Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED B7 (OLED55B7V) Test modelu 2017 z Ultra HD i HDR

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Subman napisał:

hahaha :D Słuchajcie - znalazłem chyba najgorszą możliwą recenzję telewizora. Na holenderskim portalu https://tweakers.net/productreview/162663/lg-oled55c7v-zwart.html można przeczytać, że wadą tego telewizora jest cytuję: "cienka góra, grubszy u dołu". No dosłownie nie mogę lol :D

Mnie w sumie bardziej jeszcze zdziwiło, że tam automatycznego bana się dostaje na komentarze za IP z Polski. :P

Reactie-ban

Beste bezoeker,

Tweakers beperkt de functionaliteit van de site voor bepaalde landen om zo de spam, oplichting en misbruik te beperken.

Jouw IP-adres is herleid tot landcode PL en dat land valt onder deze beperking. Jouw IP-adres is daardoor uitgesloten van het plaatsen van reacties op Tweakers. Lees voor meer informatie ook deze uitleg.

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panele Oled od LG w 2016 r. tj. seria 6 (B, C, E,G) miały praktycznie identyczne parametry .
Spójrzcie proszę na recenzję C6V : 

http://www.expertreviews.co.uk/lg/1405272/lg-oled-55c6v-review 
Ocena:  3 gwiazdki na 5 możliwych. Porażka !
A już na 99% byłem zdecydowany na zakup E6V . Od myślałem się, chociaż szkoda mi 3D …

W tym roku wszystkie panele z serii 7 też mają podobne parametry a jakże odmienna jest ocena:
maxymalna,  5 gwiazdek ! 

http://www.expertreviews.co.uk/tvs/1405822/lg-oled55b7v-b7-oled-review-the-best-oled-tv-yet 
Z tego co zrozumiałem, wynika to z faktu iż tegoroczne panele oled jaśniej świecą i lepiej oddają szczegóły w najciemniejszych i najjaśniejszych scenach.
Chociaż w tej kwestii bardzo daleko im do najlepszych LCD. Tak więc dylemat co wybrać, LCD czy Oled, jest wciąż aktualny.
Najbardziej niepokojąco przedstawia się kwestia jasności ekranów oled w trybie SDR (SDR Brightness) czyli podczas oglądania „normalnej” TV, która w dodatku emitowana jest przez większość nadawców w kiepskiej rozdzielczości .
Proszę porównać ten parametr pomiędzy najnowszym oled C7 a choćby LCD Sony XE90 lub XE93.

http://www.rtings.com/tv/reviews/lg/c7 
http://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x900e 
http://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x930e 
To jest przepaść ! Skąd więc tak wysokie oceny oledów ?  Czyżby wszyscy recenzenci dawali takie duże fory oledom ? 

Rozumiem bezdyskusyjną przewagę oledów w kategoriach „smolista czerń”, ogromny kontrast, szerokie kąty widzenia i zasadniczo brak problemów z nierównomiernością podświetlenia ekranu, bandingiem, cloudingiem itd.  
W tych aspektach zalety oledów są jak najbardziej korzystne i pożądane, ale istnieje obawa, że nie zrekompensują one strat wynikających ze słabej jasności ekranu w trybie SRD oraz wciąż kiepskiej szczegółowości w bardzo jasnych i bardzo ciemnych fragmentach obrazu .
Telewizor powinien dobrze świecić także podczas oglądania „zwykłej” telewizji w biały dzień, a nie tylko w zaciemnionym pokoju, w trakcie odtwarzania materiałów z HDR, np. z płyt Blu-ray.  Ludzie kupują TV przede wszystkim do oglądania zwykłej telewizji a nie jedynie jako monitor do gier czy wyświetlacz filmów z HDR z Internetu czy zewnętrznych nośników.
Obawiam się, że w tym kontekście przewaga TV Oled nad LCD już nie jest tak oczywista ... 
Uważam, że telewizor za tak ogromną kasę powinien dobrze spisywać się zarówno w trybie SDR jak i HDR, zaś jego parametry powinny spełniać najwyższe wymagania we wszystkich aspektach a nie tylko w ich części …

