Skocz do zawartości
Maciej Koper

Panasonic EX600 (TX-65EX600e) TEST niedrogiego TV Ultra HD (2017) z HDR

Rekomendowane odpowiedzi

Panasonic EX600 (TX-65EX600e) TEST niedrogiego TV Ultra HD (2017) z HDR

Tuż po teście segmentu premium Panasonic'a na 2017 rok - w postaci modelu TX-75EX780e - przyszedł czas na zejście do bardziej przystępnych, dla kieszeni nabywców, urządzeń. Jednym z nich jest model EX600, który zapowiada się na bardzo popularny produkt. Jego 55" wersję można nabyć już za około trzy i pół tysiąca złotych! Ekran dostępny jest także w 65", ale i dla miłośników niewielkich ekranów znajdą się odpowiednie egzemplarze - 49 i 40".

 

Przeczytaj całość

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Takie małe porównanie z innymi tv na 100hz matrycach ips (nie topowych) :

TX-65EX600e w trybie dziennym, (matryca VA 50 hz) upłynniacz strobowy wyłączony :

Panasonic_EX600_8.jpg

Philips PUS 6501/6561 w trybie dziennym, (matryca IPS 100 hz) upłynniacz de blur załączony :

m_4.jpg

LG UH7707  w trybie dziennym, (matryca IPS 100 hz) upłynniacz de blur załączony :

m_2.jpg&key=9769fcf91e545451f90f0bd9765b 

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiałem się, że długo przyjdzie czekać na kolejnego Panasonica w teście a tu bach - miła niespodzianka :)

Tv parametrami/osiągami adekwatny do swojej pozycji w ofercie na 2017, kolejny model z mocno poprawionym lagiem - brawo. Na ogromny plus wizualny - o klasę lepszy design podstawy niż stojak do choinki w ex780 :P

Natomiast w szoku jestem patrząc na równomierność podświetlenia,  tak w równo, w takiej cenie to dawno nie było żadnego tv, ba niektóre sporo droższe modele mają znacznie większy rozjazd! 

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT:

A co się stanie jak wyłączymy upłynniacz w 100hz tv LG UH7707 :

m_3.jpg&key=3d3c6cfaf17dc8d17109287a6f01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku DX600 też miał sensowny input lag, granie psuło się dopiero od DS630 i wzwyż. ;)


Zaskakuje marna jasność HDR, mimo że jest tutaj wsadzony matrycowy bożek w postaci matrycy VA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takiej kasie nic lepszego nie uzyskasz a sama matryca to ma tutaj mało do gadania;))). A czy to będzie średnio nawet 350 nitów to nie wiele zmieni. Wszystko się kręci wokół podobnych wyników. Lepszy HDR to sporo więcej kasy potrzebnej na TV. Dopiero 500+ ;) da sporą różnicę. A tak jest, ale nie duża względem Full HD.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I znów się powtórzę...To są jakieś jaja z tym hdr...Jakie hdr w ogóle?!!!! Szlag mnie trafia, że takie cuś ma te logo a świeci niczym księżyc w \"rogaliku\" vs mój cx700 \"fullmoon\"! Euhh...to już nie jest nawet śmieszne... Sorrki za żale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
36 minut temu, christoff.w napisał:

To są jakieś jaja z tym hdr.

Te jaja są czasami nawet bardzo wielkie, LG 55UH7707 na matrycy IPS wyposażony w bardziej zaawansowany system HDR, czyli Dolby Vision :

foto-01.jpg

 

Fotka pochodzi z poniższego artykułu :

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/czy-warto-kupic-telewizor-4k-z-dolby-vision.html

Edytowane przez mmpeg-4
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ten telewizor nie zbliża się do 300 nitów.

A tu cytat "o normie": 350 cd/m2 – minimum, by w ogóle było widać, że jest to obraz z efektem HDR

Drugi cytat: MINUSY - Efekt HDR na mocno podstawowym poziomie
 

 

To się nazywa ... dyplomacja :) . Umówmy się. Ten telewizor nie ma HDR. On ma marketingowy HDR :P.

Obawiam się, że teraz "wszystkie telewizory będą miały HDR". Taki marketingowy "chłyt", a ludzie przecież pytają.
 

Edytowane przez pmcomp
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT:

Fotka jest w HDR 10 ale w artykule też są fotki w Dolby Vision.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) HDR bez tego typu efektów ubocznych istnieje tylko na dwóch rozwiązaniach - OLED i LCD z FALD.  Wszystko.

2) LCD czy to VA, czy IPS wygasza (o ile w ogóle) i rozjasnia zazwyczaj pionowymi pasami co daje niezbyt dobry efekt podobny do tego wyżej.

