Skocz do zawartości
szpaksonus

TCL seria C70

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o Chmielewskiego, to mnie i tak najbardziej dziwi, że test ruchu Philipsa 6561 tak przeszedł bez echa. A to dość spora afera i albo to tester się tak mocno pomylił, co odbijałoby się negatywnie na jego testach innych modeli albo Philips zupełnie różne telewizory pod modelem '6561' wysyła. Przypominam:

http://www.tvtest.pl/philips-49pus6561-test-ruchu/

"Tajemnica niskiej ceny Philipsa 49PUS6561 tkwi w jego matrycy. Jest tylko 60-hercowa - stąd takie, a nie inne wyniki. Układ Clear Motion podnosi ostrość obrazu ruchomego nieznacznie: z 450 do 550 linii. Włączenie układu Perfect Natural Motion nic dobrego do ostrości nie wnosi. Co gorsza, Perfect Natural Motion nawet w najsłabszej opcji  "Min."  powoduje bardzo dużą sztuczną nadpłynność ruchu, czyli tak nielubiany przez wielu efekt teatru telewizji. Jeżeli nie chcemy tej nadpłynności, musimy PNM wyłączyć, czyli tym samym zgodzić się na całkowity brak jakiegokolwiek upłynniania ruchu.

Tomasz Chmielewski"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, MarcinC napisał:

Człowiek nie ma chociażby żadnego sensownego sprzętu do pomiarów

Poniżej jest napisane jakim sprzętem testuje Tomasz Chmielewski (a do tego czasu może nawet coś zmienił czy dokupił) :

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/jak-testujemy-tv.html

A Maciej na swoim facebooku tak ocenił ten kolorymetr :

'' był to również high-endowy produkt - basiccolor DISCUS, jednak nie satysfakcjonowała mnie jego szybkość. Po zmianie sprzętu wyszło tak, że stałem się wolniejszym kalibratorem niż przed'' 

Czyli ocenił go wysoko a zmienił go głównie ze względu na jego czas pomiarów   A potem dopiero kupił ten co ma aktualnie Klein K-10A 

 

https://www.facebook.com/skalibrujtv/photos/a.609100359152907.1073741828.155504711179143/609100392486237/

 

Edytowane przez mmpeg-4
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Fjubens napisał:

Jeśli chodzi o Chmielewskiego, to mnie i tak najbardziej dziwi, że test ruchu Philipsa 6561 tak przeszedł bez echa. A to dość spora afera i albo to tester się tak mocno pomylił, co odbijałoby się negatywnie na jego testach innych modeli albo Philips zupełnie różne telewizory pod modelem '6561' wysyła.

Miałem swego czasu przyjemność porównywać płynność właśnie 49PUS6561 z 50DS630 - teoretycznie oba modele 100 Hz i przepaść moim zdaniem przy podobnych ustawieniach była spora na korzyść oczywiście DS630 (szwagier szukał i wybrał właśnie DS630), więc sama matryca 100Hz wcale nie musi oznaczać od razu bardzo dobrej płynności dla każdego. Z resztą jak się nie mylę przy teście TCL-a S7906 Maciek także pisał, że możliwe jest że ten model nawet posiada 100 Hz , ale system kompensacji ruchu nie wyrabia i TV zachowywał się jakby był 50 Hz i stąd słaba ocena płynności. A co do sztuki to także może się trafić różny egzemplarz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem w RTV EURO AGD i wystawiona była ulotka reklamująca TCL C70 :) Niestety sprzedawczyni nie wiedziała kiedy będzie dostępny. Z ciekawostek w ulotce napisane jest, że pilot zdalnego sterowania jest sprzedawany osobno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Robert_1988_KrK napisał:

A to przepraszam jakaś wyrocznia?

 

Pełna zgoda +

Wyrocznia. HDTVPolska / HDTVTest / Rtings trzy światowe wyrocznie. Reszta próbuje, coś tam robi ale ogólnie popełniają tyle błędów (Chmielewski i jego np. teksty o oled albo recenzja Q7 jako słabego telewizora haha jak można nie polecić takiego telewizora, który jest dobry tylko ma chorą cenę albo pomiary linii w ruchu (kogo to teraz interesuje?)  jak elita siedzi w ufo od dawien dawna albo brak wiedzy jak mierzyć  input lag w 4k hdr itd itd itd. a sprzęt to można mieć ale jeszcze trzeba umieć korzystać ) flatpanels to nie skomentuję a avforums też dużo błędów. Coś jeszcze? Nie znam. Dlatego test C70 interesuje mnie tylko jeden. Bo i tak wszystkiego się z niego dowiem. 

 

Dnia 12.07.2017 o 18:16, mmpeg-4 napisał:

Stwierdzono  widoczny clouding w narożnikach (ale jak się bardziej postarają w produkcji to może to zredukują) i chyba jakieś szumy w obrazie. 

Jeszcze znalazłem wyniki testu 55P607 

>kontrast 7800: 1 

> szczytowa jasność 630 nitów 

http://www.avsforum.com/tcl-55-p-series-model-55p607-4k-hdr-roku-tv-with-dolby-vision-first-look/

i cena $599

EDIT:

Jasność podali w trybie film a kontrast podali dla trybu SDR.

Clouding ma każdy lcd. Szumy to brzmi jak teksty kikiego. O jakie szumy może chodzić? Może coś w mózgu im szumiało? 

Edytowane przez MarcinC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całe te TCL ze Szczecina to jakaś LIPA ... Myślę,  że polska spółka TCL PL nie ma w ogóle wsparcia TCL z Chin.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj złożyłem telefoniczną i reklamację. Poinformowano mnie, że przynajmniej jedna z usterek podlega naprawie / wymianie na gwarancji. Zobaczymy co odpiszą.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Całe te TCL ze Szczecina to jakaś LIPA ... Myślę,  że polska spółka TCL PL nie ma w ogóle wsparcia TCL z Chin.  