Porównując jedynie różnicę w ilości punktów lub gwiazdek uzyskiwanych w testach i recenzjach przez telewizory Oled i telewizory LCD, wybór Oleda wydaje się człowiekowi wręcz oczywisty. Tym bardziej, że ceny dobrych TV z LCD są niewiele niższe a tych najlepszych nawet wyższe od ceny i tak wyżej punktowanych oledów. Np. B7 lub C7 od LG.
Myślisz: czy ci producenci powariowali wystawiając takie wysokie ceny na LCD ? Kto to kupi ? A jednak.
Wgłębiając się w szczegóły, okazuje się, że LCD mają swoje mocne strony i nie jest jeszcze z nimi tak źle. Albo inaczej … oledy muszą jeszcze duuużo się poprawić jeśli mają zdominować rynek.
I co?  Dalej czekać ? Che, che che !
 
Pozdrawiam wszystkich. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślisz, ile gwiazdek panele serii 8 dostana w przyszłym roku ;) ?

Żarty na bok.

Te marketingowe dwie gwiazdki, czyli 2/5 wartości, 40% oceny !!!, przekładają się może na 5 - 7 % jakosci obrazu. Akurat bardziej ne chodzi o panele w przypadku porównania serii 6 i 7 tylko o coś innego. Jak jeszcze pcozytasz to znajdziesz różnice. Nawet Maciej opisał to dośc wyraźnie w teście całej serii 6.

BTW panele serii 6 nie sa identyczne albo jak wolisz nie maja identycznych parametrów, też doczytaj dlaczego.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, pmcomp napisał:

Te marketingowe dwie gwiazdki, czyli 2/5 wartości, 40% oceny !!!, przekładają się może na 5 - 7 % jakosci obrazu. Akurat bardziej ne chodzi o panele w przypadku porównania serii 6 i 7 tylko o coś innego. Jak jeszcze pcozytasz to znajdziesz różnice. Nawet Maciej opisał to dośc wyraźnie w teście całej serii 6.

BTW panele serii 6 nie sa identyczne, też doczytaj dlaczego. 

Twoja odpowiedź jest lakoniczna i wybacz trochę "trąci" marketingiem ... 
Żenująca wartość SDR Brightness i brak szczegółowości w jasnych i ciemnych scenach to nie jest 5-7% obniżenie jakości obrazu ale wręcz kompromitacja w porównaniu z dobrym LCD . Porównujemy i oceniamy tu telewizory z wysokiej półki. A tu taki babol ?!  Bądźmy poważni.

Panele serii 6 są identyczne we wszystkich modelach z 2016 r. Różnice są marginalne i wynikają jedynie z nieco odmiennej elektroniki w poszczególnych modelach TV. A to już inna kwestia. Niedomagania mają takie same.

Pozdrawiam  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Bonet napisał:

Twoja odpowiedź jest lakoniczna i wybacz trochę "trąci" marketingiem ... 
Żenująca wartość SDR Brightness i brak szczegółowości w jasnych i ciemnych scenach to nie jest 5-7% obniżenie jakości obrazu ale wręcz kompromitacja w porównaniu z dobrym LCD . Porównujemy i oceniamy tu telewizory z wysokiej półki. A tu taki babol ?!  Bądźmy poważni.

Panele serii 6 są identyczne we wszystkich modelach z 2016 r. Różnice są marginalne i wynikają jedynie z nieco odmiennej elektroniki w poszczególnych modelach TV. A to już inna kwestia. Niedomagania mają takie same.

Pozdrawiam  

Nie doczytałeś, porównywałem do OLEDa serii 7, dokładnie odpowiadając na zarzut.

Panele serii 6 NIE SĄ IDENTYCZNE !!! Co najmniej jeden wyszedł im krzywy niestety. A drugi nie ma powłoki polaryzacyjnej odpowiedzialnej za 3D. Dyskutujemy dalej? Jakieś zdanie w stylu ... przepraszam, pomyliłem się, miałeś racje pmcomp.