3) HDR na  panelach IPS nie ma z HDR prawie nic wspólnego i jest czystym oszustwem producentów znaczących tv oparte o ten rodzaj matrycy logo HDR co dobitnie (aż nazbyt) pokazuje to zdjęcie.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Te jaja są czasami nawet bardzo wielkie, LG 55UH7707 na matrycy IPS wyposażony w bardziej zaawansowany system HDR, czyli Dolby Vision :
foto-01.jpg
 
Fotka pochodzi z poniższego artykułu :
http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/czy-warto-kupic-telewizor-4k-z-dolby-vision.html


Może w modelu 850V przez nowe rozwiązanie i chyba directlit będzie lepiej ale wątpię bo jasność to bodajże 300-400cd/m2 a Dolby też jest! Haha...ale 95% Kowalskich kupi ten kit ...niestety....


Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
7 minut temu, christoff.w napisał:

Może w modelu 850V przez nowe rozwiązanie i chyba directlit będzie lepiej ale wątpię bo jasność to bodajże 300-400cd/m2 a Dolby też jest! Haha...ale 95% Kowalskich kupi ten kit ...niestety....


Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka
 

 

Szczerze wątpię..Przerabiałem Philipsa 6561 Direct LED, to nie dość, że z czernią porażka, to włączając szare tło widać było po prostu prześwitujące pasy, nie mówiąc o tym, że te prześwitywanie drażniło przy szybkich scenach w filmach albo meczach, bo wiadomo, że szarej sceny czystej to się nie ogląda na co dzień, więc pół biedy, gorzej, że w użyciu normalnym przeszkadzało.

Generalnie ja to widzę trochę tak:
Kupowanie TV na IPS pod kątem HDR to jak kupowanie Panasonica typowo dla multimediów.

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


Generalnie ja to widzę trochę tak:
Kupowanie TV na IPS pod kątem HDR to jak kupowanie Panasonica typowo dla multimediów.



Ejj...od Panasia to się odwal! ;)

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Ten telewizor nie zbliża się do 300 nitów.
A tu cytat "o normie": 350 cd/m2 – minimum, by w ogóle było widać, że jest to obraz z efektem HDR
Drugi cytat: MINUSY - Efekt HDR na mocno podstawowym poziomie
 
 
To się nazywa ... dyplomacja  . Umówmy się. Ten telewizor nie ma HDR. On ma marketingowy HDR .
Obawiam się, że teraz "wszystkie telewizory będą miały HDR". Taki marketingowy "chłyt", a ludzie przecież pytają.
 

Według mnie to 500+ jak pisze autor testów by można było odczuć hdr.
Norma to 1000 nitów przecież i logo "Premium"'...trza coś z tym zrobić! Jakieś petycje , czarne marsze zrobić? ;)
Ps.w sklepach uk nawet te co mają hdr z Dolby nie są oznaczone jako hdr- to dopiero paranoja! :D (wczoraj byłem i rozmawiałem ze sprzedawcą, ale oni mają to gdzieś, bo klienci chcą albo coś taniego albo zeby był DUŻY!!! :D

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, christoff.w napisał:

(wczoraj byłem i rozmawiałem ze sprzedawcą, ale oni mają to gdzieś, bo klienci chcą albo coś taniego albo zeby był DUŻY!!! :D

 

 

Potwierdzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dane dotyczące liczby nitów w tv niebyły faktycznie zaskoczeniem po tym co widziałem na szkoleniu. Oczywiście puszczana była treść HDR na testowanym właśnie modelu i jego wyższym modelu EX700, ale obraz był BARDZO CIEMNY.
Natomiast chciałbym dowiedzieć się, czy ma ktoś może adres strony na której został przetestowany model:
GRUNDIG LED 55VLX8682SP?

Jest on dostępny w media expercie za podobne pieniądze (3500 PLN-ów), a ma HDR, bogate wyposażenie, jeśli chodzi o złącza i tunery, wykonany jest w całości z aluminium, a obraz wydawał się w miarę naturalny i był to najjaśniejszy z telewizorów na sklepie (w ustawieniach sprawdziłem i był tryb domowy, a obraz w trybie filmowym, tak samo jak każdy inny na sklepie).
Czy ktoś coś wie na temat tego tv?
Udało mi się tylko ustalić, że to 60 Hz matryca, ale liczby nitów Sprzedawca nie znał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dane dotyczące liczby nitów w tv niebyły faktycznie zaskoczeniem po tym co widziałem na szkoleniu. Oczywiście puszczana była treść HDR na testowanym właśnie modelu i jego wyższym modelu EX700, ale obraz był BARDZO CIEMNY.
Natomiast chciałbym dowiedzieć się, czy ma ktoś może adres strony na której został przetestowany model:
GRUNDIG LED 55VLX8682SP?
Jest on dostępny w media expercie za podobne pieniądze (3500 PLN-ów), a ma HDR, bogate wyposażenie, jeśli chodzi o złącza i tunery, wykonany jest w całości z aluminium, a obraz wydawał się w miarę naturalny i był to najjaśniejszy z telewizorów na sklepie (w ustawieniach sprawdziłem i był tryb domowy, a obraz w trybie filmowym, tak samo jak każdy inny na sklepie).
Czy ktoś coś wie na temat tego tv?
Udało mi się tylko ustalić, że to 60 Hz matryca, ale liczby nitów Sprzedawca nie znał.


