Skocz do zawartości
Maciej Koper

Panasonic EX600 (TX-65EX600e) TEST niedrogiego TV Ultra HD (2017) z HDR

Rekomendowane odpowiedzi

Oprócz ograniczeń w dzień, nie warto brać tv które mają tak niskie poziomy jasności bo z czasem elementy podświetlające matryce coraz słabiej świecą i po kilku latach nie będzie (zapasu) z czego podkręcić jasności .

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oprócz ograniczeń w dzień, nie warto brać tv które mają tak niskie poziomy jasności bo z czasem elementy podświetlające matryce coraz słabiej świecą i po kilku latach nie będzie (zapasu) z czego podkręcić jasności .

Oj tam...i tak prawie każdy maniak obrazu a 90% osób tutaj to właśnie "My"- wymieni na coś lepszego/nowego.
Już widzimy panasonic przezroczysty, dotykowy itp. Wszystkie bajery z filmów s-f rodem Matrix itp will come true! Bo już dawno wynalezione, zrobione...czekają ...na swoją kolej. ;)

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie wersja 55" (TX-55EX600) jest na matrycy IPS?

Support Panasonic twierdzi, że nie posiada takich informacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, kranu napisał:

Support Panasonic twierdzi, że nie posiada takich informacji.

Od suportu Panasa nic dokładniejszego się nie dowiecie,  po prostu są bardzo niechętni do udzielania  jakichkolwiek technicznych informacji. Było nawet sporo przypadków kiedy ludzie pytali czy matryce w modelu ds 630 są 100 hz (a są bo to zostało udowodnione), to potrafili temu zaprzeczać z jakiegoś powodu, ale to chyba była taka zagrywka żeby dać do zrozumienia że absolutnie nie udzielają żadnych informacji o szczegółach konstrukcyjnych itp. 

Edytowane przez mmpeg-4
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mmpeg-4 napisał:

Od suportu Panasa nic dokładniejszego się nie dowiecie,  po prostu są bardzo niechętni do udzielania  jakichkolwiek technicznych informacji. Było nawet sporo przypadków kiedy ludzie pytali czy matryce w modelu ds 630 są 100 hz (a są bo to zostało udowodnione), to potrafili temu zaprzeczać z jakiegoś powodu, ale to chyba była taka zagrywka żeby dać do zrozumienia że absolutnie nie udzielają żadnych informacji o szczegółach konstrukcyjnych itp. 

''Tajemnice Wielkich Korporacji''

Mówi Ci to coś? B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od Ok 4 tygodniu usiłuje kupić telewizor 50-55" i dalej nic nie wybrałem. Zacząłem od pułapu 2500zł aż doszedłem do prawie 4000zl... Już machnąłem ręka i w końcu miałem brać w Saturnie TX-55EX633E - aktualnie jest za 3419 zł ale po tym co tu piszecie to chyba i tak nie jest tyle warty? Może lepiej Za 1000zl taniej (2474zl) kupić Samsunga UE50MU6102K? albo zeszłoroczna 600ke Panasonica (50")?
Pewnie najlepiej byłoby wziąć nowa 50" 700ke Panasonica ale cena 3599zl za tv 50" mnie przerasta...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W  modelu TX-55EX633E  prawdopodobnie  jest panel IPS. Prawdopodobnie bo  z  linku nizej wynika   ze   tylko w modelach  65 i 40 calowym  ex600  jest panel VA .W telewizorach 55,49 i 43 calowym jest  panel IPS.Jesli katy  boczne sa  bardziej wazne  niz  np poziom czerni  to lepiej kupic telewizor z panelem  IPS czyli TX-55EX633E .

https://forum.setcombg.com/panasonic-телевизори/58651-panasonic-телевизори-2017-a-8.html

Jesli  jednak poziom czerni  jest   bardzo wazny to lepiej kupic   EX700.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś czym różni się testowany model TX-65EX600 od nowej wersji TX-65EX610? Nigdzie nie mogę nic znaleźć na ten temat.

Udało mi się znaleźć takie porównanie:

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/fe2d25769

Widac że różnią się modułem interpolacji (BMR) 1300Hz vs 1500Hz w modelu tx-65ex610, nie mam pojęcia jak to wpływa na jakośc obrazu. Widać zresztą że dane na stronie dla modelu tx-65ex610 są niekompletne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim :)

przymierzam się do zakupu Panasonica TX-40EX620E - po absurdalnej ilości czasu spędzonej na poszukiwaniach informacji, analizach oraz własnych przemyśleniach (bardziej teoretycznych, gdyż osobiście wolę spędzać czas przed PCtem - a w najbliższej rodzinie wiernie służyły stare CRT;)) wydało mi się to najlepszą opcją.

Zanim jednak rzeczywiście dokonam zakupu - chciałbym zapytać, czy aby na pewno jest to dobra opcja? Jak się ma jakość tego telewizora do serii np. -603E bądź -613E?

Oryginalnie myślałem o jakimś modelu od Sony bądź Philipsa - ale z racji problemów ze znalezieniem czegoś w tym (bądź 43'') rozmiarze na VA, tudzież natrafionych "średnich/słabych" opiniach na temat wybranych modeli - odpuściłem. Czy bylibyście jednak w stanie może coś polecić, w podobnym przedziale cenowym (2-2.5k, bądź niżej), od tych dwóch producentów, czy jednak ten Panasonic jest relatywnie dobrym (bądź najlepszym) możliwym wyborem w tej kategorii?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszelką pomoc w tej gestii. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...