Stac Cie na wymierajace w dzisiejszych czasach słówko na literke p?

???

Czekam i zamieniam się w słuch.

:) 

 

PS. po dwudniowych zabawach z wszą na moim blogu mam dzisiaj dość ironiczny mood. Łatwo mnie podk....ić. Sorry. Wiec prosze być konkretnym, trzymać sie tematu i mnie nie drażnić.

Bo ... jak to było? Ma być tak ... jak było !!!

Co albo kogo cytowałem? Ostatnie 8 lat Polski i Polacy ... ... ...

 

Polki i Polacy ... miało być. Tablet nie jest klawiaturą niestety. Sorry.

Edytowane przez pmcomp
  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, pmcomp napisał:

Panele serii 6 NIE SĄ IDENTYCZNE !!! Co najmniej jeden wyszedł im krzywy niestety. A drugi nie ma powłoki polaryzacyjnej odpowiedzialnej za 3D.

Fakt, że jedne panele są proste o inne "curved" albo jedne posiadają 3D a drugie nie, to moim zdaniem nie stanowi różnicy miedzy nimi w tych kwestiach o których pisałem w swoim poście. Chodzi mi o jakość obrazu w SDR i problemy ze szczegółowością w jasnych i ciemnych scenach .
Oczywiście w serii 7 na ten rok sytuacja jest trochę lepsza ale wciąż nie imponująca. 
 

PS.
Coś mi się zdaje, że kolega nie jest dziś w formie ... 


Dobrej nocy 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szczęscie tylko Twoim zdaniem.

Bo z punktu widzenia technologii i konstrukcji stanowi. Trzeba nabyć trochę wiedzy technicznej. Np. pięć lat postudiować ... odpowiedni kierunek na odpowiedniej uczelni. Polecam. Przydaje się, szczególnie przy prowadzeniu dyskusji ze mną.

Twoi koledzy z Tobą chodzą do ... Twojej piaskownicy. Ja mam inną.

 

Ten Twój wpis to jakaś puenta miała być. Obsikanie terytorium i podkreslenie swojej wyższości nade mną?

 

Mama jednak magicznego słowka na,literke P nie nauczyła? Koledzy w pisakownicy takze? Ach ta dzisiejsza mlodzież. Serće się kraje jaka kulturna.

Dobrej nocy  i życzę, może się przyśnię. Opowiedz proszę rano jak było. Pa

;) 

 

Gdybyś nie był tutaj z 2008 roku to bym cię posądził o mój fanclub :) .

 

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obaj macie po swoim kawałku racji. I na tym poprzestańmy tym bardziej, że to wątek o A7.

Przyznam, że liczę na to, że LG w A7 da panel technologicznie odpowiadający serii B/C7 a nie jakiś wyciągnięty z magazynu i wyprostowany z 910. Z racji tego, że siłą rzeczy piksele będą większe mam nadzieję na obraz może lepszy od B7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi ... NIE. Technicznie panele serii 6 są różne. CND.

Moja rada ... jak chcesz liczyć to licz na siebie. A z A7 poczekaj na testy. Obyś się nie zawiódł bo moim zdnaiem to marketingowa wydmuszka ... taka blokada ceny, pisałem gdzieś dzisiaj.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blokada ceny? Takie rzeczy już dawno przestały działać. Jeśli obraz okaże się przyzwoity i ktoś będzie chciał kupować to cena szybko zejdzie do poziomu ok. 6 tys. A jeśli będzie kicha to może i pozostanie 9 tys- tyle że nikt nie będzie kupował :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, pmcomp napisał:

Na szczęscie tylko Twoim zdaniem.

Bo z punktu widzenia technologii i konstrukcji stanowi. Trzeba nabyć trochę wiedzy technicznej. Np. pięć lat postudiować ... odpowiedni kierunek na odpowiedniej uczelni. Polecam. Przydaje się, szczególnie przy prowadzeniu dyskusji ze mną.

Twoi koledzy z Tobą chodzą do ... Twojej piaskownicy. Ja mam inną. 

