-profesjonalna-kalibracja-telewizora/ . Albowiem

Przechwytywanie6.JPG

- Nie ma żadnej informacji o urządzeniu użytym do pomiaru

- "SpectraCal"? Czyli co? SpectraCal to taka firma. Czy ma się przez to rozumieć, że osobiście im pomogła? :)

- Brak informacji o źródle sygnału. Nie ma czegoś takiego jak "Pattern Generatotr MF". Proponuję zapytać autora o co chodziło

Szczerze jestem w ciężkim szoku, że osoba prowadząca duży portal i sklep, czy też "zewnętrzna firma" z której korzysta potrafi robić taką fuszerkę. Możecie twierdzić, że nie powinienem zabierać głosu jako strona w dyskusji, ale ja nie mogę przejść obojętnie obok takiego partaczenia pod przykrywką profesjonalnej kalibracji. Ciekawe, czy ten protokół jest jednostkowym przypadkiem...

  • Lubię 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 hours ago, Pułkownik81 said:

Dzięki za informację. Dałem się zrobić....

Załączam kalibrację jaką otrzymałem na XE90. Bardzo jestem ciekawy uwag na jej temat.

CalMAN5 Report Sony KD-55XE9005.pdf

"Sorry, there is a problem
The page you are trying to access is not available for your account.

 Error code: 2C171/1"

Co to za dyskryminacja? :P
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Qleks napisał:

"Sorry, there is a problem
The page you are trying to access is not available for your account.

 Error code: 2C171/1"

Co to za dyskryminacja? :P
 

U mnie cały czas działa link. Sprawdź czy dobrze Ci się wkleja w przeglądarkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Maciej Koper napisał:

U mnie cały czas działa link. Sprawdź czy dobrze Ci się wkleja w przeglądarkę.

Mam ten sam problem. Sprawdzane w Firefox i w Chrome.

 

err_code_2c171.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam ten sam problem. Sprawdzane w Firefox i w Chrome.
 
err_code_2c171.thumb.png.8938fe7f34303a6abaf8495f178ceff8.png
No to nie wiem, moze niech autor tematu zrobi w takim razie reupload.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę..

CalMAN5 Report Sony KD-55XE9005.pdf

21 godzin temu, Maciej Koper napisał:

Ktokolwiek wykonał tę "kalibrację" nie ma zielonego pojęcia o tym co robił. Popełnione zostały kardynalne błędy w procedurze, a raport wygląda jak stos problemów. Nie ma też możliwości, by ustawiony w ten sposób obraz wyglądał dobrze na Twoim ekranie. Śpieszę z wyjaśnieniami dlaczego, zaczynając od najgrubszych błędów:

1. Operator ustawił skalę szarości tak, że ciemne szarości masz w kolorze mocno brunatnym. Co najciekawsze nie przeszkadzało mu to, by uznać kalibrację za zakończoną i wstawić Ci wykres dokumentujący ten zły stan do protokołu:

Przechwytywanie.JPG

Z ciekawości odtworzyłem sobie na gradiencie jak wyglądają takie ustawienia i tak oto zamiast takiego obrazu:Gradient-16bit2.jpg

Widzisz mniej więcej taki, z czerwonym syfem w czerni:

Gradient-16bit.jpg

Błędy zrobił wbijając wykluczające się ustawienia, robiące to samo, ale w innej skali.

Przechwytywanie2.JPG

Przechwytywanie3.JPG

W jednym miejscu podbicie, w drugim zmniejszenie do granicy skali. Szczerze gratuluję pomysłu :blink: Z ciekawości masz przykład mojej kalibracji balansu bieli pod tym linkiem.

2. Wyłączona funkcja lokalnego przyciemniania (wtf?). Jedna z największych zalet tego telewizora. Bez niej masz czerń jak w najprzeciętniejszym LCD z matrycą VA.

Przechwytywanie4.JPG

Do tego z nieprawdziwej przyczyny! Wcale włączenie nie rozreguluje krzywej gamma.

3. Ostrość na 61? Przecież nawet gołym okiem widać, że poprawną i optymalną wartością jest 50! Do tego redukcja zakłóceń, żeby najpierw wyostrzyć, a potem rozmyć obraz :wacko:

Przechwytywanie5.JPG

4. Ten protokół nie spełnia zasad poprawnego protokołu z kalibracji, które opisałem w wątku: https://hdtvpolska.com/czym-jest-profesjonalna-kalibracja-telewizora/ . Albowiem

Przechwytywanie6.JPG

- Nie ma żadnej informacji o urządzeniu użytym do pomiaru

- "SpectraCal"? Czyli co? SpectraCal to taka firma. Czy ma się przez to rozumieć, że osobiście im pomogła? :)

- Brak informacji o źródle sygnału. Nie ma czegoś takiego jak "Pattern Generatotr MF". Proponuję zapytać autora o co chodziło

Szczerze jestem w ciężkim szoku, że osoba prowadząca duży portal i sklep, czy też "zewnętrzna firma" z której korzysta potrafi robić taką fuszerkę. Możecie twierdzić, że nie powinienem zabierać głosu jako strona w dyskusji, ale ja nie mogę przejść obojętnie obok takiego partaczenia pod przykrywką profesjonalnej kalibracji. Ciekawe, czy ten protokół jest jednostkowym przypadkiem...