Z jakiego Szczecina ? Tcl e Polsce jest w Żyrardowie

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, 2015 napisał:

Całe te TCL ze Szczecina to jakaś LIPA ... Myślę,  że polska spółka TCL PL nie ma w ogóle wsparcia TCL z Chin.  

Nie wiem co Ty bierzesz, ale bierz pół ;)

Tak jak przedmówca wspomniał - TCL jest z Żyrardowa (dawna fabryka Thomsona) i jak nie ma wsparcia, jak w PL to tylko montownia głównych elementów - reszta pochodzi właśnie z Chin.

3 godziny temu, mmpeg-4 napisał:

Na displayspecifications doszły specyfikacje na wyższą serię C80 :

http://www.displayspecifications.com/en/brand/fe6b14

 

A to nie jest przypadkiem amerykański odpowiednik europejskiej C70? bo widać wygląd ten sam, tylko obkrojony procek do 2 rdzeni i system RokuTV co wskazuje ewidentnie na wersję USA :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, MarcinC napisał:

pomiary linii w ruchu (kogo to teraz interesuje?)  jak elita siedzi w ufo

No tak Maciej kiedyś przyznał że sama z siebie ilość linii jeszcze nie przesądza o tym jak będą wyglądały obiekty w ruchu, bo jednak czasami się zdarza że ten tv który miał mniejszą ilość linii to miał jednak ostrzejsze sylwetki ufo od innego co miał większą ilość linii, dlatego akurat ten test jest zwłaszcza najlepszą możliwą oceną ostrości obrazu w ruchu. I tutaj mi tego akurat brakuje u Tomasza Chmielewskiego ale ilość linii  w ruchu też jest jak najbardziej jedną z istotnych ocen oddania parametru ostrości w ruchu. Tak że fajnie by było jakby Tomasz Chmielewski jeszcze zainwestował w tą całą prowadnicę i odpowiedni aparat do fotografowania szybko poruszającego się obiektu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, MaXeN napisał:

Tak jak przedmówca wspomniał - TCL jest z Żyrardowa (dawna fabryka Thomsona) i jak nie ma wsparcia, jak w PL to tylko montownia głównych elementów - reszta pochodzi właśnie z Chin.

 

 

Fabryka w Żyrardowie to ... montownia. Składa się telewizory, w tym TCL, z kliku części, które pochodzą z Chin. Płyta główna, zasilacz, panel, obudowa, pilot, pudło.

Byłem, widziałem. Ot i cała tajemnica.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że to nie musi oznaczać, że to jest źle. Tak wygląda rzeczywistość cenowa w Polsce. Płyty opłaca się montować w Chinach na ich liniach. W Polsce robi się assembling aby obniżyć cło. Większość producentów tak robi.

 

Żyrardów składa telewizory także dla Manty, Skymastera czy Stronga.

 

PS. Januszku ... Szczecinie składa swoje telewizory firma AX Technology pod markami Opticum i Univision.

 

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ale chyba to odchodzenie od tematu to już przesada. To topic o C70. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy C2 to C70 czy C80? Wg displayspec C80 ma 60Hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wrzucił filmik na youtube z tcl 55c2us i twierdzi że podświetlanie jest bardzo nierówne i że widać dużo plam na ciemnym tle, ale filmik jest w bardzo dużej kompresji i nic za bardzo tam nie widać dokładnie, tak że nie będę wklejać, jak ktoś poszuka to znajdzie. Ale zdaje się że jutro Maciej dostanie na warsztat ten telewizor i może już coś niecoś więcej powie.

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywam, że też czekam na test w wykonaniu Waszego portalu i będę za niego bardzo wdzięczny. Rozwieje to kilka moich wątpliwości co do tego TV, a tak chwalonego przez niektórych na "sąsiednim" forum.

Po prostu będę wiedział czy go kupić czy nie, bo budżet dość skromny, a chciałoby się wybrać jak najlepiej.

Edytowane przez darth_voyt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem z fb TCL info, że w lipcu C70 nie da się zobaczyć w żadnym sklepie, bo "premiera sklepowa się wydłuża". Przed weekendem dem informowali, że będzie dostępny w sklepach w I połowie lipca. Niewypał na samym początku.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, gugala.marcin napisał:

Dostałem z fb TCL info, że w lipcu C70 nie da się zobaczyć w żadnym sklepie, bo "premiera sklepowa się wydłuża". Przed weekendem dem informowali, że będzie dostępny w sklepach w I połowie lipca. Niewypał na samym początku.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
 

No i jak TCL brać na poważnie. Już to kiedyś pisałem, ale te hasła o trzeciej sily na świecie mnie rozbrajają w momencie gdy wychodzą ich telewizory i przez szmat czasu nie da się nawet na ekspozycji ich zobaczyć albo o zgrozo kupić.

Zostaje tylko handlarz z ogromną prowizją i z 'kalibracją', nie wiem jak to jest możliwe, że do niego od miesiąca te TV trafiają, a do sklepów wcale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dlatego odpuściłem mimo, że na początku byłem prawie zdecydowany na ten model. Abstrahując od walorów technicznych, których też nie można być pewnym do końca, to cała ta aura nieprofesjonalnego wprowadzania produktu zniechęca mnie do zakupu. Trochę jakby TCL składał pan Henio w garażu za domem, a kompan opychał na bazarze w weekendy. 



Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez gugala.marcin
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie już za niedługo wszystko będzie dokładnie wiadomo, Tomasz Chmielewski już ma ten model w redakcji a Maciej ma mieć ponoć już dzisiaj, oby tylko nie tzw golden sample ;)

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...