Ten Twój wpis to jakaś puenta miała być. Obsikanie terytorium i podkreslenie swojej wyższości nade mną? 

Mama jednak magicznego słowka na,literke P nie nauczyła? Koledzy w pisakownicy takze? Ach ta dzisiejsza mlodzież. Serće się kraje jaka kulturna.

 

@pmcomp, po co takie teksty ?!
Chłopie ! Ja przecież absolutnie nie mam za co Cię przepraszać !
Zacytuj choćby jedno słowo, którym Cię uraziłem.
Natomiast Ty, owszem. Zaatakowałeś mnie w niewybredny sposób a sformułowania, których użyłeś są rzeczywiście obraźliwe ! Niech czytelnicy tego forum to ocenią. Każdy zauważy, że Twoje wypowiedzi są impertynenckie i pełne bufonady .
Mylisz się jeśli myślisz, że jestem jakimś smarkaczem. Jeśli chcesz wiedzieć mam trójkę dorosłych dzieci, bardzo grzecznych i dobrze wychowanych. To raczej Tobie rodzice nie wpoili odpowiedniej dozy dobrego zachowania i zasad kulturalnej dysputy.
Jeśli nie zgadzasz się z moimi, być może nie całkiem fachowymi wypowiedziami, to po prostu wyartykułuj, jak się sam chwalisz, swoją „pięć lat studiowaną” dogłębną wiedzę i poprzyj wypowiedź konkretnymi argumentami, linkami do stron www, cytatami itp.  
A nie połajanka w stylu cyt:
mam dzisiaj dość ironiczny mood. Łatwo mnie podk....ić. Sorry. Wiec prosze być konkretnym, trzymać sie tematu i mnie nie drażnić”
I kto kogo powinien tu uczyć kultury ?
Naprawdę źle się czuję z tym, że na forum poświęconym tematyce HDTV muszę toczyć spory dotyczące zasad savoir-vivre
 ale nie mogłem przecież tego tak zostawić. 
Proszę wszystkich o przebaczenie i bardzo za to przepraszam … Również Pana/Panią @pmcomp. 

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bonet
Jak sam zauważyłeś nie ma idealnych telewizorów, ale nie przesadzaj. C7 ma 385 cd/m2 - taka jasność spokojnie wystarczy nawet w dość jasnym pomieszczeniu, choć oczywiście wiadomo, że w ciemnym pomieszczeniu sprawują się one najlepiej i żaden LCD im tu nie dorówna. Topowe LCD na pewno lepiej będą się sprawować w bardzo jasnych pomieszczeniach, mocno nasłonecznionych. Jeśli więc masz jasny pokój to taki LCD będzie dla Ciebie lepszym wyborem. Najlepiej będzie jak pójdziesz do jakiegoś sklepu i tam porównasz OLED z LCD. Na prawdę nie ma tragedii z tą jasnością. Popatrz sobie też na ten film: https://www.youtube.com/watch?v=WUhnuspJ4U0

Proponuję Ci też ignorować pmcompa - dużo jest niestety jego wypowiedzi w takim tonie. Coś o tym wiem.

Tak a propo, mamy już niższe ceny OLEDów od LG. W mediaexpert ceny prezentują się dziś tak:

oled.png.80ef6ae3e7868e0325f7945da8d4a1c5.png

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Subman
Bardzo dziękuję za rzeczową i uprzejmą informację. Przywróciłeś mi wiarę w człowieka ...
Fakt, te 385 cd/m2 w C7 to już jest dość dobrze i można brać go poważnie pod uwagę.
Dla tego w recenzji  http://www.expertreviews.co.uk/lg/1405918/lg-oled55c7v-c7-oled-review-oled-brilliance-for-big-budgets  
otrzymał najwyższą ocenę i właśnie podkreślono tam, że tegoroczne panele oled jaśniej świecą i lepiej oddają szczegóły w najciemniejszych i najjaśniejszych scenach.
To jest wyraźny postęp w porównaniu z zeszłorocznymi panelami w B6, C6 czy E6. Cyt. "R
óżnica między OLED i LED LCD stale się zwęża". 
I o to chodzi ! Właśnie na to kładłem nacisk w treści swojego przedwczorajszego postu ... 