Dzięki za podsumowanie. Brak słów, nie da się oglądać:)

Wysłałem Ci priv.

Edytowane przez Pułkownik81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, Pułkownik81 napisał:

Niestety jest ten sam błąd :( Podejrzewam, że na portalu są jakieś ustawienia i zwykli użytkownicy nie mogą przeglądać plików PDF, a Maciej ma większe uprawnienia.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Subman napisał:

Niestety jest ten sam błąd :( Podejrzewam, że na portalu są jakieś ustawienia i zwykli użytkownicy nie mogą przeglądać plików PDF, a Maciej ma większe uprawnienia.

niech Ci @ wyśle:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje mi się, czy sąsiedzki wątek o "kalibracji" zaginął w akcji?

Edit: jednak jest... ale wymoderowany jak ta lala ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zdaje mi się, czy sąsiedzki wątek o "kalibracji" zaginął w akcji?
Edit: jednak jest... ale wymoderowany jak ta lala
 
Taka prośba ode mnie. Jeśli nawiązujecie do zewnętrznych źródeł to zawsze z linkiem. Nikomu nic nie mówi taki wpis, szczególnie nowym użytkownikom czytającym wątek. Te słowa kieruję szczególnie do @mmpeg-4. Wstawiłeś na forum AS samo podsumowanie z moje wypowiedzi bez źródła i wygląda to jak zaczepka, bo osoby chcące dowiedzieć się więcej nie wiedzą gdzie docztać najważniejsze.
Ja jak najbardziej popieram cytowanie tej wypowiedzi, żeby szerzyć wiedzę (bo po to ją napisałem), czy też opisywanie nieuczciwych praktyk, tylko w poprawny sposób ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Maciej Koper napisał:

Wstawiłeś na forum AS samo podsumowanie z moje wypowiedzi bez źródła i wygląda to jak zaczepka, bo osoby chcące dowiedzieć się więcej nie wiedzą gdzie docztać najważniejsze.

Kiedyś zawsze gdy cytowałem to podawałem linka do źródła, ale na AS od pewnego czasu za podawanie linka do Polskich forum lecą punkty karne, choć nie za każdym razem. Pewnie zależy to od tego kto w danym dniu moderuje.

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kiedyś zawsze gdy cytowałem to podawałem linka do źródła, ale na AS od pewnego czasu za podawanie linka do Polskich forum lecą punkty karne, choć nie za każdym razem. Pewnie zależy to od tego kto w danym dniu moderuje.
W takim wypadku powinieneś zacytować całość wypowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ogarniam tego. Osoba kupiła TV już, ma go w domu, a Kiki pisze do tej osoby żeby zalogowała się w klubie HDTV, to dostanie kalibrację.

Przecież to jest robienie cyrku z kalibracji, temat o kalibracji przez maila powstał 3 lata temu i nic się nie zmieniło. :(

Swoją drogą ciekawe czy LOCOLOCO to na fakturę wprowadza (te wszystkie sprzedaże kalibracji przez maila za 20-50 zł albo za opłatę za wejście do klubu HDTV), przecież DG prowadzi jakby nie było. Jeśli natomiast wprowadza to jako co?

http://www.hdtv.com.pl/forum/1408042-post7.html
+
http://www.hdtv.com.pl/forum/1408047-post8.html

Btw. Gmeru przy okazji konferencji TCL pisał w lekko prześmiewczym tonie o tym jak to LOCOLOCO opowiadał o jego kalibracji. Jak to faktycznie wyglądało na żywo? Mówił po kolei jak kalibruje? Oo

Pytam, bo na elektrodzie z kolei pisał, że on się kalibracją nie zajmuje, nie zna się na tym i robi to firma zewnętrzna, którą prowadzi Marek Górski.

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2017 o 11:20, Maciej Koper napisał:

Taka prośba ode mnie. Jeśli nawiązujecie do zewnętrznych źródeł to zawsze z linkiem. Nikomu nic nie mówi taki wpis, szczególnie nowym użytkownikom czytającym wątek. Te słowa kieruję szczególnie do @mmpeg-4. Wstawiłeś na forum AS samo podsumowanie z moje wypowiedzi bez źródła i wygląda to jak zaczepka, bo osoby chcące dowiedzieć się więcej nie wiedzą gdzie docztać najważniejsze.
Ja jak najbardziej popieram cytowanie tej wypowiedzi, żeby szerzyć wiedzę (bo po to ją napisałem), czy też opisywanie nieuczciwych praktyk, tylko w poprawny sposób ;)

Napisałem Ci priv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...