"...Co najważniejsze telewizory Grundig wykorzystują jedną z najnowszych technologii, znanych w telewizorach Ultra HD. High Dynamic Range (HDR) pozwoli nam wyostrzyć jasność i sprawić, ze kontrast będzie jeszcze lepszy, niż w innych telewizorach (TV bez HDR). Tymczasem technologia Video Perfection Index 1800 Hz dba o płynny ruch na ekranie dość dobrze. I to powinno wystarczyć."
Jest "test" czyli bełkot sklepowy od rtvmaniak...Nic innego nie znalazłem.
Ma za to aż 8 (słownie: osiem) głośników o łącznej mocy 60W!!! :D

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A może nie ma co iść w dc skoro porządną jakość dostanie się za przyzwoitą cenę, hmm... 

W dc??? Co to za skrót?

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Omsknęło mi się, miało być panas dx  

Spoko, można iść w ex- nast.literka alfabetu w tym roku, ale ktoś gdzieś napisał że w parzyste roczniki Panas robi dobre lcd-led a w nieparzyste skupia się na Oledach czy coś w tym stylu...
Nie nadążysz normalnie! ;)
Ps.mnie narazie oprócz marzenia o dx900 czy jakimś Oledzie od lg którego ceny poszły w dół za 55" (za 1100 funtów już jest a drugi za 1200 w uk) to zatrzymałem się przy tym nie tuzinkowym z wyglądu dx800 w ramce i z soundbarem- niezłe, kontrowersyjne dzieło sztuki....taki nowoczesny itp.itd.choć szkoda że nie obrotowy w okół własnej osi lub choć 90°

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Omsknęło mi się, miało być panas dx  

Ps.dx wciąż na półkach ale już za chwilę będzie wyparty przez ex także spiesz się powoli !!! ;)

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, christoff.w napisał:

 


"...Co najważniejsze telewizory Grundig wykorzystują jedną z najnowszych technologii, znanych w telewizorach Ultra HD. High Dynamic Range (HDR) pozwoli nam wyostrzyć jasność i sprawić, ze kontrast będzie jeszcze lepszy, niż w innych telewizorach (TV bez HDR). Tymczasem technologia Video Perfection Index 1800 Hz dba o płynny ruch na ekranie dość dobrze. I to powinno wystarczyć."
Jest "test" czyli bełkot sklepowy od rtvmaniak...Nic innego nie znalazłem.
Ma za to aż 8 (słownie: osiem) głośników o łącznej mocy 60W!!! :D

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka
 

Tak tak, ten bełkot też czytałem i jeszcze parę innych cudownych funkcji w broszurce reklamowej ujrzałem na temat tego tv.Co do głośników, to faktycznie jest delikatna różnica między pozostałymi tv z 2 głośnikami o mocy 20 watów, ale dosyć niewielka, a na pewno nie 3 razy większa (choć watów 3 razy tyle, a głośników 4 razy tyle) :P

13 minut temu, Bartolini81 napisał:

że też coś ma być lepsze od słynnej 900setki? no no, dzięki za info ;)

Według szkoleniowca Panasonica, model DX900 jest ich flagowym modelem na TEN rok, zatem jak widać dobrze zrobiony flagowiec, nie musi odchodzić w zapomnienie wraz z nowym rokiem i nowymi modelami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ratujmy markę "TV PANASONIC", bo po kilku kolejnych miesiącach "mega" deficytu na  giełdzie w TOKIO zamknie się finansowanie dla oddziałów lokalnych typu POLAND WARSAW. Kupujmy TV LCD/LED PANASONIC. Tak samo apelowałem w sprawie plazm. Nic to nie dało.

Jak dla mnie nowość EX 600 PANASONIC TV 4K z HDR ( jasność na poziomie 250 NIT) to nowe podejście Kopra Macieja do problemu reprodukcji video w HDR w Japońskich telewizorach.

Brak mi w w/w teście informacji kto to jest producentem paneli EX600 PANASONIC.  Czekamy na info o producencie paneli dla EX600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
że też coś ma być lepsze od słynnej 900setki? no no, dzięki za info

Nigdzie nie napisałem, że coś ma być lepsze od 900tki.

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...