Oprócz tego C7 biorę też pod uwagę LCD Sony XE90 lub XE93. Wszystkie w 55" .
Poczekam jeszcze na dalsze spadki cen i prawdopodobnie któryś z nich kupię .

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej unikaj portali, gdzie nie ma dokładnych pomiarów telewizorów. Dobre, profesjonalne recenzje masz na tym portalu, na rtings.com czy też na hdtvtest.co.uk. Jeśli chodzi o jasność to tegoroczne OLEDy nie są jaśniejsze od tych zeszłorocznych (6 seria). Znacznie poprawiono natomiast ABL (limiter jasności) - C7 ma taką samą jasność (ok. 380 cd/m2) aż do poziomu 60% pełnego białego obrazu, więc tu jest duża poprawa. Jak rozpatrujesz XE92 to obejrzyj sobie recenzję na https://www.youtube.com/watch?v=mBD9ivZPvPc  . Recenzję B7 masz na https://www.youtube.com/watch?v=F9OvPfPd8s0 . Ale najlepiej będzie jak sam pójdziesz do jakiegoś sklepu i sam porównasz jakość obrazu, oczywiście biorąc poprawkę na to, że w marketach jest stosunkowo jasno, więc LCD na których bez przerwy leci materiał HDR wypadają lepiej. W materiałach SDR różnica w jasności jest mniejsza.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Subman
Bardzo dziękuję za rzeczową i uprzejmą informację. Przywróciłeś mi wiarę w człowieka ...
Fakt, te 385 cd/m2 w C7 to już jest dość dobrze i można brać go poważnie pod uwagę.
Dla tego w recenzji  http://www.expertreviews.co.uk/lg/1405918/lg-oled55c7v-c7-oled-review-oled-brilliance-for-big-budgets  
otrzymał najwyższą ocenę i właśnie podkreślono tam, że tegoroczne panele oled jaśniej świecą i lepiej oddają szczegóły w najciemniejszych i najjaśniejszych scenach.
To jest wyraźny postęp w porównaniu z zeszłorocznymi panelami w B6, C6 czy E6. Cyt. "R
óżnica między OLED i LED LCD stale się zwęża". 
I o to chodzi ! Właśnie na to kładłem nacisk w treści swojego przedwczorajszego postu ... 

Oprócz tego C7 biorę też pod uwagę LCD Sony XE90 lub XE93. Wszystkie w 55" .
Poczekam jeszcze na dalsze spadki cen i prawdopodobnie któryś z nich kupię .

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Bonet napisał:

Oprócz tego C7 biorę też pod uwagę LCD Sony XE90 lub XE93. Wszystkie w 55" .
Poczekam jeszcze na dalsze spadki cen i prawdopodobnie któryś z nich kupię .

Pozdrawiam

To w ogóle nie ta klasa obrazu :) Z oledami można by porównywać ewentualnie ZD9 i DX900, ale nie LCD krawędziowe.

  • Lubię 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda co pisze Maciej. Właśnie testuję przeglądarkę w 55c7 pisząc ten komentarz. Obraz jest tak jasny że wypala oczy, przy podświetleniu 85. Filmy i gry w hdr wyglądają obłędnie.Walka na nity to jakaś nowa tradycja, to co jest w zupełności wystarcza. Polecam wszystkim spragnionym jakości. ps: Subman, ceny są jeszcze niższe, tylko trzeba negocjować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Bonet napisał:

@pmcomp, po co takie teksty ?!
Chłopie ! Ja przecież absolutnie nie mam za co Cię przepraszać !
Zacytuj choćby jedno słowo, którym Cię uraziłem.
Natomiast Ty, owszem. Zaatakowałeś mnie w niewybredny sposób a sformułowania, których użyłeś są rzeczywiście obraźliwe ! Niech czytelnicy tego forum to ocenią. Każdy zauważy, że Twoje wypowiedzi są impertynenckie i pełne bufonady .
Mylisz się jeśli myślisz, że jestem jakimś smarkaczem. Jeśli chcesz wiedzieć mam trójkę dorosłych dzieci, bardzo grzecznych i dobrze wychowanych. To raczej Tobie rodzice nie wpoili odpowiedniej dozy dobrego zachowania i zasad kulturalnej dysputy.
Jeśli nie zgadzasz się z moimi, być może nie całkiem fachowymi wypowiedziami, to po prostu wyartykułuj, jak się sam chwalisz, swoją „pięć lat studiowaną” dogłębną wiedzę i poprzyj wypowiedź konkretnymi argumentami, linkami do stron www, cytatami itp.  
A nie połajanka w stylu cyt:
mam dzisiaj dość ironiczny mood. Łatwo mnie podk....ić. Sorry. Wiec prosze być konkretnym, trzymać sie tematu i mnie nie drażnić”
I kto kogo powinien tu uczyć kultury ?
Naprawdę źle się czuję z tym, że na forum poświęconym tematyce HDTV muszę toczyć spory dotyczące zasad savoir-vivre
 ale nie mogłem przecież tego tak zostawić. 
Proszę wszystkich o przebaczenie i bardzo za to przepraszam … Również Pana/Panią @pmcomp. 

To Twoja ocena. Cytuję Twoje słowa: 

Twoja odpowiedź jest lakoniczna i wybacz trochę "trąci" marketingiem ... 

Żenująca wartość SDR Brightness i brak szczegółowości w jasnych i ciemnych scenach to nie jest 5-7% obniżenie jakości obrazu ale wręcz kompromitacja w porównaniu z dobrym LCD . Porównujemy i oceniamy tu telewizory z wysokiej półki. A tu taki babol ?!  Bądźmy poważni.

Panele serii 6 są identyczne we wszystkich modelach z 2016 r. Różnice są marginalne i wynikają jedynie z nieco odmiennej elektroniki w poszczególnych modelach TV.

 

Powtórzę. Panele w serii 6 nie mają identycznych parametrów czy nie sa identyczne jak kto woli. Co wykazałem. I raz jeszcze powtó®zę, odnosiłem się do porównania serii 6 do 7, a nie do LCD. Ponownie uważnie sobie poczytaj.

Nie musisz wylewać żalów nad swoim życiem i opisywać wychowanie dzieci. Mnie to nie interesuje. Mnie interesuje żeby trzymać sie faktów technicznych. A jak się o nich nie ma pojęcia to albo sprostować albo zamilczeć. Bo inni czytają, a niektórzy ten portal traktują za źródło wiedzy. Trzymaj poziom.

Koniec z mojej strony.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 7.06.2017 o 01:10, TATAMIMA napisał:

To prawda co pisze Maciej. Właśnie testuję przeglądarkę w 55c7 pisząc ten komentarz. Obraz jest tak jasny że wypala oczy, przy podświetleniu 85. Filmy i gry w hdr wyglądają obłędnie.Walka na nity to jakaś nowa tradycja, to co jest w zupełności wystarcza. Polecam wszystkim spragnionym jakości. ps: Subman, ceny są jeszcze niższe, tylko trzeba negocjować :)

Tak, gdzie?:)  Pochwal się co i gdzie się da ugrać, po to chyba też forum działa?

 

 

Dnia 6.06.2017 o 21:12, Subman napisał:

@Bonet
Jak sam zauważyłeś nie ma idealnych telewizorów, ale nie przesadzaj. C7 ma 385 cd/m2 - taka jasność spokojnie wystarczy nawet w dość jasnym pomieszczeniu, choć oczywiście wiadomo, że w ciemnym pomieszczeniu sprawują się one najlepiej i żaden LCD im tu nie dorówna. Topowe LCD na pewno lepiej będą się sprawować w bardzo jasnych pomieszczeniach, mocno nasłonecznionych. Jeśli więc masz jasny pokój to taki LCD będzie dla Ciebie lepszym wyborem. Najlepiej będzie jak pójdziesz do jakiegoś sklepu i tam porównasz OLED z LCD. Na prawdę nie ma tragedii z tą jasnością. Popatrz sobie też na ten film: https://www.youtube.com/watch?v=WUhnuspJ4U0

Proponuję Ci też ignorować pmcompa - dużo jest niestety jego wypowiedzi w takim tonie. Coś o tym wiem.

Tak a propo, mamy już niższe ceny OLEDów od LG. W mediaexpert ceny prezentują się dziś tak:

oled.png.80ef6ae3e7868e0325f7945da8d4a1c5.png

Albo u mnie działa inni internet albo zawsze spóźniony jestem:)
Tak, w wynikach wyszukiwania w tz "podpowiedziach" widać takie ceny, ale jak wejdę na produkt który mnie interesuje czyli 55B7 to produkt dalej niedostępny.. (C7V jest dostępny, ale ja chcę B! :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolorem ramki i podstawa. Gdzies w necie, chyba na YT jest nawet porownanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, frytek1986 napisał:

Tak, gdzie?:)  Pochwal się co i gdzie się da ugrać, po to chyba też forum działa?

 

 

Albo u mnie działa inni internet albo zawsze spóźniony jestem:)
Tak, w wynikach wyszukiwania w tz "podpowiedziach" widać takie ceny, ale jak wejdę na produkt który mnie interesuje czyli 55B7 to produkt dalej niedostępny.. (C7V jest dostępny, ale ja chcę B! :) )

Pisałem w innym wątku jak kupiłem C7 ( RTV euro AGD - 10800 ), a na allegro ( np Borys.24 ) ceny są jeszcze niższe. Pozdrawiam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

To mój pierwszy post. Głownie czytam i się orientuje w tematach.

Waham się nadal pomiędzy 65B6J a 65C7V, C7 oprócz kosmetycznych zmian w sofcie poprostu mi się bardziej podoba. Brak logo na ramce i ogólnie krawędzie ma ciemne/grafitowe podobnie jak w SONY A1 przez co wydaje się że obraz jest większy IMO.

Dla zainteresowanych ceny 65":

65b6j-11800 brutto
65c7-15800 brutto
65b7-15800 brutto
65c6-12300 brutto
 
Nowe, nieodpakowane PL dystr.
Nie chcę robić reklamy tutaj komuś więc jak ktoś chce mogę podać namiary sklepu na PW. 
 
Pozdr

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, frytek1986 napisał:

Tak, w wynikach wyszukiwania w tz "podpowiedziach" widać takie ceny, ale jak wejdę na produkt który mnie interesuje czyli 55B7 to produkt dalej niedostępny.. (C7V jest dostępny, ale ja chcę B! :) )

http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/lg-oled55b7v.bhtml
http://www.rtvmax.pl/Sklep/OLED55B7V,2,0,947,14048.htm

PS. Euro AGD uruchomić od dziś promocję która będzie trwać do 18 czerwca. Przy zakupie dowolnego telewizora 55" - 4% rabatu, przy 65" - 6%, przy 75" - 10%.

Edytowane przez Subman
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 7.06.2017 o 01:10, TATAMIMA napisał:

To prawda co pisze Maciej. Właśnie testuję przeglądarkę w 55c7 pisząc ten komentarz. Obraz jest tak jasny że wypala oczy, przy podświetleniu 85. Filmy i gry w hdr wyglądają obłędnie.Walka na nity to jakaś nowa tradycja, to co jest w zupełności wystarcza. Polecam wszystkim spragnionym jakości. ps: Subman, ceny są jeszcze niższe, tylko trzeba negocjować :)

Zgadzam się z tobą w 100% mając b7, cyferki cyferkami ale oczy potrafią zaboleć nawet w dzień okno mam skierowane wprost na tv a obawiałem się ją to będzie wyglądało w dzień powiem szczerze że nawet w dzień jest lepiej niż w nocy a Dolby vision w nocy daje po oczach niemało nie wyobrażam sobie 1500 nitów na oledzie przy tej czerni toż to oczy wypali. Nie drażni cię ta podstawa w tv jak się w niej obraz odbija dla mnie był to główny powód żeby kupić b7

Edytowane przez darok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...